Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mystery7
14. sep 2012

klidek je tu.

Mirko bol v utorok na tanecnej, DFS Hanicka. Tyzden som ho na to pripravovala, stale rozpraval, ze nikam neide a nebude tancovat 🙂 nakoniec to bolo fajn. Pekne tancoval, ucil sa kroky. V utorok ideme opat 🙂 som zvedava ako bude.

Slavko ma za sebou ockovanie, tak cakam ci bude reakcia. Ale az o 10-14 dni.

sirinka
14. sep 2012

@mystery7 uz dostal mmr? janku caka este len tretia davka hexy a prevenaru...este furt sa odhodlavam...

mystery7
15. sep 2012

@sirinka ano, to posledne ockovanie do ruky. Zaznacila som si do kalendara, kedy ma prist reakcia, aby som s tym ratala. Tak som zvedava, Mirko nemal ziadnu.

sirinka
15. sep 2012

@mystery7 u nas aj mmr pichaju do stehna...

hoogy
16. sep 2012

ahojte kocky, u nas je pohoda 🙂 chlapci boli za babkou na slovensku tak sme boli same s malou. inak ona este nebola vobec ockovana teraz nas caka 5.10. rotarix tu sa dava teraz zadarmo.troska iny ockovaci kalendar je tu sa mi zda.

mystery7
16. sep 2012

@hoogy tak to je super pohodicka. Pekne si oddychuj a uzivaj. V EU nie su spolocne ockovania, ale v kazdej krajine inac. Len nejaky zaklad je stanoveny.

kosska3003
16. sep 2012

@hoogy ani my sme neboli na ockovani aspon o tom neviem ze by ho v nemocke sa mi vidi ze to TBC uz zrusili

hoogy
16. sep 2012

@mystery7 hej viem no ved uvidim ako to tu bude. lebo co som pozerala v knizke tak mmr sa ma ockovat uz v 1 roku.

hoogy
16. sep 2012

@kosska3003 no tu sa to neockuje to som vedela,ale ja sa uz ani nepamatam ako to bolo pri malom 😝

kosska3003
16. sep 2012

@hoogy no malu ockovali to viem lebo sa jej to aj zapalilo a boli sme s tym na plucnom

hoogy
16. sep 2012

@kosska3003 tak to prve si aj ja pamatam,ale potom uz nie. viem ze rotarix sme kupovali dve davky a ze v 15m bola mmr

mirka_mt
19. sep 2012

Baby, aj vaše deti majú obdobie vzdoru? Ako to riešite? Ja už neviem, ako na ňu. V škôlke sa Linda správa dobre, von tiež, v cudzom prostredí je ako "zamrznutá", ale doma je to strašné. Zdá sa mi, ako keby bola v škôlke kľudná a doma sa potrebuje vyventilovať, tak nič neposlúcha, všetko robí naopak a skúša moju trpezlivosť. Kedysi už mala takéto stavy, skončilo to, ale opäť sa to vrátilo. Jednoducho, von je v pohode, ale ako zavrieme dvere, ked sa vrátime domov, je ako vymenená. Nechce sa vyzuť, niekedy ju chytí záchvat už tam, váľa sa po zemi, ale beží rovno do bytu (máme gumu na podlahe), umyť ruky je tiež problém.... Ked sa už úspešne dostaneme až sem, zase sa vyskytne niečo problematické, napr. včera ma požiadala, aby som jej otvorila jogurt. Držala ho v ruke, ked som ho jej ho prišla otvoriť, nechcela mi ho dať, ale pri tom mraučala, aby som jej ho otvorila a takto dookola. Potom som ju prekabátila, že ideme pozrieť, či sú aj dnu jahody ako na viečku. Takýchto situácií je veľa. Dávnejšie som si myslela, že sa preto tak správa, že je hladná, tak jej nosím hned niečo jesť na cestu zo škôlky domov, ale ani to nepomáha. Počula som o detskom vzdore, ale toto je moc. Opísala som len niekoľko situácií, ale ked sa nazbierajú, aj moja trpezlivosť končí a nebaví ma to každý deň sa s ňou naťahovať. Po čase (aj vyše hodina) ju to prejde, začne sa normálne hrať a v podstate zakrátko ide spať. Keby sa normálne správala, mohli by sme spolu tráviť čas a spolu sa hrať a nie sa zbytočne naťahovať. Teším sa na ňu celý deň a potom máme takýto večer emoticon emoticon emoticon Dúfam, že mi niekto poradí.

Prepáčte, ak je môj príspevok príliš dlhý, asi som sa potrebovala vyrozprávať a opísať situáciu podrobnejšie, lebo už fakt neviem, čo s ňou. Kedysi som si vravela, že ju biť nebudem (včera už dostala na zadok, ked hodila mobil na zem a rozpadol sa), tak na ňu kričím, ked nepomáha rozprávanie, presviedčanie ani vysvetľovanie, ale v podstate ani krik nie je to správne... Poradte, skúsenejšie mamičky! 😉

kosska3003
19. sep 2012

@mirka_mt no toto mame presne aj my niekedy je klud ale niekedy je to brutal a tiez dostane po zatku sa vyplace a je dobre ale zas nemozem ju byt stale ked mi odvrava to by som ju aj 5 krat do dna niekedy 😀 😀 to dostane ked uz fakt nic nepomaha a to len trosku po zadku
ale je aj moja taka nie si sama teraz tie deti su vsetky taky nieco chcem ona mi povie zachvilku alebo nie a hotovo ked ona nieco chce musi to mat hned a ked jej to nedame hned revy brutalne a toto teraz ked je chora mam jej stavy revu aj 5 krat do dna este ze je teraz mm doma lebo by som sa zblaznila
vcera sme sa sli fotit a ona sa mi odmietla fotit ona sa nebude a hotovo na nervove som zvedava ci co aj vyslo niaka spolocna fotka lebo bola oduta a hlavu mala stale dole

jamaat
19. sep 2012

@mirka_mt Neporadím ti nič, lebo presne to isté máme doma a bolo to už aj minulý školský rok. Tá situácia s jogurtom - presne to poznáme. Keď sa s ňou snažím po dobrom, tak sa to práveže len stupňuje a zhoršuje. NIKDY sa to po dobrom nezlepšilo, aj keď som sa neviemako snažila. Občas dostane, ale väčšinou na ňu nakričím, vyhanbím ju a zavriem do izby s tým, že až keď bude normálna, môže byť s nami. Prípadne keď nie je schopná ani normálne niečo povedať, len mrnčí a pazvuky vydáva, tak sa jej vyhrážam, že ju dám do ústavu medzi debilkov. Určite by ma za tento prístup múdre tety a časopisy nechválili, ale bohužiaľ inak sa s ňou nedá. Po tomto sa vyreve, vyzúri, potom už plače srdcervúco, potom ľútostivo, nakoniec už len mrnčí, ale ignorujeme ju a pri nás byť nemôže. Až keď úplne prestane, môže vyjsť z izby (niekedy ju tam aj zamknúť musím). Niekedy sa udobríme hneď, ako sa ukľudní, inokedy sa s ňou ešte pár hodín nebavím. Po tomto sa zvykne istý čas krotiť a je to lepšie.

hoogy
19. sep 2012

@mirka_mt nie si sama. aj ked matko len vela mrnci a nemyslim,ze je to prichodom malej lebo to robil uz aj predtym. niekedy mam pocit ze ho vazne uz niekde zavriem. u nas je to casto z velkej unavy alebo hladu ako si pisala. vacsinou to pomaha. a zacala som velmi trvat na veciach ktore poviem aby plnil na prvy krat a ked zacne mrncat zakazujem mu veci. dnes mal cely den zakazany pocitac a hned to bolo lepsie. ale tak na kazde dieta podla mna nieco ine plati.

sirinka
19. sep 2012

no dievcata a mne toto robia tri, pekne na striedacku, dnes jana v obchode, v kosiku ani za pana, metala sa v nom, rucala ako tur, ked som ju vzala na ruky, kopala, stipala, hryzla a rucala ako tur, ked som ju postavila na zem upokojila sa a pokusila sa komplet prerobit regal s kozmetikou, pri akomkolvek pokuse nedovolit jej to lietali vzduchom farby na vlasy a rucala ako tur...
odchadzali sme odtial nasilim, s huronskym revom a zurivostou....pri pokladni som zistila, ze sa jej podarilo nejakym sposobom dopravit do nakupneho vozika dve balenia kondomov...no, kedy asi by sme ich vyuzili, ked spi na mne nalepena provokaterka...

mystery7
19. sep 2012

@mirka_mt
@kosska3003
@jamaat

Vzdor....hahaha, to je moje 😉 my toto mame uz rok a to denno denne. Vzdy po prichode domov nasleduje rev, lebo ja vezmem Slavka z kocika a prezliekam ho. On sedi na stolicke a vreskot, aby som mu pomahala. Neda si vysvetlit, ze on je velky a ked v skolke sa vie bezne o seba postarat, tak to ma robit aj doma.
Sam nechce jest, lebo krmim Slavka, mam aj jeho. Len zriedkavo zje nieco sam, bez mojho presviedcania, vysvetlovania, kriku. A v pripade, ze je hladny, pyta si sladke. Vie, ze sladke je az po jedle, ale to nevadi, hysacik vzdy ide.
Cez prazdniny vyzeral nas bezny den takto:
1. Mirko, pod sa vyzliect z pyzamka -rev
2. Mirko pod papat ranajky-rev
3. Mirko pod sa prezliect, ideme vonku- rev
4. Mirko pod si umyt zuby-rev
5. Mirko, ideme uz domov-rev
6. Mirko pod si umyt ruky-rev
7. Mirko pod obedovat-rev
8. Mirko ideme spinkat-rev
Atd atd atd az do vecera do 8, kym konecne lahol spat.
A to 3 mesiace v kuse. Rev a rev pre vsetko. Stale cakam kedy z toho vyrastie. A to nehovorim o tom, ze ked je chvilu klud, tak zacne stuchat Slavka, aby plakal.
A moja rada, zatat zuby. Aj tak mam vzdy vecer pocit, ze som cely den len vrieskala.
Nechapem, aky som mala predtym kludny a pohodovy zivot.

mystery7
19. sep 2012

jedna cerstva super prihoda za vsetky:
Pisli sme z vonku. Mirko reval na stolicke, ze ho mam vyzuvat, Slavka som prezliekala. Zrazu prestal revat a zacal sa vyzuvat. Pozeram, co robi a on mal v teniskach piesok a vysypaval ho na stred chodby. Hned som operativne zvysila hlas, tak prestal. Vybral sa hned aj na wc-ko. Slavka som nechala v deckej, nech sa hra a ja som utekaka pozametat piesok, nech nie je roztahany po celom byte. Kym som to zametala, Slavko mi presmykol ppza chrbat do wc-ka. Takze Mirko tam na stojaka cural a Slavko sa hned capal vo wc-ku. Az po laket!!! Lebo Mirko vie, ze za sebou musi zatvarat dvere a nikdy to nerobi.
Ked sa nejaka somarina stala pred rokom, tak si to pamata, ale dolezite veci nieeeee.

mirka_mt
20. sep 2012

Žienky, nie že by som vám to priala, ale normálne ma potešilo, ked začiatok všetkých vašich príspevkov po mojom začína: my to máme tiež. Fakt som si začínala myslieť, že len Linda je taká a nik iný to nemá, lebo každý svoje deti len chváli a iba ja ju takto ohováram.
Včera sme, nejakým zázrakom, mali pozitívne popoludnie. Len som čakala, kedy príde záchvat, ale nič sa nekonalo 🙂 dokonca ani ráno. Najhoršie je, že neviem, čo malo dobrý vplyv, aby som to mohla aplikovať aj nabudúce 😀 Podľa mňa bolo všetko ako inokedy.

Tak si len zaželajme pevné nervy a veľa trpezlivosti 😉 a ďakujem, že ste napísali aj o tých svojich nezbedníkoch, hádam použijem niečo zo svojich praktík.

mystery7
20. sep 2012

@sirinka Mirko najnovsie reve, ze aj on chce sediet v kosiku a Slavko nech ide peso. Alebo chce za kazdu cenu tlacit kosik so Slavkom. Samozrejme hlava-nehlava a co najrychlejsie.
Minule v kauflande tak vystrajal a vesal sa po mne, az sa smykol, spadol dozadu a nadherne si udrel hlavu.
A pri dalsej navsteve zacal vystrajat hned po vstupe. Tak som sa vytocila, dostal 2 po zadku a potom isiel pekne kludne za ruku.
My ked sme niekde v obchode, vsetci u nas vedia, vsetci sa za nami otacaju a ja som z neho spotena, ze sa zo mna leje.

sirinka
20. sep 2012

@mystery7 no presne aj o nas...u nas bolo nakupovanie v trojke vzdy uzasne, takze sa snazim chodit bez nich....lebo bud lietali po regaloch, splhali a vynasali a ja som vrestala ako zmyslov zbavena, alebo rumadzgaju, jana sedi na kosiku, magda vo vnutri, samozrejme sliape a sape sa tam, vzdy nieco fajne dopuci a chutovka je klarka vysiaca zboku kosika, takze ho len s velkou tazkostou udrzujem v rovnom smere...

hoogy
22. sep 2012

@mystery7
@sirinka no chutovku nakupovania s dvoma detmi som si uz aj ja zacala uzivat 😝 mala nalozena v sedacke v kosiku, mala zacal mrncat ze on tam chce sediet ale ked chcem dat nieco do kosika tak to by bolo nerealne tak sa mi zavesil na kosik a stale vykrikoval ze ho bolia ruky a nevladze sa drzat a ked som mu povedala nech ide vedla kosika tak to je samozrejme nehoraznost. 😀

mystery7
22. sep 2012

@hoogy no, co si budeme hovorit, je to radost 😉 vzdy si vedia vymysliet nieco zaujimave

mystery7
24. sep 2012

kocky, tak dnes konecne po cca 3,5 roku rano bez revu. Vsetko prebehlo v pohode, vysla som z domu a nebola som spotena 🙂
Prave som zapla pracku. Mirko sa zobudil. Krical mama, mama a kym som dosla, tak ovracal cely paplon. Tak periem paplon a potom postelne a plachtu. Ide ma porazit, uz som spala 🙄 dufam, ze mu nevybehne ziadna teplota. Slavko kasle zo sna ☹ uz tyzden ma sople a od vcera kasel. Nechce ziadne sirupy, kvapky, ani jest. Ledva mlieko vypije.

jamaat
25. sep 2012

@mystery7 Tak gratulujem! K tomu ránu, nie ku praniu paplónov 🙂 ....A nech ste rýchlo fit. Emke aj mne zaberá echinacea kombinovaná s Céčkom. Kupujem tobolky, v ktorých je prášok z echinacey, tie sa dajú otvoriť a prášok zamiešam do medu. Postupne jej to dávkujem a Emke to chutí.

sirinka
25. sep 2012

@jamaat ktore presne kupujes?

mystery7
25. sep 2012

tak Mirko ma teploty 🙄 od rana mu z 36 do obeda stupla na 38 a aj poobede mal 38 🙄
Teraz ked isiel spat, tak sa stazoval, ze ho bolo hlava a opat mu stupa teplota 🙄 zajtra robi dr poobede, ked bude mat doobedu stale teplotu, pojdem tam, nech mu urobi crp. Co to je zase za virus 🙄

sirinka
25. sep 2012

@mystery7 inak toto moze byt kludne aj chripka...