Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
9. nov 2012

@sirinka A čo by si mala robiť? 10 hodín, však to je v podstate 1 deň 🙂

sirinka
9. nov 2012

@jamaat veď sestricku a na zaciatok mi to bohate staci aj 10 hodin, janka je este mala, musim zohnat opatrovatelku, alebo svokra bude chodit k nej... No samozrejme 20 hodin bude ideal.

jamaat
10. nov 2012

@sirinka To potrebuje len tak na doplnenie k sestričke, čo už má, či prečo mu stačí tak málo?

mystery7
12. nov 2012

ahojky
Nestiham vas uz ani citat, na fb som nebola od septembra, musim sa polepsit.
Dnes prijali Slavka do nemocnice koli laringytide. Tak on spi a ja konecne v klude surfujem. Inak sa doma cez obed akurat najem, nieco uvarim, alebo upratujem, periem a uz je zobudeny.
Mirko bol zachripnuty minuly vikend,ale rychlo to preslo. Minule mi povedal:"bud ticho lebo ti zalepim usta." 🙄 stale robi prieky, vystraja, stucha Slavka. A je neskutocne zamerany na moje prsia, uz neviem co s nim robit. Zhodnotil, ze ked uz tam nemam mliecko, moze tam on davat ruky 🙄

jamaat
12. nov 2012

@mystery7 A keď ho necháš, nech si ochytá, tak ho to neprejde? ........Rýchle uzdravenie prajem.

jamaat
20. nov 2012

Ahojte. Idem si trošku porovnávať to moje dzecko. Máme štádium, že najväčšia sranda je rozprávať o prdení, smrade, zadku a podobných záležitostiach. Vyskytuje sa to aj v iných rodinách? 😅

A nadšená komunikácia s kamarátkami v škôlke - hneď vo dverách sa výskajúc radostne zdravia slovami: Ty starý dedko! Ty stará babka! Ty brďo! a k tomu rôzne škreky a pazvuky. 🙂

kosska3003
20. nov 2012

@jamaat no u nas sa smejeme ked marek prdne tak marika mu povie ty prdos a sa smejeme a ked ona tak povie pardon ja sa tesim na tie keci ked pojde do skolky
marika pouiva akurat jezismaria, ajajaj, vcera povedala ty kokos to ma od neteri isto a na vsetko co chcem mi povie zachvilku uz mam vredy z toho slova 😀 😀

lejlocka
21. nov 2012

@jamaat ano mame to iste. a to chodil do skolky aj minuly rok, ale teraz ho to zacalo naramne bavit... aj mi povie, ze to ma od Simonka v skolke atd... a presne, prdenie, smradlavy a pod a pomedzi to skreky a vkuse vkuse mele toto iste dokola, do toho pluje a prska. no fajne.... 🙂))

iinuska
22. nov 2012

Ahojte, tak konecne je Adamko v pohode co sa tyka skolky. Rano nemrnkoce, zdravy je, a oni idu strajkovat v pondelok a utorok. no na paradu 😝

mystery7
22. nov 2012

@jamaat to je aj u nas. Ty skareda mamina. Ty skaredy Slavuo. 🙄 zvuky, pazvuky a plutie. A strielacky ☹

Ja mu dam aj osahat, ale vsetko jedno, on by ma len stiskal a stuchal. Minule ma pri prebalovani Slavko kopol do prsnika a bolel ma potom cely den 🙄

mystery7
22. nov 2012

a nijako sa nechce sam obliekat, len hned plac a pomahaj mi. Ked navrhnem, ze on gatky, ja tielko, on ponozky, ja pancuchy.....nieeeee a zase rev. Dnes reval v kuse.
Chapete, ze s nim sedim v deckej, skladame lego a on namiesto toho aby bol stastny, tak reve a reve. Vzdy si nieco najde. My s mm sme uz nestastni. Slavko sa pekne hra, s nami aj sam, uplne ina povaha.

A este zo skolky: ja to poviem babke, ze mi nechces......hocico. A odvrava, na vsetko je odpoved NIEEEE 🙄

mirka_mt
27. nov 2012

Ked píšete o vplyvoch zo škôlky, tiež sa pridám: Linda odkukala od chlapcov (aj väčších dievčat z inej triedy) nevhodné správanie - pľutie (začína aj na nás doma a starých rodičov) a ešte čosi iné, už si nepamätám čo, kedže už viac dní v škôlke nebola a prestala to používať. Vždy sa spýtam, kto to tak robí a vysvetlím jej, že je to nevhodné a neslušné. Zaujímavé, že v predchádzajúcej škôlke som takéto veci nemusela riešiť - neviem, či preto, že bola mladšia (aj ostatné deti) alebo že tam bolo menej detí....

Inak, u nás bola štrajk v pondelok a utorok a na stránke už majú oznam, že zajtra idú do škôlky.

iinuska
27. nov 2012

ahojte
u nas zatial ziadne velke negativa, zo skolky niesu. Adamko je ako som to tu uz raz spominala taky hlucnejsi. 😀
Aj u nas bol strajk vcera a dnes. Zajtra uz ide do skolky.

@mirka_mt no plutie to este nic neni. Neboj, aj nadavky budu. Tomu sa nevyhneme. Deti su rozne. To vravim z vlastnej skusenosti so starsim synom. Tiez doma nepocul ziadne skarede slova, a zo skolky prisiel zo vselicim.

mirka_mt
27. nov 2012

@iinuska , keby pľula na chodník brala by som to inak ako, ale na ľudí a zvlášť starých rodičov (mojich rodičov), čo sa o ňu často starajú, mi vadí. Uvidíme, či sa to bude ešte opakovať, alebo stačilo včerajšie vysvetľovanie.

hoogy
28. nov 2012

@iinuska podla mna je to prva vec co sa dieta v skolke nauci KRICAT 😀 odkedy Matko zacal v juni chodit tak stale len krici 😀 este ze mala spi aj ked traktory padaju. 😉

hoogy
28. nov 2012

no a nas dolapila prva skolkarska choroba maly ma horucky a je cely zhlieneny tak od juna to neni az take zle skore. snad sa z toho dobre dostane a pojdeme dalej bez choroby. antibiotika nema len zrazame teolotu a odhlienujeme som zvedava ci to zaberie

iinuska
28. nov 2012

@hoogy juj, no tak Matkovi skore zotavenie prajem. Snad to zvladnete bez tych atb.

hoogy
28. nov 2012

@iinuska no vies co inus ani by mi tak strasne nevadili lebo takto sa uz vyse tyzdna trapi aj s horuckami. zajtra ideme na vyter lebo mne sa to uz nezda uz sa to moc dlho taha tie jeho sople. ale tak myslim pozitivne a verim ze sa toho skoro zbavime 🙂

luba142
29. nov 2012

@hoogy ahoj, skore uzdravenie, ak uz mate tyzden teploty tak isto to bude nejaky zapal, my sme teda napúosledy preskakali bez Atb ale odvtedy sa mi stale zda,ze je taka zahuhnana ako pri nadche, ale sopel jej nejako nejde, aj striekame morsku vodu stale, neviem a boijim sa ci jej neostala zvacsena mandla 😒

hoogy
29. nov 2012

@luba142 no nam to nakoniec zacalo prechadzat same od seba. sople su na ustupe,ale veru tiez je cle zahlieneny tak odhlienujeme ako sa len da vincentkou mame pokrity uz cely byt co stale vyparujeme. najhorsie je ze ho to strasne unavuje a nic mi ani jest nechce chudacik moj 😒

luba142
29. nov 2012

@hoogy ako mne mala chrchlala, tak nakoniec som spravila cibulu z medom a stava jej pomohla velmi za par dni uz ani nezakaslala

hoogy
29. nov 2012

@luba142 no u nas je hlavny problem to zahlienenie. on kasle zo soplov,ale tiez som uz rozmyslala nad tym cibulovym cajom

luba142
29. nov 2012

@hoogy sksus to je to na hlieny dobre, len ci na sople to neviem, ale uvidis, staci zalait nakrajanu cibulu medom nechat par hodin a potom davat stavu, ja tam este aj citronu kapnem je to chutnejsie

hoogy
29. nov 2012

@luba142 no idem to rovno spravit a Barborka ti to chce? ci je to vlastne take sladke ze?

luba142
29. nov 2012

@hoogy najprv to nechcela, ale potom ked videla Kiku tak hej , je to take trochu z tej cibule bsmradlave, ale na chut sladke a stym citronom je to super 🙂

mystery7
5. dec 2012

ahojky
Viazne nam to tu riadne viazne ☹ ja som po veceroch vyzmykana a uz len spim.

Mirko je vo forme, absolutne nepocuva, nic neurobi co od neho chceme, Slavka stale taha a kmase. Uz sme zufali. Vcera bil v skolke deti ☹ ale vraj to bolo ojedinele.

@jamaat ja aj ked mu dam osahat, tak nestaci. Tato fixacia trva uz 2 roky-odkedy nekojim a snad raz na to zabudne. N vsetkych trickach mam uz aj vystrihy vytahane ☹

hoogy
6. dec 2012

@mystery7 no viazne ked po niektore sme viac zapojene v inych diskusiach a niektore ani na to asinemaju cas. ked prace rodina deti. 😉
no neviem si predstavit ze by sa Matko tak spraval k Barborke musi to byt tazke.ani neviem co poradit.

veronka
6. dec 2012

ahojte maminy, nasla som cez hladacik, ze ste niektore mali tieto cizmicky zo sportsdirectu http://sk.sportsdirect.com/campri-snow-boots-in...

máte ich este niektorá? potrebujem poradit ohladom velkosti aku maju vnutornu dlzku, neviem ci objednat C8 alebo C9.

ďakujem

kosska3003
8. dec 2012

@veronka ja ich mam doma skusim ti vecer zmerat ak nezabudnem alebo mi napis IP aby som nezabudla 😀 😀 😀

ludmilabb
9. dec 2012

ahojte zienky tak idem na inspiraciu, co ste nachystali detickam pod stromcek co sa hraciek tyka?