Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

jamaat
19. nov 2009

Božeeee, ja som taká krepaňa!!!! Zavrzla som Emke rúčku do dverí! ☹ .......Išli sme von so psom, držala som ju na rukách. Vyšli sme z vnútorných vchodových dverí, rovno za nimi kolmo sú ďalšie dvere, kým som tie otvárala, tak Emka urobila s rúčkami lietadlo a vopchala si prsty do škáry ako sú pánty na dverách. Nepamätám si v tom šoku presne, ale mám pocit, že sa zavreli úplne a musela som ich kľúčom otvárať. Sú to ťažké plastové dvere s Branom. 😒 .......Emka prst úplne prehnutý, našťastie jej to necvaklo na kĺbe. Spustila riadny vresk. Riadne som sa zľakla Chvíľu som rozmýšľala, čo s ňou, či aj k doktorke ísť, ale reku počkám chvíľku, veď deti majú mäkké kosti. Vonku bol sused so psom, tak sa hneď spytoval, čo sa stalo. Potom sa jej prihovoril a Emka hneď do rehotu. Tak reku to bude OK. Hýbe prštekmi normálne. 😕

ladywitch26
19. nov 2009

jamaat, tak moja segra ked mala dva roky,tak si priklepla palec do dveri od telefonnej budky. ale jej vtedy aj necht zliezol a hnisalo jej to. ale zlomene to nemala. teraz maju este tenucke prsteky,makke kosticky,tak hadam to bude ok.

dupi, tu v irsku ockuju v 2.mesiaci, dve vakciny, hexa a pneumokoky,potom v 4.mesiaci hexa a meningokok a v 6.mesiaci dokonca tri, hexa, pneumokok aj meningokok. vsetko povinne. no len vzdy dostala po jednej do stehienka, len teraz tie tri neviem,ako jej budu pichat. a vsetky dostala bez toho, aby skontrolovali tbc vakcinu. ten hnis z ranky som jej ja vytlacala nejako minuly mesiac az. a teraz dokonca ockuju povinne vsetky skolopovinne deti proti svinskej chripke a vraj malu mozem dat aj ja zaockovat. no to urcite. uz teraz ma tych ihiel dost 😠

sssimi
19. nov 2009

Lady presne tak. Toľko očkovaní čo musia naše deti pretrpieť 😠 😠 😠

Jamat až mi ťažko zostalo keď som to čítala, ale Emka je statočná baba. O chvíľu už budeme len striehnuť aby si deti nepopricvikovali pršteky kade-tade... Ozaj keď som pri tom-aj budete dávať nejaké bezpečnostné prvky po byte? Myslím na dvere a zásuvky

ladywitch26
19. nov 2009

simi, ja uz planujem kupit zabrany, lebo mame schodisko doma.a aj okolo krbu to budem musiet nejako vymysliet, lebo dookola neho je taka ako imitacia mramoru a ak mi na to treskne hlavou, tak sa mi aj zahlusit moze 😖 zasuvky mame nastastie bezpecnostne, tu je to bezny standard v domoch.

juska3
19. nov 2009

my sme sa prave vratili z prechadzky a vonka je super aj Alex sa uz ukludnil 🙂

ladywitch26
19. nov 2009

no u nas ziadna prechadzka dnes nehrozi. ani len pes nechce vystrcit paty z domu, len rychlo vybehol vonku,pokropil kricek a hned bezal dnu. a od rana sa ani nepytal vonku, co inokedy sa aj 10x za den pyta pobehat. zajtra ma byt vraj celkom obstojne, ale v sobotu este horsie ako dnes. ☹

nikanika28
19. nov 2009

Ahojte, akosi sem nestiham moc chodit...vzdy vas narychlo precitam a uz ma neni 😅 .
Klarka mi zacala totalne ignorovat zeleninu, co doteraz pekne papala 😕 😕 a vcera som jej kupila kasu a na tu sa mi vyprdla uplne...tak snad nebudem kojit 10rokov... 😀 😀
V pondelok som vysla prvykrat von s babami, ze oslavime 30-tky, obidve mali narodky...a hadajte co sa stalo...mm mi vola, ze Klarka place a nevie ju utisit...prebalena, papat z flase ani bohovi, tak som naklusala domov...dala cecek a o hodinu som uz aj vykracovala znovu von...no uz som mala po nalade a fernet som prenechala kamoskam 😠 😅 😀

nikanika28
19. nov 2009

juuuuuj, Jani, ako Emka?? Prstek v poriadku?

nikanika28
19. nov 2009

ja som tak Klarke zase hlavicku buchla o dvere.. 😨

ladywitch26
19. nov 2009

nika ked spominas ten fernet, tak akurat popijame s muzom bavoraky, ked uz ma tie narodky. naposledy som pila alkohol minuly rok v auguste,tak normalne uz som aj chute mala 😀 len ci ma po takej dlhej dobe z neho nevyruti 😀

juska3
19. nov 2009

jamaat, ja ked som bola v Anglicku a starala sa o troch chalanov, tak ten najmlads sa ucil chodit a akurat bol v kuchyni a zavrel za sebou dvere,zostal za dverami zohnuty a rucky musel mat na zemi a ja netusiac som otvorila a zavrzla som mu prstek pod dverami. ☹ zisiel mu vtedy aj necht a hnisalo mu to, potom bral antibiotika, ale tiez to nemal zlomene.

sssimi, my urcite budeme musiet aj na rohy stola aj elekt.zasuvky zabezpecit lebo su nizko

mimi21
19. nov 2009

caweste
uz sme doma z plavania, ked sme prisli a dala som malu na podlozku, ze ju idem vyzliect tak taky hystericky plac spustila, akokeby sa tam bala 😨 no ja neviem co jej bolo, vo vode najprv OK a potom zase plac, ale uz menej ako minule
teraz spi vo vajci, ani vyberat ju nejdem, lebo sa mi preberie a cez den toho zase vela nenaspala

jamaat snad bude Emka ok, ale ked vravis ze uz je lepsie, tak to je super

ja som ako decko isla pre kamosku, ze ideme von, ona mala maleho brata a ako sme vychadzali z bytu, tak ja som buchla dverami a maly zacal jacat a ja na neho ze co jaci a buchla som dverami este raz a on tam mal po cely ten cas prsty 😅 😅 😅 no teraz sa uz na tom smejem, ale vtedy mi vsetko jedno nebolo

ladywitch26
19. nov 2009

mimi, juuuj, no to si poriesila s tymi dverami... 😀

inak uz obzeram na nete novu autosedacku, lebo vcera sa nam uz ledva vpratala do vajicka, ked sme sli do poradne. taka striesnena v nej bola. ramena tam ledva napchala a aj nohy jej uz dost trcia

mimi21
19. nov 2009

nooooooooo, tak teraz sa mi mala v tom vajci fajne pokadila, pomrvila sa a spi dalej
si zakurila do plienky a zalomila 😀

mimi21
19. nov 2009

a stale este zakakana spi 😅

iinuska
19. nov 2009

ahojte, my sme boli vonku skoro 2 hodinky, maly pekne zaspinkal v kociku.Teraz dopapal kasicku, tak sa hraje v stolicke

lady, na zdravie 😉

jamaat, prstek je v pohode?

dm1
19. nov 2009

my sme boli dnes plavat ale dali nam to o hodku skor a vobec nam to nepasovalo ani zeleninu sme nestihli zjest lebo spal tak som ho len rychlo nakojila a isli sme. som bola prekvapena ze potom ked jedol zeleninu az o 4 zjedol vsetko. bola som s mamou lebo bola v meste a mm bol v praci tak sa isla pozriet ako vnucik plava. uz sa osmelilo aj to babo co minule celu hodku preplakalo. ale maly bol potom mrzuty chcel spinkat a zaspal na brusku. on po kojeni hladal prsnik prekotil sa a tak zaspal. tak som ho chodila kontrolovat stale. ale spal chvilocku a zase mrzuty jak slak tak som ho uspala na fitke a spi pri mne na lehatku. inak ja byvam z toho plavania tiez strasne unavena vy nie baby?

nikanika28
19. nov 2009

no...a je to tu... Klarka sa zacala pretacat a t eraz nic ine nerobi len sa pretaca a nasledne potom nervaci... 😅 😀

dm1
19. nov 2009

nika aj nas tak nervacil ale uz sa gula aj do opacnej strany tak uz sa aj sam na podlozke prehra odgula sa kde treba tak uz nenervaci pri tom

iinuska
19. nov 2009

Adamko sa doplazil k skrinke , chyta ju a krici na nu 😀

nikanika28
19. nov 2009

Dani, inac prisiel mi jeden mail od teba, mala si toho aj viacej?

nikanika28
19. nov 2009

inuska, tak to ho musela riadne nastvat..potvora jedna 😀 😀

nikanika28
19. nov 2009

no pekne, prasacina uz aj v madarsku..co chvila to bude uz aj u nas.. 😨 ☹

dm1
19. nov 2009

inuska jak u nas uz cakam kedy si pusti DVD-cko ked sa k nemu doplazi 😀

nika boli dva - jeden 9.11 a druhy 15.11 tam bolo toho viacej. ktory nemas?

iinuska
19. nov 2009

nika, ja mam pocit, ze u nas to vsetko pekne ututlavaju s tou chripkou. My sme taka" zazracna krajina".Nas vsetko obchadza.V rakusku sa ockuje vo velkom, v madarsku ako pises vyhlasili epidemiu, v polsku je toho vela, ale u nas stale nist...... 😒

dm1
19. nov 2009

ale ja by som sa asi nedala zaockovat proti tej prasacej.... vy hej? ved to je este malo odskusane podla mna. a hovoria aj tak ze ked to chytis a inak si zdrava tak sa to prekona ako normalna chripka

iinuska
19. nov 2009

dm, ja by som sa urcite zaockovat nedala.Ma to priebeh ako bezna chripka, ani nemusis vediet, ze ju mas.Da sa to zistit len vytermi.

dm1
19. nov 2009

inuska sak prave ze ma priebeh ako normalna. sak dufam ze nikdo z nas to nechyti lebo aj ked je ako normalna tak aj ta da zabrat cloveku

iinuska
19. nov 2009

dm, tak to dufam aj ja.Manzel robi v nasom uzasnom zdravotnictve, tak aj mam trochu obavy 🤐

zuzkaprofant
19. nov 2009

inus nemaj ze to je ako normalna chripka len vracias a hnackujes ktomu ze 4dni vylezis a si fti len ju treba vylezat ja som tiez stresovala umyvaj si stale ruky aj malej a bude oki 😉