Májové bábätka 2009

monkap
10. máj 2009

ahojte maminky, pridajte sa 🙂

mimi21
13. feb 2010

no tak, Nina o pol 8 zdriemla na 10 minut a zobudila sa s velkym placom, no a teraz sa tu jasi v obyvacke o spanku ani chyru ani slychu
dala som na FB video, co prave stvarala

kosska3003
13. feb 2010

no marika uz spinka 20 minut akurat som dotlacila spagety od vcera a teraz si davam vinko sme si so svokrou otvorila na toho valentina tak si davam s colou

jamaaat ja mam riadneho romantika podla mojho chlapa je romantika ked si dame vinko a tod vse hihihi

iinuska
13. feb 2010

mimi, hlavne ze je malej veselo 🙂

jamaat
13. feb 2010

No rozmýšľala som, že keby som už musela teraz Emku prehodiť do väčšej autosedačky, tak to je pekne na prd. Keď s ňou idem sama, potrebujem na ňu vidieť a dočiahnuť, neviem si predstaviť, že by bola vzadu.

kosska3003
13. feb 2010

jamaaat ja mam Mariku vo velkej autosedacke uz davno lebo do vajicka sa mi nezmestila a mam ju vzadu za spolujezdcom tak sem tam sa na nu kuknem a ona ma vidi to je hlavne uz som jej aj cumel musela davat no bolo to zaujmave pocas jazdy ale zvladla som to bolo to lepsie ked som ju mala v predu

iinuska
13. feb 2010

jamaat, no to je velka nevyhoda, ale co sa da robit. Tusim ezistuju aj take pridavne spatne zrkadielka, aby bolo lepsie vidiet dozadu. Tiez si to neviem dobre predstavit ist sama s autom.

jamaat
13. feb 2010

No veď práve!

mimi21
13. feb 2010

no ja ked som s malou sama v aute, tak ju mam aj vo vajci vzadu, nedaju sa nam totiz vypnut predne airbagy...teda aspon mm to tvrdi
ale mala je v aute dobra, ani cumel nepotrebuje, tiez som sa zo zaciatku bala, ale uz som si zvykla a chodim s nou malo sama autom

jamaat
13. feb 2010

Asi sproste sa spýtam: Tie väčšie sedačky sa dopredu nesmú dávať? ........To je asi to isté, ako že dieťa do 12 rokov nesmie vpredu sedieť, však?

luba142
13. feb 2010

ahojte

mimi - skore uzdravenie zelame Ninke 🙂 , aj nasej vcera tiekol sopel ako z kohutika dala som vecer ped spanim trosku MM do nosteka, budila sa celu noc ale to uz za posledne asi 3 noci je u nej normalne, a dnes uz skoro ani pamiatka po sopliku neviem ci to bolo len take slabe snad to nebola predzvest niecoho zase lebo len pred mesiacom mala 39 teploty a atb. 😖

jamat a na co je to homeopatikum dobre?? Myslim ten sirup co malej davas?

kosska3003
13. feb 2010

jamaat asi hej a mala ti jaci v aute ked ju chces mat stale v predu

emode
13. feb 2010

jamaat presne tak, dopredu mozu ist len v protismere jazdy ak sa sa vypnut airbag, ja som tak vozila malu vo vajci, teraz ju mam vzadu a spatne si nastavim tak aby som na nu videla ... trosku mi chyba ze nie je vpredu lebo sme uz pekne komunikovali 😀

inak aj sofia rozumie knizka, ocko, nostek, usko ... ak sa jej chce tak da papapa, vie urobit clap vo vode, ked poviem papat, tak cmukne a povie papa, najnovsie vo velkom hovori mama, ale ci tym skutocne mysli mna ... 😀 😀 😀 aj pusu vedela ale uz par dni to ignoruje, tak neviem ...

my sme dnes chceli ist na tie zaprahy, boli sme hore, lebo sa nam menili ludia ale bol taky vetrisko, ze sme si so Sofinou nedovolili tam ist, este stale ma sopliky i ked uz to nie je take strasne, ale dost dlho nas to trva 😖

mimi skore uzdravenie, je to neprijemne hlavne pre drobcov

kosska ty by si mala byt taka "prozaicka" ked mu budes za tu jeho romantiku varit ... 😀

kosska3003
13. feb 2010

emode no ked dojde mu spravim hranolky a rybie prsty hihihi to neznasa lebo polotovarov sa naje na lodi dost

Marika viem len tap tap tapusky to mi tapka po ruke ked jej to spievam a vravila mama baba a to uz prestala a po novom len e a a vravy neviem co sa deje ale boli ma uz hlava z toho ked ti hodinu keca a a a a a tak ti sibe z toho

jamaat
13. feb 2010

kosska, no zvykne si porevať.

No veď ešte ma to nesúri, našťastie Cam vajce je dosť veľké a Emka zase nie je veľmi veľká, takže ešte v ňom vydrží. Študujem práve autosedačkovú tému tu na MK.

emode, dobrý nápad s tým prozaickým varením 😀

iinuska
13. feb 2010

emode, tak mala je fakt sikulka 🙂 To Adamko ani papa, uz aj tap tap tapusky prestal robit, mama nehrozi, obcas sa mu zadari tata, ale asi nie cielene. Ale rad robi indiana 😀

dm1
13. feb 2010

jamaat ale nedavno som prave jednu kukala ale neviem uz aka to bola a tam bolo aj umiestnenie na prednom sedadke som cumela

emode
13. feb 2010

iinus drobci vela rozumeju len to nevedia celkom prejavit si myslim ... perfektne rozoznala napr. ked som anglicky hovorila

je tu este nejake babatko, ktore spi hore ritulou? nozky pokrcene pod sebou ...

dm1
13. feb 2010

emode nas tak niekedy spi sa na tom smejeme s mm

nas rozumie hlavne ked povieme ze kde je golik uz cupita za loptickou

emode
13. feb 2010

dm zvlastne ako sa to v rodinach odlisuje 😀 my nahaname krtka a dracika 😀

zajtra chcem spravit ranajocky do postielky 😀 len neviem ako vytrepem tacku naraz so sofinkou na poschodie 😝

rybca
13. feb 2010

emode aj nas tak spinka..🙂

jamaat
13. feb 2010

Tak máme zlatú medailu. 🙂

zuzkad
14. feb 2010

pekne raaanko prajem 😅 😅 😅

aspon raz som tu prva 🙂 🙂

Prajem vam krasneho Valentina a posielam aj s Nicolaskom pusinky vasim amorikom 😅 😅 😅 a Lubke vsetko najsamlepsie k narodeninam 😉 😉 😉

dnes sa ideme troska poflakat po obchodnom dome, kedze vonku sa neda moc byt, lebo fuka hnusny ladovy vietor a to uz fakt maleho von tahat nebudem v tomto pocasi 😖 😖

noo idem vencit, potom sprcha a suuuup na flakacky 😝 😝 😝

iinuska
14. feb 2010

dobre ranko a krasneho Valentina prajem 🙂
Ja sa musim pochvalit, som dostala Toffifee a 7 cervenych ruzi 😵 😵 😵

emode, ja som zacala na Adamka po nemecky a pozeral jak puk 😀

ladywitch26
14. feb 2010

emode, nasa od 7.mesiaca spava uz len na brusku a dost casto aj hore ritulou. asi sa jej tak lepsie prdi 😀 lebo v noci obcas pocut dobre salvy 😀

inak aj vam tak pozeraju decka, ked nieco jete? stanka ked nas vidi jest, tak koniec. usta zacne otvarat, az preglga, a tvari sa,ako keby tyzden nejedla. a ak jej nic nedam, tak spusti sirenu. niekedy je tak najedena, ze jej pomaly az usami ide vonku, ale aj tak pyta. este ked mam chleba, tak jej kusocek dam, ale vcera som mala same zdrave jedla, hranolky, cokolada atd, no a to som jej nemohla dat, tak spustilaaaa.

inak stanka si odmalicka zvyka na anglictinu, doma sa s nou sice nerozpravame po anglicky, len jej obcas spievam, lebo ma anglicke hracky a tie slovencinu nevedia 😀 ale vonku sa len po anglicky. to sa zakazdym niekto pristavi pri kociku a spusti. a nieco uz aj rozumie, napr. vie, ze pa pa a bye bye je to iste a ocko a daddy tiez.

a v noci som sa zobudila o tretej, nenormalne ma bolela hlava a kedze uz som bola kompletne prebrata, zaludok si myslel, ze uz je rano a to je cas na vyprazdnenie, tak som isla pekne hodit tycku. a potom dve hodky nie a nie zaspat. este aj stanka sa pretacala v postielke dookola ako maso na razni, nevedela si najst dobru hodinu polohu na spanie

iinuska
14. feb 2010

lady, to mas tazke, a pri Stanke ti ak dlho bolo zle? 😖

s tym jedenim je to u nas podobne, vzdy mam poruke rozok alebo chleba a dam mu kustik, ale aj ak sa mu to nepozdava a stale nakuka spoza stolika, co ma na stolicke. Natahuje krk, ako korytnacka 😀

ludmilabb
14. feb 2010

ahojte

lady presne aj nasa Sofia, preglga ked jeme a to aj po prikrme, jednoducho Pavlov reflex funguje
a jedine co vie ked postavim vezicku a poviem bum tak to ide aj z dialky

jamaat
14. feb 2010

Emka nepregĺga, pre ňu asi jedenie nie je veľmi podstatné, len čo zaženie najväčší hlad, začne ju zaujímať všetko možné iné. Pažravosťou asi nebude do našej rodiny, ja aj Monika sme boli ako kyseliny 😀

mimi21
14. feb 2010

ahojte 😉
prave si davam kavicku a mm mi dovolil pol kolacika kedze je dnes ten valentin 😀 😀 😀

malej je uz trosku lepsie, uz jej tak netecie z nosteka, teraz to ma v hrdle, tak som jej v noci zacala davat solmucol sirup, snad pomoze 😉

mimi21
14. feb 2010

emode aj my spime hore ritkou 🙂 asi sa im tak dobre spinka ...

iinuska, tak ty mas super mm, krasny darcek 😵

a s tym jedlom je to aj u nas tak, moze byt napapana, ale akonahle nas vidi, tak sa tvari ze tyzden nejedla

dupinka
14. feb 2010

Ahojte!

ja som dostala vcera pekny darcek - manzel mi pripravil vanu s penou + sviecky, Adamko zaspinkal skor a spal pekne v noci, tak som sa vcelku fajn vyspala.
Dnes je slnecno, aj ked mrazivo, ale asi pojdeme do hajovne posediet, kuk zvieratka....

Adamkovi ustupuju sopliky, stafylokok sa nepotrvrdil, tak ani presne nevieme, z coho to mal. Sice sa mu oduli dasienka v okoli ocnych zubkov, ale zatial nevyzera, ze by vysli von.

A tiez hlta pri jedeni, mam pocit, ze prezuva, len ked ma veeelmi velke kusky. No vtedy sa aj obavam, aby sa nezadusil, tak sa smiesne tvari, ked to ma v puse obracat. 😀 😀

Iinuska: ja som vcera s Adamkom po anglicky, ze "hello baby" a on na mna kukal, ze: CO CHCES?? 😀 😀 😀

Prave som si uvedomila, ze mi doma nemame kocky 😠 tak ani vezicky nestaviame. No nic, hned viem, co najblizsie drobcovi kupime na hranie. 🙂