Mali ste živý vianočný stromček?

16. okt 2023

Možno to bude hlúpa otázka ale nedá mi to😃 doposiaľ sme mali len umelý stromček a teraz by sme chceli živý- ale taký, ktorý sa potom naspäť vysadí a opäť si ho o rok dáme. No a chcem sa spýtať tie čo máte živý stromček, nie sú na ňom nejaké chrobáky pripadne pavúky ? 😃 ja sa extrémne bojim pavukov a neviem čo čakať či z takeho stromčeka dakde medzi vetvickami nebudú takito obyvatelia 😃

karolinakr
16. okt 2023

určite sa zamiluješ, a pavúk si nájde nový domček

vreckovka2
16. okt 2023

Mame v kvetinaci. Prvy sme kupili, ale mal oseknute korene, hoci deklarovali, ze nema. Tak aj zomrel. Ale minuly rok sme kupili priamo v zahradnictve. Nepresadzali sme ho. Pekne nam vydrzal, zahustil sa trocha cez leto a tento rok ho budeme mat tiez ako vianocny 🙂. Akurat ho treba aklimatozovat na ceste dnu aj na ceste von. My sme ho mali najskor v predsieni, potom vnutri ozdobeny. A von isiel tiez najskor do predsiene, potom do sklenika, potom von s kvetinacom do zeme. A na jar ako sa oteplilo sme kvetinac vybrali zo zeme a mame ho pred dverami.

simca06022011
16. okt 2023

nikdy sme nemali umely stromcek. Co sa tyka ekologie.. pestovanie stromcekov, sic eje to priroda, tiez ma svoje uskalia, tiez to musia vypilit, doviezt, xkrat prelozit, potom niekde vystavit, predat, a potom doviezt domov.. umely vydrzi roky dlhe. Ale my sme na zive stromceky :D potom skonci v komposte a v krbe... :D
Kvetinacove malisvokrovci, vzdy sa potom vysadili, ked je vacsi sa zase spili a da ako vianocny dnu :D Umely ma vyhodu, ze ho susedia ozdobia 1.12. a odzdobia v januari... a ja ho davam dnu na vianoce, a von 6.1. max, lebo ihlicky by ma iritovali :DD O tom ze niekedy aj v lete najdem ihlicie pomlcim :DD

ahhola
16. okt 2023

Taky koflikovy musíš po použití dozimovat niekde v skleníku, verande, podľa stupňov. Kľudne si kúp živý, nórsku jedličku, rozvonia celý byt, za dvacku... keď máš nejaké eko zábrany, tak ved, ze nepredané sa aj tak skompostuju, dajú do zoo, takže ten tvoj stromček planétu nezahubi... 🎄... 🌍

majkakvet
16. okt 2023

Kupujem v kvetinacy, zo 4 prezili 2 cize 50%🙂

zeldia
16. okt 2023

Ten stromcek asi neprežije aspoň teda nám uschli všetky. Otcovi dal lesník “odpad” sadenice ktoré nespĺňali normy a keďže bolo kde tak tie stromčeky posadil po záhrade občas tvaroval a vyrástli nám “vianočné jedlicky” ktoré si po jednej presadil do kvetinaca (taky strom je ťažký tak sa narobil) aj sme ho doma polievali aj ho posadil spat do jamy z ktorej strom vybral ale už sa ani jeden nechytil.