Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

sarael
2. dec 2011

Ahojky,zatím si celý večer pročítám vaše stránky z minula, trochu se prokousávám vaší slovenštinou, nejsem na ní ještě moc zvyklá( i když musím přiznat, že je to rozhodně hezčí jazyk, než ten náš 😉 ), pomalu se dostávám do obrazu, jak staré máte každá děti a jak jsou na tom. Moc se mi líbí, jak si tady všechny pomáháte a podporujete se, to se vidí na málo kterých stránkách.. Těším se, až dočtu do konce a pak se zase přidám, teda jestli můžu? 😉 Tak zatím ahojky a jdu číst dál. 😉

helga1
2. dec 2011

@nensyke Bolo to v slovenčine, kúpili sme to v Tescu. To pero keď uhadla správnu odpoveď zasvietilo a zahralo takú melodiu jemnú, viem, že vtedy tam mali niečo podobné s motívom Macka Pu, to bolo o pár euro drahšie možno aj náročnejšie, netuším. Toto s Mickey bolo tak pre 3 ročné deti, rozoznávalo sa tam tvary a farby

nensyke
2. dec 2011

@helga1 noooo, tak to može byt dobré... 😉

maruskaaa
2. dec 2011

@nensyke nie, u nas ta draha bola zaujem cislo 1...a potom mu taku jednoduchsiu chcela ukazat s takymi krystalmi ale nula bodov...a uz mu nic ine neukazovala

maruskaaa
2. dec 2011

@sarael samozrejme ze mozes...a budeme velmi rady

helga1
2. dec 2011

@nensyke a ešte to malo jedno plus (aspoň pre mňa) že tie kartičky boli také pevné, takže aspoň sa nepoškodili 😉

nensyke
2. dec 2011

dnes aj vytiahla nejakú ,, disco gulu,, 😀 malý bol z toho mimo, to akože mal za to že pekne spolupracoval.... No samé nové veci tam mala.... 😉

nensyke
2. dec 2011

dnes sme aj riešili že moj najstarší syn, 5 rokov, stále hovorí,, Igorko spravil toto, Igorko chce toto,, nepovie že ja....

magimary
2. dec 2011

@nensyke a čo na to povedala dr.J.? 😕
na 5 rokov mi to príde už dosť neadekvátne 😕 ... a inak hovorí úplne v poriadku?
ty s mužom ste nemali nejaké rečové problémy v ranom detstve?

inak, náš Tady dnes už dvakrát na seba povedal, že "Luky" !!!! 😵
/napr. vo vete: "kto to odtrhol?" on odpovedal: "uky" 😅 😵 /
takže už som si konečne istá, že sa pozná, že sa registruje ako osoba 😵 😵 😵

nensyke
2. dec 2011

@magimary že ho mám upozornit na to, osobne si myslím že by som mala aj s ním ist logopedičky, lebo on tak rýchlo a niekedy nerozumitelne rozpráva...

magimary
2. dec 2011

@nensyke to by asi nebolo na škodu...

albertka
2. dec 2011

@nensyke k tomu o utešovaní od dr. J. - je to s našimi drobcami ťažké a útechu musíme nájsť sami v sebe. To, čo povedala dr. je skôr realita, s ktorou sa odborníci stretávajú. Ešte pred rokom, som sa z takýchto rečí cítila ako ty ☹ A teraz to citim tiež tak, ako dr. J, mám zdravú staršiu dcéru a som rada, že mám aj zdravé dieťa. Oproti rodičom, ktorí majú iba autíka alebo súrodencov autíkov (to je tiež dosť časté ☹ , sa cítim šťastnejšia, lebo inak by som sama so seba mala pocit veľkého sklamania a smútku(samozrejme podvedome, lebo vedome sa snažím byť šťastná, lebo nášho drobčeka všetci veľmi ľúbime) .

albertka
2. dec 2011

@maruskaaa - baby k tej guľočkovej dráhe - v Tescu majú lacnejšiu a je labilnejšia, nevydrží "nárazy našich detí" a v Dráčiku majú tú drahšiu a pevnejšiu 🙂 My sme sa tiež nechali inšpirovať ambulanciu dr. J. a chystáme sa do Metra na nákupy 🙂

nensyke
3. dec 2011

tak naše dneskajšie učenie, chcela som dat aj video ale Adam tam celú dobu plakal, Dada to nerušilo, ale na video len plač počut..... Na konci máme robota, ktorý vydáva zvuky a svetielkuje, má rád tu hračku 😕 , tak snažím ho aspon na tom učit slovo ,, ešte,, a robot na hrudníku má gombík, tak snažíme s jedným prsčekom to zatlačit a koncentrovat na malý gombik.... 😉

nensyke
3. dec 2011

do konca už prišiel na to že ked zatlačí gombík tak to funguje.....tak sa snaží ako sa dá ten gombík zatlačit...hlavne sa čudujem, že ho to baví, lebo tá hračka strašne hučí.... 😕

lucka261177
3. dec 2011

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=12889127&tab=0 typ pre niekoho kto zhana skladacky.

nensyke
3. dec 2011

@lucka261177 ja som jej písala ale že po jednom to nepredáva ☹ a ja zas všetko nepotrebujem..

anka912
3. dec 2011

@lucka261177 pekné, pekné, raz mu to kúpim, len neviem ešte na ktoré Vianoce to pochopí 😀

anka912
3. dec 2011

Baby, mám jeden problém, skúšam s Maťom takú tú imitáciu, že má postaviť domček alebo komín z troch-štyroch rôznych kociek podľa mojej predlohy. A jeho toto cvičenie privádza do zúrivosti!!! Piští, už keď vidí že vyberám vedierko s kockami. Sedí, poviem mu postav to, aj mu ukazujem ktorou kockou začať- na predlohe a on začne zúriť. Viem, že je veľmi slabý v imitácii a také veci sme nerobievali, ale že by ho to až tak vytáčalo?

anka912
3. dec 2011

@nensyke Ten tvoj malý je taký zlatý, aj na tých fotkách!!! Vidím, že sa snažíš a máš môj veľký obdiv, ako stále hľadáš, čo by malému pomohlo, učíš sa, kde sa dá. Ja by som veru koks. mlieko vyrábať nevedela 😲
A tie tvary v tej kocke, ide mu to už? lebo si myslím vravela, že s tým mal problém, že?

nensyke
3. dec 2011

@anka912 nie, neidu... 😒 hlavne to musí vždy olíznut 🙄

anka912
3. dec 2011

Na tejto stránke je veľká ponuka kníh, pre mamičky čo to predtým chceli
http://piktik.eshop-zdarma.cz/index.php?p=3

a toto chytré pero som si chcela z čiech kúpiť, ale majú ho stále vypredané, škoda
http://piktik.eshop-zdarma.cz/index.php?s=produ...

lucka261177
3. dec 2011

@anka912 no pochopit asi nie ale nauci sa to vizualne a mozno casom sfunkcni 🙂
@nensyke mne sa ta cena zda super za tolko skladaciek.ved casom akoby si nasla.alebo sa podel s kamaratkou.

nensyke
3. dec 2011

nechápem ako sem dávate tie stránky...jednoducho to nechápem....mne to neide...

lucka261177
3. dec 2011

@nensyke vzdy ked si nieco najdes tak tam kde pises to www.................. tam hore to omodris dvojklikom stlacis naraz ctrl a C potom sa prepnes na konika do nasej diskusie a tam kde pises prispevok kliknes a das ctrl V
C je ako copy (kopirovat) a V je ako vlozit

nensyke
3. dec 2011

@lucka261177 idem to vyskúšat.. 😕

nensyke
3. dec 2011

cv

nensyke
3. dec 2011

@nensyke 😀

nensyke
3. dec 2011

m