Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

erikasadek
autor
6. aug 2010

@slavkadamko slavka ty si robis srandicky.. 😀

nie tam nie je decky kutik , mezdi regalmy s jogurtom.. 😀
nie tu sa deti prehanaju chore jedna radost to nie je ako na slovenskuje chore musi byt doma; 😀 😀 😀 😀

no a auticko teraz ficim ako had na nom. zboznujemmmmmmmmmm 🙂

musi byt zlaty damianko s tymi plavkami kazde rano.. 🙂

no a josh zacinam mat pocit ze zase ma alergiu na stipance ale docerta poradnu..
akle uvidime ak zajtra postupia tak su to kiahne ak nie tak zase nic 3 krat a nic na porazenie.. 😠

erikasadek
autor
6. aug 2010

inak dnes som sa tak nastvala v parku !!!
zase ma vytocilo par blbych ludi ktori si mysia ze maju patent na rozum 😠 no ako inac kvoli patovy ☹

slavkadamko
6. aug 2010

@erikasadek o tom by som tiež mohla písať litanie-no na slovensku (ved maš tiež skusenosť) ma ten patent asi každy druhý 😠 hoc som si povedala že tie priblble pohľady a pripomienky budem ignorovať,ale neda sa -a potom nemajme kurnik depky ☹
-na autíčku fičíš ako had alebo ako hadica? 😀 😀 😀

erikasadek
autor
6. aug 2010

@slavkadamko ako hadica 😀 😀 😀

no hej na slovensku to bolo horsie stastie z e tu je to vzacne ale ked sa stane tak stoji zato boze ale dnes som poriadne so seba dala ..
ospravedlnis sa este budu stale do teba vrtat .. akoby im islo ich detom o zivot debilna jedna cierna krava!!!!!!!!!!
patv sa zabaval s pieskom proste pozeral ako pada , pre nho to bol vodiezo^pad.. a pavilo ho to v klude. nikho nenapadal, a neskor proste asi tak jeden meter hadzal ten piesok do vzduchu tak jemne pozeral ako padal.. no jednej trafenej s ato nepacilo.... a potom druhemu po minute ked videl ze smerom ku jeho dcere to de, ani sa jej to nedotklo..
no slusne som sa ospravedlnila,,a oni ze treba si vycvicit dieta!!!!!!!!!!!!!
a to nemal povedat!!!!!!!!!!!!!!!!
vrieskala osm ako diva.. a nato ze on nema co v pieskovicku robit!! do mna nervy , na tabulke je deti od 2 rokov vase nai 2 roky nemaju ak sa vam nepaci chodte do inych vedla ale moj syn ani nahodou s anepohne a ani ja;..!!!!!!!!
a ta cierna krava zacala nadavt do bielych neviem co mala asi vidiet................ 😠 😠 😠 😠

slavkadamko
6. aug 2010

@erikasadek no vo mne teraz kypi žlč 😠 😠 😠 nech si ta čierna hyena cvičí ona opice doma!!! juuuj ale držala si sa dobre,ja by som jej asi nacápala zopar po papuli zmrdke jednej 😠 ešte by som jej piesok hodila do ksichtu!!! tak toto isto nema obdobu...ako mame potom naše detičky začleniť do spoločnosti,ked prichadzaju do styku s takýmito debilmi bez pochopenia...
-my sme zatiaľ až takýto problem nemali,snad ani nebudem musieť nikoho cápať 😉 no Damko tiež miluje piesok a vodu a v pieskovisku robi presne to iste čo paťko no často aj hadže piesok za seba a zopar detičiek to už zchytalo,no vždy som to dieťa zabavila niečím iným aby "zabudlo" že ma piesok v očiach,ale to som ešte nenadabila na "black machine " 😉
-a paťko ako reagoval na tu tvoju výmenu nazorov s tou čiernou píííííp?

erikasadek
autor
7. aug 2010

@slavkadamko ver mi ze vo mne kypela.. poriadne.. vidis tak vies pochopit ze nic v zlom v tom nie je poznas ten tah s pieskom proste ich to bavy neviem co presne v tom vidi, ale je ako omameny ked to robi. 😉

no hej bola to poriadna krava jedna moj muz bol tak nastvany ze keby tam bol tak sa to skonci urcite na policii.. 😠

budes sa cudovat pato sedel v pieskovisku a akoby s anic nedialo.; nic ani otazka nic.. pokracoval v robeni kruhou v piesku nic.. akoby mal stuple v usiach a nic nevnimal a to ja mam teda hlas ver mi. 😀 ked kricim tak vsetci pocuju na hony.. 😀

pato akoby sa ho to ani netykalo.. ☹
presne to som sa snazila aj tomu debilovy druhemu vysvetlit lebo zacal do neho rypat hej s tebou sa rozpravam a pato nic tak zacal viac a ja nato on vas nevnima a nerozumie vam... 😉
a nato druhy debil zacal no poviem ti aj keby ma 2m tak ho v tej zlosti znicim. 😠

asi po pol hodine som sa v kutiku rozplakala.. a ulav 😠 ilo sa mi.. ☹ 😉

zuzanada
8. aug 2010

@erikasadek, Erika máš grády. Ja som hrozný mäkkýš a nedokážem takto za svoje dieťa bojovať. Ja sa radšej vždy stiahnem. Nie je to dobré, ja viem. Musím sa naladiť na viac bojového ducha. 😉

slavkadamko
8. aug 2010

@zuzanada aj ja som vo väčšine dosť mäkka čo je niekedy aj na škodu,ale ked sa to týka mojich detí tak to vtedy som iny človek-do nepríčetna...ale to asi každa mamina... 😉
...u mna platí "kop do mna kop,aj nohu ti požičiam,ale na deti mi nešahaj!"

slavkadamko
8. aug 2010

@erikasadek mna taketo situacie vedia neskutočne rozcítiť,ale aj tak si bola super ,viem si ťa predstaviť 😉
no tu je jednoznačne vidieť aka matka taky syn-čistá debilita...ja sa stale pri takom niečom rozplačem,mne sa napr.v piatok stalo na ihrisku kde mal jeden chlapec chipsy a Damko ho nahanal-lebo ich samozrejme chcel a počujem ako mu druhy hovorí "utekaj on je polopostihnutý"-a viac mi netrebalo,zas bol večer v slzavom udoli...ked je toto len začiatok toho čo nas ešte čaka-normalne mam z toho strach ☹

slavkadamko
8. aug 2010

...ešte vam musim napísať moju príhodu-min.týžden v nedelu ked sme sa vracali z dovči sme sa zastavili ešte v LM v Tescu,manžel bežal nakupiť čo to na večeru a Timka s Domkom a so mnou sme vystupili sa trochu natiahnuť a zrazu za sebou počujem cvaknuť central-Damian stlačil ten čudlik na zamknutie...pozriem do auta a kluč v zapalovani!!! baby ani vám neprajem ten pocit bezmocnosti...ja samozrejme panika,behala som okolo auta,buchala na Damka nech otvorí a on sa len usmieval,že je happy sam vo voze...Tima bežala pre ocina a nakonies po pol hodine sa mu podarilo kusok stlačiť okno dole a s vešiakom,ani neviem odkiaľ ho mal tak odtiahol klučku...tak z toho sa neviem spamätať dodnes...no a dnes zas krasna nedela tak sme sa vybrali na huby-na koniec sveta kde aj muchy cuvaju a manžel odstavi auto,vyberie kluč a z kluča len polovica a druha v zapalovani 😠 no samozrejme už sme nenaštartovali,a ani nas nie odtiahnuť lebo sa hned zablokoval volat-kua s takou bezpecnosťou...signal sme hladali pol hodiny ☹ po dalsej hodine dosiel znamy-automechanik a po 3hod.!!!! sa mu to podarilo naštarovať cez kabliky - a huráááá po 6tich hod. sme boli doma-bez hub...po ceste vravím manželovi-ja to možem o...ť,kupim si tigru, a on mi na to -aspon vidiš že nam alfu len tak nečorknu 😀 😀 😀 takže už sa tešíííím na dalšiu nedeľu 😉

slavkadamko
8. aug 2010

...ten posledny prispevok je mimo temy-dufam že mi ho nezmažu...ale ved je tam ponaučenie,že nenechavať kľuč v aute koli bezpečnosti dieťaťa,no nie? 😉 😉 😉

erikasadek
autor
9. aug 2010

@zuzanada mam naucila som sa byt taka vonku.. 😀

naozaj co s atyka deti tak som ako levica 😀 samozrejme s mierou ale toto uz bolo vela ak ti niekto povie treba krotit dieta ale vo franine to presne slovne povedal , ze treba ho drzat na uzde ako zviera 😠 tak jasne ze clovek vyskoci.. moje dieta nie je zviera by ho takto prirovnaval.. 😠 😠

slavak to museli byt nervy al eporiadne teda tolko adrenalinu nezavidim.. 😉 naozaj.. mne s apato raz zatvoril do kupelne a trvalo par dlhych minut nez sa mi podarilo ho odtial dostat len moj hlas a klud a pocuval pomaly co ma robit ale boli to nervy a plac.. 😒
od vtedy na vsetkych dverach su specialne zabrany aby netrieskali aby si nepricvikli prsty a hlavne nezatvorili vo vnutry?? 😉

zuzanada
10. aug 2010

Ja som včera zasa počula takú milú poznámku od jednej "starej tety" " ....to je niekto pánom v dome....". Bola to reakcia na Maťove škriekanie, keď nechcel (bál sa) odbočiť na inú cestu. Bola som s ním včera u lekára, lebo sa mi nakazil v nemocnici strašnou angínou a má horúčky. Od lekára som ešte utekala do práce oznámiť, že neprídem no a vtedy sa to stalo. No, čo by ste na to povedali. Ja som radšej nepovedala nič. To je ťažko niečo vysvetľovať a je to aj zbytočné.

slavkadamko
10. aug 2010

@zuzanada ach tie stare tetky,si jej mala povedat -...noo a to niekto strka nos tam kde nema!... 😠 😠

erikasadek
autor
10. aug 2010

@zuzanada slavka ato presne zaklincovala.. 🙂

nema zmysel neboj aj ja som to pocuvala na slovensku pocas 6 tyzdnov asi 3 krat. 😠

min..
po druhy krat som otocila hlavu a povedla, hej je panom a co ma byt ... starjte sa o svoje.... 😠
a isla som dalej...
to bolo v tescu moje deti kazdy den mali radi nasu sunku a tak si zvykli chodit kazdy den a do pokladne uz len prazdny sacok 20dkg som davala aby scanovala;. a nato pato ze este chce 😀 predavacka po prvy krat reagovala na prazdny sacok.. ze niekto sa ma.. 😉
ale na druhy den ked cirkus opakoval tak uz tam bola ina a mala podobnu poznamku lebo som ho nechala radsej mala kriza ako velka;. 😉
maj takych ludi na haku o deti sa Ti nestaraju a vecer na stol jedlo ned 😉ju ;;; co znamena ze nie su dolezity vobec kasli na nich.. 😉

zuzanada
10. aug 2010

@erikasadek, @slavkadamko máte pravdu, treba to brať jedným uchom dnu a druhým von. Však každý sme nejaký. Ja som upozornila len ľudí v mojom najbližšom okolí o čo sa u Maťa jedná. Nie každý to prijal, ale to už riešiť nemôžem. Väčšinou si ľudia myslia, že je strašne rozmaznaný a strašne maličký, že má ešte na všetko čas (hlavne s tým rozprávaním). Ešte šťastie, že je taký drobný a pôsobí skôr ako 3-ročný. 🙂 Ešte sa dá za ten vek všeličo skryť.

slavkadamko
10. aug 2010

@erikasadek no OC a zvlašť tesco ma asi magnet na primitivnych ľudí ...my zas večne platíme prázdne flaše od jupikov 🙂 a ked si tak raz vyberal tak jednoducho chcel do oboch ruk a vedla stala matka s detmi a "nie to je drahe,nie!!" -samozrejme chceli taky isty ako mal Dam a v tom sa otočila k malemu a "ty si tiež všetko vydobyješ,že?"
-ja je nato "vari to vy platíte? a ona mi "vy ste sprostá" 🙂 normalne ma to rozosmialo,to som ešte nepočula od dospeláka,ale Dominik to "zabil" a vravi jej -na sprostu otazku,sprosta odpoved!! 😀
Erika tak to mas odtial asi dost vela neprijemnych skusenosti,že?

slavkadamko
10. aug 2010

@zuzanada no neostava nám nič ine len začať byť imunne voči takýmto poznamkam,len keby to bolo také jednoduche,že?
ja som tiež informovala len najbližšie okolie ,no niektorí to neprijali dodnes a zopar z nich ma asi pocit že je to ako chripka-ako pride tak aj odíde-no nejak to už musíme rozdýchať 😉

erikasadek
autor
10. aug 2010

@slavkadamko moj zlaty ako super zaklincoval na sprostu otazku sprosta odpoved pusku posielam. 🙂

hej zo slovenka moja to bolo skoro kazdy den mhd obchody kupko no kazdy den nieco. 😖

tava zenska jedn ato bola;. 😠
o
hej povedz im ze sa chvilu budu vakciny aby sa nikto nenakazil od autikov!!!!! 😠 😠 😠 😠 😠 😠
boze to sa najdu fakt takto blby ludia?? 😠 😠 😠
je mi to luto ked ani vo vlastnom okoli nemas podporu ☹

slavkadamko
10. aug 2010

@erikasadek no moja tak to sa vam potom nedalo nazvať ani dovolenkou 😒 snad to buduci rok budete mat lepšie no sice mentalita niektorých slovakov sa nezmení 😖

karin74
11. aug 2010

Ahoj maminky a všichni přátelé, ozývám se opět po dlouhé době, kdy jsem se tak trochu plácala v depkách a neměla jsem opravdu na nic náladu.
Nicméně mám dotaz na preparát s názvem: 5-THP, odkaz níže
http://www.fitpage.de/produkte/tsch/premium-5-h..., nebo tenot odkaz:
http://www.vitaminpharmacy.com/5-htp-l-5-hydrox...
Snad to půjde zobrazit.
Jedná se o to, že můj starší syn, Aspergerův syndrom, má docela dost velké deprese, a tento preparát mi doporučila homeopatka.
Dále mi doporučila jiný preparát:
http://www.prozdravi.cz/allegra.html
Máte s tím některá zkušenost?
Navíc se nedá asi ani objednat v Česku, tak jestli máte možnost mi ho některá sehnat...
Zatím moc děkuji za odpoved, a přeji krásný den.

luthien.k
11. aug 2010

http://www.novinky.cz/veda-skoly/208377-scan-mo...

Ahoj holky, omlouvám se, že vám sem lezu, ale zaujal mě výše uvedený článek 😉

erikasadek
autor
11. aug 2010

@luthien.k no neviem nic nove pod slnkom pato tym uz davno presiel 😅
ale dik a sem mozes kedykolvek. 🙂

luthien.k
11. aug 2010

Jasně, já to samozřejmě tak nesleduju a nevím ze své zkušenosti (naštěstí), jaké jsou obvyklé diagnostické metody, jen mě to zaujalo, že to prezentují jako novinku... 😉

erikasadek
autor
11. aug 2010

@erikasadek teda nove je to lepsie nasli sposob ako to hladat 😉

erikasadek
autor
11. aug 2010

no mne to prislo aj cez fb. 😉
dnes..
ale vidis uz mi sibe pisem sama sebe.. 😀 😀 😀 😀

luthien.k
11. aug 2010

😀 😀 😀
Je fajn, že někde se to už používá, jestli tady, to netuším, ale snad to sem případně dorazí brzy 🙂

erikasadek
autor
11. aug 2010

@luthien.k urcite 🙂

erikasadek
autor
11. aug 2010

@karin74 karin ahoj no konecne;. no co je s teou si viac na FB ako , tu ☹

dufam ze uz si ok.. 😉

co s atyka odkazou neviem ti povedat osobna skusenost ziadna;. 😉
mozno niektore baby budu vediet viac.. 😉

slavkadamko
11. aug 2010

@karin74 vdaka za info idem googliť 😉
vidim že mame rovnaku kamaratku-depku,u mna je už skoro denne a niekedy aj cely den ☹ no len ako sa jej zbaviť že? ked ani kavu nechce 🙂 mne zvyknu pomocť taketo diskusie ale je to len chvilkove,no najhoršie na tom je že sa človek nema o tom s kym vyrozprávať...aj ked sa tvarime že je všetko ok,lebo fungujeme 24hod.denne ale vo vnutri to velmi boli ☹ pomahame ako najviac vieme svojim detičkam no sebe pomocť nevieme...držim ti palce nech si ok