Mám autistické dieťa. Cesta a výzva zároveň

erikasadek
13. nov 2009

otvaram tuto temu kedze podobnu som nikde nenasla....

u nas to vyzera , ze asi ano. len cakam na vysledok je to ako cakanie ,ako na kata ☹

velmi sa trapim kvoli tomu uz dlho a bola by som rada , ak by s atu nasli mamicky ktore maju podobny problem...
myslim si ze by sa dalo o tom vela rozpravat a mne osobne dobre robi ak mozem o tom rozpravat a hlavne s niekym kto uz ma doma podobny problem alebo poznal niekoho...

bude to ako skupinova terapia, inak to ani nazvat neviem ale myslim ze sa tu snad niekto najde.. a budem esi mat co povedat...

myslim si ze je to tema, novodoba , ktora zacina trapit mnohe rodiny a nasu spolocnost...
nehovori s ao tom lahko , ani medzi partnermi alebo v rodine, tak uvitam , dobru diskusiu na tuto temu..

dakuejm Vam , vopred ak sa zapojite.. 🙂

charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Svajciarsko je vysokodemokraticky stat. Okrem discipliny 😉 Kazdy ma pravo sa rozhodnut.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
moni244
12. apr 2017

@peter952 ty bojujes? Ved ani nevies normalne diskutovat

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lullu86
12. apr 2017

@veroni6 a je diagnostikovany ako autik?? Moj syn to iste mal16 mes. dostal poslednu a dovtedy v pohode aj s rozpravanim a potom ako keby utalo a do dva apol nic, ziadna zmena, az teraz ked ma 4 zacina rozpravat ale je celkom iny ako ostatne det, uplne ko keby zabrzdeny vo vyvoji a pozdu oproti ostatnym

charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Myslim, ze toto nie je "priestor" o ockovani. Ale dohladam. No ak ti to aj dohladam....poznam tvoju retoriku...budes staristiky spochybnovat. Vecer, ked deti pojdu spat 😉

charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Apropo, verim ti, ze bojujes za vsetky poskodene deti vakcinami. A verim tomu, ze ich je neurekom. No verim aj tomu, ze to, co "zdrave" dieta rozchodi, dieta s neurovyvinovymi poruchami rozchodit nemusi.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Tak vidis. Usetrim si mojho casu vecer, ked deti pospia. Odpoved poznas lepsie ako ja. Autizmus je jedna nekonecne dlha debata, vsetci v tom tapaju, ale ty poznas pricinu. Btw. kde je vlastne hranica medzi autizmom a normalitou ? Pretoze moje dietko je moja verna kopia 😉 Vo vsetkom, na co si spatne spominam. A hla, naucila som sa aj pisat, aj citat, aj komunikovat. Ale Peter, nechce sa mi v tom piplat, je celkom mozne, ze tvoje dieta bolo od narodenia "ine", ale vsimli ste si to neskoro. Teda, ak som spravne zahliadla, ze aj tvoj syn je autista.

charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Ja viem, co je to regresivny autizmus.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Rana diagnostika (do 1.roka napr.) je u nas este v plienkach. A do 1.roka si ani rodic nemusi nic vsimnut, pretoze ak sa nejedna o tazku formu, je to takmer neviditelne. A ockuje sa od narodenia. Dnes by mojmu oku uz nic neuslo (pri 2.dietati), ani v 4.mesiaci.

charlie1980
12. apr 2017

@peter952 Detska zaockovanost vo Svajciarsku 80%na, rocne sa rodi 500-850 autistov. Diagnostikovanych 50tis.
zasielam aj pribalovy letak NU MMR vakciny.

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
charlie1980
12. apr 2017

@peter952 V popise NU : Vakcina nezvysuje riziko autoimunnych ochoreni, alergie, autizmus.
Ale ze je jeho spustacom, o tom zase nepochybujem ja.

veroni6
12. apr 2017

@lullu86 mame na papiery vysokofunkcny autista neviem ci jeto dietou ale zacal rozpravat ked mal 3 a chvala bohu napreduje vypyta si pit jest doma snim cvicime tsmt cvicenia

lianka102
12. apr 2017

Môj mali vedel rozprávať normálne zdravé dieťa keď mal 2pol rocka prestal celi život sa nám zmenil dodnes nerozpráva už ma7 rokov 😔

endysa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lullu86
13. apr 2017

@veroni6 co su tsmt cvicenia??

veroni6
13. apr 2017

senzomotoricke cvicenia tusim su pri galante musim pohladat

veroni6
13. apr 2017

@evina34 ahoj to ty si sa rozhodla ze nebudes ockovat druhe alebo poradil neurolog aj moja dcerka ma 18 mesiacov ma dostat posledne rozmyslam nakolko syncek ma diagnozu

evina34
13. apr 2017

@veroni6 ja som povodne chcela dat 2x hexa po druhom roku zivota /nic ine...ani prevenar ani mmr/, ale kedze dcerka evidentne nie je v poriadku nebudem davat nic. Nebudem riskovať, žeby som ju úplne zničila /videla som na YouTube vela videi nizkofunkčných autistov a je to sila, pri niektorých mi bolo normálne do plaču...dcerka sa zatial javi ako ľahšie postihnutie/. Bolo to moje rozhodnutie neočkovať, neviem ktoré choroby su oficialne kontraindikáciou očkovanie...tuším epilepsia a autoimunne ochorenia, autizmus tuším nie.

meesha
14. apr 2017

@evina34 dej mu aspon tetanovku

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz