Mám depresie z otvárajúcich sa škôl - je to na antidepresíva?

depressed13yogirl
12. apr 2021

ahojte babenky, trápi ma taky problem ze teraz sa otvárajú školy a som hlboko v depresiách. Mam začať užívať antidepresíva?

laurika999
12. apr 2021

@depressed13yogirl Koľko máš rokov ?

miusa00
12. apr 2021

@laurika999 podla nicku 13

denisekkk
12. apr 2021

@depressed13yogirl antidepresíva nie sú riešením, niekedy spôsobia ešte horšie stavy. Vyskúšaj nájsť niekoho, komu sa môžeš zdôveriť, komu môžeš veriť alebo sa z toho vypíš. Mne pomáhalo písať, veľa písať o svojich pocitoch. Strach z ľudí je normálny po takom dlhom čase... Začni robiť krôčiky k socializácii už teraz... Vybehni von s kamošmi, potom do obchodu.... Návrat do školy je veľký stres pre všetkých ale uvidíš, že ti to nakoniec padne dobre... Určite to zvládneš a ak sa pocity budú stupňovať zver sa niekomu, vždy sa zver niekom komu veríš!!!! Držím palce

sissy27
12. apr 2021

@depressed13yogirl ak by som to brala tak, že toto je reálna téma reálneho teenagera s reálnymi problémami, tak takto: mala si psychiatra, ktorému si dôverovali a dal ti v cca 11 rokoch lieky, po ktorých ti bolo ešte horšie, ale napriek tomu si mu stále dôverovala. Zle. Depresie, úzkosti sú vážne veci, ak ti nepomohol tak nebol dôvod mu veriť.
Ak si už užívala ad, tak vieš, že musíš byť sledovaná a výber konkrétneho liečiva a jeho dávkovanie určuje lekár, takisto vysadenie ad. Nerozumiem, prečo by si chcela znova brať lieky, po ktorých ti bolo horšie.
Keďže máš 13, tak určite tam s tebou musel byť aspoň jeden rodič, takže inej cesty ako poprosiť ich o spoluprácu v tvojom veku nie je. A ver mi, rodičov vo vzťahu k deťom otravujú úplne iné veci ako riešenie zdravotných problémov.

suzitok
12. apr 2021

Zbytocne sa namahate, toto je vymyslena tema....alebo klame v ostatnych veciach...ved jedno co píše, vylucuje druhe

felicita027
12. apr 2021

@sissy27 ešte si zabudla dodať, že pacienti, ktorí sú liečení psychiatrom alebo psychológom len tak kvôli korone neprestanú byť sledovaní a určite im neodporúči vysadiť lieky úplne vzhľadom nato, že prebieha aj online výučba a ľudia, čo majú sociálnu fóbiu majú ju aj prostredníctvom online "konferencií" pretože im je jedno, či sú s človekom osobne alebo človek sa na nich pozerá cez kameru a aj v niektorých prípadoch počúva. Taktiež najmä deti majú v drvivej väčšine prípadov klinického psychológa a popri tom aj psychiatra ale to autorka pravdepodobne nedomyslela.

suzitok
12. apr 2021

@felicita027 a ďalšia vec, zásadná...13 ročne dieta si neriesi tieto veci samo, ale cely postup, liecbu, kontroly, davkovanie/vysadzanie, predpisy liekov riesi lekar s rodicom..tak nechapem co autorka chce...

mpg
12. apr 2021

@depressed13yogirl Možno by bola dobrá aj psychologička, ktorá by porozumela tomu stavu a vedela by posúdiť, či to potrebuje aj lieky. Ale treba skúsiť ísť do školy, veď teraz berú ohľad na koronu a aj ostatné deti začínajú po dlhšom čase.

asia83
12. apr 2021

@felicita027 Presne. Nech to už chodí do školy, lebo to osprostieva poriadne. Keby toto robí moja dcéra, no to by videla. Nemám rada, keď si niekto robí srandu zo skutočne vážnych vecí, hoci je to dieťa.

betulinka1
12. apr 2021

@depressed13yogirl jasné riešenie to má. Začni ale u psychologicky, nie hneď lieky. Ak uz máš stavy trpnutia rúk, búšenie srdca, nevoľnosť ak mas niekam ísť. Choď rovno za psychiatrom. Ale súčasne začni aj terapiu. Spolu je to najlepšie. Sama to nevyriesis a môže sa to stupňovať. Začni brat D vitamín, B komplex. Pridaj šport, beh, walking. Niečo aktívne aby sa ti upravili hormóny. Je super, že si problém uvedomujes a pýtaš sa. To je prvý krok k úspešnej liečbe.

3009
12. apr 2021

@depressed13yogirl aké antidepresíva si konkrétne užívala a ako dlho?

senta_sofia
12. apr 2021

@depressed13yogirl mrzi ma tvoj pristup a najma to ako obchadzas rodicov. Ja mat dieta s takymito problemami, vyriesim to individualnym vzdelavanim, kym sa mi neda dieta dokopy. Ale inak tvoj stav a cela situacia je len odrazom tvojho sebectva, si prilis zamerana na seba a svoj pseudosvet, takze ma neprekvapuje, ze chces vsetkych obist. Uprimne neviem, aku radu tu ocakavas, zozen si lieky ako naposledy, kedze nikto ti nie je dobry. Inak su aj anonymne linky pre dusevne zdravie...

zuzana2910
12. apr 2021

Žiadne antidepresíva, odporúčam nájsť doma aktovku, nájsť zošity a knihy, usporiadať si to v hlave, trošku prestudovat čo si sa učila online v škole v priebehu roka a hor sa do školy. Zabiť nudu. Depresia prejde. Ver mi.

rene007
12. apr 2021

Dievča moje mať tak tvoje problémy, ľudia sa topia v dlhoch, prišli o príjem,nemajú pomaly čo jesť a ty máš depky že musíš ráno do školy, no fakt hrozné, čo ty budeš robiť v reálnom živote v zamestnaní?
.. a riesenim nie sú lieky, to si dobre zapamätaj

lindous
12. apr 2021

@rene007 zase s takýmito vyjadreniami by som bola asi opatrnejšia, odhliadnuc od toho, že celá táto diskusia je zo strany autorky zvláštna, tak vo všeobecnosti, to že niekto na svete má objektívne vážnejšie problémy, nerobí tie "banálnejšie" menej vážnymi...mala som známeho, tiež v tínedžerskom veku, ako prvák na strednej sa zveril rodičom so psychickými problémami a tí ho odbili podobným spôsobom ako je v tvojom príspevku, že je mladý a len vymýšľa... Malo to bohužiaľ fatálne následky

daisylucky
12. apr 2021

@depressed13yogirl ja ta chápem, verim ti, tiež mam stres z týchto otváraní... Nechápem, prečo sú tu tie ženy k tebe také sprosté. Niekedy na fóre zvyknú byť. Skus sa pridať do skupiny https://www.modrykonik.sk/group/9600/ tam ti lepšie poradia. Bez psychiatra sa asi nepohnes, lebo len on ti môže predpísať správne lieky. Netrap sa, že s tým budeš,, otravovať,, rodičov, sú na to, aby ti pomohli.

rene007
13. apr 2021

@lindous no podľa príspevku usudzujem že dievča má problémy so socializaciou, tu vidím pomoc skôr u psychológa rozhovormi, psychoterapiou, no v žiadnom prípade liekmi, tie nič nevyriešia ba naopak celú situáciu zhoršia, mal som podobne problémy takže viem sa vžiť do jej kože, a pochybujem že by jej tie lieky niekto predpísal, psychiater predpisuje len keď je vážny problém, vytvára sa na nich závislost , a v takom mladom veku začať s liekmi no koniec...a podľa príspevku neviem usúdiť že či dievča trápia aj iné veci alebo jediným koreňom problému je návrat do školy,

lindous
13. apr 2021

@rene007 s týmto úplne súhlasím, ten predchádzajúci príspevok, na ktorý som regovala však vyznieval úplne inak 😊