Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

livia76
14. sep 2010

😉 nerobia sa žiadne vyšetrenia, 😉 štatisticky môže ísť o rizikovú skupinu 35 ženy a muži nad 50 -netreba sa toho ale báť 😉

slovnicek
14. sep 2010

Holky, dekuji 😉 ... (videla jsem s kamaradkou tu samou statistiku jako livia76 - tak proto ten dotaz 😉 )

eveluska
11. nov 2010

@tyrisa no to zni jako pohadka, to jsme taky skoro v idealu 🙂

eveluska
11. nov 2010

@slovnicek driv se vek muzu neresil, ale ted uz se vi, ze kvalita spermii i riziko genet. chorob a vad s vekem chlapa roste, takze mozna kdyz jsou oba partneri uz nad hranici, tak bych zvazila gen. vysetreni i u muze...

bjoucik.15
17. dec 2010

Ahoj moc zajímavé téma.
Já jsem teď s přítelem jen 5 měsíců. Je jen o 3 roky starší než já,ale vůbec si nerozumíme (teda aspoň mě to přijde). Mám kamaráda je o 12 let starší než já a je to úplně super, Bere mě jinak než jako kamarádku a je i milejší, pozornější, vnímavější než ten co mám teď. Nevím co mám dělat. Myslím si, že by to okolí nepochopilo, rodina apod, Jsem v koncích ☹

evabb35
17. dec 2010

@bjoucik.15 Ale prosím Ťa rodina s ním žiť nebude. Pri výbere partnera mysli len na seba, nie na rodinu.
Uvedom si, že Ty so svojim životným partnerom budeš zdieľať všetky životné situácie. Všetko si budeš s ním budeš musieť odžiť. Všetko. Takže ak teraz si nerozumiete, tak sa môžeš na taký vzťah vykašlať, lebo to lepšie už nebude. Teraz ste spolu len 5 mesiacov, to ste ešte len vo fáze zaľúbenosti. Po takých dvoch rokoch to ešte len príde realita. Ono žiadny vzťah nie je ideálny. Žiadny. Ale daj na svoju intuíciu. Ak teraz Ti intuícia našepkáva, že si nerozumiete, tak tomu ver. Nenechaj sa presvedčovať okolím, rodinou, že je všetko O.K. Ty musíš to sama cítiť, že ten vzťah je O.K. Vek nehrá takú rolu, ale to, či si rozumiete, či sa Vám spolu dobre žije. Lebo Vy budete spolu žiť spoločný život.

bjoucik.15
17. dec 2010

@evabb35 Děkuju, já vím že je to na mě a ne na moji rodině. Už jsem měla vztah 4 roky, byl super ale pak se něco zvrtlo a já ho přestala milovat ☹ Věk nehraje roli? Bojim se aby na nás nikdo nekoukal jako na "dceru a tátu"....Věřím mu, a myslím že si hodně rozumíme, ale já stále nevím,něco mě brzdí.

evabb35
17. dec 2010

Prečo by mali na Vás kukať s 12 ročných rozdielom? Poznám manželský pár s 12 ročným rozdielom. Nevyzerajú ako otec a dcéra, ale ako šťastný manželský pár, ako ľudia čo sa našli a žijú harmonicky. Ten pokoj, čo majú v očiach.... Tá láska, čo z nich vyžaruje aj po rokoch.....a že ona aj po rokoch pri ňom pôsobí tak mlado a sviežo....veď to je krásne. Nie, vek naozaj nehrá rolu. Dôležité je, z akých rodín pochádzate, ako ste boli vychovaní, aké máte vzdelanie - lebo z tohto vyplynie ako budete spolu žiť.

evabb35
17. dec 2010

Pozri, ak Ťa teraz niečo brzdí, tak tomu daj čas.
Čo má prísť to príde a čo nemá prísť to nepríde.
Možno ten pravý na Teba čaká niekde úplne inde. Ale to vycítiš sama, že je to ten pravý a nebudeš zvažovať, budeš si myslieť, že nie ste spolu 5 mesiacov, ale od narodenia, niekedy si budete rozumieť bez s lov. Proste budete fungovať na rovnakej vlnovej dĺžke. A okolie to vycíti. Okolie vycíti, keď vám to bude fungovať i keď Vám to nebude fungovať. Keď okolie zistí, že je to normálny funkčný vzťah, že ste spolu naozaj šťastní, tak ten vzťah prijme. Pretože z Vás to bude vyžarovať, že ste sa našli.

evabb35
17. dec 2010

Žena, ktorá je šťastná v manželstve, je krásna, žiari, nestarne. Deti sú šťastné, zdravé, úspešné,lebo vyrastajú v harmonickej rodine, nemusia počúvať hádky. Muž, aj keď je starší, tak doslova omladne od šťastia.
Žena, ktorá je nešťastná v manželstve, stratí jas, zostarne rýchlo, zatrpkne, ochorie...deti má chorľavejšie, lebo žijú v strese, deti si vytvárajú zlé vzorce správanie, sú hádavé....lebo si myslia, že je to normálne, keď to vidia denne doma.
A čo sa deje s mužmi v nešťastnom manželstve to nabudem ani spomínať - väčšinou prepadajú závislostiam - alkoholizmu, workoholizmu....to je potom problém na probléme.

evabb35
18. dec 2010

@bjoucik.15 a hlavne nestrácaj čas vo vzťahu, ktorý Ti neprináša šťastie. Lebo takto Ti ubehnú najlepšie roky mladosti ani nevieš ako a nakoniec toho pravého ani nenájdeš a zabudneš aké to je byť šťastná. Je to Tvoj život a buduješ si ho sama. Nikto z rodiny za Teba Tvoj šťastný život nevybuduje. Je to len na Tebe aký šťastný život budeš mať.

evabb35
18. dec 2010

@bjoucik.15 Vieš, podľa toho čo píšeš usudzujem, že sa veľmi nespoliehaš na svoju intuíciu. Tí, ktorí idú do vzťahu a nevnímajú svoju vlastnú intuíciu, po čase /po 5 mesiacoch, niekto po 4 rokoch, niekto po 7 rokoch, niekto po 15 rokoch/ zistia, že ten vzťah je pre nich neúnosný. Nazdávajú sa, že prestali svojho partnera ľúbiť. Ale pravda je taká, že oni sa v skutočnosti nikdy s tým vzťahom nestotožnili a toho partnera vlastne ani naozaj nemilovali. Vieš, lebo keď niekoho naozaj miluješ, keď sa stáva akoby Tvojou polovičkou, Tvojou súčasťou a je to navždy.

lucadra
18. dec 2010

Ahojte, ešte som tu neprispela, tak napíšem moju skúsenosť, môj muž má 47, ja mám 19 v januári,
sme spolu od mojej 15-tky,začali sme sa intenzívnejšie stretávať a vzťah bol na svete.
Máme spolu dieťa, sedem mesačnú babulu. Vek sme nikdy nejak neriešili, skôr sa smejeme, že ja sa cítim pri ňom o 10 rokov staršie a on zasa mladšie. Bývame sami, rozumieme si výborne, nikdy by som ho neopustila.
A nech si každý nazve náš vzťah ako chce, je nám to jedno. Som zasnúbená a budúci rok sa budeme brať. Myslím, že vek partnerov nie je vždy prekážka, záleží, že aký ten muž je. Aj starší môže byť bez rozumu, a mladši s rozumom a naopak.
Fakt záleží na povahe ,,Svokru" mám perfektnú, s mojimi rodičmi si rozumie nadmieru. Ani si neviem predstaviť, že by som žila s niekým iným.A nevyzeráme ako otec s dcerou, kazdy kto nas pozna, tak vie, ze tvorime par a nikto nie je proti

bjoucik.15
18. dec 2010

@lucadra Ahoj, koukala jsem na tvůj fotoblok.Veronička je moc krásná 🙂 Jo tak to mě je 22 a jemu je 34.Jenže já vypadám o dost mladší a on zase o dost starší (měl problémy s rodinou apod.)

A největší zádrhel je, že jak ten můj přítomný partner, tak on bydlí ve stejný ulici.Vlastně jsme se potkali tady. Je to celé takové komplikovaně zamotané. Ale děkuju za vaše názory 🙂

lucadra
18. dec 2010

@bjoucik.15 Ďakujem, je to taký poklad, a to ako 12 rokov podla mna nie je až tak veľa. Ale to že vyzeráš mladšie ma aj svoje výhody🙂 tak bud rada, mne hovoria o tých 5 rokov viac, tak čo bude potom, ked budem ozaj stará. 🙂 dufam omladnem 🙂 😀 🤐

bjoucik.15
18. dec 2010

@lucadra Já si myslím že teď vypadám na míň ale po dětech budu vypadat na víc :( Uvidíme. Docela ti závidím že vypadáš o 5 let starší - co bych za to dala. 12 roků není tak moc, ale není to ani málo,mívala jsem přítele max. o 10 let a to už jsem si s ním neměla co povídat.Ale je pravda že mi bylo 18 a jemu 28.

evabb35
18. dec 2010

@bjoucik.15
ani po deťom nebudeš vyzerať staršie. To schudneš.Stále budeš vyzerať rovnako. Aspoň mne tak hovoria, že vyzerám ako v 20-tke.

lucadra
18. dec 2010

@bjoucik.15 zakazdym sa da najst tema na ,,povidani" len treba chciet. Ja vzdy ked chcem a mam zaujem sa s niekym rozpravat, tak temu najdem a ked nechcem, tak sa nerozpravam.

lucadra
18. dec 2010

@bjoucik.15 a teraz planujes opustit toho tvojho priatela?

anjelicek26
18. dec 2010

Moj drahy je o 23 rokov starsi a fakt sme to nikdy neriesili... Sme spolu uz 7 krasnych rokov. Uz nikto nepochybuje, ze to je navzdy 🙂 Mame 4 rocnu dcerku a 6 mesacneho synceka. Vztah je teraz uzasny, je nam fajn, rozumieme si snad lepsie, ako na zaciatku.

Stastne manzelstvo nie je o veku...

carculka
18. dec 2010

@bjoucik.15 prijde mi ze dost resis jak vypadate,to bych uplne vynechala,ale brala to intuici-jak uz tu pisi-co ty chces,koho mas rada..na lidi se vykaslala -ti ti nic nedaji a ani nepomuzou...

my jsme o 17 a nikdo by to nerekl...miluju ho a mame spolu krasnou holcicku

bjoucik.15
19. dec 2010

Holky děkuju 🙂 Spíš než řeším, je to u mě úplně nová situace mít ráda někoho staršího, ruzumějšího - je to trochu o strachu.Bojím se jaké to bude 😖

@lucadra opustit ho, to nebude tak jednoduché. Vlastně jsou s tím druhým kamarádi. A jsem tak zmatená, že sama nevím jestli ho miluju nebo ne ☹ Je to těžký!

bjoucik.15
19. dec 2010

@lucadra měla jsem na mysli toho staršího

magre
19. dec 2010

Ahoj!
Ja mam manzela starsieho o necelych 17 rokov, spoznali sme sa, ked som mala dvadsat a vobec sme si netypovali tolko, kolko mame...🙂 Ked sme to zistili, tak sme boli obaja velmi prekvapeni a trosku zmateni, ze co dalej, ale riskli sme to a buduci rok oslavujeme 4.rok od zoznamenia a 2. od svadby. Nebolo to vzdy lahke, no problemy, ktore sme mali nesuviseli s vekovym rozdielom medzi nami, skor s okolnostami a ludmi, co boli okolo nas. Ale vsetko sme vydrzali, mam velku rodinu s manzelovymi dvomi detmi z 1.manzelstva a v brusku nase spolocne mimi, na ktore sa strasne tesime. Moji rodicia a bratia ho zboznuju a velmi dobre si rozumie aj s mojimi kamoskami a ich priatelmi ci manzelmi🙂 Takze si myslim, ze ak to manzelom neklape, tak to nie je vekovym rozdielom, ale tym, ze si proste nesadli ako partneri. Netvrdim, ze o 10- 15 rokov sa to nezhorsi a ja zmenim nazor, no to sa moze stat aj v manzelstve rovnako starych ludi. Moj mm je skvely manzel, vo vsetkom mi pomaha, domacnost nespadne, ak som chora, alebo ked musim lezat kvoli mimi a kazdu den mi robi kavicku do postele a v nedelu aj ranajky 🙂

rena_rena
19. dec 2010

Medzi mnou a mojím manželom je 14 ročný rozdiel. Ja mám od včera 33 😝 a môj manžel 47 rokov. Máme 8 ročný vzťah, z toho sme 6 rokov manželia a máme spolu nádhernú a milovanú 6 ročnú dcérku. V mojom vzťahu nastal tento rok obrovský zlom... Najprv sa vrátim na začiatok nášho vzťahu, keď som stretla manžela bola to z mojej strany láska na prvý pohľad, on si ma prvýkrát ani nevšimol 😀 . Mala som 25 rokov, na tú dobu perfektnú prácu a bola som veľký "živáň" plný veselého života v kruhu priateľov. Celému nášmu zoznámeniu a ďalšiemu spoznávaniu sa predchádzala neskutočná zhoda okolností, pre ktoré som nepochybovala, že tento muž je môj osud... Naše stretnutia boli iné, ako stretnutia s predchádzajúcimi od neho mladšími priateľmi, i keď vždy som mala dobrých a milujúcich priateľov. V tom čase bol môj manžel rozvedený, z predchádzajúceho manželstva má 2 momentálne dospelé deti, no vtedy žil 5 rokov so svojou priateľkou. O svojej láske ma presvedčil tým, že skôr, ako medzi nami k niečomu došlo sa od svojej priateľky nadobro odsťahoval a začali sme spolu žiť. Láska dokáže aj hory prenášať, ako sa hovorí a v mojom prípade to platilo na 100%. Môj manžel veľmi zodpovedne pristupoval k svojim 2 deťom, brával ich k nám vždy, keď to bolo možné a mne časom začalo vadiť, že ja nepoznám, čo je láska k vlastnému dieťaťu. Hrozne som túžila založiť si s ním vlastnú rodinu... Keď sme sa o dieťatku začali baviť, vždy sme sa pohádali, pretože on už deti mal a neskôr som zistila, že sa hrozne bál ďalšieho manželstva, keďže to prvé ho dosť negatívne poznamenalo, hlavne strata detí... Bolo to búrlivé obdobie a nikdy by som neverila, že sa človeku dokáže vryť hlboko do pamäte a vynorí sa v tej najnevhodnejšej chvíli... Boli sme spolu 2 roky a ja som otehotnela. Viete, aké to je, keď si vysnívate scénku z filmu, že oznámite mužovi tehotenstvo a ten od šťastia nevie, čo povedať. Môj manžel bol šťastný, no spontánny prejav akejkoľvek radosti je jeho negatívum, ktoré počas 8 spoločných rokov dokáže veľakrát ublížiť. Začal riešiť svadbu, lebo bude lepšie, keď dieťa bude mať jeho priezvisko, žiadne pokľaknutie a veta vezmeš si ma? Tehotenstvo a prvé 3 roky čo sa nám narodila naša bábika boli tie najkrajšie roky môjho života. Môj manžel mi pomáhal, nikdy som neriešila krčmu, milenky, nezamestnaného lenivého manžela... naozaj bol pre mňa obrovskou oporou. Naša princezná svojho ocka miluje a keďže bola predčasne narodená snažila som sa s ňou ostať doma čo najdlhšie. V tom čase som hrozne túžila po druhom dieťatku, no môj manžel o tom nechcel ani počuť. A tie hrozné pocity zo začiatku nášho vzťahu boli späť. Keď mala maličká 2 rôčky ostala som tehotná, no bola taká chorľavá a ubolená, sťahovali sme sa z nemocnice domov a na otočku z domu do nemocnice na infúzie, že druhé dieťatko v tej dobe neprichádzalo do úvahy i keď som v kútiku duše dúfala, že zabojujeme. No nestalo sa a prerušenie tehotenstva naštrbilo náš život. Nikto o našom rozhodnutí nevedel, tak som si svoju bolesť pretrpela sama vo svojom vnútri a jazva sa prehĺbila. Viem, že manžela bolela moja bolesť, no nejako sme sa o tom nedokázali rozprávať. Počas tých rokov doma s maličkou som sa úplne odizolovala od svojho okolia, mala som pocit, že neviem dať zo seba súvislú vetu, žila som len dieťaťom a manželom. Môj švagor, manželov brat sa už nevydržal dívať na môj úpadok a po neskutočnej hádke ma vyprovokoval ísť do práce. Hrozne som sa bála, že to nezvládnem, i keď pred tehotenstvom som roky pracovala ako top manažérka v zahraničnej firme, popri malej som si dokončila vysokú školu a vždy som bola sebavedomá a nebála som sa nových výziev. A nesklamala som. Seba, ani okolie. Práca mi vrátila stratenú sebadôveru, hrdosť, krásu mladej ženy a môj manžel zrazu zistil, že už na ňom nie som taká závislá, ani finančne, ani citovo. Pracujem 10 mesiacov a môj pohľad na život sa zmenil. Naša dcérka je už veľká slečna, takže si to spolu dve užívame, šupnem ju do auta a cestujeme tu a tam. Tento život sa mi začal páčiť a ako to v živote chodí, nič nemôže byť dokonalé a udiali sa mi dve podstatné veci, ktoré ovplyvnia môj život. Do života mi vstúpil iný muž, je medzi nami čisto obchodný vzťah, no ten fasa pocit z prítomnosti je na oboch stranách... takto to ostane, pretože moja dcérka miluje svojho ocka a ja ju o neho nechcem pripraviť... a tá druhá vec? Som tehotná so svojím manželom, 6 týždeň, a môj manžel zrazu to bábätko chce i keď má 47 rokov. Myslíte si, že muž cíti iného muža i keď je len v mojej hlave? Život so starším mužom je kvalitnejší, ako s rovesníkom, no prináša aj negatíva. Myslím si, že je to zodpovednejší vzťah, no druhá strana mince, aspoň v tom mojom vzťahu je málo bezprostrednosti, hlúpostí a smiechu... mám pocit, že sa z nášho vzťahu príliš rýchlo vytratila iskra... Svojho manžela mám rada a teraz viem, že on ma miluje, no viem, že niečo mi v našom vzťahu chýba, lebo inak by v mojej hlave nebol iný muž.. Ešte sa z bábätka nechcem a nemôžem bezprostredne tešiť, mám hrozný strach, aby bolo v poriadku, lebo, ak by sa s ním niečo stalo, položilo by ma to a neviem, ako by to ustál náš vzťah. Myslíte si, že bábätko pomôže vrátiť ma späť k svojmu manželovi a opäť naštartujte náš vzťah? Zažili ste niečo podobné?

bjoucik.15
21. dec 2010

@magre Tak to jsi šťastná žena, kávičku do postele, snídani. jo taky bych chtěla 🙂 Já jsem s tímhle přítelem 5 měsíců a vlastně jsem k němu odešla od bývalého s kterým jsem byla skoro 4 roky. Největší paradox je, že všichni tři (bývalý,přítel a ten starší) jsou ze stejné části, ba dokonce ze stejné ulice ☹ halvně jak by na mě koukali lidi, že dokážu od jednoho odejít jít k druhému a pak zase odejít a jít ke třetímu ☹ S tímhle si rozumíme docela dobře, určitě líp než s tím co jsem teď....

@rena_rena Páni román 🙂 No máš to také veselé, ještě že já nemám děti a mm, jinak jsem na tom vlastně podobně. Bohužel vím, že srdci neporučíš, udělá si co chce a když se budeš snažit být rozumná, tak se budeš strašně trápit. Máš pravdu, že nic nemůže být dokonalé, ale zase odsaď pocaď! Já jsem teď s přítelem, je to vlastně můj vysněný kluk, ale chováním je to úplná tragédie, nikoho tak !svého! jsem ještě nezažila. Neříkám, že není hodný a v poho, to určitě někdy ano, ale ta tolerance chybí a to je špatně. A ten starší je zase více všímavý, ví,co mám ráda, čím mi udělat radost, rozumíme si, ale není to krasavec... Je to jedno k druhému a vlastně si nevím vůbec rady.Ale jak koukám nejsem v tom sama. Každopádně musíš vědět ty, co je správné a co ne.

evabb35
21. dec 2010

@bjoucik.15 nerieš to, ako na Teba budú ľudia pozerať. Vieš, možno ľudia sa Ti čudujú, že svojmu partnerovi toleruješ také správanie a prečo si nenájdeš niekoho lepšieho.

evabb35
21. dec 2010

@bjoucik.15 vyber si takého partnera, za ktorého by si sa v budúcnosti nemusela hanbiť a oči zatvárať pred jeho správaním.

marmla
21. dec 2010

Já mám manžela o 14 let staršího a neměnila bych. Mám po svém boku muže který je báječnej a máme spolu dvě děti a třetí na cestě

bjoucik.15
21. dec 2010

@evabb35 ale tak já na lidi kašlu, ale vím, že by to bylo asi hodně těžké 😒