Mám o dosť staršieho partnera. Aké s tým máte skúsenosti?

adriana27
4. sep 2007

Ahojte zienky,

chcela by som sa spytat na vas nazor, vase zivotne skusenosti.. Mam o 19 rokov starsieho partnera, s ktorym si planujeme zalozit rodinku..Mame sa radi, zoznamili sme sa v praci, dlho som vahala ci ist do vaznejsieho vztahu s nim, ci nie - cisto koli veku. Rozumieme si vynikajuco, v podstate je to presne clovek, ktoreho som v zivote hladala. Jedine coho sa bojim a mam stale strach, ake bude mat ten vekovy rozdiel nasledky na nas dalsi partnersky ci rodinny zivot. Myslim o par rokov... Mate niektora podobnu skusenost v zivote?

anjelicek26
18. jún 2012

@weri1 - ex mala dobreho pravnika a manzo je mäkotina, on sa hadat nebude... ale to je jedno, proste je to pre deti, tak to riesit nebudem, ale ked mesacne odijde vyzivne, splatka za dom, uz si clovek tak nevyskakuje, napriek tomu, ze drahy zaraba slusne... A este to nejakych 10 rokov bude polozka v rozpocte, kym baby vystuduju...

@lea_nr - ver mi, ze rodina si taketo nieco poriadne rozmysli, ked pochopi, ze to myslis vazne. Netreba sa nechat zatlacit, stat si za svojim a proste pockat, kym sa im to proste v hlavach ulozi.

lea_nr
18. jún 2012

@weri1 tak áno dá všetko má dve strany 🙂

weri1
18. jún 2012

a hlavně jsou i mladý rozvedený...a prostě nejsou méněcenný 🙂

lea_nr
18. jún 2012

@anjelicek26
@weri1
veď to, že aj ja si myslím, že by mali akceptovať koho som si našla pre život a koho milujem ja sama viem či ten človek je hodný toho aby bol otec mojich detí a ja jeho ženou....ale keď si predstavím, že by som si mala vybrať medzi ním a našimi ☹ a to nemám bohvieaký vzťah s mamou....pre ňu som stále len dieťa, ktoré nemá ani páru o živote (ja viem, že som toho ešte veľa nezažila) ale keď mi minule zahlásila, že nie som dospelá tak som mala dosť a to len preto, že nezarábam (podotýkam, že od 15 si 90% vecí platím sama z rôznych brigád) ona je strašne tvrdohlavý typ človeka, ktorý keď si niečo zaumieni nepovolí a hlavne pokiaľ nieje po jej tak je oheň na streche

weri1
18. jún 2012

@lea_nr já tě chápu, já v tvým věku a ještě tak před 2 roky uvažovala stejně , ale teď se něco změnilo a prostě s našima mám skvělej vztah , ale jak řeknou jediný křivý slovo proti mému muži, tak se hodlám bránit....k tomu časem dospěješ....netlač na to....ono to vše přijde až s věkem 🙂

anjelicek26
18. jún 2012

@lea_nr - ja si s mamou nemam o com uz roky aj z inych dovodov, takze mi to zily az tak netrha, bavime sa, ale tie vztahy nie su boh vie ake... a tatino si s mojim drahym super rozumie, vnucata zboznuje, sestry sa nad synovcom a neterou rozplyvaju... neni o co...

Ked otehu to cele aj tak budes vidiet inak. Ten maly chrust v brusku bude tvoja rodina. Vsetky city sa upriamia na neho. A bude len na tvojich rodicoch, ci si tento zazrak nechaju ujst, alebo nie.. ale väcsinu vnuca nenecha chladnym...

Ako treba aj vidiet, ze rovnako si si mohla najst 21 rocneho grazlika, co chlasta, chodi po zurkach, skolu pomaly nedokoncil, nulova zodpovednost a s takym ostat tehu... vies ako myslim... "vhodny vek" z muza dobreho partnera a otca zdaleka neurobi.

miskaska
18. jún 2012

@weri1 Ja som to myslela v tom zmysle...ze v podstate to, co som nemala odzite ja, tak nemal ani on..aj ked je starsi. Cize to vsetko prezivame prvy krat spolu 😉

weri1
18. jún 2012

@miskaska jj ale jak jsem psala viz výše....po muži třeba po 40 bych ani nechtěla aby neměl děti a svatbu za sebou 🙂

miskaska
18. jún 2012

@weri1 ten moj mal v case zoznamenia 31, cize som este nepochybovala o jeho normalnosti 😀

weri1
18. jún 2012

@miskaska tak to je pak o něčem jiném.....ale pak by člověk neměl psát , že je rozdíl, jestli je bezdětnej nebo "dětnej", ptž každej se neseznámil takhle brzo 🙂 a o kolik vy že jste roků ?

anjelicek26
18. jún 2012

Moj manzelik zalomil zo synom 😅 😅

Inak ja si fakt myslim, ze ci detny ci bezdetny je dost rozdiel.. v narocnosti, co to pre tu zenu znamena... stroskotane vztahy s detmi zanechaju stopy - na dusi... kym som ho z toho vobec vyhrabala, ze nie kazda zena ho podvedie a opusti 😝 😝 Slovo svadba bolo dlho tabu, mne to bolo vlastne uplne jedno, vyliezol s tym po 6 rokoch vztahu ako blesk z jasneho neba 😅 Proste tam musel dospiet... toto vstetko s "nepouzitym" muzikom nemas... ale zasa ta mozes mat za nim silnu svokru a problem tiez velky

miskaska
19. jún 2012

@weri1 8,5 roka.

lu777
19. jún 2012

@lea_nr nějak jsem to oznámení rodičům moc neřešila.... oni vždycky měli výhrady k mým partnerům, ne kvůli jejich povaze ale kvůli různým okolnostem (např. že tatínek dotyčného byl vysoko postavený komunista v okrese a takové věci, které mě totálně nezajímaly a neměly ani na vztah vliv)...
takže jsem jim řekla nejdřív že je starší a oni nic neříkali, až moje sestra něco řekla proti němu (ale ne kvůli věku) a to jsem jim všem jak tam byli rázně řekla, že prostě si za partnerem stojím a pokud se k němu nebudou chovat slušně, tak mají co dělat se mnou 😠 že už toho mám dost aby mi diktovali a že stejně vyhovět všem nelze....
no a byl klid.... já už tak nějak prostě vybojováno a už mi taky bylo 28 když jsme spolu začali chodit....takže jsem si zdaleka nenechala líbit to co třeba ve 20.... taky pak třeba když jsme vybírali jméno pro děti, tak jsem se na názor neptala... prostě založili jsme novou rodinu a tak to bereme 🙂
jako vůbec bych se s nimi popravdě o tom nebavila 😅 mimoto, naši jsou od sebe o 4 roky a neklapalo jim to vůbec..... na věku to fakt nezáleží

lu777
19. jún 2012

@lea_nr a kolik Ti je?
musím souhlasit jak tu padlo, že jakmile budeš těhu tak se to změní... člověku opravdu dojde že má zodpovědnot za svoje dítě, že zakládá rodinu... pro mě byl velký rozdíl partnerství (ať už se svatbou nebo bez) a pak těhotenství a mimčo.... z holky se stala žena a z ženy pak i matka... je to velký posun uvnitř... člověk je silnější a zároveň křehčí,mnoho věcí mi přišlo že mi došlo co se týká vztahu rodičů, dětství atd....
a opravdu je to o tom věku, mně teď bude 36 a to co jsem řešila v 15 uvnitř, tak ve 20 jsem s rodinou řešila navenek už, ve 25 jsem začínala cítit že mám právo mít jiný názor a nemusím se dohadovat křikem například... ve 30 zhruba mi přišlo že to je prostě moje věc a ani nevím proč by mi do toho měl někdo mluvit.. .a teď už ty věci neřeším vůbec... se 2 prcky není kdy 😀
a celé se to posunulo, rodiče už nejsou jen rodiče ale prarodiče a rodič jsem já.... a zase nemám takovou potřebu to hrotit jak jsem třeba měla dřív......

lea_nr
20. jún 2012

@lu777 ja mám 19 🙂 tak verím, že budete mať všetky pravdu, že časom, keď príde do toho, že sa to dozvedia tak sa stým aj zmieria...a s tým vekom,že každým rokom berieme veci inak je to pravda.....ja mám síce len 19 ale viem ako som brala veci v 15 a teraz a je v tom markantný rozdiel.

weri1
20. jún 2012

@miskaska ale víš jak.....to se netýká jen starších mužů...kolik mladých má děti z prvního manželství, mám jich kolem sebe spousty a jak moje maminka říká, na prvním manželství se učíš a v dalších ty chyby už neděláš a užíváš si relativně klidu.Má to z vlastní zkušenosti, mamka je po 3 vdaná a můj táta s ní je jakoby poprvé, mamka nic neřešila,měla toho za sebou dost špatnýho a chtěla hlavně klid, taťka ten řešil každou prkotinu a je pravda, že u nás je to to samé, já řeším každou blbost a manžel je v klidu a nechápe mě 🙂 kdyby mě četl, to by měl radost 🙂 že jsem tak chápavá

lu777
20. jún 2012

@weri1 no tak to musím souhlasit, já jsem vdaná poprvé a manžel potřetí a taky to určo řeším víc... ale hodně je to i přístupem z rodiny, jeho rodina je taková tvořivá a akční a moje rodina je přemýšlivá, pomalá, pasivní....
no a já jsem někde uprostřed, už dlouho s našimi nebydlím takže jsem se dost změnila, ale prostě ten základní přístup tam člověk z té rodiny má a formuje ho to...
taky teda musím říct, že dokud jsme spolu chodili a bydleli,tak mi plno věcí nepřišlo podstatných, ale MM je okolo dětí občas jako slon v porcelánu, takže mi přijde, že bych musela mít hroší kůži některé věci neřešit....
třeba minulý týden jsem mu vysvětlovala, že debatovat se 4 letým dítětem o smrti, aby to pak za mnou chodilo proč musíme umřít není dobrý nápad, je to přetěžování a má z toho zmatek...
dneska jsem řešila, že chtěl malé dát dopít pivo, a to ho tam ještě bylo dost... jako má 2 roky 😅
tak já nevím, u nás jsem ta starší já a MM mi na to řekne, že nechce zestárnout a být vážný 😅
no ale jsem zvědavá co budu vyvádět po 50 já, třeba budu lítat z plastiky na plastiku, osmažená ze solárka a v minisukni a zoufale se snažit být mladá... nevím 😅

trish31
22. jún 2012

@lu777 mne moj drahy povedal,ze on bude dietatom navzdy,nech si zvykam 😀

trish31
22. jún 2012

@lea_nr ahoj,ja som zalozila temu Odmietanie partnera zo strany rodicov a myslim si,ze aj ty mas podobny problem.Baby mi tam dost dobre poradili,som dospela zena a nemozem stale zit podla matky.

Neviem teda,ci si samostatna,ako zijes,ci zijes s nim alebo ta zivia rodicia,ale nemozes zit stale podla svojej matky aj ked ta chapem,ze nechces zit v hadkach

lea_nr
22. jún 2012

@trish31 idem si ju pozrieť....myslím, že bude to ten problém ale zatiaľ naši o priateľovi nevedia čiže sa psychicky pripravujem a uvažujem čo bude schodnejšie riešenie.

Tak ja zatiaľ samostatná nie som teda pokiaľ ide o bývanie a časť financií. Žijem stále s rodičmi a študujem takže nejak na osamostatnenie nebol čas ani priestor. Moje financie z brigády mi postačia tak na moje živobytie a nie nato aby som si platila byt a iné veci.

lea_nr
22. jún 2012

@trish31 mohla by som poprosiť link na diskusiu? lebo ju neviem nájsť 😒 ďakujem 🙂

trish31
22. jún 2012

@lea_nr toto je ono:https://https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/neprijatie-partnera-zo-strany-rodicov/

No tak to mas tazke.Ja si mozem povedat ze je to moj zivot.Zijem sama.Ale u teba si este mozu povedat stare zname:Pokial zijes u mna,robis to co poviem ja 😒

lu777
22. jún 2012

@trish31 mně taky MM řekl, že bude vždycky dítětem.... což zní krásně - ale realita je pak taková že dovolí dětem všecko možné někdy a dělá fakt blbiny, teď je bez práce 9 měsíců a místo aby hledal něco pořádného normálního tak má jeden šílenej job za druhým, beze smluv, takže mu taky kolikrát nezaplatí za pěknou dobu, pořád stresy, někdy nemá co dělat, jindy je pryč několik dní, prostě totál blázinec ....
ono to zní krásně dokud nejsou děti ale pak s dětma už je potřeba aby ten chlap byl chlap...
protože pak když se snažíš dětem vysvětlit že si po wc myjeme ruce nebo že se před přejitím silnice rozhlížíme a on nejenže dělá opak ale ještě říká A proč? tak to je opravdu třetí dítě 😝 😝 🙄
já občas když nemůžu tak mu říkám že 3 děti jsem teda nikdy neplánovala 😅
no a prostě s dítětem se těžko řeší věci jako hypotéka, nemoci dětí, plánování financí nebo práce atd... někdy mám pocit, že prostě muž odmítá se zklidnit, myslí si že zodpovědný rovná se nudný, ale s tím já teda nesouhlasím, člověk může blbnout v malých věcech, aby byla legrace - ale v zásadních je potřeba aby na něj byl spoleh a aby bylo jasné co chce a stál si za tím a umět to vyargumentovat

ivana21m
22. jún 2012

Ahoj nad tímto, tématem jsem se pousmálá ... z nostalgie, a z krásných vzpomínek co mi zůstali. 😵 Mě bylo 19 a NĚMU 42 let. Neřešili jsme okolí, a názor ostatních. I když mě většina lidí považovalo za zlatokopku 😒 protože, ON byl už ve svích letech zajištěný, což je asi normální, a já teprve nastupovala do práce. Moc jsme si rozuměli. Protože, já už od mala, uměla komunikovat s lidma v různém věkovém sledu, od mého věku. Jednoduše řečeno se strašíma si rozumím více,než z vrstevníkama .... i když náš vztah zkončil, jsou z nás přátelé. Což považuji, za ještě lepší. 🙂

trish31
23. jún 2012

@lu777 nepaci sa mi to.On bol vzdy taky?Ja neviem ci by som s takym clovekom dokazala mat rodinu...

lu777
23. jún 2012

@trish31 no vlastně byl, jenže když nemáš děti tak neřešíš plno věcí, protože nemusíš... jste prostě dva dospělí, každý se stará o svoji hygienu a bezpečnost 😉 ta situace je naprosto jiná...

v domácnosti jako takové problém nebyl, jednak byla maličká, druhak jsme byli věčně v práci, takže těch pár věcí co dva dospělí potřebovali, moc nebylo... sem tam jsme něco uvařili, věčně jsme někde výletovali ..

s dětma je to někde úplně jinde, je to každodenní starost a výchova, musí se jim přizpůsobit všecko, hlavně dokud jsou malé.... já si někdy říkám co jsem tehdy dělala, že jsem měla pocit, že nemám čas 😀 😀 😅 dokud člověk nemá vlastní dítě tak nemá šajnu

ale ono tohle je u chlapů dost obvyklý co vidím a slyším, u někoho víc u někoho míň, neradi se "usazují" nebo jak to nazvat, mi přijde.... a nebo na ně jde pak druhá míza... nebo třetí atd. 😝 😀

renca3
25. jún 2012

@lu777 - zrejme preto je tvoj manzel 3. krat zenaty. 😉

lu777
25. jún 2012

@renca3 no asi tak 😉 😝 😅
ale opravdu vidím, že u těch chlapů to je poměrně obvyklý, na někoho to jde ve 30, na někoho v 50 a na někoho třeba až v 70 😕 okolo nás je to teď samá manželská krize a rozvod najednou a jsou to naprosto rozdílný páry, ale je to prostě často dost velký kompromis, aby člověk tu rodinu udržel....

renca3
26. jún 2012

@lu777 - ano, v tomto pripade vek nezohrava rolu. to je o nature cloveka.

leushka
26. jún 2012

Tez mam starsiho manzela a skvele nam to klape.. neni to o veku jako takovem (cislo v obcance pro me nic neznamena) je to o te mentalni vyspelosti, zralosti..tim co ma clovek za sebou,co prozil.. Mezi nami je 18let, ale ani nam ani nikomu z okoli to tak neprijde..ja jsem mentalne starsi a velmi si rozumime, vychovavame tri deti (dve z prvniho manzelstvi) a mame spolu 8mesicniho syna..manzel je pozorny, hodny, "vyskakany" , vi co chce..umi nakupovat, varit,starat se..ja si absolutne nemuzu stezovat... a co na to rikaji lidi? At mi vlezou na zada, nikdo vam dneska zadarmo nic neda!! takze nazory ostatnich me nezajimaji 😉 omlouvam se za chyby, jsme prave na dovolnene v Chorvatsku a pisi z mobilu 😉