Mám si dať tabletku ,,po"?

maya733
23. máj 2019

S partnerom sme mali nechraneny styk, viem že je to nezodpovedne no ochrana sa minula nečakali sme toľko kôl. Síce sme to v polovici stopli lebo nam ostalo trochu zdravého rozumu no aj tak sa bojím. Mala som síce práve neplodne dni a on sa ani nespravil no čítala som že v močovej trubici môžu ostať spermie z ejakulacii pred tým čo zrejme ostali. Mám zvážiť tabletku po? Mám na to už len 2 dni a priateľ ma presviedča že je všetko v poriadku nemám sa čoho báť no aj tak... nemôžeme si dovoliť mať dieťa, ešte obaja študujeme.

miimss
23. máj 2019

@maya733 ahoj, tak ak máš pravidelný cyklus a vieš kedy ovulujes je malá pravdepodobnosť žeby sa pritrafilo.... Z vlastnej skúsenosti my tak fungujeme a pohoda 🙂 samozrejme s tou možnosťou počítame že čo keď... Tabletka je plná hormónov, môže ti to rozhadzat cyklus... Ale tak ak si si viac menej istá ze máš neplodné dni tak nerieš 😉

lucinika
23. máj 2019

No, takto... Naša prerusovana súlož sa ma každým dňom narodiť 😉

lucinika
23. máj 2019

@maya733 aaa ešte som zabudla dodať že my už jedno dieťa mame, otehotnela som keď sme boli obaja v 3 ročníku na VŠ, takže zvládnuť sa dá všetko.

candii
23. máj 2019

Ja si myslím,.že je to veľmi malá pravdepodobnosť že by si bola tehotná

nika3136
23. máj 2019

@maya733
Že "nečakali sme toľko kôl" 😂🤣
Áno, je pravda, že v močovej rúre môžu zostať ešte pozostatky spermií, ak si však nemala plodné dni, tak s veľkou pravdepodobnosťou (na 99% ) tehotná nebudeš.

sabilindura
23. máj 2019

Ja mám s priateľom už 2. rok nechránený pohlavný styk, pokiaľ do teba neejakuoval tak by malo byť všetko v poriadku. Tiež som ešte študentka, dieťa by sme si dovoliť tiež nemohli, ale ja osobne by som tabletku po nikdy nebrala, neskutočne to rozhádže hormóny, organizmus

tyrkysova_kobyla
23. máj 2019

@maya733 my s manzelom vobec nepouzivame antikoncepciu, len prerusovany styk a par mesiacov sme praktizovali aj Billingsovku a zatial bez babatka 😉

ivanecka0602
23. máj 2019

@maya733 nedaj si tabletku lebo mas neplodne dni a rozhadze organizmus ale tak schvalne, o mesiac daj vediet co nove. Ja kebyze urcite nechcem dieta tak si ju dam.

3petka
23. máj 2019

@maya733 ja som s mužom už 12 rokov a vždy to bolo len o prerušovanej sulozi či už v plodne alebo neplodné dni a podarilo sa plánovane len 1 krát.

maya733
autor
23. máj 2019

Naozaj sa dosť bojím no tá tabletka nie je najlepšie riešenie... Mám obavu že mi to riadne rozhádže cyklus. No na druhej strane riskovať že si ju nedám a budem tehotná 😓 asi zatiaľ najťažšie rozhodovanie

marietta0
23. máj 2019

@maya733 ellaOne ti cyklus nerozhadze. Pozri tu na koniku v diskusiach. Len posunie ovulaciu o 5 dni neskor, takze sa nestretne spermia s vajickom. Spermie mozu prezit az 5 dni, tak ak ocakavas ovulaciu v najblizsich 5 dnoch, radsej si ju bez kupit. Drzim palce

maya733
autor
23. máj 2019

@marietta0 mala by som dostať až o týždeň no myslím že by teda asi bolo fajn ešte oddialiť... predsa len sa to môže vplyvom stresu (ktorého mám teraz neúrekom) meniť celý cyklus a pod. Máš osobne skúsenosti s tým liekom ?

ivca88
23. máj 2019

@maya733 uz ti ani nemusi pomoct. Kamoska si ju dala po dni a pol, a aj tak je teraz tesne pred porodom. Ale ona mala styk v den ovulacie a uplne nechraneny.
( to len na margo toho, ze dat si ju, by bolo uz asi zbytocne)

marietta0
23. máj 2019

@maya733 Mam aj ja a dala som si poradit od dievcat tu na koni. Posunula sa mi menstruacia o presne 5 dni, ziadne bolesti, rozhadzany cyklus. Radsej si ho chod kupit, riesenie nasledkov je horsie.

marietta0
23. máj 2019

A rovno aj Pharmatex 🙂. Ja som nemohla uzivat a ani nechcela hormonalnu antiku, tak mi gyndoska poradila Pharmatex kapsulky, a uz nestresujem. Aj ked teda ja uz dve deti mam 🙂. Ty si este mladucka.

maya733
autor
23. máj 2019

@ivca88 to našťastie nie je môj prípad zatiaľ je to deň a ovulaciu mám mať až o týždeň a ako som povedala ani to nebol riadny styk

dskjhfdlkdjhl
23. máj 2019

@maya733 ked sa bojis, urob si test a budes vediet. Tu Ti s Tvojim strachom sotva niekto pomoze.

nika3136
23. máj 2019

@maya733 a najmä tu na koníku ti poradí kde-kto a hocičo

maya733
autor
23. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl test sa dá urobiť až o 10 alebo 12 dni a to mi bude tabletka už na dve veci

ivanecka0602
23. máj 2019

@maya733 mozno myslela ovulacny

dskjhfdlkdjhl
23. máj 2019

@maya733 a ked Ti tu zeny napisu, aby si si dala tabletku, tak si ju das?

maya733
autor
23. máj 2019

@dskjhfdlkdjhl Zvažovala som to už a teraz len zbieram názory a čítam si rady že čo je lepšie keďže doteraz som nad niečím takýmto nemusela uvažovať

sabilindura
23. máj 2019

@maya733 sex ma svoje výhody a nevýhody, keď sexuješ treba rátať aj s bábom, pokiaľ dieťa vyslovene nechceš tak ber antikoncepciu alebo akúkoľvek ochranu, alebo nesexuj.. tabletka fakt nie je najlepšia možnosť

simsalabim
23. máj 2019

@maya733 pozri, ja kebyze absolutne nechcem byt tehotna a som v tvojej situacii, tak tu tabletku uzijem. Lepsi rozhadzany cyklus, ako riesit nechcene tehotenstvo. No tak ale ja som tehotna hned ako pozriem manzelovi na trenky 😂

nikolieta9
23. máj 2019

Neviem, ja by som radsej pockala do kramov. Tabletka nie je fakt dobre riesenie. A este ked ta aj priatel uistuje, ze je vsetko v poriadku.

maya733
autor
23. máj 2019

Tak neviem či to niekoho zaujíma ale rozhodla som sa pre tabletku zajtra ju kúpime a užijem ju, je to druhý deň po styku hádam bude všetko v poriadku. Čítala som si viac o elleOne a myslím že rozhadzany cyklus je lepší ako dieťatko navyše by mala byť menej agresívna ako iné dúfam že sa to neodrazi na kvalite. Držte palce prosím... A ešte jedna otázka, myslíte že by ovulaciu mohla prísť o týždeň skôr ako mala ? To je až moc, nie ?

sabilindura
23. máj 2019

@maya733 Pokiaľ mávaš nepravidelné cykly, tak to môže byť rozhádzané. Celý cyklus ovplyvňuje veľa vecí, hlavne psychika, choroby atď atď Takže kľudne mohla ovu prísť aj o pár dni skôr a aj neskôr

fokuska
23. máj 2019

@maya733 Pises, ze "mala by som dostat o tyzden" - ale zeny sa ta pytaju na ovulaciu, nie menstruaciu - nemylis si to?
Ak mas tyzden do menstruacie, tak si uz pravdepodobne po plodnych dnoch. Ale ktovie... poznas priznaky ovulacie, vies kedy ju mas?

maya733
autor
23. máj 2019

@fokuska Myslela som ovulaciu, zle som sa vyjadrila, pardon

marietta0
23. máj 2019

@maya733 Ovulaciu podla toho ci mas kratky ci dlhy cyklus mozes mat od 6-15 dna od prveho dna poslednej menstruacie. Ovulovat mozes skor ci neskor pod vplyvom stresu. Dokonca malo zien vie, ze ovulovat moze zena aj 2x pocas cyklus vo velmi vynimocnych pripadoch. Urcite to dobre dopadne, ellaone nie je slabsia alebo menej ucinna, len posobi inak ako stare tabletky po. Posunie ovulaciu o 5 dni, preto je bezpecnejsia a viac ucinna. Pozri diskusie dievcat ktore ziju v Anglicku, tam je prvou volbou.