Mama u mňa doma na návšteve, nerešpektuje ma a poúča ma

elizabeth88
3. aug 2019

Dobry den.Zakladam tuto diskusiu,lebo ma zaujimaju vase skusenosti.Moja matka ma navstevuje tak 4 krat do roka,byva v inom meste.No ked je u mna,kritizuje,co robim,ako robim,co sa tyka vychovy,to tiez,neposluchne,ked nieco si nezelam,aby robila.Normalny rozhovor pri kave sa vzdy zvrtne v poucanie a niekedy aj take raznejsie.Preto to riesim,lebo mamu mam rada,chcela by som,aby sme spolu lepsie vychadzali.Uz som jej to aj parkrat povedala,ze ked tu nie je ,tak si poradim aj sama,takze aj teraz.No a podobne,aj sme sa uz pochytili,aj sa urazila...Moze to byt lepsie?Vzdy sa na nu tak tesim a viac ci menej je to napokon takto.

liv1
5. aug 2019

@kittykat22 nahodou viem, kedze moja mama je psycholog. Zijem s tym cely zivot. Nikto nema vestecku gulu aby povedal co bude a ak to urobi, najma takyto odbornik, je to velka profesionalna chyba. Nikto nehovori ze ma svojich pacientov drzat v iluzii, ale zaroven vyriect takyto ortiel je viac ako neprofesionalne. A evidentne ti az tak nepomohol, kedze tvoja uroven komunikacie je na bode mrazu. Pri niektorych zenskych sa vazne necudujem ze maju v rodine taketo problemy, pretoze ak tak ako komunikuju tu na MK komunikuju aj doma, je to jasne...
Ps: tvoja 100% istota zlyhala

kabba
5. aug 2019

Jednoducho by som jej povedala:
Mila mamicka, dakujem ti za navstevu a velmi si vazim, ze si prisla mi pomoct. Dakujem ti aj za rady, ktore mi davas, no dovol, aby som ja mohla viest moju domacnost a vychovavat moje deti. Ty si mala moznost vychovat ma a urobila si to najlepsie, ako si vedela! Dakujem ti za to, ze som taka aka som. A preto dovol, aby som svoje deti vychovala sposobom, aky chcem ja a viedla svoju domacnost ako sa mne paci. Mozno urobim zopar chyb, ale to ukaze az cas a ja sa chcem ucit na vlastnych chybach. Samozrejme ti dakujem za rady, ktore mi das aj v buducnosti, no nechaj, prosim, na mne, ci ich uskutocnim, alebo nie. Nie je to znamka toho, ze ti nedoverujem alebo nepocuvam, je to len znak toho, ze nie na vsetko mam rovnaky nazor ako ty. Dakujem ti za navstevu a budem velmi rada, ak cas, ktory by si mala stravit upratovanim a hladanim chyb v mojej vychove a vo vedeni mojej domacnosti s laskou venujes svojim vnucatam a zazitkom s nimi 🙂

kristik
5. aug 2019

Odporúčam do pozornosti túto knižku. Držím palčeky!🍀

kristik
5. aug 2019

...ešte zadná strana knižky...😉

sofhia
5. aug 2019

Povedala si jej to? povedz jej to: ze jej kritizovanie, atd. kazi vas vztah, ze sa na jej navstevy netesis. Pre mna po porode moj vztah s mamou presiel velikou skuskou, velkou bolestou, placom...atd... pracujeme na nom, aj na sebe. A takisto to bolo takto po porode. Preco je moj vztah s mamou lepsi za tych 9 rokov od porodu:
1. stretavame sa na neutralnej pode, na 2-4 hodky, kedy ideme na obed, na kavu, nic neriesime, ziadna z nas od seba nic nechce.
2. snazim sa brat ju taku aka je. nas vztah je komplikovanejsi, kedze ona stale riesi seba, my dve sme uplne rozdielne osobnosti. u nas je poriadok posledna priorita, u nej prva... ja vychovavam dieta uplne inak, a aj zijem uplne inak... takze snazim sa tolerovat, nechciet zmenit, a verim,ze sa mi to aj vracia.
3. nesnivat, nemat ocakavania. lebo potom pridu sklamanai.... cize ja z nej nerobim mamu aku by som mozno chcela, ale proste nie je, a nesnivam o spolocnych dovolenkach, ci dlehsie stravenom case...
4. vela veci sme si vyjasnili, ona mi povedala, co ako preco spravila, a ja jej , preco ako robim... komunikacia je zaklad.
drzim palce, kazdy vztah je o komunikacii, vzajomnom respekte, tolerancii a stalej prace na sebe.

evkano1402
5. aug 2019

@sofhia 👍 uzasne
toto by som chcela uprimne niekedy zazit, ze ma mama VYPOCUJE. 🙏
U nas to zatial nebolo mozne, bud ignoracia, akoze holuby na streche su momentalne velmi zaujimava tema (doslova). Nieco jej kludne, s citom vysvetlujem a ona uplne z cista jasna zmeni temu "to odkedy opravuju strechu na vedlajsej bytovke?". To je pre nu topka, ked riesim nieco podstatne. Alebo akoze "nepocuje", alebo nerozumie alebo nema cas. NIKDY.

sofhia
5. aug 2019

@evkano1402 a skusit inu formu komunikacie? ja som mame na zaciatku, ked som to este nevladala - kojila som, bola som citovou uplne ze na dne.. atd... vycerpanost, vtedy som zvolila mail, kt. som pisala 3 dni. a zabudla som napisat - nas vztah je dobry aj vdaka tomu,ze sa vidime za mesiac, dva, a pocujeme 1 x za tyzden ci dva. proste lubime sa na dialku.

akecheta
5. aug 2019

@naloxon joj jaká to známa rodinná diagnóza...

gabesz1
8. aug 2019

Sassannka! Mama memama, taká matka si nezaslúži, aby si s ňou udržovala kontakt! Žiaľ, je to tak! Matku si človek nevyberá, no ale keď takýmto spôsobom ,, miluje" svoju dcéru, tak to je o ničom!