Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
31. aug 2009

pozerala som link co si hodila do desperte, super, pekne to tam je.

idem si umyt hlavu, vecer sa mi uz nechcelo, naranajkovat sa, 2 kavy nestacili.

erikasadek
31. aug 2009

zuzka ahoj, a tu nie.. zeby som nehodila aj vam.. 😖

nevadi.. pre nas to bol odych a pre deti raj.

netreba cakat palmy a a ine , veci ktore su na juhu, juh je vzdy iny ako sever..
ale preto mam rada tuto krajinu , kazdy region , je uplne iny, , domy, kultura,n jedla, uplne ine, rozmanite......
takze je si s coho vybrat , len , mat peniaze, nato cestovanie... 😀

lamada supêr sp^rava , nech vam to vyjde... 🙂 ...

erikasadek
31. aug 2009

http://picasaweb.google.fr/erikasadek/DossierBl...
tak slubene vida s norik, v kosiciach.. len robene, mojim mobilom.. 😉

erikasadek
31. aug 2009

http://picasaweb.google.com/erikasadek/DropBox?...

este par fotiek, s plaze, mne sa asi so vsetkych najviac pacia, tieto s mojho mobilu...
nemozem natahat videa...
iank strasne som sa porezala na pohary, krasne, sa mi zaril do prsta, no, 2 cm, diera, hroza.. som nastvana, nejde poriadne zastavit krv..

zuzka1.
31. aug 2009

boooze erika co stvaras???

ja som upratala zahradu, krby vycistila, a potom sa kupala a oplaovala, prisiel synovec, ide so svokrom do hory, tak s aaspon pohra s malym, ak vstane, psi uz cez 3 hodky drobec maly.

erika kranse fotky

monkula
31. aug 2009

hajo 😀

erikasadek
31. aug 2009

monkula ahoj..................

zuzka, no pratam ako diva nebola som doma 2 mesiace, a umyvala som pohar, no tie najblbsie, velke tenke, a ked som otacala so spongiou, tak praskol a zarezal sa hlboko do prsta, no kata, a okolo na ruke, mam par otvorenych , ran..
no vyzeram ako s hororu, akoby sopm niekoho zabila.. 😀

ruka je obviazana; a tak pokracujem v prani, a drhnem kuchynu.. pato si tu pozera, matka, a skriatka klinceka, paci sa mu to./. 😉

monkula
31. aug 2009

eri, opatrne.... aj ja som sa minule tak porezala, pamätáš?

erikasadek
31. aug 2009

pamatam..... 🙂

neboj, to bude dobre, len palec vyzera akoby za chvilu mal odpadnut.. 😀

lamada181
31. aug 2009

ahojte erika nadherne nadherne nadherne 🙂 🙂 🙂 🙂
no ani zuzi nehovor taka som rada no najstsnejsia budem ked podpiseme zmluvu a budeme prerabat presne tak ako chcem jaj ani nehovor fakt je to uzasny pocit sa zase citit ako male decko ktore dostalo nejaku hrackiu myslim s tim mm
erika inac dakujem
no mi mame dnes uz paulinku doma tak si uz uzivaam materske povinnosti dvojnasobne no nic idem ju ogabkat ahojte

erikasadek
31. aug 2009

lamada este raz ti dakujem a drzim palce..; 🙂

baby ja sa teraz lucim , muz prisiel zniceny s prveho dna prace, a ma spadnutu bolavu mandlu .. tak ho davam do kopy.. 😒

blau
1. sep 2009

BreeBreee ranko. Erika super fotky, Josh ma ake dlheee vlasky, Je nadherny aj Patrik...fakt takych deti aj 5. Moja favoritka je ako Josh spi a Patrik s okuliarmy( to ma diop?)
Idem za malym, sice on ma robotu: opravuje s dedem vibracnu dosku 🙂

erikasadek
1. sep 2009

ahojte dobre ranko vam prajem vsetkym..

blau dakujem....
no ano , pato, ma uz par mesiacov okulire ni esilne, ale ma, su dioptricke, je astigmat , slabucky...... ☹

baby , poculi ste sky skoncilo uplne... som rada ze na poslednu chvilu som priletela domov...; teda bola to tesnotka...

zuzka1.
1. sep 2009

u nas len hovoria, ze porusili vsewtyk elty do odvolania, vcera zostalo visiet 30 letov.

co je to astigmat???nepoznam, neviem.

inak dobre ranko, maly spinka, sme ranajkovali vsetci psolu, kezde je svitaok, vsetci su doma. Svokor robil prazenicu z 15 vajec, maly spapl minimalne z dvoch, bola so sunkou, cubulkou a oskvarkami, ale maly ich smaozrejeme nemal. dost , ze mal prazenicku, tu zboznuje.

idem spravit orchideam kupel, hnojenie, nachystat bazen, budeme sa kupat, je teplo vonku clekom. hlasia este do konca tyzdna, tak super si etse uzijeme leto.

v piaotk idmee do ba, pre brata, pridu z dovolenky, su v Egypte erika.
skocime na nakupy nejake do avionu, sa tesim do hm, maju tam krasne detske veci.

Jarka davas maleho na nocnik, ci etse ste enezaclai odnaucat???

Matka kedy a ako si ucila Daliborka???Matka kedy zacnes??
Dzanka je asi s mm na dome ked nepise 😕

erikasadek
1. sep 2009

zuzka, ahoj, boli v efypte, tak dufam ze budu spokojni... 😉

ja som nebola... 🙂

astigmat, je clovek , ktori nevidi na blizko aj daleko.. neda nezlepsi sa to ani nosenim okuliarov.;len opperaciou...

vy uz riesite nocniky, josh stale nic, on len povie, pipi au pot.. ted ado nocnika, ale v momente ked pusti..no co uz ni eje pripraveni a ja si hlavu nelamem ako pato pride to neskor, ale naraz.. 🙂

mate statny sviatok, tak to si uzivate, co;vsetci doma..

zuzka, ano , je bankrot.. nic nefunguje.. lety, ludi anai peniaze nedostanu spat a teraz vsetci panika, ako s adostat spat....

ani telefon uz nefunguje co je logicke...

zuzka1.
1. sep 2009

ja umrem, esteze brat letel s inymi,

je to hrozne, vcera to davali v telke. Ludia nestastni, nervozni, bez penazi. hroza.

su psokojni, maju 5* hotel, all inclusive, vela penazi na minanie, co by neboli. kazdy by bol. frflal brat na stravu prve dva dni, ale uz je to ok. Zvykol si, su zdravi, ziadna fantomova pomsta, tak je to ok.

erikasadek
1. sep 2009

no je to kata pre vsetkych....

este ze ja som dosla v poriadku , inac neviem neviem...

blau
1. sep 2009

Veru vyhlasili bankrot, zevraj.... Noooo my uz od maja behame bez plienok 😀 😀 😀
Ale aby si to Zuzik pochopila...to ja mu nedavam plienky, lebo my mame zahradu aj tu aj v at, tak cikal a kakal aj cika aj kaka ta het po zahrade. Aj sa vycikal do nocnika (nevykakal) este ani raz, aj oznamoval, no ale teraz nic jemu jedno, ze ma nas...ne v gatach. Takze tak...volam s M je chory, velmi ani do roboty a to uz je co povedat. 😵

erikasadek
1. sep 2009

tak nech sa vyzdravie cim skor... 🙂

ja sa nad , nocnikoma plienkami netyrapim, tu to ani nie je take nutne;; do 3 rokov si nad tym nikto tazku hlavu nerobi..

zuzka1.
1. sep 2009

no ja tiez hovorim, ze kym pojde do ksolky mame cas 😉

tak potom aj my kakame cikame vsade len nie do plienok

amatula
1. sep 2009

cafte

zuzik poznam kona poznam...
len nestiham...teda len teraz som odskocila ked Mato nevie zaspat a vsetci si myslia ze ho uspavam 😀 😀 😀 😝
mám nabyty program je mm doma uz 4 dni vkuse...zajtra Bobo do skolky tak uvidim kedy sa ozvem..

a na nocnik nooo uz ho mám nachystany pomali zacneme trenovat.....robte ako chcete...co mám skusenost máme len doma 11 detí...vsetky sa naucili okolo 18_24 mesiacov....teda okolo dvoch rokov....a ked je sikovne nauci sa skor a aked to to dieta nebavi sa budes trapit do troch rokov...hlavne po nociach

Bobo sa naucil na zchode..lebo nocnik nesplachoval 😉 😀 mal 22 mesiacov a ako dvojrocny uz ńechcel ani v noci plienku,len dvakrat sa v noci pocikal inak máme pokoj 😎
ak sa mi to podarí aj pri Matovi som stastna mamina......
nieje to zrovna najjednoduchsie naucit dieta bez pleny!hlavne v spanku...sa niektore deti vobec neprecitnu!

deti nebavi nocnik..deti bavi vonku ocikavat travicku alebo vecko lebo to splachuje! 😎 😀 a samozrejme za kazdy vadareny pokus musis Samka pochvalit a sem tam aj odmenit!potom to pojde jedna radost!!!
a zas nehovor ze máte cas..treba lebo potom sa deti v spanku v skolke pocikavaju!!!!

adieu........musim bezat decko zaspalo pojdeme este cosi opiect k svagrovi na chatu!!mm isiel so svokrou slivky oberat tak je chvilu klud 😎

erikasadek
1. sep 2009

amatula , svata pravda.. 🙂 utekaj..

zuzka1.
1. sep 2009

ja ho teraz ucim, ted azcala som pred tyzdnom, ze ked sa pokaka, ma blee alebo kaka.
uz mi to tyzden rozprava, ked sa zobudi na obed, poobede aj cez den, ked cupi a kaka, vzdy mi povie mama blee alebo kaka.

takze prvy krok, ze vie, ze kaka vie. ale vzdy mi to povie, ked uz zacne, na nocniku nehcce byt, nechce ho ani vidiet. asi mu zacnem ukazovat, kedze je vzdy na wc so mnou alebo s mm, ze moze splachnut, nech ho to navnadi.

naplno chcem zacat tak okolo vianoc, bude mat 18 meisacov.
Buduci rok chceme ist na dovcu, to by mal dva roky a chcela by som, aby bol bez plienky aspon cez den. nech sa pyta, ukecany je, mohol by to zmaknut. no ve duvidime ako to pojde.
neviete ake su tie treningove nohavicky?
inak osm rozmylsala, ze ked nam noc velmi nepojde, budem mu dvavat latkove plienky, mozno to kosr zaciit. ale ved uvidime. zatial je to len v stadiu planovania, rozhodovania a chystania sa na tneto dolezity zivotny krok.

erikasadek
1. sep 2009

zuzka, treningove su , take, ze ked s apocura, tak nejde na koberec cez kolena, ale zachytia, ale citi neprijemny pocit , vlhkosti achladu dieta a to oni , zvycajne neradi..

inak , josh je od narodenia, na latkovych plienkach a vidis, ma 20 mesiacov a niako ho to nelaka , na nocnik , sadnut sadne ,a j povie, ale nikdy nic... 😀

zuzka1.
1. sep 2009

patko je odkedy od plienok???

vyskusame tie treningove, ked to bude aktualne.

som sa teraz fajne 2 hodiny opalovala a mocila v bazene, sladky veget. maly este spinka, idem podriemat.

erikasadek
1. sep 2009

zuzka, ked mal 2 a pol roka hned na prvy sup a uz nikdy sa nepocural.....

a na spanie mal este rok.. ked sa zobudzal suchy skoro mesiac stiahla som plienku a od vtedy nikdy sa nepocural, do postele.....
proste respektovala som jeho potrebu a vyvoj a bez stresu a kriku.. ; typu rano, zase si sa pocurala p odobne...

u josha to pojde dufam taktiez.... 😉

vraj mocila, tu jedine pod dazdnikom.. 😀

blau
2. sep 2009

Ahojte, ach baby drzte mi palce, nech sa tie zubaky posuvaju, aby som mohla ist uz dom cez vikend. Nemam co pisat. Zuzik ved si citala v mama a ja kedy na nocnik...
V At sa absolutne nikto nevzrusuje dokedy ma decko plienky. To len tu sa ma furt pytaju, ci sa uz pyta a uz by sa mohol a take blbinky. Sak ked sa bude, tak sa bude...je mi to jedno. Samo by som bola rada, keby sa pytal, ale nepyta sa ani cikat nevie povedat, kakat ze bleee. Dnes uz maju decka skolu, zuzik ty kedy?

amatula
2. sep 2009

cafteeeee

bobo v skolke velice sa tesil no uvidime 😅 🙂 😵 dufam ze nebudu slzy..

jarka ty to tu flakas..na nas kaslels!!! 😠 vcera sa nam ohlasila navsteva na november..nebudem ti pisat kto 😀 😀 😎 lebo viem ze aj tak nepride!

idem sup sup varit lebo musim ist na obed pre boba..je len kratko prve dni az sa zabehne

decko mi tu nahriza kekse.a poklada na PC..ja ho dorazim uz tu mám 5 nakusnutych a stale pokracuje 😅 😠

zuzik no kedy??student 🙂

zuzka1.
2. sep 2009

dobre ranko,

idem upratovat, skocim do mesta, maly bude spinkat u nasich, ja zatial nakupim a poobede s aopalovat.

Ja mam buduci tyzden zapis, skola zasne asi na konci septembra. dufam, teda-
co dnes robite?

blau
2. sep 2009

Ama aaaano viem, no uvidime ci pride, daj vediet 🙂
zuzik tak to mas este cas. V at su prazdniny az do polky sektenbra, lebo oni sa ucia az do polky jula, tak to maju posunute o 2tyzdne.
Dnes neviem stretnem sa s babami mamickami, ak mi vyda a ak mi zubnicka povie, ze sa mam prist ukazat, tak pojdem tam sak nikam ani nechodim, len k zubarke a do krcmy 😀 😀 😀
Maly je s dedem na prechadzke. Ochutnal tu prvy krat parky a prazenicu a sedi ak 5 penazi ked ho krmim, alebo sa krmi sam. Pri ziadnom inom jedle neobsedi. Vie co je dobre, ze? 😀
A ak vida budem sa slnit troska na teraske 😵