Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

lamada181
20. okt 2009

dani mame kiahne zatial len paulinka ale mozem cakat ze ich dostamne pato vcera mal uz teplotu tak cakam
dani ani sama neviem uz mam dlho navali tepla a zimy ako v prechode ale preboha este nemozem byt tak som sa konecene dokopala ist na vysetrenie ale bojim sa jak no co ti budem hovorit
a dani co dr povedala na to ze mate hnackly nedala vam nieco cilen smectu

danciacik
20. okt 2009

nie nič iné nám nedala, ak myslíš na Paťka, ja som mu skúšala dávať aj Hylak ale na figu. Mamka mi včera doniesla jeden čajík tak ho ešte vyskúšam a pre istotu mi kúpila aj ten Kulíšek.
Ja som do seba trepala Endimex, smectu aj hylak. dnes už iba endimex.

lamada181
20. okt 2009

endimex nesmu deti co este cierny horky caj no a chcela som ti povedat ze ake tabletky ale uz ich nemam doma tak ti neporadim skus uvidis ale to je divne ze dr ti nic nedala ved uz ma hnacku viac ako tyzden nemate ten rotavirusov inac toto je dobra chobotina neviem preco nieje povinne ockovanie na tento virus a teraz davaju v reklame ze len do pol roka sa to da ockovat a dieta je chcranene do 5 rokov proti tomuto virusu proste zaujimavae no nic a co m as noveho
ja ak budem doma zavreta este tyzdne tak ma vyruti a to paula bude doma cely november ide ma vyrutit s toho lebo nikam nemozme ist ani do pp

danciacik
20. okt 2009

Jani ja viem, endimex som brala ja aj horký čaj.
A prečo bude malá celý november doma?
Ja som počula o tom rotavírusovom očkovaní že to je iba na zmiernenie tejto hnačky ak ju dieťa dostane, ale nezabráni jej.

lamada181
20. okt 2009

ved jasne ale aj tak by to pomohlo nie
kvoli imunite ma ju strasne oslabenu dr nam zakazala prosim ta ved to je na nervy platis skolku a hovno s nej
akurat soim to ratala od septembra nasa paulinka bola 8 dni fest vela hlavne ze platime nenormalne peniaze

erikasadek
20. okt 2009

lamada, aby som Ti povedala.. na slovensku to je dobry oblbovak.; s rotavirusovym ockovanim... 😀 😠

nedavaj, ak uz raz si to mala alebo tvoje deti, maju imunitu na cely zivot.. 😉

do 6 mesiacov s adava preto, aby s azmiernili problemy, teda u takych malych to moze byt ruychle a strasne.. 😉

takze zbytrocne das cez 100 euro za nieco co uz nepotrebujete.. 😉

ver mi tu j eto stale, a an dennom poriadku akazdy lekar ti to povie co ti teraz pisem.. v takom to veku je to len zbytocne...;

tento virus dostanes stale, a le uz nebudu take silne priznaky.. 😉

danka tu by som Ti vedela poradit;, je nieco ovela lepsie ako smecta, ale bohuzial na sloevnsku to nie .; je,
$vola sa TIORFAN, je to super vec pre deti; existuje pre kojencova pre deti.. 😉

drahe ako fras, ale preplacane, smectu tu uz malo kto dava, je na nic.. 🙂

teda podla mna;.. 🙂

lamada ockovane, chranene do 5 rokov ja neviem kde nato chodia ti nasi, na sloevsnku.. 😀 😀

prepac musim sa smiat ; lebo mi je s toho niekedy na nic ako oblbuju.. 😠

danciacik
20. okt 2009

Erika ale to dostať len u vás - ten Tiorfan nie?

erikasadek
20. okt 2009

danka ano.. 😉
je mi to luto... inak ak kakate alebo vraciate uz viac ako tyzdne svihaj k lekarke, to nie , viralne ale bakterialne;. 😉
nezabudni. 😉

zuzka1.
20. okt 2009

erika danka asi bola u lekarky, nie,?

ockovanie, kazde jedno ma svoje pre aj proti 😉 a mylsim, ze by si ziadny lekar nevzal na tricko nejake problemy, len kvoli biznisu 😖

blau
20. okt 2009

Ahojte moje mile. My sme boli vcera v meste a bolo nam celkom dobre na to, ze sme boli cely den uplne sami.
Akokeby to ostatne dni bolo inak, ze? ☹
No nist nam je dobre...M prisiel s celkom dobrym pocitom...Lebo zevraj aj s tym kamosom su horuci kandidati na ten post. Tak nech mu to vyjde...a mozeme sa stahovat volakde do Grazu Hadam aj dom postavime, lebo tam stoji m2-25euro a tu vo Villachu m2-280, tak keby predame tento byt tak mame dom za to...
ale zatial som spokojna. Ved toto je ako dom so zahradou.
Ama super nakup...Pridi ku mne na navstevu...hm 3poschodia a hned 2 pod nosom aj intersport aj barz co, a budeme chodit na kavu ako dive. Ale dokial ty prides budeme mat uz aj novu coffeemachine. Objednala som saeco- uz sa tesim na nu. Tato nieje zla ale nepomelie mi na cerstvo kavu 😉

Zuzik dakujem vopred, ze si na mna myslela s tym cd. Maly bude tancovat o dusu. On je inak najvacsi tanecnik 😀 😀

zuzka1.
20. okt 2009

Jaaaj Jarus tesime sa s teobu, M musi byt sikulo teda. snad ked bude novy dom v Grazi aj na veceru prideme 😀

mal by nam niekto v modrom z neba vysnivat stretko, s kafickom, nakupmi, vecerou, diskou a popijanim. tym to zavrsime 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danciacik
20. okt 2009

Zuzi u lekárky som nebola lebo to by Paťko nevydržal, lebo on chudáčik keď sa pokakal tak až po krk aj plienka bola málo takže by mi nevydržal kým by sme zašli až do mesta. Ale volala som s ňou a vysvetlila som jej dopodrobna čo a ako tak na základe toho mi dala smectu a porozprávala mi asi aký jedálniček by sme mali dodržiavať a že keď nepomôže tak prísť na výter.
No Paťko už 3 hodin nekakal tak sa len modlím aby som už nič v plienočke nenašla.

amatula
20. okt 2009

jarkaaaaa tak na tu coffeemachine mna dostanes hned 😵 uz aj idem balit......
Martin ide v novembri lyzovat na Ladovec-Flattach tak ma cestou hodí 🙂 😉 😀
a kedy prides na rodnu hrudu.???dame stretko velkeeee..pojdeme navstivit zuzku 😉 😎 😀
isty clen vcera pisal ze za 13 dni..tak som zvedava

no nedá mi inak idem dat obed kavu a do mesta 😀 😎

zuzka1.
20. okt 2009

danka u vas lekarka nerobi take, ze pride domov pozriet dieta???
inak mylsim, ze su aj nejake injekcie, teda jedna, ze s apichne a pomoze. nieco take dali kamaratke rpi hnackach, jej maly mal vtedy asi 10-11 mesiacov, trapili sa skoro 2 tyzdne.

blau
20. okt 2009

Noooo tak pridite vsetky ste pozvane...
Neviem este kedy pridem , lebo zuby sa posuvaju alebo skor neposuvaju, tak by mi to bolo treba aj pozriet.
Urcite pridem v zime november, december, a hlavne kedy dostane M volno.
No asi je sikovny, on je workoholik a kludas a to na nom velmi ocenili, jedine co mu vytkli, ze bolo, ze nevedia ci s nim mozu ratat. A M na to: no tak ked je otazka: ako sa vidite za 10rokov ako zamestnanec, alebo ako podnikatel, tak jasne ze podnikatel!!! On totiz stale sniva o vlastnej restauracii. Ach jaj chlapi........
>

blau
20. okt 2009

aaaaaaale toto som stela, ale ani ten hotel nieje zly. Dame spa a wellnes program Mati?

http://www.flattach.at/de

zuzka1.
20. okt 2009

mata co je za 13 dni????

ja vas cakam, povedzte si co navarit, napiect, bude sensa. norikus pride z vychodu na dovcu a bude 😉

blau
20. okt 2009

Tak srnca na vine , Ne? Alebo gulas s peti knedlama 😀 😀 😀
Zuzik to co my budeme jest sa da aj pit, nie? 😀 😀 😀
By som odpadla, keby sme sa stretli 😎 😎 😎
Norik vezme dovolenku na strednom slovensku, vybavime aj pobyt v kupeloch v Bojniciach 😅

erikasadek
20. okt 2009

zuzka ty s ana mna normalne hnevas????

ze??
no podla toho co danak uz dlho pise tak to ide dlho , tak preto sudim, podla vlstnej skusenosti.;ak su dlhsie kao 3 dni, alebo neprestavaju tak sa robia vyteri, stolice, lebo uz to vyzera na bakterialnu , crevnu chripku..
teda tu by s atakto urcite takto postupovalo.; hned..

a na vakcinu , no nie je to vakcina podava s aoralne, nipicha sa.. a podl aveku jej deti sudim podla toho co nam tu uz roky trepaju , z eje to nezmysel, davat , taku vakcinu starim detom, ked uz davno prekonali... 😉
chapes ma.. ak raz dostanes crevnu chripku tak je to akoby si , uz dala aj rotarix.. 😉
je to to iste, telo ziskava protilatky.. 😉

blau ty mi tu robis chute... 😀

zuzka1.
20. okt 2009

erika nehnevam, len pisem moj nazor, ze ockovnaie nie je az take zle, nai take dobre. proste stred.

a rotaviry sa ockuju do pol roka, starsie deti nie. u nas teda

erikasadek
20. okt 2009

zuzka ved to pisem , preto som nechapala preco jej ponuka pre jej velke deti, ockovanie na rotavirus.. chapes..
ja som za ockovanie, ale inak.. nie som uplne proti.. ale v urcitom veku a len to zakladne...
vidim to na joshovi a patovi, rozdiel je velky.. 😉

amatula
20. okt 2009

tak do mesta az po tretej...
ten Flattach je super a bozske lyzovanie....len to planuje mm pansku jazdu 😒 uvidime co z toho bude..
jarka a to je kolko od vas?daleko...idem to pokukat

zuzka1.
20. okt 2009

komu to ponukali?som prehliadla 😕

normane sa dava do pol roka, nam to ponukali , ked mal maly asi 3 mesiace myslim.

ok napapkany, idmee von.

erikasadek
20. okt 2009

ZUZI? VIES CO JA UZ NEVIEM NEAKO TAK SOM TO pochopila niekde, ze doktora radila..; 😀

al epoviem Ti, preto asi, lebo ked osm boal doma v lete tak mi to radila tiez , patovy 😀 😅
a ten bude mat 5 rokov normalne som nechapala.. 😀

nebudem Ti hovorit ake argumenty som dostavala.; 😀

uz s ami to vsetko pletie..
mam toho naozaj vela aeste som ja pohadana od vcera s muzovou rodinou tak to vo mne vrie.. teraz.. 😠

erikasadek
20. okt 2009

DOKTorka radila. 😀

inac norik moa dakujem ja stale cakam na tvoj mail a nic az teraz ma napadlo pozriet do, neziadanej posty.; a tam boli.. 😉
dakujem..

zuzka1.
20. okt 2009

zaujimave, u nas to je normalne iba drobcom, v telke tiez reklama, ze sa ockuje do veku pol roka.
myslim, ze tam spominaju, ze ucinky ockovania pretrvavaju do 5.roka, mozno preto ten chaos.

ta rodina ma mrzi, ved nebyvate spolu, nie???ako s ada takto pohadat na dialku??? 😅 😕 teda ak mozem veidet

inak sme boli vonku, maly normalne zaspinkal co sa vybehal, licka jak 2 jablcka cervene, nech si len pospi, maminka pojde tiez 😀

lamada181
20. okt 2009

no caute erika ja viem ze mne sa to uz neoplati a ani by mi ich uz nezaockovali lebo uz nemaju 6 mesiacov ale to je jedno ja som len chcela tim povedat ze exzistuje take ockovanie a ked vediea ze to postihuje deti tak to maju automaticky dat do povinneho ockovania aj ked si to mas zaplatit cca 25 eur jedna vakcina ale bude zadarmo od buduceho roka pre tiektore chcu mat mimco
asi len tak nieze tu nastane zvada
no co vam poviem na patkovi som objavila 4 cervene flaky s bielim nadichom takze asi mame kiahne pockam si do piatka ked pojdem s paulinkou na konntorlu no uz som minula 2 maste fenisti gel no horoor dokopy ich uz mame vyse 100 som normalne unavena ked to ponatieram
no baby co vam poviem ved byvame este starom byte nie lebo prerabame ten novy nie a zacala nam tiext strecha na starom konecna boli z bytoveho ze nas to vinde 150 000 sk cca este stasstie ze uz tu oficialne nebyvam jak som rada jak stena
zuzi tisko zavidim zen vonka aj ja chcem
erika s toho si nic nerob aj ja som poskriepena s mm rodinou cca uz 4 pomali 5 rokov a v pohode oni nechcu mna a ja ich 😀 😀 😀 😀

erikasadek
20. okt 2009

zuzka, no , moj muz tu ma dvoch bratov.. jeden starsi a jedneho mladsieho a prave kvoli nemu.; to vsetko je.. akoby som to povedala v skratkle..
on nema francuzske pa^piere, a len spanielske nedavno vybavene, a na ne si tu doviedol aj svoju zenu.. ktoru hned oplodnil , somar jeden..

ta chudera ma len spanielske provizualne viza.; a tak teraz plati ako debil vsetky naklady co sa tyka jej tehotenstva a zahlasil ze, ..
termin ma 2 januara..;

a ma dost blbe tehotenstvo..
takze zahlasil ze, tyzden n dva dni pred terminom ,pojde do spanielska, a aby tam porodila!!!!

to mi uz mozog , prestaval fungovat ked som to pocula..
a ze lietadlom a to som uz vybuchla smiechom.. a nato preco sa smejem..;

a vysledok , bol ze ja nie som noprmlna ze nic neviem apodbne.;
moj muz je nasraty, a aj jeho starsi brat , na jeho brata moj muz trocha na mna, preco som sa vobec ozyvala..
a ja nato, v skratke, ked ja sa s debilmi ani neviem bavit a to je pripad tvojho brata..
nato sa nasral moj muz..
z emu nemma nadavat.;
a ja , je mi fuk ze sa zahravate s zdravim tejto zeny, chudery, a jje dietata..;

uz ste videli zenu v takom sstadiu , aby cestovala!!! ^reboha ani letecka spolocnost ju nepusti po 6 mesiaci a nieto par dni pred porodom..
a vo vlaku tak dobre na porod to uz jej rovno mozte povedat ist kazdy den , 12 schodist hore dolu..
ste normalni vsetci!!

a tak , teraz na to seriem , ja sa s blbcami neviem bavit naozaj, nic to nevie o tehotenstve tvari sa a, akoby uz , v zivote niekedy mal porod za sebou..

😀
a vsetko ma odpoved.. takze ais tak v skratke;.

lamada181
20. okt 2009

no baby idem sa vam aspon pochvalit konecne patkovi prisiel zimny overal timbukto jaj taka som stastna
vyhrala som ho ze za 10 eur fest dobra cena uplne novy este aj s cenovkami
jja som stastna jak blcha

erikasadek
20. okt 2009

http://picasaweb.google.com/erikasadek/DropBox?...
tu su fotky s nedele, s disneylandu, som tam aj ja;. 😀 😀

celkovo to bolo haloween atmosfera.. 😀 😀