Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

norik1
2. dec 2008

No som vas konecne precitala co som bola vonku....som normalne ze mala co robit he he
Inac ja sa tiez pridavam do spolku mamiciek po 30tke - 31 a presne mesiac...Dididi ta my sme rovesnicky he he nech zije 1977 😀 😀 😀

norik1
2. dec 2008

he he he Zuzik 😀 😀 😀 ja som na tom velmi podobne ako ty, dam si ked som u kolegyne, nechcem zacat znova.... 😝 😝 😝 tiez som prestala pred tehotenskym testom he he lebo po tehu teste som si uz nezapalila 😀 😀 😀

zuzka1.
2. dec 2008

no aspon, ze si sa pirznala!!!mam pocit, ze vsetky mamicky su tu take spravne, a taketo veci asi nerobia!!!!zeeee????no norik, my mozme zalozit normalne ze spolok!!!!!

norik1
2. dec 2008

No ze hej fuuuuj zalozime spolok (ne)normalnych matiek he he he

zuzka1.
2. dec 2008

no nenormalnych a predsa dobrych!!!!! 😀
zabijeme sa, povedz!!!
co budete zajtra papkat??Ja este neviem co ma napadne!

zuzka1.
2. dec 2008

NEUVERITEĽNÉ: Len ročné dievčatko je tehotné!
ilustračné foto plodu
02.12.2008 19:16 - RIJÁD
Tak tomuto sa dá len ťažko veriť. Len jednoročné dievčatko otehotnelo ešte v tele svojej matky. Takýto prípad je unikátny, nie však ojedinelý. Arabské média teraz zvažujú, či sa potrat bude považovať za vraždu.
U ročného dievčatka totiž zistili, že je tehotné! Počas jej vnútromaternicového vývoja sa v jej vlastnom tele uhniezdilo tzv. parazitické dvojča.
Arabskí lekári teraz však v silne islamskej krajine riešia dilemu, či môžu plod z tela dievčatka vybrať, pretože by to mohlo byť považované za vraždu rovnako ako potrat.
Z vyšetrenia vyplynulo, že matka dievčaťa počala dvojčatá a mala v maternici dve embryá. Jedno z embryí sa začalo vyvíjať v lone druhého embrya.

Podobný prípad sa stal aj v roku 2002, keď indickí lekári našli plod v tele polročného chlapčeka. Mŕtvy plod vážil pol kilogramu, zatiaľ čo chlapček 6,5 kíl.
Táto anomália nazývaná embryo v embryu je veľmi zriedkavá.
Avšak objavili sa aj prípady, keď plod prežil celé tehotenstvo a zostal v tele hostiteľa, ktoré ho považovalo za parazita.

zuzka1.
2. dec 2008

tak to je sila ozaj, to som este nezazila, nepocula, necitala!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dzanka3
2. dec 2008

jaaj baby mne uz je zle z jadierok - to je ale hnusoba neda sa od nich odtrhut 🤐

zuzka ved kto na hotelke nefajcil???? 😀 😀 😀 tam sa to snad nedalo 😔

mam aj cviklu a tu ako podavate???

inak aj ja sa velmi tesim ked uz maly bude sediet a bude ho snad bavit chodit so mnou po obchodoch - lebo tu na klokocine ma to uz nebavi a do mesta sa este bojim .....

a stym tehotnym dievcatkom som to aj ja citala - obcas pozriem www.cas.sk - nech som trochu v obraze 😉

zuzka1.
2. dec 2008

aj ty si fajcila????odpadnem!!!!!!!
😝 😝 😝
dzanka ja som cviklu dala zo zemiakom, kalerabom a mrvou a jedol to ako nic ine predtym, aj mne to chutilo a bolo to podla mna dost sladke, asi preto.
urcite bude zajtra cvikla, zemiak, masko a uvidm, mozno uz nic, nech to nie je prekombinovane. 😉

norik1
2. dec 2008

Ja som videla taky dokument kde bolo take dievcatko na Ukrajine, co malo asi 15 rokov a brucho jak v deviatom mesiaci....mala v nom dvojicku....bleee este teraz mi je z toho bleee ale taky je life....

Dzanka ja ako spravna supermatka taham maleho vsade so sebou ako ....radsej nepisem co lebo zasa az taka super nie som he he he....asi si zvykol lebo aj obchody absolvuje bez vaznejsich problemov....len sa s nim tazko skusaju veci he he... a este ani raz nebol chory

Dzanka ty si teraz prezradila na aku skolu chodila Zuzka he he Zuzi a mame ta!

zuzka1.
2. dec 2008

no ved som pisala, ze dzanka bola moja triedna na strednej!!!norik necitas nas!!!!
Dzanka nas maly je od malinka nauceny na dlhe tiry so mnou, ved by som doma zbesnela!!!
Pred odchodom dam papkat, flasu alebo prikrm berem zo seobu, su miesta kde sa nefajci a mozem mu dat papkat, personal ti ochotne pomoze v kazde nefajci kaviarni, ale restike a mozme dalsie 3 hodky pokraocvat.

janette4
2. dec 2008

no teda, včera sme začali a vy už ste toho popísali. 😨 ani nemám čas to všetko čítať.
my sme dnes mali prvýkrtát zemiak, ale netváril sa moc nadšene. ☹ baby a to všetky tie zeleniny, uaríte a zmixujete dokopy alebo ako? 😨

zuzka1.
2. dec 2008

ahooooj janette, uvarim rozmixujem dokopy, este je mly aby vnimal, ze vsetko je inej farby, a aby ho to viacej lakao, zatial je to fajn, mrkvu zo zemiakom skusk, zemiak lahodnejsia chut a mrkva sladsia
🙂

zuzka1.
2. dec 2008

oki baby dobru noc, idem sa este ucit, zajtra som tu ja kna koni!!!!!
teda neviem este kedy, idem do solarka, na nakup. PApa zatial

norik1
2. dec 2008

Janette, nic si z toho nerob, mozno sa mu len nepaci lyzicka....
Ja teraz roim tak, ze uvarim zemiak, mrkvu a brokolicu dam do sitka nad vriacu vodu - cize su len na pare, mäso stale varim osobitne a ten vyvar vylievam - vlastne neviem preco, tak mi kazala doktorka...no potom sup do odmerky v ktorej to vsetko krasne rozmacakm, rozmliazdim, rozmixujem.....aj tam mu ostanu take male bodky a to je dobre, aspon nebude problem ze bude zavisly na jemnulinkom pyre....kamoska tak musela malej mixovat vsetko na jemnu kasu este aj po prvych narodeninach, ine odmietala vziat do ust...

dzanka3
2. dec 2008

zuzka moj muz fajci - tak pasivne urcite.. 😀 😀 😀

janette no ja vsetko dokopy mixujem .......

tak skusim pozajtra cviklu,kalerab, mrkvu a hlavne zemiak aby bol.....zajtra este spenatujeme a na zeleno kakame....

inak ako som mu dala jablcnu stavu tak sa potom dolefetil ale taaaaaaaak no a uz je to riadny smrad ako stary chlap este teraz mam v nose 😵

norik1
2. dec 2008

Zuzik bru nocku drzim prsty s ucenim 😎

janette4
2. dec 2008

no, mrkvu som mu už dávala,tá mu chutila,nestíhala som nakladať na lyžičku.teraz skúšam ten zemiak.len neviem, čo všetko vlastne môžem kombinovať a kedy.asi budem musieť pozrieť niečo na nete.ale vďaka za rady,idem aj ja na kutě.

ekia
3. dec 2008

Ahoj baby, kdeže ste? 😠
Do noci vykecávate a teraz vyspávate 🙂 My sme hore už od siedmej. V noci sme boli hore len 2x hurááá - aby to
zubkove obdobie bolo načas za nami 😒 ?

dzanka3
3. dec 2008

dobre ranko
veru vykecavame a teraz by som spala - ale maly ma uz o 7.30 postavil na nohy 😢
tu v nr prsi a je tma - no akurat na spanie pocasie 😔

ekia
3. dec 2008

Aj u nás v Mi je otrasne - prší a ránodokonca hrmelo a blýskalo, je to normálne teraz v zime 😒
Dúfam že savyčasí lebo okolo obeda musím do mesta 😠

dzanka3
3. dec 2008

no my von musime tak ci tak - lebo vo vnutry spat nebude len vonku - doobeda 2 hod a aj poobede 2 hod....aspon sa aj mama vyluftuje 😉 ...aj ked behnem vzdy do obchodov a dost draho to vychadza to jeho spanie vonku 😅

ekia
3. dec 2008

ta poznáme. Aj náš drobec spinka doma max. hodinu ale keď sme vonku a sa zadarí tak aj dve. Obdobie keď mi spával aj tri hodiny v kuse sú už bohužiaľ za nami 😠

zuzka1.
3. dec 2008

Dobre ranko baby,
nevyspavame, len som musela opatrit tychto moich chlapov!!!
Aj tu je hnusne pocasie, ale von treba ist za kazdeho pocasia, takze to caka aj nas, skocim do solarka dnes, na nakup s muzom a sup ho ucit sa dlaje!!hroza!!uz nech je potom!!!!
A nas maly sa zobudil v noci len raz s placom, tak som pozerala tie ans eslavne zubky, a nieco s atam rysuje"!!!!!
Pojdeme dnes k mojej mame, ta je odbornicka na dietky, tak nech to kukne!!!
Ma 4 deti, 5 vnucat a vsetko si pamata, normlane nazory(nie preto, ze je moja mama, ale ozaj ma), tak chodime p rady tam, bo svokru nemusim a aj tak mi vzdy povie, ze si to uz nepamata!!! 😝 😝 😝

ekia
3. dec 2008

Inak baby ako dlho plánujete ostať s detičkami doma? Dnes sa mám stretnúť so šéfkou a dohodnúť sa,že kedy sa cca vrátim. Normálne som z toho nanervy. Pred MD sme sa dohodli,že mi miesto podrža rok - len teraz neviem či rok od nástupu na MD alebo od narodenia malého 😒 Ak od nástupu na MD tak to je už v polovici marca a to si neviem predstaviť,že by som ho nechala v jasličkách alebo opatrovateľke. Ja by som bola najradšej doma aspoň do leta, no dúfam,že sa niejako dohodneme 😒

zuzka1.
3. dec 2008

eki aj to stale rieism, ale to zavisi asi od pracovneho miesta. Robila som predtym v restike, co terza nepripada do uvahy. Takze tak, ale chceme druhe babo a podla mna nema zmysel sa zamestanavat na rok dva, ked chceme este baby, tak poriesime asi to. Zatial odokoncim sklu a vsetky statnice co som si naplanoovala, chcem ist etse na jendu skolu, tak budem sice doma, ale aaspon zvysovat vzdelanie, nech nie som po tolkej materskej uplne vymleta!
Ale aj podla mna je to skoro.
Kamoskina mama ma tu v zm jasle, najmladsie dieta malo 8 mesiacov, ked ho tam donielsi, ved to je este malinke, potom maju tak okolo 10,11. Mne sa ot zda skoro, ale chapem, ked niekto musi, alebo ma ozaj dobre miesto. Ale mne by bolo smutno za malym, aj mamickovanim atd.

ekia
3. dec 2008

Veď to Zuzi, normálne som z toho na nervy. Ale keď mi povie že max. rok? Mám dobré platené miesto, aj ma to baví, som tam už 5 rokov, ale je to aj dosť časovo náročné. Lenže tu v Mi to z prácou nieje bohvieako 🙄 😨

zuzka1.
3. dec 2008

eki, to ten vychod, vsade vsetci ludia hovoria, ze s praocu to tam je tazke!!!!Manzel co hovori??? 😒

zuzka1.
3. dec 2008

ozaj baby kuk do albumu ake budeme tento rok posielat vianocne pohladnice.

ekia
3. dec 2008

Manžel to necháva na mňa,lebo vie ako mi robota na začiatku veľmi chýbala, ja som bola riadna workoholička 😉
Krásne pohľadnice. Aj ja sachystám dnes malého nafotiť - sama - tak som zvedavá čo s toho bude. A potom spravím niejaký scrapík. Zuzi v akej veľkosti si to robila a kde si to dáš vytlačiť - vo fotolabe?