Mamičky, ktoré si vedia uľahčiť život

dididi30
1. dec 2008

tak sup sup mamicky, kecajme o vselicom 😵

zuzka1.
3. dec 2008

Ja som to nerobila, poslala som fotky jednej babe, co mi ju odporucili na MK, ma inzerciu na Mimibazari a ona mi to navrhla aj spravila, 18 pohladnic vyjde na 360,-SK.
Zasle to normalne postou. 🙂

erikasadek
3. dec 2008

ahojte kocky, pekne pohladnice zuzka....

dzanka3
3. dec 2008

ahojte
my uz doma z vychadzky 2,5 hod sme boli 😵 - ale uspech - nebola som v ziadnom obchode - neminula som😨

norik ako zelezo????

idem kasu malemu robit bananovu ta mu chuti 😝

dididi30
autor
3. dec 2008

ahojte, nestiham 😀

zuzka1.
3. dec 2008

norik, kde si:::asi oslavuje, ked este nepisala!!!!!
My sme boli tiez cely den vmeste, behali sme s mamkou po obchodmch!!!
ozaj zubky to etse nie su, ale mamka vravela, ze to bude, uz len treba cakat tyzden mozno.uvidime 😀 snad
Baby ktora ste mi pisali o tej chamomile???9CH??uz ju mam, len neviem kolko mam dat granuliek, viem, len ze 3x denne, magistra v lekarni nevedela, sranda, ze.
dzanka maleho nezapeka z bananov, nas samko sa vzdy tazsie vykaka, ale hlavne, ze vykaka.

didi ako??
u nas na obed hippka!!!!!klasika, boli sme nakupovat na mikulsa, takze bude zasoba nestle mliecok a hippiek 😀 😀
erika dakujem 😉 😉

norik1
3. dec 2008

juuuj babule cely den som nebola dom!!!!! prisla som o pol piatej aj to som rovnao mala anglinu s jednym mladym chalaniskom co ide do Ameeeeriky idem vas citat a potom napisem co nove 😀

norik1
3. dec 2008

Nooooo....cervene krvinky stupli, hemoglobin ostal na rovnakej urovni....ale doki povedala, ze je evidentne ruzovejsi, pribral za tych 6 tyzdnov, prospieva.....a ze zelezo mame na spodnej hrane normalu. Tak ze ho nechce rozstelovat kvapkami ked mu je dobre a skusime este 8 tyzdnov, potom skontroluje aj zasoby zeleza (to sa vraj berie krv zo zily - neviem kde mu ju najdu, dufam ze nie zasa z hlavicky 😖 😖 ) nielen to aktualne v krvi...a ze mu mozno staci to co ma, kedze prospieva 😀
....inac zasa som na hematologii odkurila 3,5 hodiny a 60 Sk na parkovanie he he 🙄

zuzka1.
3. dec 2008

kokos to je starsne cakanie!!!!!ale hlavne ze sa polepsilo!!!mysleli sme na vas!!!!! 😀
Ja som tiez prisla o pol 5 dom!!! 😀
inak nam krv vzdy berie z hlavicky, hroza pozerat, este mu musim aj asistovat!!!! 😠 😠 😠 😠

norik1
3. dec 2008

juj tak mna nastastie vzdy posielaju za dvere...na hemato sa na okamzite zelezo berie pich pich z prsta, ale zasoby zo zily....hmmmmm.....dnes ked ho sestricka pichla, najprv odul dolnu peru a potom vytiahol zo zasoby taaaaaaky usmev he he ze sestricka sa smiala ze prvy co sa pri odbere smeje miesto revu 😀

Dakujemeeeee ze ste na nas mysleli, ved preto boli vysledky lepsie 😵 😵 😵 Posielam Samkovi cmuky 😲 😲

ekia
3. dec 2008

Baby to v rámci preventívnych vyšetrení berú krv?

zuzka1.
3. dec 2008

noe, nasmu sa zdalo, ze je maly bledy, ked mal 2 mesiace aodvtedy hej,

norik1
3. dec 2008

Eki nie, aspon o tom neviem 😕 my chodime do poradne na hematologiu kvoli anemii, ktoru mu zistili spolu so salmonelozou ked bol v nemocnici... a do nemocnice siel preto lebo hrozne schudol a vracal... ale na preventivke nie, moja doki berie raz za cas kvoli krvnemu obrazu - u zdravych deti iba raz rocne preventivne

dzanka3
3. dec 2008

baby ked to spominate aj ste davali proti rotavirusom ockovat??

ja som nedala maleho - aj ked moja obvodna ma veeelmi nahovarala ako je to dobre...???

zuzka1.
3. dec 2008

proti rotavirusom sme nedali, pneumo hej

erikasadek
3. dec 2008

norik ty mi pripominas nas, moj muz ma thalasemie a moj syn, tiez tym padom sme anemicky. 😢

co som chcel apreco s hlavy, beru krv to som nepochopila prepac... 😒 😕

norik1
3. dec 2008

Erika lebo na takej malej rucicke zilu nenajdes a ak aj, je riziko, ze by babo stiahlo rucku a ublizilo si... My sme rotavirusy nedali zasa kvoli salmonele, kvoli nej sme vlastne este ani neboli ockovani, ale to mi vobec nevadi, ja sa s tym ockovanim voooobec neponahlam...

Inac viete ake pekne provizie maju doktorky za pocet odockovanych rotavirov????? Moja doki sa smiala ze nezbohatne, lebo ma chudobny obvod.... 😀 😀 😀

erikasadek
3. dec 2008

norik, tak top mam stastie tu to robia priamo s ruky , babatka, nepytaj sa ma ako, ale robia...

oni vobec neako inac tu pychaju, tu.. 😵

ekia
3. dec 2008

my tiež len proti pneumokokom. Inakbaby nemajú vaše detičky problém z atop. ekzémom? Lebo my ho máme ☹

norik1
3. dec 2008

Ja tiez Ekia 😵 uz 30 rokov 😀 😀 😀 😀 😀

erikasadek
3. dec 2008

ekia, len ked sa dostane do drobca, mliecne vyrobky tak reaguje ekzemom...

no my mame vsetky za sebou pato dokonca aj kiahne ale u josha som sa rozhodla, ze mu nedam teraz na rok osypky , rubeola, ale len ciste osypky...

zuzka1.
3. dec 2008

baby vysvetlite mi co je to ten atopak, vsade o tom maminy diskutuju, chavalbohu sa na s to netyka, tak som to neriesila

ekia
3. dec 2008

Adamko má problém s atop. ekzémom už asi 2,5mesiaca. Má to na ramienku a predlaktí na jednej ručičke, chodíme na kožné ale výsledky len dočasné, teraz sa nam opäť zhoršil asi pre zúbky. Neviete čo na tú potvoru zaberá? 😨

norik1
3. dec 2008

z 30 rocnych skusenosti ti mozem povedat asi tolko....nic poriadne 😖 kazdemu sa to vyhadzuje z niecoho ineho a nieco ine to zhorsuje....mne napriklad zima 😠 mam atopak na prstoch, ked som bola mala tak vo vsetkych koznych zahyboch, kde sa poti - pod kolenami, laktove jamky, medzi prstami... dokonca som mala obdobie ze aj na ocnych vieckach a nemohla som ziadne sminky...ono to proste koluje. Je to totiz v krvi a kozne sa to len prejavuje. Pomaha - mastit, mastit a mastit.... ked je to mokvave tak najprv susit susit a potom ked to vyschne tak mastit a mastit...
Zuzik to je cele cervene, vzniknu take male vyrazticky/pluzgieriky naplnene tekutinou a deeeeeesne to svrbi....potom ked popraskaju tak to vyschne a koza sa lupe...a potom praska az do krvi.... vraj koza kde je atopak vyschyna 6x rychlejsie ako normalna a preto tie problemy... zmizne to a zachvilu sa to objavi zas a ides dookola...
Ja napriklad nemozem umyvat riad lebo jar hrozne susi, boli uz aj casy ked mi manzel umyval vlasy lebo uz ani sampon som nemohla (to ze si pomylil kondicioner so samponom nevadi), nemozem skrabat zemiaky bo alergia na skrob...

Najlepsie co mne zabera: tea tree olej z Justu na vysusenie, tea tree krem z Justu na mastenie a bahno z Mrtveho mora - kupis v lekarni, znacka Kawar. To bahno urcite skus, je super a rychlo pomaha - prestava svrbiet a dava kozu spät do normalu... 😉

norik1
3. dec 2008

...a este ked je stadium svrbenia tak na postihnute miesto okamzite pomaha horuca voda - aka sa da zniest...ale to by som na babetku neskusala.... 😅

erikasadek
3. dec 2008

ak nechces skoncis na kortikoidoch, je vela receptov, nevyskusala som osobne, ale jedna kocka raz napisala ze kupe svojho drobca v kupeli so sodou bikarbonou, vaj to dobre zaberalo...

zuzka1.
3. dec 2008

fuuuuuuuuuuuuuuuuuuh baby nezavidim vam

dididi30
autor
3. dec 2008

ahojte baby, ja dnes nestiham, sakrus kto vas ma citat 😀

dnes poobede som dostala chut na masove gulky v rajcinovej omacke a este dorabam knedlik a upiekla som mandlovo cokoladovy zakusok, mnam,
inak vsetko som robila prvy krat a vsetko mi krasne vyslo, ja nechapem 😵

zuzka1.
3. dec 2008

sikovna kucharecka 😀 😀 😀 😀

ekia
3. dec 2008

U nás to začalo tak že mával presušenú kožu a také červene fliačiky, najprv to kožná liečila zarobenou mastičkou z lekárne aj sa to zlepšilo ale nie úplne a na poslednej návšteve nám povedala že ke´d sa to nezlepšilo tak to bude atop. ekz. aj som čítala, že to býva na záhyboch , ale my to máme na ramienku a predlaktí. Norik to si ma veľmy nepotešila, dúfam že to malí nebude mať na celý život ☹
Teraz nam dali zasa masť zarobenú v lekárni ale je oničom. Na poslednej návšteve dr. povedala že ak to nezaberie tak predpíše kortikoidy a to ja nechcem 🙄

norik1
3. dec 2008

Dididi posli seeeeeem!!!

Zuzi naucila by si sa s tym zit 😅 ... mne doki povedala, ze bud mi prejde po puberte, alebo po porode - ale prejde na dieta....tak zatial ani jedno ani druhe, ale prave kvoli tomu pije FIlipko hypoalergenne mlieko aj ked to stoji strasneeee prachy