Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

andrea0903
21. júl 2010

no neviem skus sa opytat ja som ho mala od znamej ktora robila sestru na porodnom a dokonca to pomahalo aj malej ked jej vyprelo ritku..........nemohla totizto latkove plienky ani ine jednorazovky len Sleep and play od Pampers vtedy nemala ani ziviny.........ale skus sa opytat uvidis
@kiwi82 a ano kiwi82 je to presne to fialove 😀

miranda04
21. júl 2010

prepacte ze som vam tu vtrhla ale vsimla som si vasu debatu o nastrihu resp. o jeho osetrovani.ja som puozivala dettol-nestipe a nezapacha a moze stat tak maximalne do 4-5eur 😉

kiwi82
21. júl 2010

@miranda04 ahoj myslis to dezinfekcne mydlo detol? ale ono nie je urcene specialne na intimnu hygienu, ci? dakujeme za radu 😉

miranda04
21. júl 2010

@kiwi82 nie,to je sprej 🙂 po porode mi to odporucili aj sestricky a velka vyhoda je ze vooobec nestipe 😉

kiwi82
21. júl 2010

@miranda04 ahaaaa, tak skusim sa na to mrknu na nete. vdaka. papa dobru nocku

vi3ka
21. júl 2010

@miranda04 aj toto môžem na ošetrenie? super. mám to doma a som spokojná, lebo to neštípe ako hovoríš a ani nesmrdí. 🙂 tak to je paráda. a ti to pomohlo? a rýchlo sa ti to zahojilo?

miranda04
21. júl 2010

@vi3ka no tak ja som bola nastrihnuta fakt len minimalne a hojilo sa to celkom rychlo a dobre az na to,ze som dostala alergicku reakciu na sici material-polovica stehov sa nadherne ,,zrastla,, a z druhej polovice sa mi urobila akoby bradavica alebo vyrazka,ktoru som dva mesiace po porode musela ist vyrezavat 😖 no bola so mnou jedna na izbe ktora mala septonex a ju to neskutocne stipalo 😒 no to podla mna zavisi aj od citlivosti zeny 😕 ja plne odporucam dettol 😉

lulu4
21. júl 2010

pekny vecer kočky ako sa prejavuje stikutka babatka v brusku tie ktore ste to zazili? lebo sa mi zda ze tomu nasmu sa stikuta sa mi tak v pravidelnych intervaloch akoby nadvihovalo brusko takych par sekundovych a uz asi 3 minuty 😀

andullinka
21. júl 2010

@lulu4 ahoj Luci. Hej presne to co opisujes je stikutka. My ju mavame takmer kazdy den 😀

lulu4
21. júl 2010

@andullinka ahoj Adi no tak ja som ju zazila prvy krat 😀 nikdy som nevedela ako to citit ked to baby opisovali... moj zlatusik a ako dlho to trvalo cca 5 minut chudatenko moje...
citala som si IP, jasne opytam sa jej zajtra na ten datum a potom ti dam vediet... super ze ti Mirka doviezla tie veci az domov, su velmi zlati dobre sa mi s nimi komunikovalo a uz si to stihla popozerat spokojna?
A s tou Dankou predpokladam ze dnes nic lebo u mna nic... akurat zajtra nebudem doma najprv tie Kramare potom stretko s kamoskou a sa stavim ze akurat bude zvonit postarka.. no co uz budem si po to musiet ist na postu potom...
juuj zas mam take opuchnute clenky ze dovi... inak som ti spominala ze mi vcera volali z gyndy ze mi posled. poradnu z 3.8 . presunuli na 27.7. cize v utorok lebo potom ide dokina na dovcu a inak mam prist o pol hodku skor ze ma da na nejaky kardiotokograf ze to nejaku pracu maternice monitoruje ci co ze to trva pol hodku... tak som zvedava... si zoberem nejake citanie so sebou 🙂

kiwi82
22. júl 2010

@lulu4 ahoj dobre ranko, nasej malej sa stikuta pravidelne aj dvakrat denne,hlavne ked sa ja vela vody naraz napijem.je to take jemne akoby kopkanie asi kazdu 2 -3 sekundy. niekdy to trva aj 20 minut 😉

zabkaevka
22. júl 2010

ahooj kočky 🙂 klasika : dnes bude teeeeeplooooo. Takže dodržujte pitný režim 🙂
To štikutanie má aj moja malinká, juuj včera tiež dosť dlho, mojaa zlatá, dúfam, že im to nerobí nič zlého, tým našim malinkým zlatíčkam.
Dnes ráno ma potešila sms-ka : sesternica porodila dievčatko 🙂 deň po prvom termíne. Ninka, má 2600g a 42cm. Trochu ešte chceli počkať, nech naberie na váhe, ale nič to, prišlo kedy sa jej chcelo 🙂 hlavne že je OK a aj maminka. Tak som sa rozcitlivela, že som utrúsila slzičku, že aj ja tak bude písať sms, tak cca o dva mesiace 🙂

@kiwi82 : jeeej zase nová fotka na profile, peknučkéé ste 🙂
@avila : hmm no a čo dnešný deň, páči sa maličkému na príchod na svet?? 🙂

kabulko
22. júl 2010

cafte baby, aj nasmu malemu sa stikuta 🙂 , niekedy aj viackrat denne, hlavne ked zjem nieco sladke. ako je to s tym spanim na chrbte? je to zakazane? lebo ja ked som na boku, tak maly hrozne kope, to je jedno na ktorej strasne lezim, dost to boli a neviem potom zaspat, ked som na chrbte tak aj maly je spokojny, mozem mu tym nejak ublizit? zabudla som sa na to spytat doktora v pondelok na poradni

vi3ka
22. júl 2010

@kabulko no to spanie... to je zabiják. mňa už bolia obidve boky. mne doktor povedal, že už nemám spať na chrbte, lebo vtedy maternica tlačí na bábätko a bábätko mne na orgány a tým sa neprekrvuje všetko dostatočne. takže ja radšej neriskujem, ale občas sa prichytím, že ležím na chrbte. ak ti to veľmi vadí, ležať na boku, tak skús si dať ešte jeden vankúš, taký väčší, aby si tak polosedela-pololležala. ja som si tak dala. 😉

zabkaevka
22. júl 2010

@kabulko : tak to spanie a ležanie na chrbte neodporúčaj vraj preto že sa tak stláčia niečo čo privádza víživu pre mimi, hmm pozriem či to presne nájdem v knižke. Ani ja som sa nepýtala, len som to čítala a teda radšej to dodržujem. Sem tam sa prichytím v noci že ležím na chrbte a potom sa rýchlo na bok dám

kabulko
22. júl 2010

no budem musiet nieco vymysliet, ale aj tak vzdy ked sa zobudim tak lezim na chrbte ☹ , ako znasate toto teplo? ja som minuly piatok - nedela prevracala, neviem ci z toho tepla, som sa normalne zlakla ze mam zasa take nevolnosti ako na zaciatku tehu, mi staci ked vraciam stale kazde rano 😠

zabkaevka
22. júl 2010

hmm neviem to nájsť, ale tak to nejako bude ako som písla a aj vi3ka

kabulko
22. júl 2010

malemu sa prave cka 🙂 , chudatko moje

zabkaevka
22. júl 2010

@kabulko : ty vraciaš každé ráno??? aj teraz?? a hovorila si to dokimu?? Ja som nevracala ani na začiatku a teraz hmm vôbec. a teplo, noo lepšie mi je keď je trochu miernejšie teplo, tak do 30, a lepšie ako keď prší alebo je horšie počasie. Ja som teplomilná. A keď som doma tak to ani veľmi nepociťujem, keď je strašný hic, tak som dnu a mi máme v obývačke chladnejšie, akoby klímu, takže v poho. Nohy mi puchli zatiaľ len tri krát, aj to v tie dni keď som mala viac aktivít, teda že som chodila viac.

vi3ka
22. júl 2010

ahojte dievčatá, zase jeden horúci deň pred nami 😎 aj mojej malej sa včera dosť dlho čikútalo, také pravidelné pohyby bruška, až som ju ľutovala - chúďatko moje malé. dnes v noci som nemohla spať. všetko ma bolelo, nevedela som si nájsť polohu a tak som o 3tej buntošila po byte, ľahla som si na manželovu stranu postele a nejak zaspala, ale bolo to ťažké. 😒

@zabkaevka to je pekné, zase nový človiečik na svete. krásne 😀 ja som sa včera tak orevala.... pozerala som dámsky magazín a tam ukazovali malinké bábätká v inkubátore, tak ma to rozľútostilo.... som si predstavovala našu malú aká bude maličká, krásna, naša.... júúj, zas budem revať ☹

zabkaevka
22. júl 2010

@vi3ka : nebuuuul mojaa 🙂 také ani nepozerám radšej rýchlo prepnem, pretože si potom hlúposti aj ja predstavujem, a revem 🙂 aj ja sem tam pozriem ten magazín, niektoré témy sú aj pre nás tehulky alebo budúce maminky, tak to je celkom dobree. Ale fakt také smuté veci neznášam dobre, a teraz už vôbec nie

kabulko
22. júl 2010

@zabkaevka, ja som na zaciatku tehu vracala tak 6x denne 😠 , na to mi dal ujo doktor cipky torecan, po 5 tyzdnoch mi bolo trocha lepsie 😒 . doteraz ale vraciam kazde rano, si dam pohar vody a ten ide von aj s kyselinou, inak mi je hrozne zle cely den, aj moja mama to tak mala, a sesternica vracala este rano predtym nez isla na cisarsky rez 🙂 . no co, rodinna anamneza asi 🙂 . mne toto teplo robi hrozne zle, chvalabohu mi nic nepuchne. ty si doma na pn? ja sa uz tak tesim na MD. ze si trocha oddychnem kym sa este da 😉 .
@vi3ka - ja som sa vcera rozplakala pri reklame na pivo - kedze som velky pivar a teraz si nemozem dat, tak mi to prislo v tych 30 stupnoch co mame v obyvacke fakt luto a revala som jak male decko 🙂 , mm nevedel co so mnou 😀

vi3ka
22. júl 2010

@zabkaevka ale keď tie bábätká boli také chutnučké, maličké a ja by som už tak chcela mať malú pri sebe. 🙂 😒 inak ja taký že reflex nemôžem pozerať, tam sú rôzny ľudia, rôzne osudy a to mi nedá, aby som to pozerala. jáj, poďme na nejakú inú tému 🙂
doki mi povedal, že 6. augusta nastupujem na materskú 😀 hurá 😀 tento víkend ma čaká riadna zaberačka. v piatok robí švagor narodeninovú žúrku, v sobotu ďalšia svadba.... ach jaj, ešte že sa cítim celkom dobre a nemusím ležať doma. síce podvozok ma neskutočne bolí, keď dlho chodím, ale dá sa to.

vi3ka
22. júl 2010

@kabulko tak ty si podarená 😀 😀 😀 ja zase nemám rada svetlé pivo, pila som len tmavé, ale teraz počas tehu mám takú chuť si dať také fajnové vychladené čapované. včera som akurát mužovi vravela, že keď porodím, tak taký mesiac po si dám také ako som spomínala a ešte k tomu 12tku 😀 😝 kľudne si ho môžeš aj teraz dopriať. ja keď to už na mňa príde, tak si dám nealko malé. je to v pohode. a s tým vracaním som to mala aj ja na začiatku hrozné, až tak že som bola 2x na pohotovosti na infúzie, čo som celý deň do seba nedostala ani len vodu. no teraz...musím zaklopať.... je to v pohodičke. sem-tam sa stane, že vstanem a všetky žalúdočné šťavy sa vzbúria a chcú von 😀 kolegyňa vravela, že ona ešte po pôrode sa povracala. čo už, treba to nejak prežiť.

kabulko
22. júl 2010

@vi3ka uz som kazala mm kupit pivko, ze si vecer dame take dobre vychladene, a tiez som pocula ze cierne pivo je dobre na mlieko, takze v auguste a septembri si budem davat, mnam 🙂, ja som na infuzkach chvalabohu neskoncila, ale sa mi tym vyhrazal, ale po tych cipkoch sa mi to trocha upokojilo, ze aspon nieco som v sebe udrzala, inak aj voda isla zo mna von ☹ , takze od 6.8. mas MD, to ti zavidim, ja by som mala ist od 11.08., ale rozmyslam ze v pondelok pojdem na kontrolu - mam ten krcok skrateny, ze vraj ma posle na prietoky, tak mozno ma uz necha doma

zabkaevka
22. júl 2010

@kabulko : no veru, tak ako píše vi3ka, môžeš si dať malé pivko jedno. Ale nie pravidelne, no podľa mňa každý druhý tretí deň v poho. Ja si dávam kávičku, s mliečkom, v poslednom čase každý deň jednu, ale slabučku. Ale to hlavne preto že mám dosť nízky tlak, a ten sa znižuje aj týmto teplom.

kabulko
22. júl 2010

@zabkaevka ja tiez kavu pijem, lebo este pijem aj ten sprosty magnezium, tak aby som z nizkeho tlaku neodpadla, baby kupovali ste aj postolky?

vi3ka
22. júl 2010

@kabulko no aj mne to hovorili kolegyne, ale nejak sa na to necítim. minule som si ... ale pssst... dopriala to red pivo malé, no bábo potom 2 dni so mnou nekomunikovalo. 😒 mne dali tiež vtedy tie čipky, no po tej 2hej pohotovosti to už ustúpilo a bolo mi fajn, tak som ich nebrala. no veď na MD ideš len pár dní po mne to vydržíš. pre mňa to nebude nijaká zmena, lebo doteraz som PN, takže.... ale aspoň si budem môcť chodiť kade-tade a neobmedzovať sa na vychádzky. 😉
a čo to znamená, že máš skrátený krčok? to je veľmi zlé? dúfam, že ti drobček vydrží až do termínu v brušku. môj doki je asi exot, lebo on nikdy nepozerá, ako som na tom zdola. neviem..... ale niekedy mi tak malá tlačí dole, že mám pocit, že ked neprekrížim nohy, tak vyhupne von. ale môj osobný pocit-neviem prečo-je, že do termínu asi nevydržíme a že to príde trochu skôr. no možno nakoniec ešte budem prenášať, ale to by som nerada.

vi3ka
22. júl 2010

@kabulko to myslíš tie ortopedické gaťky? no ja som jedne kúpila, tie 1tky, ale neviem, či to využijem, no radšej som to vzala. veď to nestojí majlad.

kabulko
22. júl 2010

@vi3ka - no na poradni v pondelok mi doki povedal ze mam skrateny krcok (tusim na 2,5 cm) a mi povedal ze ked ma bude boliet brucho, tak mam v pondelok znova prist ze ma posle do nemocky na prietoky. tak som sa tu bab pytala co presne to znamena, tak vraj v najhorsom az predcasny porod 😠 , a vraj mam byt v klude a tak. ale zas nemozem brat vsetko smrtelne vazne, doki mi nic take nepovedal, tak to neriesim, ale v pondelok pre istotu k nemu zbehnem, lebo brusko mam tvrde skoro stale