Mamičky s drobnými detičkami od 1 roka. Pridajte sa

galioska
16. aug 2010

mamicky s drobnymi detickami, sup sem;)

moja dcerka coskoro 7 rokov ma 17 kilov a vysku neviem ale asi 116cm
syn 2 roky 11 kilov a len 74cm, co lekarku desi 😖 tak sa aj trocha bojkam
muz ma 183cm ja 164cm

sisaha
20. okt 2010

ja mam tiez mensie dieta. Ma 15 mesiacov a vazi 8 kg a meria 76 cm. Boli sme na vysetreni u gastroenterologa a nic sa nezistilo. Ani celiakia, ani srdcova vada, ani zmeny na brusnych organoch. Takze zaver - asi genetika.

meza
20. okt 2010

ahojte tak mi sme mali v pondelok poslednu poradnu,budeme mat 16 mesiacov a mame rovnych 10 kg a 80 cm a to skoro vsetci hovoria,ze mala je strasne malinka,drobnucka ☹

lencici
20. okt 2010

moja mala má 3 roky a 3 mesiace a má 12,5kg a 92cm...je to take male tintítko s vypuklým pupčekom...

katcok
22. okt 2010

ja osobne som mala v štvrtej triedy ZDŠ len 19 kg a teraz meriam 163 cm a vážim okolo 50 kilo, a môjho otca keď nastupoval do piatej triedy ZDŠ, jedna učka ťahala medzi prváčikov a teraz ako dospelý má 180 cm. Môj syn má 11 mesiacov a 9 kg.

katcok
22. okt 2010

@jolinka namiesto rybieho tuku z lekárne je lepší ľanový olej, samozrejme čerstvý nie horký

galioska
autor
14. nov 2010

ahojte

dik za odopovede )
dadis, ako mozes napisat,ze mas trosilinku mensie deticky 😕 😝 potrebujem podoru a pokec s babami ktore maju deticky podobnej vahy aby som sa citila,,lepsie,, 😉 maly je zdravi, sikovny uz v 5 mesiacoch stal pri stole, plazil sa od 5 a pol mesiaca a chodit zacal po8 mesiaci, mala mala tiez tak skoro chodila,....deti mam drobne ale velice sikovne , obratne, nemozem nic povedat,..........len ta vyska ma trapi, ale v nasej rodine je to tak, deti sa rodia male drobnucke a potom su s nich 180cm chlapi a vysoke zeny, proste u nas sa rastie brutalne naraz v case puberty, tak to u nas funguje.....moze sa stat,ze moje deti predbehnu tie vysoke deti a potom sa bude ja tesit 😝 😀 😀

galioska
autor
14. nov 2010

jojinka, nestras prosim ta ☹ , si myslim,ze to bude v poho, proste v prvom roku narastol vela a tera zmenej, je strasne zivy, nebadam zeby ho nieco bolelo.........a zas takto kontrolovat diet, to by som mu nasla asi vsetky choroby 😝 nie nepripustam zeby mu nieco bolo , v ziadnom pripade......u lekarky sme boli a je vsetko ok, rastie ale pomalsie, horsie by bolo keby nerastol....

kaja73
14. nov 2010

@galioska no ja mam opačny problem.Moj mal v 8 m 80 cm,teraz v 11m ma 86 a doktor nas chce posielat na endokrinologiu vyšetrit rastovy hormon.No, podla mna ma byt po kom vysoky - svokor mal 2 metre 🙂 Myslim si ,že aj vy ste extrem ,zas opačny a asi by sa mohol ten rastovy hormon vyšetrit aj u vas.Určite to bude OK ,ale istota je istota.Ved aj ja tam pojdem len pre pokoj doktora 😉 porodnu dlžku mal 52 cm a vahu 3600.Teraz važi 11500g a meria tych 86 cm. Takže fakt dost vyrastol.

stvura
14. nov 2010

Moja lekarka tiez strasi, maly ma momentalne 2 roky 3 mesiace, 12 kg a 85cm...uvidime ake bude druhe dieta.

jolinka
14. nov 2010

galioska

ja ta nechcem strasit, fakt nie. Len sa mi to zdalo fakt malo. Inak to je zvlastne ze ako rastu nepravidelne deti vo vasej rodine. Je to trosku netypicke a mozno fakt v puberte rapidne vyrastu a dobehnu to.

Inak ta mozem potesit, ze nedostatok rastoveho hormonu sa u deti prejavuje aj ubytkom svalovej hmoty a celkovou unavnostou, a tvoje deti ako pises ze su velmi sikovne a obratne, urcite nemaju problem so svalmi,

gretkab
14. nov 2010

Moj starsi ma teraz 4,5 roka, 14,9 kg a cca 102 cm. Na endokrinologii sme boli, vramci sirsej normy ok 🙂. Ale tiez som vyrabala grafy vysky a vahy jeho aj nas dvoch s manzelom, ked sme sli na vysetrenie. On je taka spageta, ale nemam pocit, ze by mu cosi chybalo.

galioska
autor
15. nov 2010

stvura, kazdy mi hovori inac, jedna lekarka ze oni vyrastu ved ani ja niesom velka(164) muz 185.....obaja sme boli ako deti drobni, takzek to su geny.... a deti mam rovnake aj jeden aj druhy drobny, takze neviem, sak uvidime poriesime

jolinka, moje deti s prepacenim jedia ako kone, vahovo niesu tucni, tak akurat k vyske, srasne vela behaju su zive a spat to spia ale len ked musia 🙂

gretkap spagetky su milucke)

dik baby za podoru a skludom piste, tesim sa 😵

zuzu101
15. nov 2010

Ahojte.My sme sa práve vrátili z poradne a môj synček má 8 370g a 74cm.V pondelok bude mať 16 mesiacov. 😀 😀 😀

edusik
16. nov 2010

@zuzu101 to ešte máte poradňu v 16.mesiacoch? my sme chodili len do roka a teraz musím malú vážiť doma, z čoho niesom nadšená, keďže naša váha nie je nič moc...

zuzu101
16. nov 2010

edusik - my chodíme každé tri mesiace do dvoch rokov, lebo malý sa narodil s nízkou pôrodnou hmotnosťou.

stvura
27. feb 2011

No hlasim po roku ze i druhe dieta je drobne... 😉

skalnicka
27. feb 2011

@stvura a moj ma tiez 2 roky a tri mesiace a 13 kil a licka ma plne, inak je to maly spagetiak..je zdravy, usmievavy, krvny obraz ma vraj ako sportovec...a na jesen snad pojdeme do skolky. radsej mat dieta "tak akurat" ako nejakeho buchtika, ktoremu sa vsetci smeju...budme radii, ze su nase deti take ake su...

stvura
27. feb 2011

@skalnicka xixi..no hej, ja som rada, moj sibal ma teraz 2,5 roka a 12,5kg, 93cm...mala je tiez drobnucka, ma 4,5 mesiaca a 5.4kg, 66cm...ale je to geneticke, obaja s muzom sme boli male deticky....(moje mozno budu buchtaky ...ja som bola ako mi vybrali mandle) 😀

skalnicka
27. feb 2011

@stvura ked budu vacsi a budu mat "svoju hlavu", mozno ich este aj krotit bude treba v jedle, ale zatial u nas nehrozi, mame den, kedy sme ochotny konzumovat len chrumky, potom zasa jablkovy den, inokedy pudingovy...a mozem sa aj na hlavu obratit, vyvarat zeleninku, dusene masko, ryzicku, zemiaciky, polievocku... aj tak sa mi po dvoch lyzickach dostane odmeny v podobe kriku..."humky ceeeem, humkyyyyy"..a dojedli sme...

bubinko83
24. mar 2011

ahojte asi aj my patrime medzi tie drobnejšie deti,teda aspon nam to každy hovori.Synček ma 2 a pol roka važi 11,5 kg a meria 92cm. Myslite že je to ok? Inak teraz nam bol robeny aj krvny obraz a maly sice je velky "nepapkač" a napriek tomu mame vyborne vysledky čo som bola velmi milo prekvapena. 🙂 Inak ja mam 162 a muž 167 cm.

evacko
24. mar 2011

My mame 25 mesiacov, 9,2kg a 82cm. dcerke zatial zistili anemiu.

jolinka
25. mar 2011

bubinko83

myslim ze ste OK, minimum pre chlapca na 2,5 roka je 89 cm, na 3 roky je minimum 93 cm, tak v pohode ten 1 centik dorastiete 🙂

jolinka
25. mar 2011

inak moj maly ma 2 roky a 3 mesiace, 12 kg a 87 cm

bubinko83
7. okt 2011

@lencici ahoj,chcem sa ty spytat ake mate teraz miery? My mame presne take iste ako mala tvoja dcerka v troch rokoch tak som zvedava ako ti dcerka narastla? 😉

lencici
7. okt 2011

bubinko83 tak o veľmi veľa nenarástla 🙂 v škôlke je skoro najmenšia a aj na tanečnej 🙂 veľa detí ktoré sú od nej mladšie sú aj vyššie a aj ťažšie. Teraz má 96cm a 13,5 až 14kg podľa toho ako sa na papá...

bubinko83
7. okt 2011

@lencici a aj ste chodili po nejakch vyšetreniach?

lencici
7. okt 2011

nie vôbec..ja som bola tiež taká drobná a teraz som ženská jak sa patrí 🙂 nevidím dôvod kôli tomu behať po lekároch..mala neposedí ani sekundu tak sa ni nečudujem, že nepriberá. Je zdravá až na bežné škôlkárske ochorenia.

bubinko83
7. okt 2011

@lencici no lebo nam dnes doktor navrhol endokrinologiu kvoli tomu že je synček nizky.Ale ja ho nechcem tahat po doktoroch ,lebo nema byt po kom slon. Kto toto aj vymyslel tie tabulky pribleble?

lencici
7. okt 2011

bubinko83 my s manželom tiež nepatríme medzi nejakých vysokých....neviem nás lekárka nikam neposielala a ani nevidím dôvod prečo by mala..kebyže má nejaké problémy tak dobre ale keď mu nič nieje tak je to blbosť..ale to je len môj názor..

bubinko83
8. okt 2011

@lencici ja si tiež myslim že je to zbytočne zatial a vraj u chlapcov sa to da riešit aj neskor.Nemame žiadne ine zdr. problemy tak načo ho stresovat.A v školke vidim x takych drobnejšich deti ,moj maly neni nejak extra malinky,je iba drobnejši.BUdem si to zapisovat a keby sa mi zda že malo narastol pojdem tam o rok.