Mamou som rada. A ćo vy?

kvetina2010
10. aug 2010

chcem tu privytat vsetky maminy, ktore sa raduju z materstva, i ked to nie je vzdy najlahsie. Aj ked uz niekedy od unavy padam z noh a hora spinavych riadov dosahuje vysku mount everistu, svojich deti by som sa len tak nevzdala. A niekedy sice preplacu aj pol dna, ale ich spokojny usmev ma moc vyhladit vsetky moje vrasky.aj ked mi niekedy tecu nervy, predsa som veeeelmi rada,ze som mamou dvoch(raz snad aj viacerych) drobcekov :D

berenika39
10. aug 2010

děkujeme.

maryanna
10. aug 2010

@kvetina2010 ja som síce mama len jedného drobca, alee som neskutočne rada byť mamkou, presne ako píšeš......

maminuska
10. aug 2010

@kvetina2010 tak aj ja som taká nie práve super mama, niekedy v bordeli , niekedy, v práci , niekedy unavená a podráždená , niekedy si poviem bolo mi to treba ale zas si neviem predstavi´t život bez detí a mojej práce.
Práve teraz pracuje a zároveň sem občas nakuknem, malá spí , umývačka umýva riad z obeda, práčka perie, dcéra umýva dlážku , syn hnevá a preto som ho vyhodila von hrať futbal - strááášne chce kolu a ja toto eee. manžel v práci a bude od nevidim do nevidim .
Mna k láske k deťom naučila predovšetkým moja najstaršia dcéra, tam bola odskúšaná moja trpezlivost a radost aj s najmenších pokrokov.Nebudem tu písat aké je materstvo úžasné, podľa mna nie je, je ťažké a náročné , ale zas nevedela by som si predstaviť nebyť mamou

kvetina2010
autor
10. aug 2010

@maminuska nastastie tu nemusime pisat len o neeeeskutocnej uzasnosti materstva. Ved kecat mozme aj o inom. Len si lahsie najdem spolocnu rec s maminou,ktorej prve miesto rebricka nie je vzdy dokonaly byt, ziarivy (zial,casto aj falosny) usmev a slova: „vsetko hravo zvladam”. Ale neodsudzujem ani take, mohla by som sa ich spytat,ako to robia :-?

maminuska
10. aug 2010

@kvetina2010 no ja neviem ako to robia ale ja aj keby som nepracovala asi by som toho nebola schopná, ja mám rada pohodu a kľud, žiadne silenie a zväčša veciam nechávam voľný priebeh -ale len osobným , u pracovných si to nemôžem dovoliť. neznášam režimy na minúty, ja viem že moje dieťa zaspáva večer medzi pol osmou a pol deviatou a može sa stať že medzitým reve ako tur.
Písala som do jednej témy ako nerobiť z detí kriplov , myslím že ich z nich robíme a všetko sa berie strašne vážne.Taktiež sa nestotožňujem že tehotenstvo je super obdobie, možno ten stred ale ku koncu keď fučíš ako lokomotíva, puchnú ti nohy,prsa nemôžeš napchat do štandartnej podprsenky, páli ťa žáha a celkovo sa obračiaš na posteli ako veľryba, tak čo je na tom úžasné ?
Milujem svoje deti, nedala by som ich za nič na svete ale niekedy by som ich asi roztrhla 😠., keď mi malá reve, do toho mi stále syn recituje svoje požiadavky a staršia dcéra -mentálne postihnutá - mi číta z knižky ( ab ysme sa vraj vzdelávali ). Inak mám ešte doma aj dvoch psov, prestavujeme byt v inom meste, kde sa budem sťahova´t tak niekedy je to fakt u nás psychiatria 🙂.
Ja neviem čo je to dokonalý poriadok , stále a pravidelne vyžehlené prádlo, vždy teplá večera aj keď sa snažím , muža vidím iba cez víkendy a niekedy som tomu rada 😀, inak y som asi aj jeho občas roztrhla.
Nuž čo so mnou, mala som mať vôbec deti ? 😅

kvetina2010
autor
10. aug 2010

@maminuska myslim,ze si ich mala mat🙂 mne sa na tehu nepaci najma vracanie, ale inak som velmi netrpela (ak neratam pobyty v nemocnici, schody bez vytahu a nevhodne oblecenie-som chuda,takze mi vsade nutia 36 nohavice aj napriek protestom mojich sirokych bokov a posledne 4-6 tyzdnov nevmestim brucho do nohavic).

aero
10. aug 2010

😉 - svätá pravda

gabrielkaa
10. aug 2010

ahojte, ja len par riadkami chcem prispiet. nikto nikdy este nestreto super mamu 🙂. ja mam sice len jedneho drobca (snad v buducnosti bude este jeden) ale aj ten ma vie riadne vytazit. tiez mi ktolko krat prasknu nervy, ze sa musim ist rozdychat par krokov dalej, ale tak ako lubim svoje dieta som este nikoho nelubila a lubit nebudem. (samozrejme svojho partnera tiez lubim, ale je to ina laska). a aj ked nie vzdy je vsetko idealne tak by som to nemenila za bezstarostny zivot bez mojej sarah.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetina2010
autor
11. aug 2010

tak babulky, som rada,ze sa to tu zaplna 🙂 dnes som bola so synom na jedno vysetrenie,ale nastastie vsetko je ok, a je zdravy ´jak´ repa....
@fidka79 s tou robotou to musis mat tazke....

orchidie
11. aug 2010

ja teda mimco teprve cekam, ale nekdy si rikam, ze jake to vlastne bude a jestli se mi to bude vubec zamlouvat... no, spis pocitam s tim, ze z toho budu asi nekdy pekne "na plech" a budu toho mit plne zuby a budu si rikat, boze, do ceho jsem se to pustila... 😒 Ted ke konci tehu me prepadaji pocity nejistoty a zmaru nad tim, ze jsme meli jeste pockat a ze si nejsem jista, jestli to zvladneme jako rodice 😒 😒 a ze to znamena totalni konec zivota, jak ho zname doposud... Vim, ze je to debilni uvaha, miminko jsme si oba moc prali a tesime se na nej... ale ja se temhle pochybam proste nedokazu ubranit. Mame kde bydlet (vlastni byt), slusne oba vydelavame, materskou budu mit fajn, ale stejne si nekdy pripadam, ze i v tom zivote bez mimca se obcas trochu placam, tak co teprve, kdyz nam pribude dalsi do party... Asi si reknete, ze jsem padla na hlavu, ale ja se temto pocitum ted v poslednich dnech proste nedokazu ubranit 😒 😅
holky, jak jste to mely vy (ted uz zkusene maminy) ke konci tehu vs. materstvi potom?
A urcite souhlasim s tim, ze tehotenstvi rozhodne neni to nejkrasnejsi obdobi v zivote zeny... na zacatku a ted ke konci to je fakt zahul pro telo i psychiku.... 😅

tetes1
11. aug 2010

@orchidie neboj,měla jsem to úplně stejně. Strach,že už si nic neužiju,jestli nebudu v pátek večer s dětma doma a nebude mě to štvát,jestli nejsem moc velký sobec,jestli to zvládnu,jestli jsem na děti připravená,jaké to bude,jak si budu umět poradit,jestli totálně nezblbnu,jestli nebudu litovat........Narodily se děti a bylo po otázkách najednou všechny ty otázky byly úplně zbytečné,protože žádný pocit toho jestli bych nechtěla být někde jinde než teď s nima,prostě nebyl. Všechno to zmizelo, všechno se zvládá.......Takže ještě ten týden,dva vydrž a ono ti mimčo na všechny tvé otázky odpoví. A padlá na hlavu nejsi,myslím, že to tak mělo spousty těhotných jenom né každá to i přizná. Tak se drž. 🙂

kvetina2010
autor
11. aug 2010

@orchidie myslim,ze si celkom ok.aspon vidno,ze neberies vsetko ako samozrejmost.moja skusenost je,ze deti davaju zmysel vsetkemu,co robite. Naco sa inak umarat vytvaranim domova,ked niet cloveka,ktory by v nom zil?kazdy vie,ze pecene kolace aj tak najviac ocenia deti 🙂 a kopa ineho....pre mna bolo pri prvom najtazsie zorganizovat si cas a naucit sa co a ako.pri druhom to bolo uz lepsie,lebo kopu veci uz vies od prveho....ale deti aj tak vzdy niecim prekvapia 🙂) drzim palce pri porode, a neboj sa

maminuska
11. aug 2010

@kvetina2010 s tým organizovaním času 😀
Písala si že pri prvom to bolo horšie , to asi tým že si sa snažila a postupne ako ti idú deti vééééľa vecí vypúšťaš 😀 . Ono deti sú zmyslom života ale nie jediným , občas treba byť aj správne sebecký.Ja vravím že je to sebeckosť v prospech detí.
urvať si aj 20 minút pre seba aj za cenu toho že deti frflú lebo musia zabavit malú a íst si urobit 5 koliečok na korčuliach je vlastne prevencia aby som tie deti občas nezaškrtila. Taká prídem vyusmievaná , hneď sa mi zdajú tie moje deťurence lepšie aj poslušnejšie.

kvetina2010
autor
11. aug 2010

@maminuska ja som len chcela povzbudit 🙂) ja tiez vidim,ze ponorkova choroba nam neprospieva, potom ma stve aj mrnknutie

kvetina2010
autor
12. aug 2010

no,baby,som zvedava na dnesne pobedie....mate nejake dobre napady pre dvaapolrocneho, okrem piesku a cesty autom?

kvetina2010
autor
12. aug 2010

zvladli sme to....fontana,posta,zmrzlina, +neodmyslitelny piesok....uz len vana a vecera,tak dufam,ze ho to dost vycerpalo 🙂

maminuska
12. aug 2010

@kvetina2010
ahoj,ja som práve v CZ u manžela. Inaktu dnes bolo také horko neskutočné že až. Včera mi písala nejaká kočka doIP že či neviem ako sa používajú tampóny a pritom čaká bábätko. Potom z nej vykĺzlo že vlastne píše pod nickom kamarátky možno nejaká pubiška,evidentne sa zabávala. 😠 . Mám to nahlásiť adminovi?

kvetina2010
autor
12. aug 2010

tak deti dnes vyslovene odkvecli,ani som sa pri uspavani velmi nenadrela 🙂 aj tu bolo neskutocne horuco....:( k tej babe- som ti poslala IP

kvetina2010
autor
12. aug 2010

@maminuska ten prispevok bol pre teba 🙂

kvetina2010
autor
13. aug 2010

mame riadnu burku,tak som rada,ze sme vyuzili pekne dni @maminuska poslala som

brisalek
13. aug 2010

Kdyz jsem uvidela tohle tema, hned jsem si rekla, ze musim napsat. Protoze ja jsem ted hrozne moc rada mamou. Prvnich nekolik mesicu materstvi pro mne bylo to nejhorsi obdobi zivota. Nevim, jestli jsem mela poporodni deprese a tim to bylo vse takove nebo naopak z toho vseho jsem mela ty "hrozne" pocity, byla absolutne vycerpana, stresovana, nervozni.... Mala hodne plakala...odpoledne od 4-5hod az do 9-10, kdy usinala po 2 hodinach noseni chlacholeni a zkouseni vseho mozneho, plakala skoro porad. Pres den spala tak 2-3x pul hodiny a v zadnem pripade nechtela byt v kocarku....atd....takze jsem mela "domaci vezeni" ve 4 mistnostech jen sama s ni od 5h rano do 6 do vecera, kdy prisel manzel, kazdou minutu se ji venovat aby neplakala. Od 3 mesicu se budila kazdou 1-1,5h v noci(coze je nekdy i ted☹ ). Babicky daleko, kamaradky taky nebo v praci...uz mi opravdu dochazely sily.
Okolo 7 mesicu, kdy zacala sedet se to zacalo zlepsovat, vic si hrala. Uz usnula i ve sportaku a konecne jsem mohla jit s ni na postu, nakoupit a zacit zase fungovat jako normani clovek.
No a ted po roce je uplne uzasna a ja si rikam, ze to je za odmenu za ty prvni mesice🙂. Je sikovna , hodna,samostatnejsi, hezky papa. Vcera jsme byly na hristi a ja ji rikala" az se dohoupeme, vezmeme kyblicek , kocarek a pujdeme domu, aby ses napapala, spinkala a mohly jsme sem znova". Kdyz jsem ji vyndala z houpacky, cekala jsem , ze pobezi za detma ke kolotoci, ale ona sla ke kyblicku, dala tam lopatku, vzala ho, zacala delat papa a sla k vratkum tam pockala, zase udelala papa a sla krasne s kyblickem vedle mne domu🙂🙂. Ja jsem koukala jak blazen a chtela jsem to kazdemu hned rikat jak mam sikovnou holcicku🙂.
Takze ne, ze bych nebyla mamou rada hned od zacatku, ale tim jak byly ty zacatky krusne si to ted uvedomuji jeste mnohem a mnohem vic, ze ta laska, venovany cas.... a "sila vydrzet" k necemu je🙂

pepibubu
13. aug 2010

öbčas ryju hubou zem jak jsem unavená, pořádek tu byl naposledy - už ani nevím kdy, o tichu ani nemluvím, a přesto bych neměnila.

kvetina2010
autor
13. aug 2010

@brisalek to ja som prve 2-3mesiace nemohla ist ani na zachod.maly sa zachadzal,takze som ho nemohla nechat revat bez dozoru, ale potom to preslo a teraz je fakt poklad(az na bezne vynimky) :D

kvetina2010
autor
14. aug 2010

baby,nase 2 poklady su v poslednom case fakt poklady....uz ich uspavam ani neviem ako a uz spia 🙂 a ja s nimi.

@maminuska nakoniec to dopadlo celkom dobre,nie? 🙂

kvetina2010
autor
15. aug 2010

chichichi....dnes sme boli s detmi na zmrzline,ved je horuco a samozrejme,ze sme nakoniec sli domov cez cele namestie so zmrzlinovymi mozaikami na trickach....ale verte,ze vtedy mi do smiechu nebolo :-/

kvetina2010
autor
18. aug 2010

co s nacatym vecerom? 😀

liviaf14
19. aug 2010

@brisalek máš šikovnú dcérku 😉 my sme prvé mesiace tiež dosť trpeli malého plačom, bolo to naozaj ťažké. teraz zasa zle spávame, som viac unavená ako vyspatá, ale keď sa drobec na mňa usmeje, všetka únava je fuč a mne je hneď lepšie 🙂

alexo
19. aug 2010

🙂 Ahojko, kým som mala len jedného syna, svet gombička, vedela som si zariadiť kolotoč ako hodinky a kamarátky, ktoré mali už po 2.deti sa sťažovali: som unavená, nevládzem, nestíham, je toho veľa..., myslela som si ále, ste nemotorné, zabudnuté, ako to nemôžte stíhať? jedno dieťa spí a druhému sa vnujete, potom idete von a pekný život.Lenže idylka môjho kolotoču sa zabrzdila keď sa aj mne narodilo druhé bábo a už poviem smelo:"som zabudnutá, nestíham a hlavne chápem vás!!!"už som aj ja nemotorná! A vraj žena na md má kopec voľného času, len neviem kde či v tých stotinkách... 😖
Ale tie deťúrence by som si nedala ani za nič na svete, sú to drahokami v mojom srdiečku.Ani jeden deň sa nebude opakovať tak si ho treba vychutnať, aj keď niekedy by som sa najradšej schovala pred všetkými pod postel, tak ja utekám, už ma volajú ... 😉

kvetina2010
autor
19. aug 2010

@alexo 😀 pod postel?to mi este nenapadlo....ale asi raz skusim....mna dnes syn dost neposluchal,asi uz ma obdobie vzdoru ☹ vie niekto poradit,ako na to?