Manželky rybárov

levma
1. jan 2012

ahojte maminy. mate niektora za manzela vasniveho rybara? manzel sniva o rybacke na Rio Ebro a rozmyslame ze by sme tam tento rok vyrazili aj s nasim 3 rocnym krpcom. kedze mna rybarcenie uprimne nezaujima hladam nejaku partacku detickami 🙂 ozvite sa!

cobhan
1. jan 2012

@levma Ahoj, moj drahy je tiez vasnivy rybar. Kym som neotehotnela tak sme chodili na ryby spolu, ale to asi uz skoncilo. Mna rybarcenie vcelku bavi, ale to skor tu v Irsku, pretoze chodime na ocean a to je o niecom uplne inom. Ale s miminom to vidim skor na fandenie z brehu 🙂

lucinocka
1. jan 2012

ja som manzelka rybara, ale morskeho..ja moc vozenie v lodke neoblubujem, max. v lete ked sa da kupat v mori, inak mi to hojdanie az tak dobre nerobi :D

cobhan
2. jan 2012

@lucinocka my tiez lovime na mori/oceane. Ja prave lodku mozem, zacinali sme na kayaku, co bol celkom adrenalin, potom sme kupili lodku, ale po sezone sme ju predali, lebo sme zistili, ze sa nam ju nechce vozit kazdy vikend 100+ km k moru a teraz mame krizenca medzi kayakom a lodkou, co mi celkom vyhovuje. Tu sa kupat v mori neda ani v lete, maximalne tak s neoprenom a aj to je len pre otuzilcov 🙂.

lucinocka
2. jan 2012

@cobhan 🙂 my mame od plaze 5 min pesi, cize lodka je zaparkovana na mori stale 🙂 ale pre mna to uz nie je take woow ako pre niekoho co pride k moru na dovolenku🙂

cobhan
2. jan 2012

@lucinocka to uplne chapem 🙂 My sa casom chceme prestahovat na pobrezie, ale nejako stale nie je ten spravny cas. Mna to bavi ked je pekne pocasie, ale uz sa nam podarilo aj parkrat pekne zmoknut, raz nas skoro odfuklo (este na kayaku) a teraz ako som tehotna tak na lodku nemozem ani pomysliet. A ked bude baby tak si to neviem ani predstavit 😀

levma
autor
2. jan 2012

😉 no ja som tiez s manzelom chodievala kym sme nemali maleho. ale nanajvys som si tam citala knihu xixixi 😉 nejako ma to nechytilo a myslim, ze ani nechyti, ale uvidime 🙂 sa vam zije, ze pri mori...musime to vyskusat, ale radsej mu to nebudem ani hovorit, lebo co ked ma potom potiahne zas niekde na more 🙂 inak myslim, ze to by bol jeho splneny sen, domcek pri mori... musi to byt super!

cobhan
2. jan 2012

@levma ten moj o tom stale sniva...a o skipperskej licencii 🙂. Mna na tom najviac chytilo jazdenie na kayaku a fakt, ze sme si dobre zaveslovali. To chytanie ryb bolo tak popri tom. A je to ina sranda ked narazis na hejno makrel a len tahas a tahas..ako ked sedis 4 hodiny na brehu rieky a cakas 🙂

levma
autor
2. jan 2012

@cobhan tak to teda verim! to musi byt parada! len by som sa bala co take morske prudy...aby ma na tom kayaku neodtiahlo niekam dalej na more...to by uz sranda nebola... ☹

cobhan
2. jan 2012

@levma len raz sa nam stalo, ze sa otocil vietor, zodvihli vlny (tie take neprijemne, co spliechaju - tu sa volaju white horses) a my sme museli tahat ako splaseni. Vtedy som sa prvykrat na kayaku fakt bala. Teraz mame kaboat - krizenca kayaku s lodou, vzadu to ma pevnu dosku na pripevnenie motora a tak uz rok sa viac menej vyvazame 🙂 A tento rok bude chodit drahy sam, na co sa uz velmi tesi 😀

levma
autor
3. jan 2012

@cobhan 🙂 tak s motorom je to urcite lepsie 🙂 sak by som sa tam aj pototo...ale clovek, ked citi nebezpecenstvo, tak dokaze velmi zamakat. hm...to aj moj drahy sa tesil, ze ked sa nam narodi babo, bude si uzivat ryby...ale odvtedy sa na ne moc casto nedostal 😝 aurat tak v noci....prvy rok sa stazoval, ze chodi na ryby ako krtko len potme 😀 no ale co uz...ked bol cely den v robote tak si musel uzit aj maleho, no nie? 😉

cobhan
3. jan 2012

@levma zamakat hej, svalovicu som mala este dalsi tyzden 🙂. Drahy uz ma spraveny bojovy plan...o tretej vstat, o pol stvrtej vypadnut z domu, o 6-7 uz byt na vode, o 9tej mat nachytane a do obeda sa vratit domov 🙂. Takto sme chodili na ryby aj spolu, aj ked u mna bol vzdy problem vstat, takze on si privstal, nalozil auto, spravil nam kafe, mna zobudil uz s hrncekom kavy v rukach, dal mi veci na oblecenie, ja som sa nejak v polospanku dala dokopy a na polceste k moru som prebrala do plneho vedomia 😀 Moj je tiez cele dni v robote, rano ide prec o pol 7mej a vracia sa domov vecer medzi 5-9, ako kedy. Pri miminku si neviem predstavit ako budeme fungovat 😝

levma
autor
3. jan 2012

@cobhan hehehe, tak to su ti nasi drahi uplne rovnaki 🙂 aj moj mal take plany povodne...lenze...babo sa v noci budilo a on poctivo vstaval so mnou, takze zistil, ze jeho planu neboli realne 🙂
babo vsetko trochu skomplikuje, ale ver mi, ze to stoji za to 🙂 a ja mu stale hovorim, ze ked bude na dochodku, moze si rybarcenia uzit dosytosti 🙂 a mozno to chyti aj nasho krpca - to by bol sen mojho manzela - akoze by mal zamienku preco ist na ryby 🙂))) - kvolli malemu 🙂

cobhan
3. jan 2012

@levma ja som sa tiez len usmievala ked mi ten plan licil 🙂. Hovorila som si, ze uvidime ako sa po noci s miminkom donuti o tretej vstat...bude rad, ze je v posteli a nikto ho neduri prec. Mojho teraz chytila aj lukostrelba, takze mozno to s tymi rybami nebude az take vazne, ked budeme traja. A mozno sa raz za cas zoberieme spolu na vacsiu najomnu lod, pribalime aj krpca a bude vybavene.

li_la
3. jan 2012

Ahojte, tak sa k vám pridávam. 🙂
Aj môj manžel je vašnivý rybár, pred tehu som chodievala s ním, keďže som zistila, že je to naozaj skvelé miesto na oddych. 🙂 Rybárčenie som skúšala aj ja. 🙂 No o rybárčení na mori zatiaľ len snívame... 🙂

cobhan
3. jan 2012

@li_la Vitaj, ...more je uzasne, aspon podla mna. Na rieke a jazerach mi to pride dost nudne (dlho sa nic nedeje), ale na mori je to zabava od zaciatku az do konca.

babulka123
4. jan 2012

ahojte. aj ja sa pridavam do klubu..
pred tehu som codila na ryby relaxovat bolo to super, po tehu som dlho nemohla.. ale toto leto sme Ninku nechali u babky a poviem vam ze tie 4 dni som si naplno uzila.. konecne som spala v bivaku , ktory som skusila skor ako ho predal, konecnce som spala na posteli ktoru mi kupil na narodky .. proste pohodicka pohoda.. a tesim sa uz teraz na leto kedy zoberieme aj fesandu so sebou .. snad sa jej to bude pacit tak ako nam..

inak ak by sa vam chcelo tak kuknite na www.podnaryby.sk .. to je nasa stranka..

cobhan
4. jan 2012

@babulka123 pozrela som tu vasu stranku a navigujem tam aj draheho, ked sa dostavi z roboty. My chodime len na more, na rieke som bola naposledy so strykom pred 15mi rokmi, pretoze tu na more netreba ziadne povolenia, ale na sladku vodu sa uz plati. Navyse moc ryby nemusim a sladkovodne vobec nie...maximalne tak zjem tresku, ale aj to len cerstvu..na rozdiel od mm, ktory by v rybach aj spal.

babulka123
4. jan 2012

@cobhan dakujeme.. ak by ste mali nejake clanky , fotky , prispevky cokolvek kludne sa pridajte.. mm bude rad..

nuz irsko je troska blizsie k moru ako BA .. hehehe ale v dobrom zavidim .. my len tak tu po nasich potocikoch ale stale to stoji za to .. co sa tyka jedenia.. no ked tam lapis nejakeho lososa kludne posli ..m naamka ..inka to nejeme ani my ..

cobhan
4. jan 2012

@babulka123 jasne, fotky su, aj s kadejakymi druhmi, co stretol na mori nahodou (mola mola napriklad). Moj sa najnovsie chysta na zraloka, teda aspon by rad tento rok. Inak tu chytame hlavne makrely a tresky, obcas sa zadari nieco ine 🙂.