Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rapunzel1
1. júl 2013

@ajka82 ani z lidla, ani kauflandové neurobia nič, tie sú v pohode to mám odskúšané na sebe, ja som celiatik

nika80
1. júl 2013

@anibas ďakujem, pozriem asi tie práškové. Vôbec nemusia byť také sýte, stačí keď to bude trošku farebné 😀 Minulý rok som robila mramorový a teraz chcem vyskúšať takýto.

mamina1978
1. júl 2013

@levandulka3 Dakujem, ze sa mozem inspirovat, ale taku krasnu ako ty 😵 ju mat urcite nebudem. Mas ju super farebne zladenu..... A ja mam poziadavku na ine farby a ine deko 😔 Prave uvazujem , cim urobim tie dlhe spagety, ale asi striekackou, lebo lisom by boli malicke 😕 No a dufam , ze romery korpusov 28 cm spodok a 20 cm vrch budu ok. Ake si prosim ta mala ty velkosti korpusov a kolko asi cca vazila ... budem velmi rada ,ak by si mi mohla pomoct s tymito par info...... dakujeeeem 😵 😵 😵

mamina1978
1. júl 2013

@akzuzs Nie ,nemala som postup, 😔 To lietadlo a helikopteru som robila podla modelov hraciek mojho syna . Ale odfotila som vtedy par detailov a ako som to susila, tak ti sem prikladam fotky ........ snad trosku pomozu 😉 🙂

artepf
1. júl 2013

ahoj holky, přidávám svoje dva víkendové dorty (to srdce je malované podle inspirace od @lamps, díky 😵) a jdu se potěšit dortíkama od vás 🙂

danjelca
1. júl 2013

ahojte bol by mi niekto ochotný urobiť nosorožca cca 10 cm s marcipánu??
niečo takéto:

https://www.google.sk/search?q=marcipán+nosorož...

woman04
1. júl 2013

@lamps gratulujem...nech sa vám v novom dobre býva 🙂

luciahromadkova
1. júl 2013

@dm1 ja mam len toto mozno ti pomoze

katycat
1. júl 2013

Ahojte potrebovala by som poradit alebo este lepsie navod ako spravit auto dakujem Vam ,Ja som tu nova posielam vam moje vytori 😉 https://www.facebook.com/pages/Sweet-Tallya-con...

lokalistin
2. júl 2013

Baby ja som teraz dokoncila tortu uz nemam sil ju sem davat za chvilu vstavam a to som este ani nespala 😀 tak dobru(e)

mimcak
2. júl 2013

Bre ránko prajem. Baby mám otázku bude mi na priemer torty 30stačiť priemer podložky 32cm http://www.natortu.sk/stojany-a-podnosy/podnos-... väčšiu nemajú ,ale neviem či nebude malá

florentina
2. júl 2013

@mimcak Dobré ráno, no mě by určitě nestačila...minimálně o 5cm beru větší podložky a i to je tak, že pak na kraj nedám žádné zdobení, takže spíš beru o 10cm...bála bych se toho, když to bude takto na kraji, že se to i špatně bude přenášet, někdo to někde opře atd....a navíc nikdy nemám dort přesně tak velký jako...když vyrovnám krém a potáhnu, tak nemá pak třeba 30cm, ale 31...

mimcak
2. júl 2013

Ešte Vás pootravujem ak by si niekto našiel čas nehodili by ste mi tapetky na krstinove netradičné.Chcú také detské a ja nemám nič uložené. Má byť iba jednoposchodová.Ďakujem

maya30
2. júl 2013

@mimcak myslim ze 32cm je uz aj s tym vzorom na kraji, to by ti bolo male 😒

mimcak
2. júl 2013

@florentina

@maya30 Ďakujem Vám Idem to rýchlo zrušiť. Večer som objednávala,ale celú noc som nad tým rozmýšlala,že to bude asi malé,že to bude asi merané aj s tým vzorom. Najprv konam potom rozmýšľam ach jaj. ☹

florentina
2. júl 2013

Holčičky PROSÍM POMOC...řeším ten dortík s bonsaiem a jsem z toho už úplně na "větvy" 😀 ...jedna náročná známá, ale dost mi na tom záleží, neb je to mamky kamarádka a záleží na tom mamce, pořád mi kvůli tomu volá a jak to musí být nádherné a perfetkní...no už toho mám plné zuby a ještě jsem nezačala...mám tři prosby, dotazy:

1) nějaký nápad jak udělat mech? Jakože trávu chápu, ale ten mech, mimo zelené barvy nevím, nevím jak na to, aby se to tomu podobalo...jestli jen silnější hmotu a do ní tak jako pošťouchat a napatlat to barvou...?

2) jak se dělá takový ten mramorový vzhled potahovky...nevím, zda to dobře nazývám, nemám ani nic takového uloženého...ale myslím to, když ta potahovka nemá jednolitou barvu, ale takové různé odstíny...potřebovala bych to udělat v odstínech šedo - čené, nebo hnědé...a nevím jak na to....

3) někdo tu nedávno přidával dort a na něm byly pěkné kamínky ...a chválila jsem je a odpověď byla, že jsou kupované...prosím, kdo to byl? Nebyla jsi to náhodou ty... @blcha či @sisix ? Pokud se k tomu někdo přihlásí 😎 , chtěla jsem se zeptat na firmu, která to prodávala, třeba bych něco takového našla i tady u nás...nikde jsem to neviděla...jako můžu si je vyrobit, ale ušetřilo by mi to značně práci...

Za všechny připomínky a nápady předem děkujiiiii !!!!!

blcha
2. júl 2013

@florentina bohuzila tie kamienky som ja nemala a viac ti neviem ani poradit bohuzial len myslim ze ten mramorovy sa tak rob ze mas dve farby potahovky a tie spolu zapracujes do jednej a vyvalkas a mas to len to nesmies moc zmiesat aby tam boli vidiet tie rozdiely tak neviem ci mi rozumies a som to uz raz skusala aj sa mi to pekne podarilo na prvy krat krasne vyvalkane ale nieco som tam pokazila a musela som to spojit znova a znova vyvalkat a potom uz to bolo zle uz boli tie farby do seba vela spojene takze neviem ci sa to robi neako inak 😉

ja mam tez troska problem na piatok mam svadobku a stale nemam potuchy ako bude vyzerat neviem je to cele na mne a neviem nic vybrat 😝 mala by byt asi 3az 4 poschodova a ja neviem dnes budem asi na nete cely den hladat inspiracie ☹

vlada111
2. júl 2013

@wera.g krásna práca, tie kvietkové máš vždy nádherné 😉

mamina1978
2. júl 2013

@florentina Kati ten mach by mohol byt aj zafarbeny kokos polovicku na tmavu zelenu a druhu polovicku na taku ciernu a zmiesat to dokopy , ci nie ? 😕 A trosinkou medu prilepit na potahovku 😉
Kamienky si zvladnes tiez velmi krasne urobit, zafarby hmotu napr. na hnedu a potom pridaj ciernu ale len lahucko vmiesit , dalsi moze byt kombinacia tmavohneda hmota a vmiesit zlahka par narezanych bledohnedych pruzkov , a takto si mozes urobit vselijake mramorovane kamienky s roznymu strukturami a farebnymi kombinaciami. Nie je to tazke, ty si sikulka , to zvladnes 😉 Pozri sa este raz na fotky tych nadhernych kvetov, ktore si urobila a zistis, ze takyto obycajny Bonsai zvladnes lavou zadnou. 🙂Trochu hnedej kory , par listou...... 😀 😀 budes ho mat urcite nadherny , uz sa tesiiiiim na fotoooo 😵 😵 😵

vlada111
2. júl 2013

@artepf juj krásne

florentina
2. júl 2013

@blcha jasně, i tak děkuji🙂 .... ať se ti daří🙂!

mamina1978
2. júl 2013

@florentina a tu je postup na ten mramorovy vzor ............... 😉
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=19&t...

mamina1978
2. júl 2013

@blcha tu je mnoho krasnych viac - poschodovych svadobnych torticiek 😉

http://www.google.de/search?q=cake+wedding&hl=d...

florentina
2. júl 2013

@mamina1978 juj, ty jsi moje slunce!!!! Děkuji za úžasný postup, to je přesně ono a také moc děkuji za povzbuzující slova!!! Hned to vidím veseleji, opravdu...no jasně, bonsai snad dopadne, ale to víš, dostaneš zadání na dort, kde je jen bonsai, žádné jiné zdobení a číslo /věk/ a hlavně musí být dort super luxusní, krásný a elegantní....no prostě mi to přijde fakt nesplnitelné....ale tak mojí práci paní viděla a tak snad má představu co čekat....

blcha
2. júl 2013

@mamina1978 dakujem skusim popozerat ona ma byt svadobna ale nie tak ze uplne svadobna lebo svadbu uz mali v zahranici a toto uz bude len taka oslava posvadobna take nieco len v tom zmysle uvidim co spravim ono pani nieje niako narocna moje torticky uz jedli a ide im hlavne o to aby im chutila lebo ze tie svadobne boli hrozne zle na chut co mali tak sa tesia moje 😀 nemam este predstavu ako to vymyslim preto ladam co najviac inspiracii 😉

blcha
2. júl 2013

@florentina ty to das uplne s prehladom ved mas krasne torticky 😉
inak baby som bola vcera bola v lidli a po cukrikoch ani stopy zachvilku mi dojdu zasoby a hotovo nebudem mat kde kupit ☹ 😝 😝

florentina
2. júl 2013

@blcha svatební/nesvatební...já bych udělala něco veselého, myslím barevně...

florentina
2. júl 2013

@blcha hlavně tuhle jsem ti chtěla přidat...tu první...ta je jednoduchá a veselá a efektní...

florentina
2. júl 2013

@blcha děkuji, vážím si každé podpory...je to hnací motor... 😉