Máte skúsenosť s obchodom Booho.sk ?

mimuska125
7. máj 2021

Ahojte ma niekto skúsenosť s obchodom? Mam pocit že sa jedná o nejaký podvod.Ta firma ma nejako veľa stranok obchodov s ich sídlom Rybná 716/24, Staré Město, 110 00 Praha napr. Bonky.sk , suprisimo.sk atd. Objednala som včera synovy k narodeninám mikinu za 29 eur. Chcela som zrušiť objednávku kym nieje spracovaná ale trubka som uz zaplatila a zatiaľ sa nik neozval. Az potom som pozerala ze ma viac tych stránok tak neviem. Ďakujem za vaše komentáre

ivkazba
7. máj 2021

Dala som si tú námahu pozrieť ten web. Môj názor, čistý aliexpress, plus žiadny telefonický kontakt len 1 email. A tie referencie, no čistý blud. Ale už na prvý pohľad (keď človek otvorí stránku) je to typ stránky, odkiaľ by som nič neobjednala, ani ceruzku na 2 centy

ivkazba
7. máj 2021

Apropo, mikinu za 30 eur vieš určite zohnať aj v normálnom eshope.

mimuska125
autor
7. máj 2021

@ivkazba tak syn chcel velmi jednu mikinu a nikde taka nebola chcela som mu urobiť radosť. Ďakujem za názor

nicollette332
7. máj 2021

nevyzera to velmi doverihodne veru :/ sama uvidis ci ti pride a hlavne v akej kvalite :/

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreasidlova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
helka1_1
7. júl 2021

Mozno ti uz mikina prisla, to by si mala vacsie stastie ako ja.
Vo februari objednany klobuk a potom nasledovali primitivne emaily z tejto stranky, ktore Ti davaju nadej, ze tovar pride. Najskor ti napisu, ze tá "expresná doba", ktorou sa hrdia, bude 5-40 pracovných dní. Potom Ta poslu na postu sa opytat na balicek (ale nemas sa ako bez cisla zasielky - a ani sa ho nedozvies). Nakoniec Ti poslu reklamacny formular, kde mas uviest cislo svojho uctu, na ktory prevedu spat peniaze. Po troch dalsich mesiacoch zasa nic ....
Tak toto je naozaj "Booho"-vské!!!!!
Nechapem preco uz nezasiahla nejaka internetova "polícia" a davno ich nezablokovali....

andreasidlova
7. júl 2021

@helka1_1 presne tento postup poznam ... a potom prestanu reagovat na maily... nic od nich nekupujte...

mimuska125
autor
7. júl 2021

@helka1_1 tak našťastie som to začala riešiť hneď ako som prišla na to ze je to podvodna stranka....volala som do banky tak príkaz sa nedalo zrušiť začala som im písať výhražne emaily ze sa obratim na pravnika nech zrušia objednávku prv ne a ne ale potom zrazu sa dalo všetko a peniaze došli späť na účet.

andreasidlova
8. júl 2021

Ďakujem za návod, urobím to rovnako 🙂 neodpisujú mi...

zrana
9. júl 2021

@mimuska125 Tiez som sa nechala takto oklamat. Moja vina, splasila som sa a objednala som si plavky lebo sa mi velmi pacili. Neoverila som si stranku. Teraz jasne vidim, ze ta cela stranka je blud. Neda sa napisat recenzia, takze netusim skade ich tam nahnali tolko a akych pozitivnych. Ak pisem, tak pride stale nejaka automaticka odpoved, ktora ma samozrejme len odbije. Formular na vratenie? Len aby ma nahneval. Vyplnila som ho asi 10 krat ale stale nic neuznali. Ale na stranke je napisana 100% zaruka vratenia penazi. No mrzi ma, ze som si to neoverila skor. A tie ostatne stranky co maju budu urcite taka ista somarina. A s tym pravnikom to po akej dlhej dobe sa ozvali? Pretoze ma uz tak na*** s prepacenim, a nereaguju uz na nic.

mimuska125
autor
10. júl 2021

@zrana ja som to riešila hned na druhy den od objednávky tak mozno preto. Lebo som vedela ze este nemohli stihnúť urobiť ani objednávku. Tak prv tie ich trápne e-maily automatické a neviem co ze maju kvalitný tovar a bla bla...tak ma nahnevali a napisala som ze mam v rodine právnika tak mu idem zavolať a overiť si ich stránku lebo sa mi to nezda... ze preco sa neda ani zrušiť objednávka keď ani nebola možno spracovaná.. prv zas emaily ale potom uz napísala jedna pani že objednávku stornuju..lenze ja poslala peniaze tak som im zas pisala a automatické emaily no uz nervy a už nik nenapísal ale do tyzdna došli peniaze...tak hura... skus aj ty napísať že sa obratiš na právnika...neviem mam pocit ze oni sa neboja ničoho keď už aj na obchodnú inšpekciu pisali ľudia atď a nič.

pstefi
28. júl 2021

Nikdy viac . Objednala som si blúzku, že vraj elegantná dámska blúzka. No čo poviem hnus . Čakala som na to 40 dní a nakoniec mi to poslali z Číny . A teraz si snimi len vypisujem lebo chcem tovar poslať späť a peniaze chem aby mi vrátili , ale ide to ako z chlpatej deky ...

andreasidlova
29. júl 2021

Práve mi vrátili peniaze.. im trvalo... nevzdávajte sa 🙂 píšte, bombardujte... Nech si nemyslia... Ale ponaučenie! Nikdy viac...

jarrroo
29. sep 2021

@mimuska125 Tak ja som si od nich objednal brúsku na reťaz motorovej pili., stála len 12,50Euro aj s poštovnym.Bolo to 16.8. doteraz som nič nedostal. NIEKEDY V PIATOK POOBEDE som si objednal brúsku a už v pondelok ráno mi pisali ,že este nedostali peniaze.Nkoniec niekedy poobede v ten istý deň prišla správa a že už posielajú tovar. Asi ou týžni mi prišla správa,že majú na to od 5 do 40 dní. Do dnes mi nič neprišlo a to je 29. september., Vyhovaraju sa na počtu,že mi neposlali Avizo., Podľa mna sú to podvodnici,nepošlú mi nič ani peniaze ani tovar.O 12,50 Euro som prišiel,ale nebudem za to bohatší ani chudobnejší. Jedno je na 100% že si od nich firmy Booho už nikdy nič neobjednám.

mimuska125
autor
29. sep 2021

@jarrroo tak som zvedava ci pride vôbec a kedy. Tak treba ich bombardovať aj keď pre par eur su to riadne svine vážne. Mame ponaučenie nikdy viac. Ale si zoberte pod ich sidlom koľko su take firmy koľko ludi oklamu a nikto s nimi nič nerobí...

jarrroo
30. sep 2021

Písal som im asi 4X najprv sa vy hovorili ,že dodajú do 40 dní tovar,potom zase ,že o ich tovary je veľký záujem,že určite do 40 dní to dostanem, teraz mám ísť na poštu a zistiť či to tam nieje., samozrejme že na pošte nič nemám. Nebude z toho nič ,neverím im už.

zuzulik160
2. okt 2021

To isté sa stalo aj mne. Objednávka urobená 20.6.2021 a je 1.10.2021 no detský koberček Nike. Určite nič od nič neobjednavajte. Tiež píšem už výhražné emaily zatiaľ vôbec nič🥴

cicka123456
5. nov 2021
cicka123456
5. nov 2021

Chcem sa spytat dali peniaze spat bohoo alebo tovar vam dorucili ja som objednala a neozyvaju sa uz mesiac cakam na tovar a nic nereaguju neviem ako alebo co mam robit ci daju spat peniaze

zuzulik160
5. nov 2021

Mne ich stale neposlali a ani nekomunikuju so mnou. Mozem sa aj rozkrajat. tiez neviem co robit.

andreasidlova
5. nov 2021

@jarrroo ten isty postup bol aj u mna..ze mam ist na postu..to len natahuju cas. Pohrozte pravnikom, chvilu to trvalo ale peniaze vratili..inak ked tu tak citam oni disponuju s peknym balikom penazi od ludi...Nevzdavajte to 💪

lussy211
3. dec 2021

Sú to ojeby ak ešte niekoho obrali o peniaze píšte mi správy.

tstka
8. dec 2021

@lussy211 dobry den.
V pondelok som si objednala tovar za 53€
Dneska mi dosiel mail ze neeviduju platbu aj ked ju uz maju.
Volala som do banky uz sa neda stornovat.
Na mail nereaguju.
Viete mi dat radu ak mate s nimi skusenost🙏

annamatejcikova
15. dec 2021

@mimuska125 Jóóój, práve dnes som začala s nimi robiť poriadok. Neskutočné, aký sú drzí. Ja som objednávala začiatkom novembra. A nemám ani peniaze, ani tovar. Ale zato mám potvrdenie českej obchodnej inšpekcie o prevzatí tejto záležitosti, týkajúcej sa takejto firmy, haha.

annamatejcikova
15. dec 2021

@zuzulik160 Netreba výhražné. Stačí úradné, ja to robím tiež. Ale najprv som sa vyhrážala políciou, lebo je to prípad pre nich. Lepšie sú však obe obchodné inšpekcie, aj česká aj slovenská, oba daňové úrady, ČR a SR, zopár slušných médií a napokon ostáva už len trestné oznámenie.

annamatejcikova
15. dec 2021

@tstka Je to banda, mali by sme sa do nich pustiť všetci spoločne a smiech ich prejde. Ja som už dnes začala. Tiež mám od 8.11. objednaný tovar, neustále ho propagujú na internete, vraj na sklade posledných 5 ks,. Kravina. Potom zas tvrdili, že kdesi v Ázii prevádza dodávateľ tanečky? hahaha. Nezodpovedná firma, ktorá v živote tovar na sklade nemala. Je načase im klepnúť po prstoch.

annamatejcikova
15. dec 2021

@lussy211 hlásim sa. Pred 38 dňami. Ani tovar, ani peniaze, práve hovorím kolegyniam, že by sme sa mali spojiť a toto by pre nich nem dopadlo dobre. Tiež ma ošmekli o 41 €.

annamatejcikova
15. dec 2021

@cicka123456 Zatiaľ by to mohla istiť česká štátna inšpekcia. Viem poradiť ako na to.

ludka811
16. dec 2021

@annamatejcikova taká otázka, keď je to podvodný e-shop a vie sa o tom, prečo ho žiadny úrad nezablokuje, aby nevystupoval naďalej na internete ?