Máte skúsenosť s partnerstvom na diaľku?

anonymka000
5. aug 2019

Ahojte,

Za par dni odchadzam do zahranicia kvôli praci, avšak partner ostava na Slovensku. Diskutovali sme na tuto temu velakrat, uistil ma, že to chce vyskusat na dialku a nevzdat to, pretoze mu na mne zalezi. Problem vidim v tom, ze partner nie je typ, čo by si vypisoval spravy od rana do vecera, na com nie je nic zle, len sa obavam, ze ta komunikacia oslabne na tolko, ze sa to rozpadne. Dohodli sme sa, ze si budeme volavat, ale predsa sa chcem opytat, ci ste niektora vo vztahu na dialku a ako to zvladate? Mam z toho celkom obavy, v hlave si vytvaram problemy, ktore ani neexistuju a zbytocne dramatizujem v tomto smere

alexandra2468
5. aug 2019

@anonymka000
Spytam sa najprv:
Ako dlho ste spolu? Kolko mate rokov?

alexandra2468
5. aug 2019

@anonymka000 a este na ako dlho to ma byt? Ako casto sa budete stretavat?

anonymka000
autor
5. aug 2019

@alexandra2468 partner ma 24 a ja 22, sme spolu par mesiacov a stretavat by sme sa chceli aspon raz za mesiac na 3-4 dni, doba kolko tam budem je zatial neurcita

nerya
5. aug 2019

On v UK, ja na SK, rok sme si písali, videli sa štyrikrát, na piaty som priletela natrvalo, myslím, že keď dvaja chcú, zvládnu to, ale asi nie dlhodobo a má neurčito, to potom nie je ono ten vzťah si myslím :-/

anonymka000
autor
5. aug 2019

@nerya dlhodobo ani nerátam, je to otázka maximalne roku, ale ako si napisala, je to cele o tych dvoch a o tom, ci chcu, ja chcem velmi a zjavne aj priatel, tak uvidime, ci to vydrzi, ja dufam ze ano

alexandra2468
5. aug 2019

@anonymka000
Tak to je partner dost mlady, nepoznam ho, neviem aky je...
My sme tiez s partnerom boli rok na dialku, ja som bola velmi skepticka aj ked som velmi chcela aby to fungovalo. Ale ja som taka, zle scenare si predstavujem, vela premyslam a tak.. a moj partner tiez nie je dieta internetu, nevypisoval si so mnou nikdy cely den a to sa nezmenilo ani ked som odisla na ten rok. :D
No ale pocas toho roka, kazde rano mi prvy napisal/zavolal, pocas obeda mi vzdy napisal dobru chut, ze ide uz na obed a vecer mi vzdy zavolal aky som mala den.
Podla mna, ak dvaja naozaj chcu, tak to zvladnu a aj to ten vztah zocelí. 🙂

anonymka000
autor
5. aug 2019

@alexandra2468 celkom ma tvoja sprava ukludnila, aspon ciastocne, pretoze v smere vytvarania si scenarov a byt skepticka voci veciam sme rovnake 😂
Tak dufam, ze budeme ten pozitivny pripad, kde to bude narocnejsie vzhladom na dialku ale zvladneme to aj napriek tomu. Ďakujem za spravu a prajem vsetko dobre 😊

vilma7
5. aug 2019

@anonymka000 tak záleží to čiste len od vás, ako to bude. Ja som sa s mojim manželom zoznámila cez net, ja vonku, on na svk.. prvé dva mesiace sme si intenzívne písali, takmer celé dni...potom aspoň bc raz mesačne sa videli (čo najdlhšie, 4-7 dni) a vyrazili si niekam spolu, aby sme boli sami,mali čas na seba a spoznali sa...ca rok a pol po zoznámení sme sa nasťahovali k sebe. Obaja sme už mali pred 40.tkou. Možno aj to hrá svoju rolu. Teraz máme dve detičky.

jenny04
5. aug 2019

Ako to bude u Vas nikto nemoze vediet a zalezi aky ste a ako sa k tomu budete spravat.My sme s manzelom takto fungovali 2roky.6tyzdnov bol v praci a kedze bol v Rusku tak jedine cez skype sme mohli.Ja som pracovala tiez v zahranici takze boli sme spolu ale vzdy sme si to museli naplanovat. Mne to az tak nevadilo a vzdy sme spolu volavali a boli v kontakte.Potom som otehotnela(co sme planovali) a tak som uz ostala doma a hned zacali spolu zit a teraz tiez pracuje v zahranici ale uz nie je tak dlho prec.Bolo vela prekazok a obcas som myslela ze to nevydrzi ale dali sme to a vzali sme sa,mame krasne 2deti a rozumieme si.Takze vsetko je len a len o Vas ale drzim palce nech vam to vydrdi

nenne9
5. aug 2019

My sme s mužom spolu chodili rok a potom išiel na vojnu na sk a ja som išla do UK. na rok.volali e si a písali listy stále.mobily sme nemali keďže to bolo pred 19 rokmi.mali sme vtedy 24 a 25 rokov.pocas toho roku sme sa stretli raz!!po pol roku a boli sme spolu týždeň.ked skončila vojna a ja som prišla z UK začali sme spolu bývať a po roku sme sa zobrali.mozno vtedy boli vzťahy iné...dokázali sme prekonať kilometre aj odlúčenie...inú možnosť sme proste nemali

elementissa
5. aug 2019

To nikto nevie predpovedať, závisí to od pováh a od vašej potreby fyzickej blízkosti. Ja som taky vzťah nedala, hoci to bol takmer trojročný vzťah, po mesiaci v inom meste sa to rozpadlo. Ale boli tam aj iné problémy. Od začiatku. Je to na vás, ako si to zmenezujete. Mám známe, ktoré majú partnerov aj 5 rokov v zahraničí, každý deň Skype a ide to... Mne to nevyhovovalo. A aj keď som sa mala rozhodovať už potom, pri terajšom manželovi, či odísť kvôli práci na 2 mesiace preč, povedala som, že žiadna práca sveta nestojí za to, aby som odišla od muža, ktorému so prisahala, že budem navždy po jeho boku.
Ú vás to môže byť úplne super, ale aj nie. Hlavne, váš vzťah je velmi mladý. 3/4 mesiace chodenia je malo (podľa mňa). Rozhodnúť sa musíte vy, ale ak si ten druhy niekoho za ten čas nájde, kto bude pri nom aj fyzicky, tak by som mu to vôbec za vinu nedávala. Je to podľa mňa uplne normálne. Platonicke vzťahy sú málokedy dokonale harmonické. Zasa iný príklad - rodičia spolu chodili 4 mesiace, tatino odišiel na vojnu (vtedy sa chodilo do iného mesta a dalo sa ísť len na opúšťak na dovolenku), bol tam rok, s maminou si písali iba listy (vtedy ešte mobily a net neboli), potom sa vrátil na opúšťak, požiadal ju o ruku, o dva mesiace sa vrátil úplne a týždeň po príchode bola svadba. Ona zatiaľ všetko zariadila. Keď nájdeš lásku svojho života, dá sa zniesť aj odlúčenie. Pri manželovi by som to aj ja zniesla, ale muselo by to byt niečo naozaj nevyhnutné. Určite by to nebolo kvôli práci. Robit môžem na milion miestach. Ak by to bolo také (ako vtedy ta vojna, bolo to povinné pre všetkých a nedalo sa tomu ujst), tak vtedy hej. To je iná situácia

amelie2017
5. aug 2019

S muzom som sa spoznala v zahranici, 2 tyzdne pred mojim odletom domov. Myslela som, ze tym odletom sa vsetko skonci, ale dalej sme komunikovali az sme sa do seba zalubili. Od septembra do maja sme sa videli 3 krat po 7 dni. Sme spolu 6 rokov a mame dcerku. Vztah na dialku moze fungovat, ale treba byt na to povaha, treba mat hlavne doveru.

nerya
6. aug 2019

@nenne9 normálne som kukala na to že ktorý rok 😂😂 po vete - keď skončila vojna 😂😂😂

lagata
6. aug 2019

@anonymka000 ahoj, ako pisali baby, je to velmi individualne, ale da sa to, ked to chcu obaja. Ja som sa s priatelom spoznala posledny rok na strednej, kedy som uz mala jasno v tom, ze idem na vysku do Danska (aj on to vedel) V podstate som ziadny vztah nechcela, ale zacali sme sa stretavat a zalubili sme sa. Odisla som do DK s tym ze uvidime, ci to vydrzime a asi 3,5 roka sme fugovali na dialku a dali sme to. Vela sme si pisali, volali sme si cez skype. Ja som chodila na sk ked mi to dovolila skola a praca, max raz za stvrtrok na 2 tyzdne. Super na tom bolo to, ze sme si boli vzacni a vzdy ked sme sa videli sme si uzivali jeden druheho ako cerstvi zalubenci, stale nalepeni na sebe 😂. Parkrat som dokonca prisla neplanovane a len sa objavila napriklad na koncerte, kde bol (dohodla som sa s jeho kamosmi). To ma bavilo vidiet ten sokovany vyraz 😂 Na druhej strane to bolo pre mna tazke na psychiku, neustale lucenie ma nicilo. Prve dni v DK som vzdy prerevala kym som sa dostala do normalu. Kazdopadne teraz som uz 3. rok naspat na sk, stahovala som sa rovno do spolocneho podnajmu s priatelom, teraz spolu kupujeme byt, planujeme mimi, klape nam to. A uprimne, sme na seba hrdi, ze sme to odlucenie zvladli, nas vztah to skor posilnilo 🙂

eri444
6. aug 2019

@anonymka000 pokiaľ to nevyskúšaš tak nebudeš vedieť. Podľa mňa máš zbytočne obavy. Je veľa vzťahov, ktoré vydržali aj diaľku. Netreba hneď myslieť takto, treba myslieť pozitívne a uvidíš, že potom všetko bude dobre.

emmusska
6. aug 2019

Ako tazko povedat, no ked sa chce, tak sa to zvladnut da. Kopec ludi v tejto dobe tak zhije, lebo prakticky nie je ina moznost

nenne9
6. aug 2019

@nerya 😂😂😂😂myslela som tým základný vojenský výcvik 😂😂😂v r.2000😜ale vyznelo to asi blbo pre mladšie ročníky čo nezažili frajera "na vojne"😂

nerya
6. aug 2019

@nenne9 hej veď potom mi došlo 😂😂

janne318
10. aug 2019

Mne sa v dôsledku dlhodobého odlúčenia rozpadlo manželstvo po 15-tich rokoch. Ale je to individuálna vec každého páru. Niekto to zvláda, niekto nie.