Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

inka.photo
4. jan 2010

ajojte...moja babka bola u vestkini a ta ju hned privitala so slovami, ze neprisla sama....babka sa obzerala a nikoho nevidela a potom sa vestkina usmiala a povedala: vas nebohy manzel je stale s vami on je vas anjel.a je to krasne , ze dedko na nu dava stale pozor aj ked je to uz 10 rokov co zomrel.chyba nam...

macka01
5. jan 2010

mrtvy predsa nemôže byť anjelom,alebo sa mýlim?

marianka79
5. jan 2010

dali to su teda pekné hračky neviem si predstavit ako sa deti "hrajú"s mozgovou obrnou 😕 alebo so všami 😨 😀

marianka79
5. jan 2010

dalito posielanie lasky ...neviem asi si ...zabudla teraz to potrebujem ako sol pretože ju strácam skúšam objednávanie od univerza len dúfam že nie je neskoro ☹ 😢

mywiel
5. jan 2010

Svetlo a tma v duši
Univerzitný profesor položil študentom otázku: „Veríte, že Boh stvoril všetko čo existuje, naozaj všetko?“
Jeden študent odpovedal: „Áno, pane, všetko stvoril Boh.“
„Naozaj, Boh stvoril všetko?“ - spýtal sa profesor ešte raz.
„Áno, pane, všetko stvoril Boh!“ - odpovedal študent.
Profesor namietal: „Ak Boh stvoril všetko, to znamená, že Boh stvoril aj zlo, ktoré určite existuje. A preto Boh je aj zlo.“
Po tejto odpovedi študent stíchol. Profesor bol so sebou spokojný. Myslel, že dokázal študentom, že viera v Boha je len povera.
Ale prihlásil sa iný študent: „Pán profesor, existuje chlad?“
„Čo je to za otázka? Samozrejme, že chlad existuje. Nikdy ti nebolo zima, necítil si chlad?“
Študenti sa zasmiali, ale mladík pokračoval: „V skutočnosti, pane, chlad neexistuje. Podľa zákonov fyziky chlad je len neprítomnosť tepla. Človeka alebo predmet možno preštudovať, len ak vyžaruje energiu tepla. Absolútna nula (-273 0C) je úplná neprítomnosť tepla. Pri tej teplote sa každá látka stáva nečinnou, nereaguje, všetko sa v nej zastaví. Podľa toho chlad neexistuje. My sme si slovo chlad vytvorili, aby sme vyjadrili to, čo cítime pri neprítomnosti tepla.
Študent pokračoval: „Pán profesor, existuje tma?“
Profesor odpovedal: „Samozrejme, že tma existuje.“
„Pane, nemáte pravdu. Tma tiež neexistuje. V skutočnosti tma je len neprítomnosť svetla. Môžeme skúmať svetlo, ale nie tmu. Môžeme rozložiť biele svetlo na mnohé farby a skúmať vlnovú dĺžku každej farby. Ale nevieme tmu rozložiť na farby a merať ju. Keď obyčajný lúč svetla prenikne do tmy, oslabí ju. Ale ako odmeriate stupeň tmy? Môžete merať len množstvo svetla. To znamená, že tma je len výraz, ktorý používame na označenie neprítomnosti svetla.“
Potom mladík položil ďalšiu otázku: „Pane, existuje zlo?“
Profesor zneistel: „Isteže. Zlo vidíme denne. Brutalita, veľký počet trestných činov, násilie na celom svete - všetko to je prejav zla.“
Na to študent odpovedal: „Pane, zlo neexistuje, neexistuje samé zo seba. Zlo - to je neprítomnosť Boha. Je to ako pri tme a chlade, slovo zlo vytvoril človek, aby vyjadril neprítomnosť Boha. Boh nevytvoril zlo. Zlo - to nie je viera, ani to nie je láska, ktoré existujú tak, ako existuje svetlo a teplo. Zlo, to je len neprítomnosť lásky v srdci človeka - Božskej lásky. Je to podobné, ako chlad je len neprítomnosť tepla, alebo tma je len tam, kde nie je svetlo.
😉 😵

mywiel
5. jan 2010

Mrtvy nas mozu chranit ale len do urcitej miery, anjely maju vacsiu moc. 😉

marianka79
5. jan 2010

to ako v pesničke stačí si priat od smatanovej ja mam tóóólko prianí.... 😕

marianka79
5. jan 2010

myw to je pekné 😉

marianka79
5. jan 2010

u mna je teraz smútok a ten teda existuje alebo neexistuje a je to neprítomnost lasky?

marianka79
5. jan 2010

dali googlim a nemožem nikde natrafit na posielanie love ☹

linette
5. jan 2010

macka anjelom nie, ale duchovnym sprievodcom ano 😵

linette
5. jan 2010

dali akurat ten clanok som citala vcera alebo predvcerom 😉

dali napisem ti moj sen, snivala som s tebou, s mareckom a s miselkou.. mozno to bude mat nejaky vyznam pre teba:

isla som k tebe domov a ja som ti mala postrazit deti, ty si asi niekam odisla.. vzala som si auto (neviem koho bolo) a sadla a soferovala.. zastali sme v jednom obchode tu v nz - potraviny, ktore uz nefunguju a marecek skladal kocik.. ako som isla do toho obchodu, zrazu to bola jednota a tam som stretla moju mamu.. miselka sedela v tom voziku 😅 bola velmi zlata a usmievala sa 😵 potom som sa zasa ocitla v aute a tentoraz marecek soferoval 😅 a islo mu to vyborne 😵 😀
sen pokracoval, ale to je pre mna klasika.. vacsinou v snoch pred niekym stale utekam a to sa mi sniva skoro vzdy.. (neviem ci z minulych zivotov alebo varovanie do buducna).. kedze som snivala s miselkou, tak som utekala aj snou ale ze pred kym to neviem.. potom som sa ocitla pri lidl a bola velka namraza a vsetko sa smykalo.. najprv som tlacila kocik a potom som tam bola sama a dosiel pre mna priatel.. a tusim sme sa potom korculovali na lade s kolieskovymi korculami...

mala som aj druhy sen, ale uz nebol s tebou.. isla som k mojej lekarke asi na prehliadku, nikto u nej nebol, sestricku mala na obede.. ked som sedela u nej tak sa zdvihla a zohla a otvorila bielu skrinku a ja som mala zly pocit akoby som tusila co chce urobit.. a ked vytiahla striekacku, som si myslela ze skolabujem. potom som jej povedala, ze ockovat sa nedam, ved mam 19 rokov a vtedy sa uz neockuje, ved posledne ockovanie bolo tusim v 14.. a potom uz len proti tetanu. ona mi povedala, ze to vysiel novy zakon.. potom som jej spustila, ze ja to nechcem 18 uz mam davno nech mi da podpisat papiere, ved pred par rokmi sa neockovalo na to a teraz ano? aj tak ju netestovali dlho.. potom som jej vyrazila striekacku z ruky, ta padla priamo do bieleho kosa 😀 ktory som zatvorila a tusim som na to aj zaklopala trikrat.. a odbehla som a utekala a bezala ako o zivot (vsak stale pred niekym utekam vo snoch) a stale som sa otacala ci ide niekto za mnou.. lekarka zostala stat s otvorenymi ustami a nehybne.. este ani papiere mi nedala podpisat..

jaron
5. jan 2010

Mywiel, to je pekný príbeh. Pripomenul mi tiež podobný, nepamätám si už dej, ale viem, že tam bola aj taká pointa - profesor hovoril, že Boha nikto nevidel a preto neexistuje. A študent vyhlásil, že či už niekto videl profesorov mozog, lebo ak nie, tak podľa neho asi profesorov mozog tiež neexistuje 😀 .

jaron
5. jan 2010

Macka,
podľa mňa nemôže, i keď viem, že mnohí majú iný názor.

mywiel
6. jan 2010

Jaron no mne to pripomenulo nieco iné.... 😅 poznas film Dedictvi s Bolkom Polivkou tiez tam mal rozhovor s doktorkou o Bohu vzdy sa na tom dobre zasmejem. 😀 😝

jaron
6. jan 2010

to ma tiež napadlo, ale som to radšej nenapísal... 😀

mywiel
6. jan 2010

😀 😀

susanne21
6. jan 2010

ahojte, ja vás z času na čas si prečítam, tiež mám pár zaujímavých zážitkov...., chcem sa opýtať na pár veci. Myslíte, že človek dokáže vycítiť, čo sa stane v blízkej budúcnosti? Napr. že jednoducho cítite, že budúci rok pri štredrovečernej večeri vás bude o jedného menej, v jednej rodine zas o jedného viac, pritom viete, že majú problém mať bábätko.
Stalo sa vám niekedy, že ste mali neskutočne reálne sny a tie sa potom dobodky naplníli?
Dokáže človek na diaľku cítiť,že niekto, koho pozná možno aj zbežne, že zomiera?

dali4
autor
6. jan 2010

marianka máš IP 😵
lin 🙂 tak to je fakt zaujímavý sen, rozmýšlam nad ním že čo to može znamenat... Čo sa týka snov, tak som mimo, veľmi ich neviem lúštiť, zatial 😕
susanne zdravím ťa 😵 ... to, o čom píšeš je samozrejme možné. Myslím že pre niektoré z nás, čo píšeme do tejto témy, dokonca, trúfam si povedať bežné 😵 Ide o vnútorný hlas, intuíciu, ktorej človek dokáže načúvať a ktorá sa dá aj rozvýjať.

susanne21
6. jan 2010

dali, len ja som z toho zúfalá, niekedy si pripadám ako blázon... a riadne ma to ničí a neviem čo s tým

dali4
autor
6. jan 2010

susanne... verím ti, veľa ľuďom to robí problémy. Keď to vyslovene nechceš tak cítiť, existujú ľuďia, ktorý vedia zatvoriť tretie oko, predpokladám podľa všetkého, že ho máš otvorené. No, neviem ti nikoho odporučiť ☹ , snáď niekto s ostatnách báb... Ani nevieme odkial si... Prečo ťa to tak veľmi trápi, máš strach, alebo ťa to "len" stresuje ? Ako dlho to trvá?

linette
6. jan 2010

dali ani ja neviem co mohol znamenat ten sen.. ucim sa ich citat.. si ich pravidelne zapisujem do kalendara ale pocitacoveho, pretoze papierovy by mi nestacil 😀
prednedavnom som dostala dva sny za sebou znamenie cislo tri a ked som si pozrela co to znamena tak mi to pomohlo 😵 ako tak citat cisla uz viem.. 😅 (ved to je najjednoduchsie)

linette
6. jan 2010

susane skus to brat ako dar - ved nic sa nedeje nahodou 😵

linette
6. jan 2010

zachvilku nastane rok kovoveho tigra
http://www.protiprudu.info/diskusia/index.php?s...

marianka79
6. jan 2010

ahojte baby ani si neviete predstavit aka som na seba hrdá 😅 😉 viem že pre vás je to hračka no ja dlho nevedela ako sa s anjelmi rozprávat až do včera mne sa to podarilo pekne sme sa porozpravali sice len pár minut ale prebrala som to najhlavnejšie bože dakujem za tuto tému dali žes ju založila prišla som na vela vecí o ktorých som nemala pred rokom ani páru 😉

dali4
autor
6. jan 2010

Susanne... Presne ako povedala linette, je to dar a najlepšie by bolo využit ho ako sa najlepšie dá. Prišiel čas tvojho duchovného rastu a bude škoda ak tu šancu nevyužiješ. Ak by si sa rozhodla túto skutočnost prijat a začala na sebe pracovat, videla by si aké perfektné je, mat takéto schopnosti. Ale samozrejme to len ty si musíš rozhodnút či tak alebo tak. Ak ta to ničí,ako hovoríš a nechceš sa s tým zmierit, naozaj by bolo najlepšie tretie oko zatvorit.

dali4
autor
6. jan 2010

marianka 😵 😵 😵

marianka79
6. jan 2010

dali a ako sa otvara?