• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

20. apríla 2017 
linn je krásna
26. mar 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linete, tak je krásna ale na meditáciu sa mi zdá dosť rýchla, skôr ma preberie a dodá energiu, ale premýšľať by som asi nemohla :wink:
26. mar 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
om mani padme hum - Ó Klenot v Lotosovom Kvete, buď Pozdravený
Mantra Om mani padme hum, je v reči sanskrit hinduistami považovaná ako čarovné slovo, pochádzajúce z védských hymnusov.
Dalajláma doporučuje častejšie odriekavanie tejto mantry a prikladá k tomu aj vysvetlenie:
Je veľmi dobré a užitočné odriekavať Mantru vtedy, keď máte ťažkosti, a rôzne problémy. Pred recitáciou mantry by ste mali myslieť na jej obsah, pretože odriekavanie slabík má hlboký dosah na ľudskú dušu a vo vašom vedomí zapríčiní veľké a rozsiahle zmeny.
Dalajláma doporučuje vyskúšať recitácie tejto posvätnej mantry a presvedčíte sa, že je to pravda.

Vysvetlenie jednotlivých slov mantry.

OM: skladá sa z troch písmen „A“ „U“ „M“, tieto písmená symbolizujú nečisté telo, reč a myseľ odriekavajúceho Mantru. Jeho druhy význam je však tiež, čisté a vznešene telo, reč a myseľ budhy.

Ponúka sa otázka, či nečisté telo, reč a myseľ sa môžu pretvoriť na čisté telo, reč, a myseľ a či môžu byt od sebe oddelené. Odpoveď na to je: čisté telo, reč a myseľ sa pestujú postupným opúšťaním nečistých stavov a ich pretváraním na stav čistoty.

Ako to môžeme dosiahnuť:

Túto cestu nám naznačujú ďalšie štyri písmena MANI, čo znamená v preklade – klenot ktorý symbolizuje metódy a altruistický zámer na dosiahnutie osvietenia – satori, súcitu a lásky. Ako klenot je schopný odstrániť biedu (duchovnú..). Tak ako klenot plní tiež všetky priania mysliacich bytosti, čisto z altruistických (ľudomyselných, nesebeckých) zámerov dosiahnuť satori-osvietenie.

Dve slabiky PADME znamenajú lotosový kvet, symbolizujúci múdrosť. Lotos vyrastá z blata, no napriek tomu nie je poškvrnený špinou. Aj múdrosť je schopná uviesť nás do stavu bez protikladov. Máme rôzne druhy múdrosti, ale múdrosť vychádza hlavne z uvedomenia si prázdnoty.

HUM v preklade znamená nehybný, nie tečúci – ten koho nie je možno ničím narušiť.

OM MANI PADME HUM, znamená, že v závislosti od praktiky cesty, kde nie je oddelená jednota metódy a múdrosti, možno pretvoriť svoje nečisté telo, reč a myseľ na čisté a vznešené telo, reč a myseľ buddhov
26. mar 2010 o 21:32  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaaj ide mi môj oblubeny film XXX s Vin dieselom. to je chlap :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. mar 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ked si pisala o tej meditacii ja zboznujem herca Stvna Segala z neho mi aj cez obrazovku vizaruje velka charuzma a on sa tymto zaobera bolo to v neakej relacii a zujimave je ze ten kto medituje je strasne pokojny nic ho nevitoci je to zvlastne ale na takejto meditacii musi clovek dlho pracovat aby ju dosiahol
26. mar 2010 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja som bola raz na deekshi.. tam sa tak meditovalo, ze sa pustili mantry a mali sme samozrejme zo zavretymi ocami nemysliet na nic a cakat co nas prve napadne, co sa vynori a nechat tomu volny priebeh.. no mne to slo velmi tazko .. konkretne to je energia jednoty a mohli sme si este lotos predstavit .. a ja si viem predstavovat vselico, tak som si predstavovala lotos a chram jednoty v indii.. :slight_smile: ale tento druh meditacii je dobry aj preto, lebo mnohokrat sa vyplavuju na povrch zabklokovane toky (spomienky, ktore si v podstate nepamatame) a clovek sa z nich vyplace, tym padom sa uvolnia a odidu... ked sa v sebe ten plac zadrzi tak sa to moze usadit na niektorom z organov a vznikaju choroby.. jedna zena sa prostrednictvom deekshi dostala do minuleho zivota..
26. mar 2010 o 21:35  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja srdcovka je táto, zbožňujem ju len tak na počúvanie http://www.youtube.com/watch?v=bbfdGJNhLMc a ešte táto http://www.youtube.com/watch?v=rPZu65OAWhI
26. mar 2010 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez tak segal neni naš spoločny ja milujem od mala staloneho neviem prečo.
26. mar 2010 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este stastie, ze tu mame hrdinov ako steven segal a chuck norris.. bez nich neviem kde by sme boli.. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. mar 2010 o 21:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja som už mimo ale čita sa to krasne možno to niekedy pochopim
26. mar 2010 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este k tym meditaciam.. tie zablokovane toky su vlastne veci, ktore v sebe dusime a nedame najavo.. cize ich nenecham vyjst z nas.. preto je dobry plac a vyburenie sa.. ale v tom zdravom zmysle, nieze niekoho zbit... napriklad vykricat sa alebo vydupat a tak .. ked to nespravime vtedy sa to moze usadzat niekde vo vnutry a potom z toho moze byt zle.. a meditacia to vyvola na povrch a vtedy z nas vyjdu tie emocie a ako sa pripad vyriesil..
jednemu sa take vynorilo, ze ked chodil do skoly mal z jedneho ucitela strach, vzdy sa ho bal, sedel na nom.. a v meditacii sa z toho vyplakal a bolo mu o stupen lahsie ..
26. mar 2010 o 21:44  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jery aku vitalitu myslis? uz reagujem na tvoj prispevok .. :grinning: pritom sa snazim citat vsetko ... len som nestihala odpisovat..
26. mar 2010 o 21:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to ten pán musel byt velm dobry s meditácii ked sa mu to podarilo
26. mar 2010 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
26. mar 2010 o 21:46  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
časopis :grinning: je super, chcela som spytať či čítate dialogy s dušou... parada :grinning:
26. mar 2010 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
niektori si veci predstavuju a iny nechavaju volny priebeh .. kazdeho nieco ine napadne .. vtedy sme sedeli v kruhu a potom kto chcel sa mohol podelit co zazil .. zopar ludi tam aj plakalo .. a ked rozpravali tak sa rozplakali aj ostatni .. a nakoniec sme si dali velke hromadne objatie :dizzy_face:
26. mar 2010 o 21:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
necitam ten casopis.. ani som nevedela, ze nieco take existuje.. u mna prevlada eva, emma, elle ... aj tie som uz dost davno nekupovala .. vsak naco, mam internet :grinning:
su tam skutocne pribehy? .. ja mam len jeden ezotericky casopis a to jasnovidka.. aj to mama ofrflala naco mi take je ..
26. mar 2010 o 21:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak ked mne sef odblokoval bloky ja som nieže plakala ale revala a teda riadne je to sila... ale to potom bolo úžasne...
ten kludny pocit
26. mar 2010 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
je dobry skus... jasnovidku aj aj :wink:
26. mar 2010 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jery ano regresna terapia vela veci vyriesi :slight_smile: :dizzy_face: vela problemov .. a aj pomaha pochopit ..
26. mar 2010 o 21:52  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
asi už idem hajan...
pááá ženy bol to super pokec, snad aj inokedy sa tu streneme v hojnom počte :dizzy_face:
26. mar 2010 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lin tak toto su tie nase kapre :grinning: :grinning:
26. mar 2010 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
sťahujem nejakú meditačnú hudbe, hodím to do MP3 a pojdem meditovať, ale skôr si myslím že zaspím ešte predtým než vôbec začnem :grinning:
26. mar 2010 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miruska tak ja staloneho nemusim :grinning: :grinning:
26. mar 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jééééj terez velmi pekne rybicky a aj akvarium :dizzy_face: korytnacke take neviem dat, ta si to tak rychlo zasvini .. tyzden ma vodu a uz je tam vsetko .. teraz ma aj samca na parenie .. len nejako nechce.. a mne sa nechce kazdy tyzden menit vodu... pridam aj ja moju :grinning:
26. mar 2010 o 21:57  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jery dobru nocku :dizzy_face: s peknymi snickami co znamenuju iba dobre :wink: :slight_smile: :dizzy_face: potom hod nieco, co bolo v odseku dialogy s dusou :wink:
26. mar 2010 o 21:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja ešte počkam pol hodinku nakrmim maleho a hajde do hajan.jasnovidku kupuje aj svokruša zaujmavy časopis u mna teraz mamaaja,dieta,mamina,maminka všetko o detoch.
26. mar 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
linetka maš korytnačku aj my ale ta naša chrni ešte od oktobra už ju davam 3 dni na slnko a nič spi.
26. mar 2010 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
terez ja ho zase žerem neiem prečo mam to od mala zafixovane možno som bola kedysi jeho :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
26. mar 2010 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
podla toho co pises ta meditacia je naozaj super vec lebo ludia dnes toho v sebe dusia velmi vela :frowning2:
26. mar 2010 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok