Máte skúsenosti a zážitky so svetom anjelov?

dali4
27. aug 2009

Ahojte,je tu niekto,kto má skúsenosť alebo zážitky s anjelskym svetom? 🙂

denne73
16. júl 2010

@linette aj tebe velká vďaka 😉

miruska15
16. júl 2010

ahojte ach to teplo keby chcelo popršat ale tu u nas len bububu a nič.Dievčata ako mi chybate ešte tu nemame net tak nemožem popísat teraz som si požičala od susedky tak vas aspon pozdravim AHOOOOOOJTE.Dali ja mam rovnaky vekovy rozdiel medzi Martinom a Ivankou,ked boli mali tak bolo ok teraz katastrofa maju sa radi ale ta puberta robi svoje ale to dufam prejde.

dali4
autor
16. júl 2010

@linette stále rozmýšlam, prečo ti tie fotky zmazali 😕 ... neviem príst na jeden rozumný dôvod. Fakt bysom rada vedela že prečo... nenapíšeš adminom? Mne stopli tri inzeráty ale právom 😝 ... išla som som trochu proti pravidlám ale nie vedome. Tak som sa aspon poučila 🙂 .

jery51
17. júl 2010

ahojte babule
už ste dlho nehodili nejaký dobrý lin na čítanie, nejako to tu viazne, asi tým teplom sa nechce byť ani pri PC 😅
mám čudné obdobie, taký nepokoj, ani karty nerobím, nemeditujem, normálne sa mi do toho nechce.. hmmm...
ale teším sa na dovču... ak už ste babulky tak si užite 😀 😀
pááááááá

marianka79
17. júl 2010

@jery51 uzivame si teplo slnko a ja konkretne volno takto o tyzden sa uz budem vyvalovat v chorvatsku 😉

terez34
18. júl 2010

ahojte kocky tak konecne zase nachvilku medzi vami chcem vam dat vediet ze manzelovi operacia dopadla dobre uz je aj doma ma trochu bolesti ale inac super 😉
@dali4 zmazali ti fotky? mne cely album a tri krat a nevedela som preco az mi admin napisal ze take foto je proti pravidlam a to som nevedela mala som tam fotky zo zahrady 😝

dali4
autor
18. júl 2010

@terez34 linetke zmazali fotky 😕 . Mne stopli inzeráty, ale to je v pohode, niečo som tam nemala dobre. @linette tam ale vraj male tuším tu našu spoločnú fotku a to jej vymazali... necháááápem 😝

marianka79
18. júl 2010

@dali4 toto forum je o rodine detoch a tak preto vymazali ak by tam asi boli fotky aj našich detí tak by tam mohla byt 😒

dali4
autor
19. júl 2010

@marianka79 to je sice pravda, ale sú tu aj témy ktoré niesu o rodine a detoch... tak prečo by tu nemohli byt fotky na ktorých sú ludia ktorý prispievajú do témy. Ved to nieje fotka od veci, niesu tam žiadny cudzí, len my.

marianka79
19. júl 2010

@dali4 ahoj mne tiež vymazali pár fotiek možno i tú so psom my vymažú 😖

marianka79
19. júl 2010

pridala som pár foto tak ak chcete pozrite 🙂

samika
19. júl 2010

ahojte žienky 😉
už som pár krát nakukla do tejto vašej diskusie aj som začala čítať od začiatku.....ale moc času neni 😉
ale prečo sem píšem.
dnes som sa dozvedela, že zomrel môj veľmi dobrý priateľ., šéf, kamarát...... 😢 😢 😢 zomrel v sobotu.
dlhšie sme neboli spolu v kontakte, (nebýval na Slovensku)resp. v máji som mu posielala sms , že mu ďa kujem za všetko čo pre mnňa spravil a.........proste som to tak cítila v tej chvíli, že mu to musím napísať .....s pocitom, že všeličo sa môže stať a už by som to nemusela stihnúťa to by som si nikdy neodpustila. (neviem teraz presný vek, ale okolo 75 rokov).
v tú sobotu keď zomrel sa mi v hlave veľmi intenzívne vynárali myšlienky na neho. na spoločnú firmu, rôzne situácie.........len tak ma napadali rôzne útržky zo spoločných chvíľ. ako si to mám vysvetliť?

a ďlšia vec ktorú si neviem vysvetliť. 😒
keď som mala asi 12 rokov bola u našich susedov na návšteve nejaká ich rodina. boli tam asi týždeň. mali 3 malé deti, do ktorých som ja bola zbláznená, kočíkovala som ich uspávala...... pred cca dvoma mesiacmi som si z ničoho nič spomenula na matku tých vtedy malých detičiek(dnes už dospelých ľudí). na druhý deň mi volala moja mama : ,,pamätáš si tú Danku........? áno pamätám. včera som si z ničoho nič na ňu spomenula...na tie deti..."mama mi povedala, že v ten deň zomrela.
ako si to mám vysvetliť? čo je to? stalo sa mi to už druhý krát za posledné 2 mesiace

miruska15
19. júl 2010

Ahojte☼. Tak Martin sa včera vratil s Tabora a bol taky nadšeny že mi povedal že na rok musi ist znova.Tak ma to zohrialo pri srdiečku.A velmi nam dakoval.Baby musim vam povedat čo spravil.Mali tam aj psycholožku a Mato sam šiel za nou sa o nas porozpravat neviem čo sa bavili nechcel povedat iba trošku načrtol.Tak asi neni až taky a tiež chce aby to bolo lepšie.Ale dufam že sa toho bude aj držat.Tak asi to malo niaky zmysel aby tam šiel nie asi ale určite nie nahodou som ho našla ten Tabor možno mi ho Anjeliky našli a doviedli ma k nemu.Mam s toho skvely pocit ale ked tam šiel trochu som vahala že ho k niečomu nutim čo nechce ale niekedy to asi treba.Joj akosi som sa rozpisala tak pa pozdravujem vas všetky. 😵

jery51
20. júl 2010

@miruska15
to je super, uvidíš všetko sa s ním dá do poriadku, možno to je skúška medzi vami dvoma...

jery51
20. júl 2010

@samika
ahoj
podľa mňa máš mimoriadne vyvinutú intuíciu...vieš predvídať a ani netušíš a spájala ťa s nimi karma.. tak preto tie pocity.... 😉

marianka79
20. júl 2010

@samika ahoj tak toto sa mi tiež stáva ale nie s tak smutným koncom je to ako píše jery máš silnú intuíciu tú máme síce všetci no ty ju máš zrejme viac vyvinutú
ja napr volám niekomu a ked mi dvihne tak mi vraví "jéééj akurát som na teba myslela"alebo mi akurát dotyčná osoba išla volat alebo písat sms vravím tomu telepatia na dialku alebo mávam rovnaké myšlienky s určitými mne blízkymi ľuďmi ked spolu komunikujeme alebo si píšeme narovnako povieme resp. napíšeme jedno a to isté 🙂 dali lin však? 😉

marianka79
20. júl 2010

http://www.metoo.sk/myvideo/play/e7a2b456ea75e6... škoda že neviem anglicky je tam o telefonovaní

marianka79
20. júl 2010

sranda teraz som telefonovala s mojim a hadajte čo mi vravel 😅 ..........že práve na mna myslel 😀 a nechápal že mu akurát volám 😅

marianka79
20. júl 2010

Telepatia - grécky výraz pre prenos informácií od osoby odovzdávajúce-induktory k osobe prijímajúcej-receptora na väčšiu vzdialenosť bez účasti známych zmyslových orgánov a fyziologických mechanizmov. Ako jedna z foriem predpokladanej extrasenzorické percepcia patrí medzi takzvané javy nedokázaný, respektíve neobjasnené.

Telepatia - prenos myšlienok, predstáv, citov od jednej osoby na druhú, ktorý nie je sprostredkovaný zmyslovými alebo fyziologickými mechanizmami. V psychotronike mimosmyslové dorozumievania, ktoré býva subjektívne prežívané, pocitové, často nejednoznačné. Klasickou vedou je telepatia spravidla odmietaná ako nedokazatelný, respektíve neobjasnené jav.
Čo to telepatia vlastne je? Kam ju zaradiť? Je skutočne možné aby nám niekto bez nášho vedomia čítal myšlienky? Myslím, že tieto otázky prichádzajú na myseľ každému človeku, ktorý sa s oným slovíčkom už niekedy v živote stretol.

Vedecké výskumy preukázali jasnú existenciu tohto fenoménu. Pred pádom "železnej opony" bola telepatia predmetom výskumu oboch znepriatelených strán. Teda ako Spojených štátov s ich relatívne volnomyslienkarskej poňatým pohľadom na svet. Tak Sovietskeho zväzu, kde si onen výskum dosť pokrytecky odporovala s vládnym svetonázorom. Inými slovami. Zistilo sa, že ak existuje dostatočne psychicky vybavený jedinec ako vysielač a na strane druhej veľmi senzitívny jedinec ako prijímač nie je na tejto planéte clony, ktorá by zabránila prenosu informácií medzi týmito ľuďmi. Pokusy boli vykonávané tak na palubách ponoriek, tak iv hlbokom podzemí a na rôzne vzdialenosti. O funkčnosti telepatia teda nie je pochýb. Iným problémom však zostáva ako vlastne telepatia funguje. Existencia mnohých hypotéz na túto tému je jednoduché. Za všetky by som si dovolil uviesť štyri, ktorým je v súčasnosti dopřáváno najviac sluchu:

1. elektromagnetické vlnenie
2. Vasiljevova energie psie
3. Sheldrakova morfická rezonancie
4. Jungova kolektívne nevedomie

Nechcem tu objasňovať v čom spočívajú jednotlivé teórie. Faktom však zostáva, že aj naďalej je telepatia neuchopiteľné, neochutnatelnou a nepozorovatelný záhadou pre dnešnú vedu. Ak sa na problematiku prestaneme pozerať čisto z hľadiska exaktného a nahliadneme do svojej vlastnej mysle budeme nútení pripustiť, že aj nám sa už stalo "ako by sme niekomu čítali myšlienky". Prípadne "ako by niekto čítal myšlienky nám". Nemyslím, že ide o nejako výnimočný jav, keď si rozprávate s priateľom a len tak mimochodom oba v rovnaký okamih použijete rovnakého slovného spojenia ... V určitú chvíľu ste šťastní, zrazu na Vás doľahne "bez príčiny" ťažká depresia, aby o 15 minút neskôr zazvonil telefón správou o úmrtí Vašich blízkych ... Pri obchodnom rokovaní, ktoré ide očividne k neúspešnej koncovke naraz dostanete "bez príčiny" myšlienku: "daj o šesť mesiacov dlhšie záruku", ktorú okamžite použijete ao ďalších 15 minút neskôr už podpisujete zmluvu ... Že sa Vám tieto situácia ešte nikdy neprihodilo? Tak to musíte byť výnimočne neprístupná osobnosť.

Dovolím si tvrdiť, že všetci ľudia žijúci na tejto planéte majú dar telepatia. Niekto menej a iný viac rozvinutý. Rovnako tak ako máme všetci mozog a vždy bdící myseľ, ktorá nám umožní realizovať akýkoľvek zážitok o ktorý si povieme. Využívajte našej mysle k nášmu prospechu. k vo svojom živote podstúpil veľké množstvo rôznych psychotronických testov a veľkou mierou prispel k rozvoju psychotroniky v Rusku. V roku 1966 prebiehal v Rusku práve jeden taký experiment. Účelom tohto experimentu bolo podporiť tvrdenie, že telepatia môže mentálne prepojiť dva alebo aj viac jedincov ak títo sú harmonicky mentálne zladení pričom vzdialenosť nehrá vôbec žiadnu úlohu. Tomuto experimentu bolo prítomných veľa veľmi skeptických vedcov z rôznych vedných odborov. Karel Nikolajev v tomto experimente fungoval ako "prijímač". Nachádzal sa na jednom pozorne stráženom mieste v sibírskom regióne. "Vysielač" sa nachádzal v Moskve. Bol ním Yuri Kamensk pomerne známy ruský biofyziky. Ako Kamensk hovorí, nevedel do poslednej chvíle akú predstavu bude Nikolajev vysielať. Vedel iba to, že experiment začne v deväť hodín, že bude vysielať predstavu šiestich predmetov každý zvlášť. Prvým takto mentálne vysielaným predmetom bolo kovové pero so siedmimi pevnými špirálami. Vo vzdialenosti asi 1860 kilometrov v túto chvíľu Nikolajev skutočne začal písať svoje vízie ...." zaguľatené, kovové, žiariace, zohýbané atď " Takto to šlo s každým predmetom a konečný výsledok bol skutočne ohromujúci. Toto však nebol jediný experiment.

V období od 19 apríla do 27 apríla 1966 bolo s Nikolajev vykonalo niekoľko desiatok testov. Medzi nimi bol aj známy test s kartami ESP (ESP je vedecky používaná skratka pre paranormálne ľudské schopnosti - veľmi zjednodušene povedané). Karty ESP väčšinou obsahujú tieto geometrické útvary: kruh, štvorec, trojuholník, a dvojité vlnovky. Nakoniec tento test si môžete vyskúšať sami. Stačí keď jeden z dvojice bude striedavo miešať a predkladať po jednej karte a druhý potom určuje aktuálnu predloženú kartu. Aby mal tento test určitú hodnotu je potreba vypracovať aspoň päť sérií po desiatich pokusoch. Vrátime sa, ale k nášmu téme. Aj v tomto teste bol Nikolajev veľmi úspešný pretože určil dvanásť kariet z dvadsiatich aj keď štatistickú teórií bolo predpovedané, že bol mal určiť len päť kariet. Celkovo Nikolajev prijal správne celú polovicu predložených predmetov a to celkom 6x za sebou čo bola úplne zdrvujúcu obhajoba.

Veľmi veľa skeptických vedcov začalo pod ťarchou týchto dôkazov meniť svoje názory. Napríklad inžinier Viktor Popovkin v novinách Komsomolskaja Pravda písal, že Nikolajev úspechy ho núti prijať názor tých vedcov, ktorí tvrdia, že všetci ľudia vlastné telepatické schopnosti v rôznych stupňoch a že dokonca táto schopnosť môže byť cvičenie. Sám Nikolajev niekoľkokrát povedal, že to čo vie on môže dokázať veľké množstvo iných ľudí. Je však pravdou, že ešte na začiatku päťdesiatych rokov, kedy Nikolajev pracoval ako žurnalista nesmel písať o fenoméne ESP, ale kedykoľvek dostal možnosť tak tento fenomén demonštroval. V roku 1956 sovietska Encyklopédia stále ešte písala, že telepatia je antisociálne a idealistická fixe o nadprirodzených schopnostiach človeka. Testom o ktorých som sa už zmienil však predchádzal tzv vznik "Skupiny Popova". Táto skupina pracovala v nejvěhlasnějším a najviac známom stredisku psychického výskumu vo vtedajšom ZSSR. Svoj program o ESP začala v roku 1965. "Sekcia Popova" sa oficiálne nazývala "Sekcia bioinformácií AS Popova.

Následne potom aj Nikolajev začal s veľmi intenzívnou bádateľskú činností v tomto stredisku. Veľmi skoro po začatí výskumu doplnených sériu telepatických experimentov začal riaditeľ tohto strediska Dr Ippolito Kogan uvažovať o tom, že metódy fyzikov by sa mohli používať aj telepatiu. Subatomové častice nie sú viditeľné, ale fyzici zachytávajú ich stopy v podobe "mrakov". Telepatia nie je viditeľná pre žiadny prístroj, ale bolo by možné zachytiť stopy telepatia ako vzniká v mozgu. Z tohto dôvodu bolo čoskoro vylepšené EEG zariadenia určené na zachytávanie mozgových vĺn a nový spôsob ako matematicky analyzovať grafy. Skutočne sa zistilo, že v priebehu telepatické transmise sa dramaticky začal meniť frekvenciu mozgových vĺn u subjektu Nikolajeva. Postupne čím ďalej tým viac bol zreteľnejší fakt, že došlo k zachyteniu momentu kedy telepatický impulz dosiahol mozgu. Dr Pavlovová potom opatrne informovala v roku 1967 o ich úspechu vo zmapovanie telepatia mozgu. Čo sa dialo v Nikolajevově mozgu počas telepatického prenosu? Vedci zachytili neobvyklú aktiváciu mozgu v rozpätí od jednej do piatich sekúnd po začiatku telepatické transmise. Je zaujímavé, že úkaz bol exaktne zaznamenaný vždy o niekoľko sekúnd skôr, než si toho bol plne vedomý sám Nikolajev. Na začiatku vždy dochádzalo k pomerne malým aktiváciám v predných a zadných častiach mozgu. Jakmile si Nikolajev začal uvědomovat, že přijímá vysílání telepaticky mozková aktivita se rychle stávala specifickou a začala se masivně projevovat v zadních oblastech mozku. Tento specifický vzorec zůstával na grafech ještě po nějaký čas, když už transmise odezněla. V těchto souvislostech je třeba poznamenat, což možná málokdo ví, že v průběhu šedesátých let na tomto výzkumu Sověti po určitou dobu spolupracovali s Indií a za tímto účelem bylo do Ruska dovezeno mnoho indických jogínů ke studiu v laboratořích.Určitě se vám stalo, že jste potkali nějakého cizího člověka a pocítili jste k němu okamžitou sympatii. V USA tomuto fenoménu říkají biologická sounáležitost.

Naopak v Rusku je tato všeobecná zkušenost považována za pouhé vyvrcholení poněkud vzrušujícího úkazu, který může být nebezpečný, jestliže se rozšíří v podvědomí. V jednom prohlášení se profesor Naumov zmínil, že tyto iracionální reakce jsou ve skutečnosti velmi reálné. Emoce a stav mysli se odráží v elektrické aktivitě mozku. Je to prý z toho důvodu, že mozek jedné osoby může ovlivnit mozek osoby druhé. Tedy není to nic jiného než spontánní telepatie. Jako příklad bychom mohli uvést jev, který se možná mnohým z vás také stal. Vstoupíte do místnosti a náhle spatříte dva nebo tři lidi zívat v ten samý moment. Sugesce? Asi těžko. Pomocí experimentů bylo zjištěno , že fyzické procesy probíhající v lidském organismu mohou být telepaticky přeneseny na druhého. To samé platí i pro pocity. Pozitivní i negativní myšlenky mohou být vysílány do mysli druhé osoby. Není žádným tajemstvím, že mnoho států ve světě se intenzivně zabývá výzkumy a experimenty v souvislosti s biologickým ovlivňováním cestou telepatie.

Po celém světě existuje v současné době již velké množství dokumentačního materiálu o tom, že změna v mozkových vlnách jednoho identického dvojčete může způsobit totéž ve druhém. Vždyť již v roce 1965 vedoucí ophthalmologie v Jeffersonově lékařské koleji ve Filadelfii Dr. Thomas Duan a jeho kolega Dr. Thomas Behrendt dokumentovali tuto jakousi fyzickou telepatii. Dokázali, že alfa rytmus což je obvyklý vzorec mozkových vln ve stavu klidu - v jednom dvojčeti může vyvolat ten samý vzorec ve druhém dvojčeti na dálku.

Podobný mechanismus se spouští i ve vztahu matka - dítě. Na klinikách bylo zaznamenáno velké množství případů kdy matky nacházející se ve vzdálených sekcích odděleně od svých dětí, které určitě nemohly slyšet pocítily neklid a úzkost když začalo jejich dítě plakat. Jedná se snad o jakýsi "dvojcestný spoj", který je hlavní příčinou tohoto vrozeného telepatického kontaktu.

Tato zvláštní komunikace byla shledána až v 65 procentech případů. Michail Lomonosov byl považován za ruské zázračné dítě. Jednou v noci měl sen o svém otci, který byl rybářem. Viděl svého otce venku v zuřící bouři. Viděl skalnaté pobřeží neobydleného arktického ostrova. Když se z tohoto snu mladý učenec probudil byl přesvědčen, že se jeho otec nachází ve smrtelném nebezpečí a že se jej v duchu dovolává. Michail v této době nebyl dokonce ani v Rusku . Byl na cestě domů z Německa. Po příjezdu do Ruska se po otci okamžitě sháněl. Skutečně ve stejnou dobu jeho otec ztroskotal v Severním ledovém oceánu v blízkosti jednoho opuštěného ostrova. Lomonosov ani na chvíli nezapochyboval o pravdivosti svého snu od samého počátku. O mnoho let později si Bernardt Kajinský, jeden z prvních badatelů v oblasti psychotronických výzkumů všiml telepatických transferencí na tělesných symptomech. Například: Jedna žena ucítila náhlé bolesti v žaludku. A opravdu asi 1400 mil od místa kde se aktuálně nacházela, její dcera podstupovala břišní chirurgický zákrok, aniž pochopitelně o tom matka věděla. V současné době existují tisíce takových případů a jsou velmi dobře zadokumentované. Podle Dr. Pavla Naumova to nejsou jenom rodiče se kterými můžete mít přirozené telepatické spojení. Bylo zaznamenáno, že dívky které si dávaly schůzky s chlapci s telepatickými schopnostmi přijaly přesně až 40% představ, které k nim chlapci vysílali. Dávno před tím byly zpozorovány spontánní telepatické záblesky velmi často mezi členy jedné rodiny, u lidí kteří se milovali, ale iu osob , které přátelství spojovalo již od dětství.

Další zajímavý pokus se podařil již v roce 1956 Dr. S. Šerovi a Dr. A. Troskinovi ze Sverdlovska. Pomocí sérií velmi dobře připravených testů prokázali, že myšlenka velmi mocně zasahuje na naší fyziologii. Negativní emoce mají špatný dopad na náš organismus, stimulují velmi nebezpečné reakce v našem těle. Naopak tzv. "pozitivní myšlení" pomáhá automaticky k tělesné regeneraci. Jenomže to nemusíme být sami, kteří by si uvařili negativní myšlenkový "guláš". Může to být cizí osoba, která následně tuto mentální negativní kakofonii může vyslat k nám. Výše uvedení doktoři mimo jiné také demonstrovali, že počet bílých krvinek vzroste až o 1500 jednotek, když vsugerují pacientům pozitivní emoce. Po vnucení negativních pocitů byly bílé krvinky redukovány o 1600 jednotek ( bílé krvinky neboli leukocyty jsou jednou z hlavních obran proti chorobám v lidském organismu).

Wolf Messing byl slavným psychotronickým fenoménem, který procestoval svět a byl otestován takovými osvícenci, jako byl Eistein , Freud či Gandhi. Stýkal se velmi často s lidmi na velmi vysokých místech. Messing měl to štěstí, že na poslední chvíli uprchl před invazí do Polska, protože Hitler na něho vypsal odměnu ve výši 200 000 marek. Stalin velmi dobře věděl o Messingovy schopnosti projektovat myšlenky do mysli jiného člověka či kontrolovat nebo "zatemňovat " mysl druhé osoby. Během prvních schůzek Messinga se Stalinem si ruský diktátor vymyslel přímo ďábelskou zkoušku. Messing měl pod psychickým vlivem mnoha osob provést bankovní loupež a odnést 100 000 rublů z Moskevské ústřední banky, kde jej pochopitelně nikdo neznal. Nemusím zdůrazňovat, že tento úkol Messing bez obtíží splnil, když pokladníkovi předložil prázdný papír s tím, že je to šek na požadovanou částku. Šlo o vynikající sugesci. Takových zkoušek bylo Messingovi předloženo nespočet. Zprávy o Stalinových pokusech s Messingem se rychle šířily v horních vrstvách moskevské společnosti. Mnoho lidí mělo strach, že je Messing nebezpečný člověk, ale Stalin sám si to nemyslel.

Nakonec Messing dostal povolení od "nejvyšších autorit" svobodně cestovat po celém Sovětském svazu. Nejen pro Stalina byl Messing zářící hvězdou první velikosti. Jeho jméno kolovalo i mezi renomovanými vědci. Například držitel Nobelovy ceny Dr. Nikolaj Semjonov, víceprezident Akademie věd SSSR řekl v časopise řekl v časopise Věda a náboženství v roce 1966 jak je nesmírně důležité studovat takové fenomenální schopnosti jakými disponuje například Wolf Messing. Samotný Messingův život vypadá mnohdy až bizarně. Prchající před nacisty vstoupil do Ruska v roce 1939 ukrytý ve vagóně se senem. Dalo by se říci skoro úplně normální člověk, Žid a emigrant. Přesto o tři roky později již jako sovětský občan mohl nakoupit a darovat sovětské letecké obraně dvě bitevní letadla. Každé z nich neslo na trupu jméno WG Messing.

Vraťme se však ještě o pár let zpátky. Ve varšavském divadle již v roce 1937 za přítomnosti tisice lidí Messing předpověděl, že pokud se Hitler obrátí na východ bude to jeho konec. Fašstický vůdce byl velmi citlivý na proroctví podobných obsahů. Psychotronik Eric Hanussen byl již tou dobou zavražděn, protože věděl velmi mnoho o fašistických plánech. Poté co Messing uprchl do Ruska jeho celá rodina byla zmasakrována ve Varšavském koncentráku. Jak čistě myšlenka prochází mými receptory závisí od toho, říká Messing, jakou koncentrační schopnost má vysílatel. Jestliže kupa sporných myšlenkových proudů prochází myslí vysílatele, vliv na čtenáře myšlenek bude nejasný, asi tak jako když si prohlížíte rozmazané fotografie.

Je zajímavé, že nejlépe přijímám myšlenky hluchoněmých, sděluje Messing, asi proto , že mají větší obrazotvornost než ti ostatní. Messing však měl ještě jeden dar o kterém se mnoho nepsalo av jeho publikované biografii a něm není ani zmínka. Messing byl dlouho aktivním prorokem. Navzdory zákazu předpovídat, Messingova proroctví čas od času vyvolala prudký ohlas ve vysokých sovětských kruzích. V roce 1940 nebyly vztahy mezi Ruskem a Německem nijak špatné. Rok před tím podepsal Stalin pakt o neútočení s Hitlerem. Nicméně právě v roce 1940 se nechal Messing v jednom moskevském klubu slyšet, že sovětské tanky vjedou do Berlína. Pověst o Messingově prohlášení prosákla na veřejnost a způsobila senzaci mezi komunistickou elitou.

Stalin totiž stále odmítal věřit, že Hitler provede invazi dokonce i tehdy, když den na to německé tanky pronikly na ruské území. Jestliže tedy Stalin nevěnoval těmto proroctvím pozornost v Německu tomu bylo právě naopak. Německé velvyslanectví okamžitě vzneslo protest. Mimo jiné Hitler totiž ještě stále zuřil nad Messingovou předpovědí o jeho smrti. V roce 1943 se Messing opět odvážil učinit další veřejné proroctví. "Baltik, Bílá Rus, Ukrajina, Krym toto vše padne do rukou Hitlera." Konec války stále ještě nebyl v dohledu. Messing sám byl evakuován do bezpečí na Sibiři. V Novosibirsku později Messing před uchváceným publikem sdělil, že válka skončí v květnu roku 1945, pravděpodobně v prvním týdnu měsíce. Wolf Messing byl pozoruhodný člověk. Je jenom škoda, že u nás není mnoho dostupné literatury, která by mapovala je velmi zajímavý a bizarní život. Existují desítky zadokumentovaných psychotronických kousků , které doslova obletěli celý svět. Tem kdo se zajímá o psychotroniku by zcela určitě měl v mysli držet Messingovo jméno, tento muž si to zaslouží.

marianka79
20. júl 2010

Psychická intuícia – keď jednoducho vieme, čo sa stane

Psychická intuícia spočíva v tom, že vopred akosi jednoducho vieme, čo nastane – buď nás to napadne, alebo máme pocit, že sme to práve “vymysleli”. Preto je psychická intuícia veľmi ťažká na overovanie. Zle sa odlišuje, ktoré myšlienky sú naše vlastné a ktoré sú “záblesky budúcnosti”.

Psychickí intuitívci veľmi často fungujú vnútri oveľa rýchlejšie ako zvyšok sveta – čo ich nezriedka popudzuje. Rýchlo robia úsudky a rozhodnutia, ich mozog pracuje skokovito, majú záblesky poznania a narábajú s informáciami, ktoré si nikto okolo nich neuvedomuje. Vynikajúco spájajú aj zdanlivo nesúvisiace informácie. Často sa vám zdá, že dokončujú vaše vety miesto vás.

Na pohľad bývajú nekonvenční, často podľa posledných módnych trendov, sršia nápadmi a majú tendenciu veci robiť inak. Vďaka rýchlemu mozgu sú pružní, prví sa smejú na vtipe a prví dokončia krížovku. Vrhajú sa do každej novej skúsenosti v zlomku sekundy a nezdržiavajú sa obavami alebo neistotou.

Psychická intuícia je psychický zmysel, ktorý sa najviac upiera na budúcnosť a takíto ľudia sa často považujú za prorokov a veštcov. To preto, že psychická intuícia prichádza v ostrom záblesku vedomia, často bez podporných faktov, a tak najviac upútava pozornosť. Keď máme vízie budúcnosti cez psychické videnie alebo cítenie, veľmi často ich sami pred sebou znevažujeme ako “fantázia” alebo “vnútorné strachy”. Pri psychickom počutí zas často “hovoríme sami so sebou”.

Mimochodom, na toto posledné mám vlastný príklad: bojovala som s rakovinou. Šamanským putovaním som sa skontaktovala s nádorom a pokúsila som sa s ním dohodnúť, ale bezúspešne – vyhlásil, že ma dostane. Tak som sa s tým zmierila a pokúsila som sa urobiť aspoň časť z toho, čo som premeškala a čo on udával ako dôvod na moju likvidáciu – založila som stránku minigrimi. No a keď sa stránka rozbehla, jedného dňa som pozerala televíziu a odrazu som sa počula, ako nahlas zčistajasna hovorím “game over” (hra skončila). Sprvu som ani nechápala, prečo som to povedala a aký význam to má. Najprv som myslela, že môj čas práve vypršal… Keď som to však dostatočne dlho omieľala, došlo mi, že po “game over” v mojom podvedomí vždy nasleduje “new game” (nová hra) a tak že to bola správa pre mňa ”túto lekciu si zvládla, ide nová”.

Psychická intuícia je mimotelové vnímanie (ESP, extrasensory perception), ktoré neprichádza ako vízia, hlas či pocit, ale ako vnútorná istota, vedenie. Toto vedenie sa môže vzťahovať rovnako na minulosť, prítomnosť i budúcnosť.

“Anténa” pre psychickú intuíciu sa nachádza na vrchole hlavy:

Ak ho chceme aktivovať, sústredíme pozornosť a myšlienky nahor. Predstavíme si, ako sa nám na vrchole hlavy otvára lievik a smeruje do stredu Vesmíru. Ak chceme intuitívne “ohmatať” osobu, miesto alebo budúcnosť, sústredíme svoju pozornosť smerom nahor a registrujeme naše prchavé prvé dojmy.

Neurobiologický základ pre umiestnenie psychickej intuície na vrch hlavy spočíva v tom, že v týchto miestach leží čosi, čomu sa hovorí “lebečný šev” alebo tak nejak – zrastenina lebečných kostí, ku ktorej dochádza až neskôr po pôrode. V podstate sa rodíme s lebečnými kosťami nezrastenými a na hlave máme “mäkké miesto”, cez ktoré aj po zrastení lebečných kostí zostávame prepojení so zvyškom Vesmíru. Toto miesto predstavuje najjednoduchší a najrovnočiarejší prístup ku corpus callosum, “môstiku”, ktorý spája pravú a ľavú mozgovú hemisféru.

Navyše ak sústavne presúvame pozornosť smerom k vrcholu hlavy, dochádza k zmenám mozgových vĺn – dostávame sa do stavu alfa, ktorý sa najčastejši spája so zmenenými stavmi vedomia a zvýšenou mimotelovou vnímavosťou.

Z metafyzického hľadiska sa tá oblasť aury, ktorá sa nachádza na vrchole hlavy, už tradične spája s otváraním sa smerom k vyššiemu vedomiu. Je to tzv. korunná čakra, brána k našej spiritualite.

Nech už sa držíme hociktorého vysvetlenia, nemusíme čakať na to, až nás znova nejaká intuícia “osvieti”. Môžeme otvoriť tento kanál celkom vedome a vtedy, kedy to potrebujeme. Vlastne je to kanál, ktorý sa nám bude vždy najľahšie “zapínať”. Proces “myslenia nahor” doslova otvára dvere k univerzálnemu vedeniu (akaši).

Cvičenie 1: Otvárame kanál psychickej intuície
Uvoľnime sa, pohodlne sa usaďme a zavrime oči.
Predstavme si lievik, ktorého široký koniec vychádza z vrchola našej hlavy a rozširuje sa smerom od nás a nahor (ako na obrázku hore).
Jemne presunieme svoju pozornosť nahor a sústredíme ju tak, aby vychádzala cez lievik z tela. Buďme otvorení každému pozitu a zážitku.
Nesnažme sa príliš sústrediť! Prílišná snaha spomaľuje proces.
Skúsme si trénovať prepínanie sa medzi obvyklým stavom s otvorenými očami a “myslením nahor” so zatvorenými očami.
Registrujeme, ako sa nám do mozgu dostáva množstvo informácií a všimnime si, že sa cítime vo väčšom súlade so zvyškom sveta.

Poznámka: Psychická intuícia je najrýchlejší z našich mimofyzických zmyslov. Niekedy je však taká efemérna, že ju ťažko postihnúť. Podstatné je zachytiť svoj prvý dojem. Ak ho ignorujeme alebo čakáme na niečo precíznejšie, celkom premeškáme moment “osvietenia”.

Cvičenie 2: Vnímanie na diaľku

Psychická intuícia je najvhodnejšia forma ESP, ak sa potrebujeme rýchlo naladiť na niekoľko rôznych miest. Presunieme svoju pozornosť nahor a potom si vykresľujeme jednotlivé miesta a zaznamenávame svoje dojmy.
Vyberme si nejaké miesto, ktoré si chceme na diaľku preskúmať.
Určime si, čo na tomto mieste chceme skúmať. Či tam niekto je? Čo sa tam deje? Či sa vaše príkazy dodržiavajú?
Potom zatvoríme oči a vykreslíme si miesto v duchu.
Presunieme svoju pozornosť nahor. Zaznamenáme prvé dojmy a zapíšeme si ich.
Overíme si to tým, že na dané miesto zatelefonujeme a zistíme, či sú naše prvé dojmy presné a nakoľko.

Cvičenie 3: Stopujeme minulosť

Ak máme pocit, že v našej minulosti môžu ležať vysvetlenia pre rôzne veci, môžeme to skúsiť s psychickou intuíciou. Vyvolajme si v duchu obraz záhadnej alebo nevysvetliteľnej minulosti a pomaly ho skúmajme. Snažme sa privolať si naše vtedajšie pocity, alebo sa jednoducho naň pozrime ako na film v kine. Okamžite si zapisujme všetky nečakané myšlienky a nápady, ktoré nám prídu na myseľ. Nesnažme sa ich okamžite analyzovať, len ich hoďme na papier v tom poradí, ako prichádzajú. Neskôr si prečítajme poznámky a pozrime sa, nakoľko dokážu osvetliť to, čo nám v minulosti zostalo nejasné.

Cvičenie 4: Intuitívne skenujeme problematických ľudí v našom živote

Ak sa v našom živote musíme potýkať s problémovými ľuďmi, môžeme využiť psychickú intuíciu na to, aby sme našli najvhodnejší spôsob, ako s nimi jednať.
Pomyslite si na problémového človeka, s ktorým sa doťahujete (šéf, svokra, sused).
Vykreslite si pred vnútorným okom vždy jedného človeka v čase a sústreďte sa na spôsob, ako zlepšiť vaše vzájomné vzťahy.
Presuňte pozornosť nahor a zaznamenajte svoje dojmy.
Buďte otvorení všetkým nápadom, ako s ním jednať, akú taktiku a prístup použiť. Pozrite sa aj na to, či vám intuícia napovedá, prečo daný človek reaguje daným spôsobom. Takto nebudete brať jeho správanie v budúcnosti osobne.
Zapíšte si všetky dojmy a využite ich pri najbližšej príležitosti.

Cvičenie 5: Skenujeme budúcnosť

Budúcnosť sa psychicky dosť ťažko modeluje, pretože obsahuje nespočetné množstvo možností a pravdepodobností. Tieto však vieme “skondenzovať” pomocou psychickej intuície na únosné množstvo. Keď uvažujeme o tom, aké možnosti máme pri riešení nejakej životnej situácie, jednoducho zapojíme svoju psychickú intuíciu:

Vyvoláme si v duchu rozhodnutie, ktoré musíme v najbližšej dobe urobiť, alebo problém, ktorý treba vyriešiť.
Urobíme si stručný náčrt možností, ktoré vidíme (konať teraz, vyhľadať pomoc niekoho iného, nechať veci vyvíjať sa samospádom, čakať prichystaný okamžite konať a podobne).
Berieme možnosti jednu po druhej a zamýšľame sa nad nimi.
Pri každej novej možnosti presunieme myslenie nahor. Vyciťujeme, ktorá z nich sa javí ako najvhodnejšia.
Všetky dojmy si zapíšeme a neskôr si ich prezrieme a rozhodneme sa, ako budeme konať.

Poznámka: Nebojme sa, že nám intuícia prinesie niečo, čo sa nám nebude páčiť! Žiadna budúcnosť nie je pevne vytesaná do kameňa. Budúcnosť je tok udalostí a my ho môžeme svojím konaním meniť. Psychickú intuíciu môžeme použiť na to, aby sme našli cestu najmenšieho odporu, ako budúcnosť meniť.

marianka79
20. júl 2010

Intuícia alebo inštinkt?
Riadite sa intuíciou? Alebo skôr inštinktom? Má moderný človek vôbec ešte inštinkty? A čo šiesty zmysel?

Čo je to intuícia?
Intuícia je duchovná schopnosť vedieť bez slov, vnímať pravdu bez vysvetľovania. Funguje mimo času a priestoru. Môže sa prejaviť ako predvídanie budúcnosti. Pracuje s informáciami, ktoré získavame tak vedome, ako aj nevedome. Intuícia dokáže bleskovo dávať dohromady myšlienky. Napríklad tvorivé myslenie sa všeobecne považuje za intuitívne, prebieha mimo vedomia a do vedomia vstúpi až jeho výsledok. Géniovia ako Edison alebo Einstein pracovali s veľmi zušľachtenou a rozvinutou intuíciou.

Kde sa rodí intuícia?
Intuícia sa objavuje niekde medzi hlbokým spánkom a bdením. Môžu to byť sny, ktoré nám ukazujú budúcnosť.

Dá sa intuícia rozvíjať?
Dôležité je naučiť sa intuícii dôverovať. Všetci máme nejakú víziu, akí chceme byť, čo by sme radi robili, zmenili, ako by sme sa chceli správať a podobne. Ale málokto už je natoľko odvážny, aby si podľa toho zariadil život. Všetci ľudia majú schopnosť nasledovať svoju intuíciu. Jednoduchý príklad: zazvoní telefón a vy uhádnete, kto volá. To je intuícia.
Ale zase žiť vo svojej intuícii až príliš, tiež nie je dobré. Ak sa budeme zaoberať len myšlienkami na budúcnosť, bude sa nám prítomnosť zdať nudná. A uviesť naše sny do reality, to si žiada poriadnu dávku trpezlivosti, dôvery, sebavedomia a sústredenosti.

Čo je to inštinkt?
Inštinkt je účelné správanie. Často je vyvolané určitým podnetom, ktorému sa ani mladý živočích nemusí učiť, i tak ho vykoná hneď na prvýkrát takmer dokonale – pavúk „vie“ vyrobiť na prvýkrát pavučinu, včely plásty. Pojem inštinkt vyjadruje jednak istý automatizmus a jednak istotu a dokonalosť daného správania.

Máme ešte inštinkt?
Moderný človek má inštinkty len slabo rozvinuté. Vníma totiž nadmieru podnetov a informácií a musí si vyberať, na čo chce reagovať a či vôbec chce. K človeku, na rozdiel od zvierat patria zábrany, t. j. schopnosť nereagovať inštinktívne. Silnou zábranou je morálka.

Intuícia alebo inštinkt?
Intuícia sa niekedy od inštinktu ťažko rozlišuje. Môžeme napríklad povedať: „Vycítila som to inštinktívne.“ alebo: „Vycítila som to intuitívne.“ a nie je v tom prakticky rozdiel, píše vo svojej knihe Tajomstvo dvoch partnerov Jana Heffernanová.
Ako inštinkt, tak intuícia sú v nevedomí. Inštinkt sa vzťahuje skôr k prírode a k nášmu vývoju, ale keď niečo robíme inštinktívne, robíme to prirodzene. Rovnako tak, keď niečo robíme intuitívne. Je to pre nás prirodzené, súvisí to však skôr s duchovnom a s tím, ako a o čom premýšľame. V niečom je intuícia presným opakom inštinktu. Inštinkt nás totiž vždy vedie k druhým, jeho uspokojenie zakaždým závisí od niečoho iného než od nás. Intuícia nás vedie len k nám samotným. Nemá žiadne závislosti, nepotrebuje druhých.

Máte šiesty zmysel?
Ľudských zmyslov sa tradične uvádza päť: zrak, čuch, hmat, chuť a sluch. Pojem šiesty zmysel sa pokúša tento zoznam o jednu položku rozšíriť. Šiesty zmysel sa označuje za schopnosť nadprirodzeného alebo mimozmyslového vnímania, schopnosť vycítiť napríklad určitú situáciu. Je to vlastne veľmi silná intuícia.

Ako inštinkt a intuíciu rozlišuje psychologička Lenka Novotná:

Inštinkt a intuícia – i keď pri hlbšom zamyslení sa zdá, že sú to pojmy navzájom dosť podobné, napriek tomu my všetci, tak laici, ako i odborníci z odboru psychológie, cítime určité odlišnosti, ktoré prepožičiava týmto slovám úplne iné významy. Obe tieto vnútorné schopnosti živých bytostí, aspoň nás ľudí, sú viac-menej nezávislé od našej skúsenosti, získanej počas nášho krátkeho života. Máme ich vrodené, odovzdané generáciami našich predkov. Čoraz častejšie sa však presadzuje názor, že ľudia moderného sveta nevyužívajú tieto základné stavebné kamene našej osobnosti, akoby menej vedeli načúvať svojmu vnútru a strácajú svoje „zvieracie“ schopnosti.

Inštinktívna reakcia na to, čo sa okolo nás deje a čo sa nás nejako vnútorne dotýka, je vždy okamžitá a jednoznačná. Je odpoveďou na pudové pohnutia našej psychiky, ktorá je priamo napojená na našu telesnú schránku. Inštinkty sa spájajú hlavne s našimi primárnymi potrebami (jesť, piť, spať, vyhnúť sa bolesti), ale pomáhajú tiež vytvárať psychickú harmóniu (získať pocit bezpečia, lásky a sebaúcty). Inštinkt vychádza odkiaľsi zdola, z našich koreňov.

Intuícia obsiahne situáciu v jej celku, je to schopnosť zachovať sa podľa svojej vnútornej múdrosti a častejšie sa spája s akousi duchovnou nadstavbou našej psychiky. Akoby sme náhle, bez logickej úvahy prenikli k jadru problému, situácie a presne vedeli, čo máme urobiť, ako sa zachovať. Môže byť značne potlačená, ale schopnosť načúvať je daná každému a možno ju nevyčerpateľne rozvíjať. Niektorí ľudia, ktorých myslenie je orientované určitým smerom, môžu vnímať svoju intuíciu ako prepojenie s vyššími mocnosťami, vidiac seba v pevnom systéme univerza, zaisteného celistvosťou a zmysluplnosťou a spätosťou seba a okolia. Smeruje k niečomu vysokému, presahujúcemu nás. Tušíme v nej pohyb hore, zhora.
Akoby obe tieto schopnosti rámovali našu osobnosť, dávali jej jasné ohraničenie a pritom prerastali do okolitého sveta.
Predstavme si pudovú, inštinktívnu podstatu človeka ako pevné základy domu, ktoré sú zapustené do pivničných priestorov, je to niečo, čo nám dáva stabilitu a bez čoho nemôžeme prežiť, nieto vyrásť do výšky. Intuícia je teda v tomto dome niečo presahujúce, akési fluidum, zastrešenie, možno i tajomná pôda plná dobrodružstva a objavovania nového a na prvý pohľad skrytého.

Pojem šiesty zmysel, teda schopnosť mimozmyslového vnímania, sa vysvetľuje podobne ako samotná intuícia. Existujú rôzne teórie, či sú tieto pojmy označením toho istého, alebo sa hovorí o iných javoch. Zjednodušene možno povedať, že intuícia ako schopnosť sa môže prejavovať práve cez šiesty zmysel, ktorý nazerá na veci komplexne (bez zapojenia bežne používaných piatich zmyslov) v tom istom momente.

ivanko8
20. júl 2010

Zdravím všetky anjelinky!
Som práve na chvíľu na Internete a pozerám, čo je tu nové.
@marianka79, to si sem pridala poriadne články! 😲
Ten druhý je od Helar a odkiaľ je ten prvý?
Ja pre zmenu a na odľahčenie pridám pár múdrostí o deťoch:

Nic nemá na dítě lepší vliv než chvála.

Přímka je nejkratší vzdálenost mezi dítětem a čímkoli, co se dá rozbít.

Ten, kdo řekl, že štěstí se nedá koupit, zapomněl na štěňata.

Z čeho se můžeš těšit dnes, neodkládej na zítřek.

Každý si rád vyslechne radu přítele, už jen proto aby se jí neřídil.

Dědičnost je to, na co věříme, když máme inteligentní dítě.

Když se narodí dcera, jako by se sedm loupežníků do komory vloupalo.

Stát se otcem není složité, ale být jím doopravdy ano.

Dá to práci, odnaučit naše děti našim zlozvykům!

Kdo chce pokazit životní dráhu svých dětí, ať jim odstraní z cesty všechny překážky.

Dětská lež nemusí být vždycky vadou, může být také příznakem fantazie.

Když děti nedělají nic, dělají neplechu.

Jedině děti vědí co hledají.

Mateřská radost je to, co žena cítí, když všechny ženiny děti spí.

ivanko8
20. júl 2010

@marianka79 vidím, že tento problém je Tvojou srdcovou záležitosťou. 😉

ivanko8
20. júl 2010

@samika ahoj, pridám sa teda aj ja. Poznám tiež viacero ľudí, ktorí majú podobné zážitky ako ty. Máš zvýšenú vnímavosť na tieto javy, pokiaľ sa stanú niekomu, s kým si bola významnejšie citovo prepojená. Táto vnímavosť často kolíše, takže niekedy reaguješ aj viackrát v kratšom období a niekedy nemusíš aj roky cítiť nič. Zvýšená vnímavosť Ti dáva dobré predpoklady na rozvinutie rôznych schopností, ktoré sa vzťahujú k intuícii, telepatii a podobne. Väčšina ľudí začína veštením z karát, numerológiou alebo astrológiou. 🙂

ivanko8
20. júl 2010

A ešte, kým zase odídem, sa chcem pochváliť, že som si kúpil knižku od mojej obľúbenej autorky Bärbel Mohr (a tentokrát píše aj s manželom Manfredom) "Vnímej srdcem a potkáš svůj život". Kniha trochu nadväzuje na objednávanie si z vesmíru (alebo aj Tajomstvo) a je o vnímaní a práci nielen myšlienkami, ale aj pocitmi. Také - od pozitívneho myslenia k pozitívnemu cíteniu. Jeden citátik: "Zaměřuj svoji pozornost na láskyplné úhly pohledu." 😵

marianka79
20. júl 2010

@ivanko8 ahoj hej či je to intuícia telepatia inštinkt riadim sa podla nich objavujem nové vlastnosti a schopnosti a ešte ma najviac zo všetkého zaujíma tretie oko 😉 čelová čakra a tak.....

marianka79
20. júl 2010

@dali4 nevieš či sa objavili niekde na slovensku? http://translate.google.sk/translate?hl=sk&sl=c...

marianka79
20. júl 2010

jáááj prečo mi tam behol tento link??? 😕