Máte skúsenosti s chovom čivavy v byte?

12. jan 2021

ahojte dievcata dcera na 8r narodeniny si velmi zela psa civavu ,za mna mini civavu . Mate niekto skusenosti s chovom psika ? Narocnost , krmenie, povaha. Moj nazor ,ze ten psik je vylakany ,takze moc asi aktivny nebude skor sa stranit ludom. Zvazujem pre aj proti.ja milujem zvierata starat sa viem ale zaraza ma ako riesit ked budem.v praci 8nhodin kde ostane psik? Manzel.pracuje tiez v zahranici prakticky by bol akoze sam . Ale mozem ho nechat sameho ? Co s nim.bude ? Trapit sa ,nudit sa . Mam aj mamu ale ona je proti .ze s tym bude robota navyse aby ho strazila a davala pozor kde sa.vycura atd . Ja neviem ,tyrat ho tym , ze bude.pol.dna sam nechcem . Ak sa ma trapit knucat za nami ,kym budeme prec tak to je.urcite vyhra pre psika . Ako to riesite vy najma bytovkari ?dakujem pekne za odpovede . Pekny vecer...

nely1704
12. jan 2021

Psíka Vám nedoporučujem, viacmenej si si sama odpovedala, poslúchni mamku

tncka
12. jan 2021

My sme mali psa,bol to krizenec a naucil sa za par dni ze 8h musi byt sam. Dostal rano co potreboval,par dni poknucal ale pochopil ze poobede sa vsetci vraciame k nemu a bol spokojny. Aj tak este spal potom ked som odchadzala do prace. Najprv vyvencila,vratil sa do pelechu a chrapal. Ziadne utrpenie. Poobede hodinova prechadzka,zahrada,hra,navrat vecer,nazral sa,okupali sme ho a zaspaval pri krbe spokojny. Ziadne tyranie psa v byte 🙂 otazka je co snim ak budete chciet niekam vypadnut na dovolenku,mama ti ho asi nepostrazi,ja som taky problem nemala,ona ho pytala ako vnuca🤣🤣🙈

sissy27
12. jan 2021

8 hod bez problémov vydrží, len teda kým je šteňa, tak treba naučiť hygiene. Dcéra bude skôr doma zo školy ako ty z práce, takže rovná čiara domov a vyvenčiť psa.
Nevýhoda u psa akejkoľvek rasy je v tom, že musíte riešiť čo so psom cez dovolenku, nemôžete len tak vypadnúť na celý deň sami niekam, vždy musíte myslieť na to, že aj o psa sa treba postarať, či už ho zobrať so sebou alebo mu zabezpečiť opateru. No a treba rátať aj s financiami za veterinára, hlavne ak sa vyskytnú zdravotné problémy, tak sú to aj stovky €.

bea2804
12. jan 2021

My mame tiež psa - Yorkshíra. Naučili sme ho návykom, a nemáme vôbec žiadny problém. Tiež je pravda, že maximalne bol sám doma 5 hodín. Poriadne si to premysli. Pes nie je hračka, je to totižto veľmi veľká zodpovednosť. Musíš svoj čas prispôsobiť aj jemu (venčenie, učenie návykov- tiež to dlhší čas trvá) A je to tiež finančne náročné. No nášho psa by som nikdy v živote nevymenila! Je to náš chlpatý člen rodiny.

julie19
12. jan 2021

Psík je veľmi veľká zodpovednosť, dobre si to premyslite. My sme cca 3 mesiace pracovali na tom aby sa naša Clea naučila vypýtať von, dokym sa nenaučí sám vypýtať je nutne rátať s občasnými mlačkami a bobkami v byte a hlavne veeelmi veľa venčenie a trpezlivosti aby psík pochopil že keď spraví potrebu vonku je to dobre ... hneď ako sme ju naučili hygiene a chodiť pri nás na prechádzke tak už bolo do re a teraz je to láska na cely život... psík Vám vie dať veľa lásky ale aj veľa potrebuje, starostlivosť, trpezlivosť, lásku a v neposlednom rade aj financie (čip, očkovania, kastracia, odčervenie a akékoľvek iné úkony u veterinára hradíte vy a často to nie je malo) ... Ked to vide bude to milovaný člen rodiny ale skutečně si to treba zvážit aby sa vám potom nestalo ze budete riesit aj ako sa psíka zbavit

jankaovecka
12. jan 2021

Mini civava neexistuje!!!