Matovič chce black out - čo na to hovoríte?

1. apr 2020

Včera som zapocula, že sa zvažujenokrem iného aj black out na 3 t zavrieť, vypnúť všetko okrem nutného pracovníci vodárne, elektriky, zdravotníctvo skrátka všetko bude fungovať iba najnutnejsie.Neviem či mysleli aj zavrieť obchody predsa len veľa pracovníkov, zákazníkov čo si o tom myslíte?

princeznasevera
1. apr 2020

Ze nastal koniec sveta

zutera
1. apr 2020

Asi by nám nezbylo nic jiného než vydržet,asi lepší než se s tímto všetkým trapit rok-rok a půl

oli18
1. apr 2020

Suhlasim

eliska13
1. apr 2020

Ja som to počula len na jedno ucho, ale možno by to pomohlo.Takto mal byť vrchol v máji, polke júla a budeme sa s tým s...t ešte na jeseň.Som rada, že ľudia nepribúdaju, tak ako avizovali, ale, keď už Kia ide otvárať aký to má vlastne všetko zmysel?reálne si to neviem predstaviť ako by bolo uplne všetko zatvorene, ale pristupila by som na všetko len nech už je pokoj

janinah
1. apr 2020

Hlavne si myslím,že premier má okolo seba dosť odborníkov aj virologov aj ekonomov,ak už o tom niekde niečo povedal,tak je to dosť reálne a malo by to mať význam.Prežijem všetko,len nech tu nemáme druhé Taliansko,to by sme nezvládli.

0silvia0
1. apr 2020

3 tyzdne by sme nejako vydrzali. Lepsie ako to natahovat cele minimalne do konca roka...

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lauritka
1. apr 2020

no jo a zas po tomto začnú najazdy na obchody... potraviny.

deedol
1. apr 2020

otazka je, preco si mysli, ze to pomoze. zachytil to niekto? kolektivna imunita sa nevybuduje a potom staci zas 1 nakazeny a mame to tu znova...

eliska13
1. apr 2020

@janinah tiež si myslím.Len si neviem predstaviť zase tu paniku v obchodoch, ak by sa povedalo, že bude všetko zatvorené a ľudia sa majú zásobiť.Ja ani nerozumiem aký malo zmysel otvoriť prevádzky od pondelka.Zase viac ľudí v autobusoch, obchodoch, rady pred obchodmi.Ked som včera videla starých ľudí o palickach pred Billou pol hodinu ako čakajú na vozík v 2 stupnoch smutno mi bolo.

nikpa
1. apr 2020

Najrýchlejší spôsob ako sa z tohto dostať. Myslím, ze radšej zostať zopar týždňov iba doma ako sa takto trápiť ešte dlhé mesiace. Určite by sme to všetci doma zvládli, ked chceme vieme byt aj rozumný národ.

janinah
1. apr 2020

@eliska13 starí ľudia pred obchodmi....bud ozaj musia ísť na nákup,lebo im nemá kto nakúpiť a to by mala riešiť obec,mestská časť a pod a robiť donášky....alebo idú na výlet do obchodu a to by som ich bila ako malé deti.....a tiež myslím,že ich dospelé deti by ich mali zásobovať a dôrazne trvať na tom,aby trčali doma,len tu už bolo x príspevkov,že svokrovci,rodiča sa derú do obchodu a mladí ich nevedia doma udržať? to akože ozaj? ani ked ide o život,tak deda s babou doma neudržím??? hned sa ma niekto opýta,či by som ich zamkla,no áno,ak sa inak nedá,aj zamkla a nech volajú hoc aj polícii....

eliska13
1. apr 2020

@janinah ale veď vieš...buď majú deti na druhom konci republiky, alebo nemajú žiadne, alebo....a sú ľudia hrdí, ktorí by nešli na úrad poprosiť o nákup veď to zvládnem sám vieš ako to je so starými ľuďmi.

mogaa
1. apr 2020

@deedol lebo to funguje v Číne....dnes hovoril na TA ako by to fungovalo....následne by boli strážené hranice a ktokoľvek by prišiel na Slovensko povinná karanténa pod dohľadom....Synovec žije v Siera Leone po ebole boli na koronu pripravení...prvé čo urobii zavreli hranice a stále tam nemajú žiadny prípad.....nečakali kým sa to tam objaví, hneď uzavreli hranice

pribinak
1. apr 2020

@janinah hm, bývam od našich viac ako 450 km. Nedokážem ich zásobovať, donášková sluzba má všetko obsadené, ako ich zamknem doma?
No, treba myslieť aj na to, že nie každý má rodičov vo vedľajšej dedine, či na 2. konci mesta
Myslím si, že Black out je nereálny

janinah
1. apr 2020

@eliska13 zas tolko ich nie je,tých čo majú kdesi preč deti....na toto sú poslanci,socialne služby,starostovia,teraz nech sa na toto sústredia na donášky starým,nie na hlúposti

janinah
1. apr 2020

@pribinak majú starostu? tak ho kontaktujte....načo ho volili,ak teraz nič nerobí?

mogaa
1. apr 2020

@janinah väčšina diagnostikovaných u nás sú 30-nici a aj tí môžu mať ťažký priebeh....nie je to že zomierajú len starí alebo chorý....teraz v Maďarsku zomrel zdravý 13ročný chlapec

pribinak
1. apr 2020

@janinah na to všetko potrebuješ prachy a tie maličké obce s 550 obyvateľmi vôbec nemusia mat. Sú obce ktoré sú v konkurznej správe, nemajú ani fúka. Nie aby platili donasky a ľudí čo to budú robiť

pribinak
1. apr 2020

@janinah volili, nikto to u nás nechce robiť. Sám je senior. Obec je v nútenej správe.

sapetka
1. apr 2020

Cista teoria, cely black out. K tomu si myslim nedojde

mogaa
1. apr 2020

@eliska13 myslím že zásobovanie potravinami by robila armáda...to nie je že urobte si zásoby alebo pomrite od hladu....skôr sa obávam aby to dodržiavali aj romske komunity

mogaa
1. apr 2020

@sapetka nie je to teoria, vo Wu Chane (či ako sa volá to mesto)to tak urobili len to urobili až keď to tam prepuklo naplno....Krčméry o tom hovoril už dávno, že to je najúčinnejší spôsob....nie je to že Matovič vymyslel koleso a ide ho skúšať.....tak zastavili aj ebolu

deedol
1. apr 2020

@mogaa uprimne cinskym statistikam moc neverim, ale ok, dajme tomu, ze to funguje. neda sa vsak vypnut vsetko, aj keby zavreli obchody. /vodarne, elektrarne atd./
staci, ze na 10 den blackoutu niekto bez priznakov nakazi niekoho ineho, kto tiez nebude mat priznaky. inkubacna doba mu bude plynut aj po 21 dnoch (a moze nakazit dalsich). a staci len jeden clovek, aby sa to po otvoreni vsetkeho zasa rozbehlo. skratka mi to matematicky nesedi, ale mozno len nieco prehliadam, tak mi to vysvetlite, ak to chapete lepsie 🙂
plus sa vobec nevybuduje kolektivna imunita.

deedol
1. apr 2020

@mogaa este otazka, das prosim link na to, kde to krcmery hovoril? jeho beriem ako odbornika, tak keby som si to niekde precitala/pozrela, mozno by ma to trocha upokojilo. lebo zatial som v takom stave, ze mam pocit, ze niekto na nas ide skusat socialny experiment. dakujeeem🙂

lintu
1. apr 2020

@mogaa s tou Cinou opatrne.... Existuje viacero teorii, ze nie vsetko tam funguje az tak uzasne, ako sa to prezentuje. Lepsim vzorom vyzera byt susedny Taiwan.

ladyvi
1. apr 2020

@lubka261 nehnevaj sa, nemyslim to zle, ale 3 rocne dieta pochopi ovela zlozitejsie situacie ako to, ze dnes mame ryzu s kompotom. Deti skryte v pivniciach za vojny vedeli, ze rok nemoze vydat ani hlaska. Toto by ma trapilo najmenej, ze budeme na kompote a bez sladkosti a mnamiek. Ked sa 2 dni nenaje,bude mu aj kompot nakoniec stacit.

lenuliatko84
1. apr 2020

Ak to bude nevyhnutne,treba sa s tym zmieriť a respektovat.predsa len ide o dobro nas vsetkych

sapetka
1. apr 2020

@mogaa ja si nemyslim ze taketo riesenie je potrebne. A nic sa tym nezastavi jedine slovensko na tom ekonomicky bude este horsie ako doteraz