Meno pre bábo, páči sa vám meno Tamia?

anavipredam
28. dec 2018

Ahojte, dáke odporúčania na pekné mená?Aj pre chlapčeka aj dievčatko. Čo hovoríte na dievčenské Tamia? 🙂 ďakujem za návrhy už vopred 🙂

anavipredam
autor
30. dec 2018

@miminkaaa3 my mame koncom jula 🙂

lady911
30. dec 2018

Matias, Timea

drimonna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miminkaaa3
2. jan 2019

@anavipredam jej ano?? Tak skoro rovnako 😊

miminkaaa3
2. jan 2019

@drimonna no jasne ze dam..mozno az pri porode sa rozhodnem 😂

ejka82
2. jan 2019

my máme Elu a Mareka. Keby ešte niekedy mám dieťa, dievča by bola určite Marína a chlapec Riško 🙂

nikka455
2. jan 2019

@anavipredam Tamia je krasne meno. Mne sa paci aj Timea, Elizabeth, a chlapcenske Teo, Adam

drimonna
4. jan 2019

@anavipredam Je to fajn meno...Vedela by som vám poradiť, ale aj toto je fajn 🙂 Nemá ho každý druhý a vyznieva podobne ako Kamila ... Takže podľa mňa máte vybraté v pohode...Kebyže sa neviete rozhodnúť, tak môžete dať aj viac mien, ale aby sa zase k sebe hodili 🙂)) Max 3. Chlapčenské sa mi hlavne páčia zahraničné alebo také menej tradičné a tak, ale pekné také známe, ktoré sa mi strašne páčia, sú Šimon,Simon,Alex a tak 🙂 A kebyže súrodencov a dáte že Tamia tam k tomu ako chlapec by sa celkom hodil Timon,nie? 🙂))

joalti
12. apr 2019

@anavipredam Znie veľmi zaujímavé meno.. My mame Timeu a Mateja, nebránila by som tretie dat Tamiu alebo Jakubka.. prečo?? Timea, Matej, Tamia alebo Timea, Matej, Jakub 😊 co na to poviete?

anavipredam
autor
12. apr 2019

@joalti už je to isté, bude dievka Tamia a ďakujem za názor 🙂

joalti
12. apr 2019

@anavipredam jeeej a hlavne nech je to zdravucke... aj my budeme mat dievčatko a tiež dám Tamia.. 😊

evelyn0303
12. apr 2019

Super,poznám jednu z dvojičiek Dalma a Tamia,ja som chcela také,aby keď zakričím Ela,tak sa netočí 5dievcat v škole či škôlke 🙂 máme Evelyn a Tobiasa

rik01lulaka
12. apr 2019

My sme s muzom vyberali slovanské mená a nie nie su to iba tie slav, mir...dievky sú teda Lada, Jasná ak dakedy bude zase dievky bude asi Ziva...chlapci sme zvažovali Vratko, Ratibor, Radovan, Radim alebo Jan

rik01lulaka
12. apr 2019

@joalti súhlas, hlavne, ze bude dieťatko zdraveee

anavipredam
autor
12. apr 2019

@joalti tak podobne aj vám prajem 🙂

joalti
13. apr 2019

@anavipredam ďakujem 😊

viliama
13. apr 2019

Mne sa páči veľmi.

drakvak
13. apr 2019

Meno je to pekné ako veľa iných, čo sa ale mne osobne nepáči, sú zdrobneniny mien, ktoré ľudia potom tvoria (aj keď sa predtým dušovali, že dieťa budú volať celým menom), konkrétne keď je z mena Timea Timejka, zo Sarah Sárka či Sárinka, zo Sofie Sofinka a podobne... to už potom stráca tú svoju jedinečnosť. Ale vo všeobecnosti každý nech dá meno, aké sa mu páči - či slovenské tradičné alebo zahraničné, ako už mamičky hore spomínali, nech sa hodí k priezvisku a tiež vyhnúť sa zdrobneninám v oficiálnom mene- Branko, Mirko a podobne, hlavne u chlapcov, budú sa v dospelosti cítiť trápne pri diktovaní svojich údajov niekde na úrade 😉

tatmamina
13. apr 2019

Tamia je pekné meno, ja mám doma Tinku a Tamminku, píšu sa Tina a Tammi, samozrejme , že sa musí meno hodiť k priezvisku, boli jediné v škôlke, teraz v škole, pre mňa úplne jedinečnéééé

slavka12455
13. apr 2019

My mame Sarah a Tomasa 🙂
Starsia vybrala meno mladsiemu 🙂
Mne sa velmi paci Tamia ;)

aknamorka22
24. mar 2021

@anavipredam ahoj, dala si nakoniec meno Tamia? Nemajú s tým ľudia problém? 🙂

anavipredam
autor
24. mar 2021

@aknamorka22 ahoj áno máme Tamiu. A vôbec. Má meniny na Tamaru, akurát nie je v každom kalendári ešte 🙂

aknamorka22
24. mar 2021

@anavipredam ďakujem krásne za odpoveď. Mne sa veľmi toto meno zapáčilo na prvý krát ale keď ho niekomu spomeniem tak má reakciu: "cooo? Aké meno? To také aj existuje? Ako sa to vyslovuje?" A podobne. Tak ma to trochu odrádza.

anavipredam
autor
24. mar 2021

@aknamorka22 takto nech si každý dá aké chce. Každý si zvykne. Áno starší ľudia sú schopný takto reagovať ale ako náhle sa narodí tak všetci budú len Tamuška, Tami, ja ju volám moje malé Tamčo 😃 keď ma nasere tak Tama 😃😃 ale jedine čo svokra riešila na začiatku že si to nešla zapamätať. Ale inak normálka. Ja som ho mala vyhliadnuté ešte som ani netušila že tak skoro ho použijem 🙂 neboj nič už ich je veľa. Minule v televíznych bola už 13ročná Tamia 🙂

veronice
24. mar 2021

@anavipredam ja som zastanca slovenskych mien,. Tie kadejake vymyslance ktore koncia Seherezadmi a podobne (uz som zazila aj meno Kitty lebo citujem "mam rada macicku hello kitty tak sa moja dcera vola po nej"... Uplne bez srandy....) ale meno Tamia mi pride este ok 🙂 Znie to tak inak ale jemne a nedrazdi to usne bubienky ked to pocujem 😁 kamaratka ma Melissu, ale oni ziju cca kazde dva roky v inej krajine takze chceli nieco multi-kulti 😊 a dalsia kamoska ma malu Ellianku.

anavipredam
autor
24. mar 2021

@veronice mne napríklad žiadne neevokovalo okrem Tamii. Ja som ho raz objavila v kalendári a vravím si keď raz, tak bude. A ak sa podarí druhé tak absolútne netuším aké dám ani dievčatku ani chlapcovi. A zas jasné odtiaľ podtiaľ. Ale ja sa pozerám na to tak, aby to pekne vyznelo aj ako celé aj ako skratka, alebo zdrobnenina a hodilo sa k priezvisku. Tamia, je ako Timea. Je to o vkuse každému sa páči niečo iné. Ja zas keď vidím Olívia, Sofia, Ema, Lea na každom rohu. Pre mňa sú toto vôbec nie pekné mená. Takže tak, každý nech si urobí po svojom. Ja keď som si v hlave povedala Tamia presne som si ju vedela predstaviť že sa je to meno pre ňu, taký ten inštikt 🙂

chrumka120
24. mar 2021

@anavipredam mne sa páči, ale keby som ja mala ešte jedno, čo už nebudem mat, tak by som dala Sofia, krásne meno a ešte krajší význam mena 🙂

anavipredam
autor
24. mar 2021

@chrumka120 vidíš ty sa pozeráš nato aj s tohto pohľadu že aký má význam. Ja nie 🙂 u mná to je o tom pocite 🙂 a predstavách že ako ju budem v bežných situáciach volať a ták 🙂

timtim2
24. mar 2021

Ja mam Timoteja... páči sa mi Timea a Tamia veľmi ;) raz ak budem mať dcérku ju Tamia pomenujem

andreablabla
24. mar 2021

@anavipredam Ja mám Marinu 🙂