Meno pre dieťa, zmenili by ste ho kvôli svokrovcom?

14. dec 2019

Ahojte, vybrali sme meno pre nášho syna asi ešte prvy tyžden ako som sa dozvedela že som tehotná, aj ked sme ešte nevedeli že čo to bude. Dohodli sme sa ze bude mat 2 mena z toho jedno po otcovi.
Včera sme to povedali svokrovcom, no svokrovi sa to nepaci a vraj to nevie ani vysloviť.Svokor nevie po Slovensky iba nemecky a turecky a vraví že ani jeho rodina to nebude vedieť vysloviť.(sice nechapem.co je natom nevyslovitelne ale ..budiš).. zmenili by ste ho ..? 🤦‍♀️🤦‍♀️

elisabella
14. dec 2019

nie, nezmenili

simsalabim
14. dec 2019

Nie.

queen_el
14. dec 2019

Nezmenila by som. V takychto pripadoch je sice lepsie vybrat nejake "bezproblemove" meno co poznaju vsade (to je iba prakticke hladisko). No ak si myslis, ze to vase meno je ok a nie je "nevyslovitelne", tak kaslite na to. Je to iba na vas, ostatni nemaju co komentovat...

autor
14. dec 2019

@queen_el posuď sama...Damien..

queen_el
14. dec 2019

Tak mas pravdu, tam nie je nic nevyslovitelne. Iba vymyslaju.

h2
14. dec 2019

Damien? A to má byť nevysloviteľné pre nemecky hovoriaceho Turka? Ja som čakala, že aké mäkčene a dĺžke budú v tom mene... no ale toto je úplne v poriadku, určite by som ho nemenila. Ale to by som neurobila ani tak, aj keby to bolo to najslovenskejšie meno. Vždy sa nájde niekto, komu sa vybrané meno nepáči.

autor
14. dec 2019

@h2 ved toto ze ja som sa snazila nejake europske meno vybrat lebo berem ohlad a tiez by som mu nedala františek alebo jožko ked žijeme vo svete a asi sa to ani nezmeni pre najblizsiu dobu a zrazu sťažnosť. Nečakala som to

h2
14. dec 2019

Ja mám takú skúsenosť, už veľakrát som sa s tým stretla, že fakt, ako som písala v poslednej vete svojho príspevku, nech dáš akékoľvek meno, vždy sa nájde niekto, komu sa páčiť nebude. Proste si to nevšímaj.

ivanka124
14. dec 2019

A je to tvoje dieťa alebo svokrove? 🙄Aj keby si mu dala neviem aké meno je to len a len tvoja vec, nikto ti nemá čo rozkazovať 😀nedaj sa, predsa si svoj právna 😀

mimibb
14. dec 2019

Zmeň na Karim a svokor bude jasat 😀 určite nie... Nech si to meno začnú nacvicovat...

iwesska
14. dec 2019

Tak povedz ze bude Omar😀 Daju ti pokoj a ked sa narodi a uvidia ho,zmieria sa aj s Damienom.

drimonna
14. dec 2019

Damien sa volá jeden v našej škole a je z Nemecka.

evalin88
14. dec 2019

Ja by som im povedala, ze teda meno zmenim.. a vybrala neake naše slovenské, ak sa im to nove nepači bude Damien ( mne sa osobne páči) natruc by som dala navyber napr Juraj, Ondrej atd.. proste niečo čo sa fakt horšie vyslovuje, hasam si uvedomia, žecDamien fakt problem nue je, a stale možu vnuka volať menom po tvojom mužovi...

evalin88
14. dec 2019

@iwesska Omar 🙂 ... hmmm. Ja by som dala na vyber napr Alexander, a možu si vybrať či sa im lahšie vyslovi Alex alebo Šaňo 🙂

jana_eyre_2
14. dec 2019

Ani náhodou by som nič nemenila.. s každým menom mojich detí malo okolie problém a ku každému mali pripomienky (možno až pri poslednom sa svokra tešila, že to bude eliáš, a nakoniec bola sklamaná že sme to dali bez mäkčena) . keď sa deti narodili, buď si zvykli, alebo im už trklo, že to bolo naše rozhodnutie a je to aj naša vec..

Najviac ma rozosmieva spomienka, že keď som vravela ako budeme volať najstaršieho (je Edgar, voláme ho Edie) tak všetci lamentovali ako ho deti nebudú vedieť oslovovať.. všetky deti v okolí vedeli jeho meno povedať skôr ako svoje vlastné 🤔😅

mata1001
14. dec 2019

Nic by som nemenila-nase dieta-nase rozhodnutie...svokor moze byt rad ze date este dalsie meno po otcovi...
Svokor rozhodoval o mene svojho syna, ty rozhodujes o svojom...hotovo bodka a viac by som sa o tom nebavila...ked bude mat este v buducnosti problem, nech to riesi s nim manzel...

mima1
14. dec 2019

Meno by som isto nemenila ak by sa pavilo mne a muzovi a vybrali by sme ho spolu. Svojor mal moznost vybrat svojim detom. To ze by ho nevedel vyslovit by som si tazku hlavu nerobila. Nech sa nauci 😂
Inak preto sme meno pri prvom nehovorili kazdy by mal daku pripomienku

ivangeline
15. dec 2019

Môžu ho volať aj inak, ja dávam malému strašne veľa prezývok. Inak je Filip. Ale momentálne je Bebe a hotovo. XDD Aj sa otáča za tým menom. Prečo by ste menili, keď vy ako rodičia ste spokojní a dohodli ste sa?

eryka03111978
16. dec 2019

nemenila by som, nevie ho vyslovit??? vsetko sa da naucit.... urcite nemente, a ak nahodou nevie vyslovyt tak nech mu da neaku prezivku....