Meno pre dievčatko

lexi245
14. máj 2019

Ahojte kočky chcela by som vás poprosiť na inšpiráciu nejaké dievčenské mena kľudne aj nezvyčajne. 😃 môžu byt aj chlapčenské
Čo hovoríte na meno pre dievča Dalia ?
Ďakujem 🙂

katrin21
21. máj 2019

@shandy137 dakujem. Neskutocne spokojna som..ani som si nemyslela..vyber mena bol ako zly sen, vzdy sa niekomu nepacilo, detom, muzovi...ale toto, vystrel do tmy a trefa do cierneho..100 bodov davam aj s odstupom casu.

elementissa
21. máj 2019

@maminuska a napríklad teba vidím v každej jednej diskusii o menách pre dieťa, ktorá sú určené hlavne tehotným ženám rozširovať tú tvoju jedovitosť. V každej jednej je to rovnako, začneš sa hádať s ostatnými a vykrikovať, aká je to katastrofa, že chcú dať také alebo onaké meno... Keď ti to tak hrozne vadí, zavri sa do jaskyne a zapchaj si uši, aby náhodou okolo teba neprešiel kultúrny vývoj a teba sa nedotkol. Mladé ženy žijú dnes inak a aj plánujú do budúcna žiť inak ako ich mamy, čo vyrástli v socializme a ich babky, čo povacsinou boli doma s deťmi a pracovali na roli. Už sa s tým zmier a prestaň všade všetkým omielat tie tvoje nenávistné reči. A keby si nevedela, Kevin je od tohto roka v kalendári. Rodičom visí taký menný nad stolom a s manželom sme sa pobavili, že meno Kevin je natoľko rozšírené, že má zaradenie aj v slovenskom kalendári. Ako je na tom Brian neviem, ale poznám ich viac a sú to moji rovesníci, dospelí ľudia. A s tou Seherezadou si trápna. Nie všetci ficia na tureckých seriáloch a pomenuju svoje dieťa Seherezada alebo Omar alebo dáke iné turecké meno. Aj keď nehovorím, že turecké mena musia byť škaredé. Mňa napríklad nezaujal a to sme vyberali s manželom zo zoznamu mien ž celého sveta a bolo ich tam niekoľko desiatok tisíc. Každý nech si vyberie, také ako sa mu páči. Ty si svojím deťom dala/dáš také ako sa tebe paci a keď máš problém s tým, ako sa vola dieťa niekoho iného, je to naozaj len tvoj problém, lebo normálny, inteligentný človek toto nerieši a už vôbec sa nevyjadruje nenávistne na margo mien, ktoré sa rozhodnú dat iné ženy svojim deťom. Mne sa tiež nepáčia mena ako Dora, Beta, Mariša... Ale nehovorím tým ľuďom, že či sa zbláznili, že dali svojmu dieťaťu také "katastrofické" meno. Je to každého osobne rozhodnutie. Meno Seherezada nie je o nič horšie ako Milica alebo Katarína. Takisto meno Tiffany, Cynthia, Kristen a iné anglofonne mena nie sú o nic horšie ani nezvyčajnejsie ako Zuzana, Lucia, Petra... Mená, ktoré tiež ku nám boli dovezene. Je kopa európskych mien, ktoré na Slovensku nie sú časté a sú krásne, ale ty máš vkuse problém s tými anglofonnymi a tureckými. Keď sa ti nepáči, proste scrolluj ďalej a vybavené. A myslím, že keby si ľudí, ktorí sa hoc volajú aj mongolskym menom poznala osobne, uplne by ti to bolo jedno a buď by si toho človeka mala rada alebo nie, ale nie kvôli menu, ale kvôli tomu aký je. A keby si ako dieťa mala takých v triede, vôbec by si sa nad tým nepozastavovala. Proste by to bol tvoj spolužiak, aj keby sa volal Imhotep, volala by si ho Imi a normalne by si s ním fungovala ako s každym iným Jurom alebo Zuzou. Tak skludni trochu vážne a zamysli sa nad sebou, aký obraz o sebe ukazujes ostatným.

maminuska
21. máj 2019

@elementissa ďakujem za upozornenie. Ak dovolíš , budem sa naďalej zapájať do diskusii a naďalej budem písať svoj názor na zahraničné mená .

mika169
21. máj 2019

@zabka1987 volam ju zatial Marina, Marinka..uvidim casom ako ju budeme este volat, mozno Mina, Mara, Marka, ci aj Majka, Maja...svokra jej hovori Mariska a to sa mi nepaci...a mozno to poanglictime a bude Mary (mery) starsiu mam Sabinu a tiez jej poviem Saba, Sabi,

zabka1987
21. máj 2019

@mika169 joooj také krásne meno takto nepekne? Ta Marina, Marinka je asi jedine fajn ostatok mi skôr príde na Máriu

mika169
21. máj 2019

@zabka1987 vsak? Hrozne 😅 vsak to uz su iba prezyvky..uz ako sa v rodine zauziva..ja som napr. Michaela a mama mi hovorievala Miňa..ale to sa mi nepaci..

mirro
22. máj 2019
ak1981
22. máj 2019

Alina, Klarisa, Verata

zitaje
24. máj 2019

@lexi245 nečítala som všetko, došla som len potiaľ, že ťa nahovárajú na Olíviu. My budeme mať Oliviu a budeme jej hovoriť Via.

sarah1988
24. máj 2019

Mne sa strasne paci Adelle
Poznam jednu 😉

zuzu100
24. máj 2019

Anna

basa1
24. máj 2019

My sme chceli Izabela nakoniec sme zmenili na Gloriu

matka187
31. máj 2019

@lexi245 ahoj tak ja mam tiež dilemu mam ich zopár ťažko sa rozhodnúť na Elizabet 90%, Eliss, Eliza, Sandra 70%

zuzanasaskamilos
28. sep 2019

My mame Alexandru a Karolínu mne sa paci aj lea a pre chlapca Jakub,Tomas,Patrik

laduska79
28. sep 2019

@lexi245 Mne sa páčia slovanské. Zoran, Bohdan, Miron, Živa, Lada, Mirava, Miromira, Vesna, ale vždy treba prispôsobiť k priezvisku. Si myslím, že by sa mala zachovať nejaká "príslušnosť" k menám našej krajiny, prípadne Slovanov....

mnamko
30. sep 2019

Aneta

miska1970
20. júl 2020

Prosím vás strašne sa mi páči meno Amia ale nikde neviem nájsť kedy oslavuje meniny.