Mladé mamičky, prečo ste mali tak skoro dieťa?

zuja14
14. okt 2014

Často si prezerám fotoblogy vás všetkých, čo ste tu registrované. Musím povedať, že som naozaj veľmi prekvapená, kolko mladých mamičiek tu je, myslím takých, čo majú menej rokov ako ja (menej ako 28). Len ma tak zo zvedavosti napadlo, že prečo ste tak skoro chceli dieťa? Nemali ste nejaké iné ambície? kariéra, cestovanie, zabávanie sa, prípadne hocijaké iné plány... Neberte to ako výčitku, alebo urážku, proste ma to len zaujíma, lebo mám v dnešnom svete pocit, že ženy sa veľmi do materstva nehrnú a bum - prihlásim sa na koníka a tu kopec mladučkých mamičiek, ktoré dokonca v mojom veku majú už niekoľko detí...
Budem rada za vaše odpovede.

melalex
15. okt 2014

Ja som mala 21 ked sa mi narodila prvá dcerka a proste som ju chcela mat tak skoro a nelutujem.Teraz maju dcerky 5 a 2 roky,ja 26 a som štastná mama.Viac detí už nechcem.O rok mi končí materska a potom budem už len pracovať.

nasta55
15. okt 2014

@alicina oni si velmi potrpia na pravopis, ked uz im dojdu slova🙂

meluela
15. okt 2014

nevidela som este ziaden spokojny lubiaci sa par, ktory by povedal s detmi mohol radsej par rokov pockat

siska53
15. okt 2014

@lucka1987 kolko rokov ma mamicka na obrazku?

lucka1987
15. okt 2014

@siska53 ? nechapem .. vizaz s tymto nema nic spolocne..... ja mam tiez 27 a vyzeram na 16 / mozno menej / ale o to nejde... jednoducho som len pisala prispevok ako sa citim casom, ze citim, ze toho byva na mna vela / ide o zivotne skusky,alebo ako to nazvat, ktore ma formuju, a postupne vidim ako zo mna vyprchava ta poblaznenost / a ano to spovne spojenie damy, som na seba povedala, a nehodi sa to.. mohla som sa nazvat skor zrelsiu vaznejsou zenou 😉 .. ale ktovie, mozno ma ta zrelost nestretne v 30tke ale neskor.. len sa nechytajte za kazde moje slovicko, najma nie vtedy ak nie je nasmerovane proti inym ale pisala som sama o sebe 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zeriempizzu
15. okt 2014

@lucka1987 no mat 27, vyzerat na 16 a citit sa na 100 - to nie je bohvieco. Mas to tazke! 😖

lucka1987
15. okt 2014

@zeriempizzu 😅 ja uz koncim, lebo sa neviem vyjadrit, tak aby ma niekto aj pochopil.. nectim sa na 100 , to som nikde nepisala / zrelost=100 rokov ??? 😕 / , ved pisem, ze pri malom ma chyti crazy mania, kedy s nim saskujem... ale jednoducho citim zaroven ze tri roky dozadu som bola uplne inde... ako pisem, zo zivotnymi skusenostami som zostarla , nekedy sa prichytim, ze beriem veci az velmi vazne.. zrejme keby mam prve az niekde okolo 30tky, tak by som veci uplne inak vnimala / nie horsie, ani lepsie... ale inak /

viskupovaandrea
15. okt 2014

ja som porodila v 21 rokoch a teraz po 8 mesiacoch som opet tehotna v 4 mesiaci.
Preco? Ja som mala deti vzdy rada,moja mama mala v 21 rokoch uz 3 deti,no ja trocha asi zaostavam 😝 .
Mam starsieho muza 34 a strasne chcel aj druhe babo tak sme sa dali do toho,aj ked sa priznam ze to druhe bolo trocha pre mna neplanovane,pretoze som brala antiku a na mesiac som ju odlozila lebo mi bolo zle a sup teraz sme v 4 mesiaci. Ja si myslim osobne ze rodit v takomto veku je najlepsie. Rychlejsie sa zotavite z ran po porode a ja osobne som mala rychly porod,trikrat potlacila a mala bola vonku cela. Neviem ci by som to takto zvladla ako 30rocna.
Ale jedno co viem je to ze svoje deti milujem nadovsetko,moje 8 mesacne babo Natalku a to male zlaticko v mojom brusku. Radsej by som umrela ako by som mala o nich prist!!!!!!!!!!!!

cencul1984
15. okt 2014

no kocandy ja som sa v 18 vydavala ....nemusela som ale chcely sme o rok sa nam narodilo dievcatko dnes mam 30 a 3krasne a hlavne zdrave deti na ktore som hrda uzasneho manzela a ani na sekundu by som nemenila ani jeden den z 12 rokov takze podla mna tu vobec nejde o to kto kedy a ako ale ako si vie ten clovek zariadit ten zivot vzdy je riziko ale sme na to 5ti a to ide vzdy llahsie tak prajem krasny zvysok dna..... 😵 😵 😵 🙄

olivia6
15. okt 2014

@lubka88 no pises, ze mas vysoky tlak, tak pisem ze ani zdravotny stav nemusi byt o veku. A ze shop manager je kariera, to som vazne nevedela. Neutocim, rada sa dozviem nove veci 🙂

nasta55
15. okt 2014

@fidka79 teraz s tebou suhlasim 🙂

nasta55
15. okt 2014

@siska53 je mi to jedno 🙂

siska53
15. okt 2014

@lucka1987 kazdy ma chvile,ked sa citi na 100rokov a chvile,ked sa citi na 5.
Ja beriem mladost ako postoj k zivotu.a to ako sa citime,sa odraza na nasej tvari.
V kazdom pripade som uz tu raz napisala,fandim mladym mamickam. Aj tej 17tke v inej diskusii. Ja som partnera stretla neskor,ale pre mna lepsie,lebo teraz by som vzdychala a tuzila po babatku. A kedze pre mojho draheho su dve deti dost,asi by som tazsie niesla,ze su uz velke. ..
Zelam vsetkym tym,ktore chcu byt maminami,aby sa im sen splnil,lebo je to uzasne bez ohladu na vek.

sunshineka
15. okt 2014

tiez sa divim,ze v dnesnej financne tazkej dobe rodia aj take mlade baby.povacsine,co poznam mladsie rocniky,tak sa im pritrafilo.je malo,ktory planuju okolo 20tky rodinu.ja osobne som nechcela skoro,nie koli "kariere",ale koli tomu,ze som sa chcela sama postavit na nohy a nie ostat s dietatom na krku rodicom a cakat len na to,co zarobi muz.chcela som sa aj ja podielat na zarobku do domacnosti a hlavne vekom clovek zreje...niekedy je lepsie mat skor,lebo vtedy si este plna ocakavania,naivnosti a hlavne vychova je ina.kdezto uz vo vyssom veku okolo 30tky sa viac o dieta bojis,viac si uvedomujes nastrahy a starosti zivota.aj ked som si v 20tke myslela,ze som najmudrejsia na svete.dnes viem,ze som nebola,ze az teraz som 😀 😀 😀

murona
16. okt 2014

@matulinuska Presne ako u nás, len máme 8- ročného syna, ktorý má tri maminy, jedného ocka a dvoch nádejných švagrov 😅 Dcéry ma berú ako kamarátku, nemajú problém sa zdôveriť, spoločne si vyrazíme raz za čas na kávu a čo ma najviac potešilo,keď si na dcérinej stužkovej jej spolužiačky mysleli, že som jej staršia sestra 😵 Moje deti majú úžasný vzťah, minule boli s frajermi na wellnes pobyte v Tatrách a zobrali si aj brata. Vtedy som si uvedomila, že som ich vychovala báječne, aj keď som bola mladá, nemala som precestovaný svet, ani kariéru, žili sme v minimálne zariadenom byte s minimálnym príjmom. Dneska mám 40, dospelé deti, rodinný domček, chodíme na dovolenky a aj kariérny postup si ma počkal 🙂 Vlastne som dobehla všetko a teším sa na vnúčatká 😉

gubika
8. nov 2014

Tak som sa rozhodla pridat aj ja do debaty. Mam coskoro 32rokov a 2 rocnu dceru. Podla oznaceni, co tu popisujete, som typ karieristky 😀 Dieta som dlho odkladala, aj ked som toho praveho nasla uz ako 21rocna. Som nazoru, ze clovek musi psychicky dospiet do stadia, ze si dieta zela. U mna to prislo asi v 25rokoch, ale vzdy sa vyskytlo nieco, co bolo dolezitejsie /praca, byvanie/. A to som si este ako pubertacka myslela, ze do 30tky odrodim 2 deti, a stihla som len jedno ltt 🙂 Ked to takto spatne hodnotim, myslim si, ze mat deti skor je lepsie. Samozrejme ak mate aspon ako take zazemie. Kariera nikomu neutecie, ozajstne naplnenie v mojom pripade prislo az s narodenim dcerky. A to mam kopu rovesnicok, co deti este ani neplanuju. Tak ich nepatrne nahovaram, aby nebolo neskoro 😀 V dalsom zivote budem rodit uz od 20tky, aby som stihla mat velku rodinu 🙂

petulaptt
8. nov 2014

Tak ja som si vzdy vravela, ze budem mat dieta v dvadsatpatke a aj sa mi splnilo. Citila som, ze som na dieta pripravena. Stretla som svojho partnera par mesiacov pred otehotnenim. Tehotenstvo bolo planovane, hoci sme sa nejako nesnazili, ale obaja sme chceli aj ked sme spolu boli prilis krátko. Proste sme to nechali, ze ked bude tak bude a ked nie tak nie. Dnes mame krasnu 7 mesačnú dcérku, ktora nam robi len radost a tiez nie sme manzelia a ani zatial svadbu neplanujeme.

velkacica
8. nov 2014

ženy, ktoré len kvôli "neochote" partnera plodiť deti sú schopné opustiť ho, nie sú iné, než egoistky; a teda muža majú (a mužov všeobecne považujú) nanajvýš ako "nástroje na plodenie"...

katrin21
8. nov 2014

@zuja14 tebe sa zda 28r na dieta ( resp. menej ako 28 ) skoro???
z hladiska biologickeho by mala mat dieta idealne medzi 20 -25r rokom zivota.. potom uz plodnost velmi klesa, to je stara znama vec a casto ju hovoria aj v telke..
Ja som mala dieta ako 23r .. co je podla mna normalny vek.. skoro? ano, na dnesne pomery by to bolo skoro, ale podla mna je to idealne.. po skole , rok som pracovala a potom som sla na MD.
Problem nie je vek v dnesnej dobe, ale skor to, ze rodina sa chce najskor zabezpecit.. ale aj tak ani v 33 alebo kolkych rokoch nebude clovek , pokial nezaraba nadstandardne na tom inak ,ako ked bol mladsi.. akurat bude mat na krku hypoteku, vrati sa v 40tke po dvoch materskych a nikto ho uz nezamestna v tomto veku.. alebo len s problemami...
Z toho pohladu je lepsie mat dieta skor, nehovoriac o tom, ze lahsie sa otehotnie, priebeh tehotenstva zena lahsie zvlada, je menej cisarsky zo zdr. dovodov , clovek pri nocnom vstavani neciti taku unavu ( co si budeme nahovat, ponocovanie po 30tke uz nie je to co v 20tke, dospavat musim niekolko dni, keed som raz za cas na plese a pod...) ..... a aj sa lahsie chudne mladej zene spat do formy.

z mojho pohladu je mat dieta okolo 25 -26r asi taky ideal.... viac by som necakala, minimalne nie na prve dieta. Radsej skor , ako nikdy....

A ked uz o to ide, nasi rodicia nas mali v 20,21 a 33r .. sme tri deti...Vtedy mala vacsina mladych deti uz v 20tke....Nechodilo sa ani tolko na VS ako dnees, takze ludia uz aj pracovali od 18r.....
Musim povedať, ze velmi citim ako najmladsia, ze mam uz starsich rodicov... uz sa im nikam nechcelo so mnou chodit na vylety, so segrami chodili este na turistiky a neviem co... Nic mi sice nechybalo po materialnej stranke, ani laska, ale.... vnimala som, ze mam starsich rodicov, nez rovesnici a ze je to na skodu.... a aj vnucence si viac uziju mladych starkych, ako ked ich maju iba par rokov a potom sa uz poberu na druhy svet a poriadne si ich casto ani nemusia uzit....

vejula
8. nov 2014

dočitala som diskusiu a som važne šokovaná, aké dokažu byť niektoré ženy vysmechuchtive... Ide mi o tie komenty lubke, pričom ona nikomu nič zle nenapísala, len si dovolila napísať ako to ona vníma. A ten fakt, že ked po povýšení mala nastupiť na matersku bolo jej to luto. Nikde nepísala, že to bola kariera, len opisuje svoje pocity. A to už niektorým ženam tu stačí na to, aby jej adresovali ironické príspevky, kde musia naražať na gramatické chyby. (akoby sa také jemu nemohlo stať) A čo ma doraža najviac, že tieto príspevky lajkuju ženy, ktoré sa tu prezentuju ako velké kresťanky (neviem, kde sa stratilo miluj blížneho svojho ako seba samého)

nykushka
18. nov 2014

Ja som v 19 neplánovane otehotnela (hneď po maturite), v 20tke porodila zdravého krásneho chlapca. Počas tehotenstva sme sa s mojím terajším, o rok starším, manželom zobrali (predtým sme spolu chodili 3 roky). Manžel už pracoval a ja som cez tehotenstvo (a aj po narodení) si spravila vysokú školu (Bc.) Keď krpec mal cca dva roky, sme si povedali, že chceme druhé, aby mal súrodenca, po roku sa nám zadarilo a čakáme druhé bábo. Teraz budem mať (v januári) 24 rokov, jedno dieťa, druhé na ceste, s vyštudovanou vysokou školou (aj keď len Bc.🙂), s manželom sme spolu ako pár už vyše 7 rokov, z toho 4 roky sme šťastne svoji 🙂 Bývame u mojich rodičov v rodinnom dvojposchodovom dome, kde sme si prerobili "poval" na menší štvorizbový byt. (vlastný vchod, vlastné financie, vlastný chod domácnosti, v podstate sme tu ako keby v podnájme🙂).Samozrejme nebyť našich rodičov, tak by sme to mali oveľa ťažšie a zložitejšie, ale môžem povedať, že som veľmi šťastná, vďačná a spokojná mladá mamička 🙂

gituska456
13. dec 2014

Ja som svoje prvé dieťatko porodila spontánne 01.10.2014. Bolo to na mňa jedným časom skoro ale ako čas plynul čo raz viac som sa ťešila. V nemocnici sme boli týždeň ale domkou som odniesla krásne zdravé dievčatko Natálku. Dnes ma 2 mesiace a robí nám veľkú radosť. Aj ked som este mladučka mám poklad ktorý mi každý deň dokazuje že stálo to za to. Hoci som sa bála aké to bude priebeh celeho zehotenstva a aj samotny pôrod bol perfektný žiadne problémy. S priaťeľom sa budeme o rok brať takže aj vysnivana svadba bude nejak skoro ale nič nelutujem milujem ho a rovnako aj on miluje mna.

nasta55
14. dec 2014

@zuja14 prve nerozvaznost v 17 a druhe sme chceli s partnerom velmi narodilo sa mi v 23, skola dokoncena 🙂 malicko odrobene, po kariere netuzim a ani nebudem, byvanie mame, partnera tiez ktory je spolahlivy takze som tak na tom ako to ma byt 🙂

verulka
14. dec 2014

@zuja14 velmi zaujimava otazka..i ked odpovede su rozne..popravde vacsina mladych mamin -v mojom ponimani do 22-23r) len malo planovali...jasne, vynimky su..pod 20 je to vec stastia 😉
ja som rodila 17,19,21 a 27r..nam planovane rodicovstvo nikdy prilis neslo, deti sa k nam pytali..plany som mala uplne ine, neplanovala som sa vydavat a mat taku velku rodinu..ale v momente ako som zistila, ze osm tehotna som plany zmenila 😉 v 16tich som nebola extra vyspela, ale zatych 8mes( odekdy som vedela, co sa deje) som evidentne dospela 😉 teraz to hodnotim uplne super...mam zlateho muza( stale toho isteho) a relativne velke deti. Aj vzdelanie mam, aj robim, co ma bavi a aj uzivi (viacero veci)..jedina nevyhoda, ze nemam poriadne s kym ist vecer von, lebo moje kamosky maju teraz malicke deti 😀 ..ale o par rokov, to uz bude pohoda..to uz mozno aj hrda babka budem 😉