Móda v dnešnej dobe. Kde sa vytratili šaty a sukne?

maminkajanka84
4. máj 2017

Ahojte maminy,
zajtra ma moj syn v skole besiedku ku dnu Matiek. Tak premyslam co na seba ...nie je podstatne ,kde zijeme a kde sa pohybujeme...
No vačsina mamiciek pride v rifliach a tricku. aspon po minule roky...
Nezdá sa Vám, ze zeny prestali nosit sukne, saty a obliekaju sa len do rifli a legín?kde je nejaka elegancia zeny?
Zda sa mi ze hlavne zeny - cest vynimkam- nerozdeluju oblecenie do prace, na akcie ,von ,ale nejak sa ta moda zjednotila
a zmonotonnila...nemate ten pocit?

lasina
4. máj 2017

Máš pravdu,aj ja to tak vnímam.Vsade nohavice,leginy.Vsetko rovnake,bez napadu,tmave farby.Ale zas podľa mňa sú nohavice pohodlnejšie a stačia ti k tomu tenisky.K sukni musíš mať nejaký ten kabát,či hodiace sa topanky, lodičky.Ked je chladnejšie,tak silonky.A to nemám ani deti,a furt ich zatrhnem.Ale cez leto rada nosim šaty,sukne a tak.

svetlana35
4. máj 2017

@maminkajanka84 no ja som vylucne suknový satový typ, ale tiez sa v robote citim ako vynimka. Kolegyne vzdy povedia, ze som v robote jedina za damu 😀 Vsetko len rifle, nohavice, sveter a pod. Ja si na seba kludne dam aj extravagntnu suknu, no minule kolega chcel byt velmi vtipny tak zahlasil ci varim ze mam na sebe zasteru 🙄 Tu suknu som si uz neobliekla nikdy...Ma odradil . prikladam obrazok na posudenie...😕 foto ilustracne ale sukna ta ista.

osky
4. máj 2017

@svetlana35 ved ta sukna je super!!!!
Ja nemam na saty a sukne postavu.
Ale rozdelujem akcie na spolocenske a normalne a k tomu prisposobujem satnik.
Keby som mala dobru postavu,nevafilo by mi ze vytrcam z radu.
Mne sa saty s sukne velmi pacia je to zenske povabne...
Rifle do prace nosim skor v zime ale kombinujem to s elegantnejsimi vrchnymi kuskami.
Sportovo malokedy cosi...snad len na faky vylet....
Treba nosit to v com sa clovek dobre citi.
A na besiedku sa teda rifle vobec nehodia.
Aj takto sa vychovavaju deti..

svetlana35
4. máj 2017

@osky dakujem..no nemam idealnu postavu par kil nadvahy sa najde...no vzdy sa snazim aby to bolo vkusne

hettinka
4. máj 2017

náhodou, moje kolegyne nosia dosť často sukne aj šaty ... ja nejaké mám, ale necítim sa v tom moc dobre. Obliekam si to na niektoré udalosti a pracovne, ak máme nejaký vyznamnejší deň (robím v škole, takže maturity, začiatok roka a podobne). Ale inak nosím rifle, nohavice, aj slušnejšie nohavice mám a rôzne tričká. Kedysi som mala rada tuniky, no už to nenosím, ani neviem prečo. A dcéra tiež nosí sukne, ma 15, tak to dosť obmieňa. A postavu vysokú a štíhlu, tá si môže dovoliť aj vrece a bude vyzerať dobre. Občas ju nahovorím aj na šaty, mimo školy. A legíny teda nenosím vôbec, podla mna to je oblečenie na cvičenie, cyklistku a running, nie do roboty a na ulicu.

oli18
4. máj 2017

No veď práve to, že ženy, ktoré nemajú ideálnu postavu si myslia, že nohavice im ju zakryjú. Opak je pravdou. Sukní a šiat je taká široká škála, ktorú tu neidem rozpisovať, že práve tie im dokážu zakryť nedostatky postavy.
O obliekaní podľa príležitostí ani nehovorím. Toto mnohým ženám, aj mužom nič nehovorí. A, podľa môjho názoru, neobstojí tvrdenie, že každý v tom, v čom sa dobre cíti. To je už o spoločenskej etikete.

maminkajanka84
autor
4. máj 2017

@svetlana35 podla mna je ta sukna super, velmi pekna a originalna,chapem ze ta to odradilo, ale myslim ,ze mimo prace by si ju mala vyuzit, kazdy by sa za nou otocil:o)aj ja by som taku brala:o)

lilyianka
4. máj 2017

@maminkajanka84 ka sa obleciem podla rannej nalady...aj ked pravdou je,ze rada by som nosila castejsie sukne a saty,ale v praci mi to nevyhovuje..teda pokial sedim v kancli tak ok,lenze kedze robim v mkd musim sa stverat aj do kamionov a teda stalo sa mi parkrat ze v opatkoch a suknicke ci satickach a tie pohlady...
Byvala kolegyna bola presne tento typ...mlada baba,opatky,sukne a saty...malokedy si dala rifle ci nohavice...ale ak aj vzdy elegantne...vyzerala vzdy velmi pekne a vkusne,nikdy nie vulgarne....teraz mame novu kolegynu a cisty chalanisko...mikiny,rifle,tricko a tenisky...nic ine sme na nej nevideli...aj sa tak sprava,aj chodi...proste zenskost z nej vobec nevyzaruje...
Ja sa obleciem ako kedy,vacsinou v zime nohavice,a k tomu bud bluzku,koselu,top a kardigan a pod....a kedze ma hrozne bolia nohy z vys.opatkov tak kupujem vacsinou nizke i ked z casu na cas pretrpim aj vysoke...
Ak sa jedna o oslavu a rozne prilezitosti nedovolila by som si ist v rifliach a pod.....v pidstate je to pre mna prilezitost kupit znovu nove saty 😉

lilyianka
4. máj 2017

@maminkajanka84 inak raz som si objednala saty cez net...pekne taka staroruzova farba..obliekla som si ich k nasim kde pridiel aj moj brat prave a pyta sa ci idem dojit kravy...no tak saty som uz odvtedy neobliekla a darovala 😐
Takisto mam cierne slusne uzke nohavice...len zvlastne su tym,ze zips maju vzadu az do poly zadku...no vsimol si to sef a ked ich mam vzdy sa ma pyta ci ich nemam naopak...aj minule som ich mala a cakala k9mentar...preto ich nosim pomenej lebo sa mi to nechce pocuvat...preto chapem zeny co tu pisu ze ked im niekto ofrfle oblecenie uz si ho nechcu obliect...
Raz som si dala taky fialovy sveter pid zadok a zapinanie ma len opasok...a kolega ze ci som si rano zabudla zupan obliect...takze tak

tortelinka
4. máj 2017

hee dobrá téma, aj u nás v práci som skôr výnimka z riflí a tričiek (školstvo), ja chodím stále v šatách a sukniach, blúzkach...ale ja si užívam to, že zatiaľ robím iba málo, stále som na md a po 6 rokoch v teplákoch sa mi žiada pekne sa obliecť

0silvia0
4. máj 2017

@lilyianka no akí sú tí chlapi strašne vtipní, jeden by od smiechu pukol😈

deti95060810
4. máj 2017

Ja si sukne, šaty obliekam - v lete len to, v zime pomenej. ale moje dcéry o šatách nechcú ani len počuť. a pritom sú obe vyššie a štíhlejšie. oni mi hovoria že majú telesnú a potrebujú sa rýchlo prezliesť - z legín sú raz dva....

siska53
4. máj 2017

@maminkajanka84 toto som si ja nikdy nevsimala..od mala som aj tak bola.nohavicovy typ a radsej som mala stare gate,aby som sa aj mohla zaspinit a nie stale davat pozor.
A dalsia vec - neznasam silonky,bud mi je v nich moc teplo alebo zima. A kedze som citliva a lahko prechladnem.odspodu,tak take o lecenie typu saty a sukne velmi nenosim.. Plus hlavne,ked k tomu treba lodicky na opatku (som mala a uplne nizke topanky zas k tomu potom u mna vyzeraju komicky), tak zas sa znizuje rychlost mojho pohybu ktoru potrebujem.pri odvadzani deti do a zo skolky..

Co mi jedine prekaza,ze do divadla vseobecne sa ludia prestali elegantne obliekat,uz som tam videla i rifle a dokocna i jedneho Rakusaka v krztkych nohaviciach a sandalach s ponozkami! Tak to uz bol vrchol.

Pokial to vsak nejaky dresscode nezakazuje,nech si kazdy nosi,co mu vyhovuje.. Ked uz mam v przci travit tolko casu,tak nech sa aspon citim prijemne..

Vselico sa meni,uz ani lekari nemaji vzdy biele plaste a i predavaci uz nebyvaju odliseni od zakaznikov..

siska53
4. máj 2017

@maminkajanka84
P. S. A na bediedku pojdem v takom obleceni,aby som ju stihla. Synovi bude jedno,co budem mat,hlavne,ze tam budem. A vcas.

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
valy
5. máj 2017

@maminkajanka84 ja nosim do prace saty kazdy den, so sakom, takze podla mna su v mode stale 🙂 ked idem do obchodu, je ich tam kopu. ak sa na to citis, kludne si daj saty, aj ked ini budu v rifliach.
na detske besiedky sa tiez neobliekam do rifli, niektori muzi tam chodia v komplet obleku.
@svetlana35 neviem, kde robis, ale ja by som si do prace taku suknu obliect nemohla, je prilis extravagantna. ale ak je to nejake umelecke prostredie, reklamna agentura a pod., tak je to asi v pohode.

doty1
5. máj 2017

ja mám veľmi rada maxi sukne aj šaty, aj sa v nich cítim výborne, mám pár kíl naviac ale pri dobrom výbere pristanú aj nie príliš dokonalej. Ale zohnať niečo také, to je občas nadľudský výkon.....zatiaľ som našla najviac pekných vecí na sashe, ale sú to riadne pálky

a myslím si že áno, ženy by mali nosiť sukne vo väčšej miere.

vroni
5. máj 2017

Ja sukne nosim vyslovene nerada, takze nejake (tusim dve) v skrini mam, ale sluzia na vnutornu dekoraciu skrine, mozno raz za dva roky si dobrovolne obleciem suknu. Inak len rifle (na leginy nemam nohy a tiez mi pripadaju ako teplaky). Na to, ze cely den poletujem autom z miesta na miesto, obcas musim nieco preniest, obcas mi vylepsi oblecenie dieta, na to su rifle a tricko/mikina idealne. Len ked mam termin, napcham sa do kostymu alebo teda pri spolocenskej udalosti do siat. Bez nejakeho nadsenia, ale respektujem etiketu. Besiedku v skolke/skole za spolocensku udalost nepovazujem (u nas v skolke ci skole ani nie je)

alaguema
5. máj 2017

@maminkajanka84 áno, mám ten pocit a je to veľká škoda. Ja sa v sukni cítim ako ryba vo vode, myslím si, že nič nepridá žene viac pôvabu a ženskosti ako sukňa, alebo šaty. Ja mám veľmi rada boho style, náušnice, sukne, šaty, korále, prívesky, pierka, vzory, farby...Pre mňa je rifle a tričko to najnudnejšie oblečenie na žene, aké existuje. Okrem toho, že je to dnes už takmer uniforma.

deltaa
5. máj 2017

to nie je len o mode, moja mama robila robotnicku ale do prace nosila sako aj topanky na strednom opatku a v nej sa prezliekala do monterok, je to o tom ci sa zena o seba stara a co sa jej paci, zaroven aj financna situacia a priority, vela vidno v dnesnej dobe ze ludia chodia vsade na autach ale ked ich vidim ako chodia obleceni tak vidno co si kto moze dovolit, casto krat prave ten kto je obleceny vkusne a pekne mava tych penazi pomenej, vsimnite si na Zeleznej studnicke ci Kolibe odstavene auta a aki ludia z nich vystupuju, ja auto nemam ale vela ludi mi chvali aj 7 rocne topanky ze su pekne napriklad .... mimochodom nakupujem aj tu na MK z bazaru

deltaa
5. máj 2017

@persica mne tiez momentalne vadia materialy na satach hlavne mi vadia tie kde je strasne vela "umeliny" ktore sa zacnu po noseniach zmolkovat a o kabatoch ani nejdem hovorit, kupit v dnesnej dobe kvalitny a zaroven dobre vyzerajuci kabat a aj hrejivy je doslova umenie a uz 2 roky si nedokazem kupit cierne cizmy bez podpatku obycajne elegantne klasicke vobec nikde nemaju ak tak stoja cez 150 Eur takze nic moc a o sakach/blejzeroch ci kabatoch bez zapinania tiez nejdem hovorit nechapem tej mode

m.i.r.i
5. máj 2017

nie len to len moda, ale aj zivotny styl, zamestnanie a pohodlie...samozrejme sa trosku treba obliect podla udalosti, asi inak na svadbu a inak na opekacku, ale v beznom zivote by to podla mna malo byt hlavne o tom ako sa kto v danom obleceni citi
Ja by som rada nosila sukne, ale nemam na to postavu..vzdy som mala velmi hrube clenky a lytka, nezapnem ani vyssie cizmy na zips, aj to si musim vyberat ake cizmy si kupim, aby som ich zapla.....takze kratke sukne som nenosila ani ked som mala 48kg a 18r...a ako sa mi to pacilo...teraz uz mam kila naviac, takze tie nohy su este hrubsie, stehna sirsie, brusko vacsie...dlha sukna, ktora by zakryla clenky a lytka - v ziadnom pripade, lebo siroka, ktore su teraz tak v mode zo mna robi matriosku a o uzkej so zadkom ako skrina radsej pomlcim....tiez si ale nenatiahnem obtiahnute leginy....aj to sa mi paci, ked stihla kocka ma na sebe leginy a cizmy po kolena...mozem len snivat..a tie sukne a saty co teraz vidim ze sa nosia su krasne.take rozpravkove...siroke sukne uzasne...no zial..
Takze ja na podobne podujatie ako spominas idem v nohaviciach..skor nie v rifliach, ale v nohaviciach, ktore si mozem dovolit...Sukne by som nosila hlavne v lete ak by som mohla, v nohaviciach sa predsa parime, take volne sukne na leto, to je parada...ja si to nedovolim ani na plaz..

0silvia0
5. máj 2017

@maminkajanka84 ja som ako mladšia tiež nosila sukne takmer stále. Teraz nosím sukne, ale len v lete. Je mi prednejšie zdravie a pohodlie ako byť vyfintená. Okrem toho chodím veľa pešo a mne je pohodlnejšie chodiť v nohaviciach. Ak idem síce po chodníku ale pri ceste v sukni, chlapi v autách vytrubujú a vykrúcajú krky a to mne osobne vôbec nie je príjemné a pritom už nie som žiadna mladica.
Takže nech si každý nosí čo mu je pohodlné. Ak je niekomu pohodlná sukňa, nech nosí sukne a šaty, ak sa niekto cíti výborne v nohaviciach, nech nosí nohavice. Dnes je to skôr o pohodlí.
Ale ak sú témou sukne a šaty, ja by som sa chcela spýtať, aký je názor na nosenie sukien po kolená žien nad 40 rokov. Ja osobne nemám rada maxi sukne, ani tú dĺžu pod kolená - jednoducho sa v týchto dĺžkach necítim dobre. Ak sukne, tak nad kolená. Ja som štíhla, štíhle nohy, žiadne ixáky, žiadna želatína a žiadne prasacie nožičky - myslíte že je to ok alebo som už stará na sukne nad kolená?

vroni
5. máj 2017

@0silvia0, myslim, ze sukna nad kolena je ok v kazdom veku, ak mas slusne nohy a kolena. Len mini pod zadok by som si uz po 40 nedala 😉
Mna priserne drazdia, ze vsetky saty sa predavaju bez rukavov. Tiez uz mam svoj vek (fuj) a proste ramena uz nie su to, co boli pred rokmi. A vidim, ze tento problem maju aj herecky a ine VIPky, takze to nebude len mojimi rukami. Saty v lete nosim, ale zohnat nejake s rukavmi (kratkymi) je nadludske umenie...

0silvia0
5. máj 2017

@vroni Jasné, že mini pod zadok nie. Len pred niekoľkými rokmi sa hovorilo, že žena už v určitom veku nemá nosiť dĺžku nad kolená. Ale asi sa normy trocha posunuli.
Šaty bez rukávov zasa mne nevadia, ja mám svoje ramená vyšportované 🙂

m.i.r.i
5. máj 2017

@0silvia0 ked mas stihle nohy, nie je o com! co by ja za to dala..urcite bez problemov nos sukne nad kolena...musis byt kocka

@vroni presne! To je tiez moj dalsi problem...aj ked pozeram nejake strihy siat, napriklad na taku svadbu co mame ist si budem asi musiet nejake saty vybrat..a vsetko na ramienka, na take otvorene rukavy ako tielka..a nic nezakryva horne partie ruk/ramien...ja to potom stale riesim svetrikmi, hladam saly a neviem co...

sintra
5. máj 2017

ja suhlasim s tym, ze ludia u nas casto nemaju cit pre to, ako sa na aku prilezitost obliect. Na jednej strane su schopni prist vecer na premieru vo vysuchanych rifliach, druhy extrem zas - Bc.promocia a polovica dievcat vo velkej plesovej robe, ved to je tiez smiesne.

Co sa tyka siat/sukni, podla mna sa stale nosia, ja napr. to mam tak pol napol. Sukne a saty nosim strasne rada aj v zime k vysokym cizmam. Ale pravda je, ze nohavice su proste praktickejsie, nemusis sa bat ze ti ich podfukne :D

0silvia0
5. máj 2017

@m.i.r.i no hej, zozadu ujdem, ale ten xicht už s vädnúcou kožou 🙂 Aj tu mám na stránke som sa odvážila len pre foto zozadu radšej 😅
Každý máme nejaké tie svoje nedostatky 🙂

janickacrazy
5. máj 2017

@vroni Ono fakt záleží akú má žena postavu, moja mama má také pekné nohy, že nosila minisukne aj v 60tke normálne v pohode a bolo to vkusné, ozaj. Ja mám širšie stehná, takže ja mini nenosím už ani teraz, pre mna je ideálna sukna po kolená alebo trošku pod kolená. Ale je pravda, že veľa žien teraz nosí nohavice a legíny, proste je to asi pre ne pohodlnejšie. Ja mám rada šaty a mám ich veľa. Moja sestra si oblečie šaty len na svadbu alebo tak.

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz