Modrý koník, kam smeruješ?

zita19
24. dec 2013

Keď som v septembri tohto roku objavila Modrého koníka moje nadšenie bolo obrovské. Potešila som sa, že mám zdroj nových informácií, ktoré mi ako nastávajúcej babičke chýbali. Potešila som sa možnosti zapájať sa do diskusií, zdieľať svoje názory, dozvedieť sa názory iných... Dozvedela som sa mnoho nových vecí, poskytla mnoho dobre mienených rád.
Moja radosť bola nekonečná, keď som „cez MK“ uplietla prvý sveter s Adkou, keď som „cez MK“ uplietla čiapku s Luciferovou. Rovnaká radosť ma obliala, keď som sa za pomoci Lákovkárok zorientovala v problematike dnešných látkových plienok.
Našla som tu mnoho tém, kde som mohla pomôcť radami. Radila som rada podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Dúfam, že aspoň časť z mojich rád pomohla. Našla som aj témy a otázky, pri ktorých mi zastal rozum. Ale beriem to ako otvorené fórum, takže každý sa môže pýtať na čokoľvek. Priznám otvorene, niekedy som skĺzla v odpovediach do sarkazmu a irónie, za čo sa teraz ospravedlňujem, ale v danom okamihu mi nedalo inak. Našla som tu tému, v ktorej som si užila humoru ako už dávni nie. Žiaľ táto téma je už dávno zamknutá. Škoda, lebo dôvodov na uvoľňujúci smiech je tejto dobe tak strašne málo.
Stretla som tu kopec ľudí, s ktorými si rozumiem, s ktorými sa rada podelím o svoje radosti, s ktorými zdieľam svoje starosti. A naopak. V tomto smere som MK veeeeeľmi vďačná.
Našla som aj témy, ktoré preberajú vážne dilemy dnešnej doby. Ako príklad uvediem očkovať vs. neočkovať, alternatívna medicína vs. klasická „západná“ medicína, hodnoty kresťanského svetonázoru vs. liberálny pohľad na svet. V každej tejto téme sa objavujú zapálení zástancovia aj odporcovia. Každý tento tábor deklaruje svoje argumenty aj „argumenty“ čo by bolo fajn, lebo diskusia je o tom vymieňať si názory. Lenže v týchto diskusiách sa už dávno názory nevymieňajú, nezdieľajú a už vonkoncom neakceptujú opačné názory. Tieto diskusie sa stali priestorom na osočovanie „opozície“ a často krát sa zvrhávajú do „krvavých bitiek“. Stáva sa pravidlo, že ľudia sa utiekajú do „ilegality“ súkromiek. Prečo? Lebo sú otrávení netoleranciou...
Čo ma ale najviac mrzí, že (a teraz som si plne vedomá, že porušujem ôsme pravidlo diskusií, ale nedá mi, musím) admini tohto fóra nejednajú férovo a zdá sa mi, že si vytvárajú nejaké len im známe pravidlá. Včera sa bez stopy stratili opozičné príspevky z jednej takejto témy. Funkcia admina takéhoto fóre je podľa mňa zodpovedná a mnohokrát nedocenená. Je mi úplne jasné, že ten komentár, ktorý porušuje pravidlá má byť zmazaný, témy, ktoré sa vymykajú z kontextu MK zamknuté, ale...
... proste nejako mi nejde do hlavy prečo sa niektoré témy zamykajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné si veselo „žijú“? Prečo sa niektoré odpovede vymazávajú aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? Prečo sa zmazávajú témy, aj keď neporušili žiadne z pravidiel a iné, ktoré sú ďaleko za hranicou pravidiel ostávajú? A keď sa položí otázka asmira tímu, že prečo dostaneme od 3 adminov 3 rôzne zdôvodnenia. Admin takéhoto fóra by mal byť človek s nadhľadom, jednať presne podľa dopredu deklarovaných pravidiel. Svoje rozhodnutia by mal vedieť obhájiť. A ak „se chybička vloudí“ mal by sa k svojmu prešľapu postaviť zodpovedne a priznať chybu a aj ju napraviť.
Tak kam smeruješ Modrý koník?
Dúfam, že k väčšej tolerancii, otvorenosti, múdrosti... Aby sem všetci užívatelia chodili radi. Chodili pre rady, pomoc. Chodili sa podeliť sa o svoje radosti aj starosti. Aby do Koníka mohol beztrestne vstúpiť humor.

bosoriak
25. dec 2013

@jamabe Nejde o toleranciu, ta je pre mna zakladom. Ide o to otvorit svoje vnimanie natolko, ze uznam, ze ten druhy moze mat pravdu tiez. A zaroven si v kutiku myslim, ze je to vsetko aj tak uplne inak. 🙂

maca_p
25. dec 2013

@kuwait lady gaga je v pohode, ked ju clovek nevidi 😀 , horsie by to bolo s dvdeckom 😎

awalancha3
25. dec 2013

....admini a viacerí prispievajuci nepochopili jednu zásadnu vec...... že vymienaním názorov sa odhaluju a krystalizuju problémy..... "hádkami" sa obnažuje problematika až na kosť........okamžité stopnutie je absolutne nepochopenie podstaty diskusných for.....Ze sa nadáva a osočuje a ironizuje? No a čo.... každy príspevok je vizitka dotyčnej osoby a každý má právo ukázať ako na rozne typy príspevkov a odpovedí reaguje. Myslím si, že admini su vacsinou mladučkí ludia, ktorí v realnom živote s prepáčením, nič neznamenajú, nemaju právomoci, a tak ako administratori sa hrajú na malilinkatých Božikov, ktorí z moci uradnej rozhoduju čo uznávaju za vhodne a čo nevhodne, čo vymazat a čo ponechať......Chápem, je to v ludskej povahe... ale je to na škodu MK.............Ja keby som vlastnila nejaký diskusný portál..... tak ponechám absolutnu volnosť v diskusii..... (az na extremne vynimky nepochybne naplnajuce skutkovu podstattu tresných činov).................nezivotaschopne diskusie zaniknu, zivotaschopne budu mat návstevnost.
Chceme od adminov aby sa chovali a pristupovali k diskusiam ako profesionali, psychologovia a chápali aj druhu či tretiu rovinu problémov.... ale ved naozaj su to jednoduchi mladí ludia, mozno aj s dobrým umyslom, proste vacsinou mamičky čo rozmyslaju ako mainsteamove mamicky a nevedia narábať s tou malou dávkou moci, ktorú majú..... 😉

demo
25. dec 2013

No neviem. Podla mna su tu aj tie najrozhadanejsie diskusie uplne v pohode. Si zoberte, ze tu diskutuje dav. V reale diskutuje dav tak, ze tecie krv. Jeden by cakal, ze viac-menej anonymne forum bude riadny masaker a tu je to naopak vcelku slusne aj napriek konfrontaciam, nie? Ked si chcem podebatovat s niekym z mojho sveta, tak idem do kaviarne,tu je to vsehochut a nahodou je to aj zaujimave, neni dovod na horekovanie 🙂

sissmiss
25. dec 2013

@zita19 mna by zaujimalo ze ci ma to, kto s clovekom suhlasi, nejaky hlbsi nazvyme to... vyznam?. Napriklad je mozne posudzovat politika podla jeho volicov? Alebo nazor na mk pod ktori sa podpisu zaujimave osoby so zaujimavymi nazormi alebo poniektore bez nazoru? Ja by som sa zamyslela ze kto to so mnou vlastne suhlasi

zita19
autor
25. dec 2013

@awalancha3 presne si popisala ulohu aj zodpovednost adminov. Ja som to tak dobre formulovat nevedela.
@sissmiss nie, nemusi so mnou kazdy suhlasit. Vobec mi nevadi ked mi aj ostro oponuje, ironizuje ma a aj sarkazmus na moju oasobu v pohode prezijem. Nadavat by mi nemusel, ale som dost stara na to aby som aj to v pohode prezila. Diskusia nie je o tom aby mi pritakaval. Keby som potrebovala toto pojdem pokecat zo zrkadlom
Ja som za diskusie. Vzhladom na to,ze si nemozme fyzicky ublizit cez monitory, tak aj vyostrene pokial sa fakt nezasahuje do nazvime to integrity osobnosti oponenta.
Tuto temu som zakladala preto aby sa mohlo co najviac ludi vyjadrit k fungovaniu diskusi a asmira timm sa dozvedel, ze nemozu fungovat ako inkvizicia. Maju strazi iba a len trestnopravnu cistotu tihto portalu a nezasahovat nevhodne do diskusii. Zvyraznujem NEVHODNE. Vymazat prispevok, ktory niekoho osocuje je v poriadku. Vymazat temu, ktora ma skryte alebo otvorene komercne "posolstvo" je spravne. Ale vymazat prispevok bez stopy, len preto, ze sa prispievatel v danej teme postavil na opozicnu stranu je podla mna najmenj neferove. Vymazat alebo zablokovat temu, kde sa ludia vyslovene bavili a nikto nikoho neporusoval ziadne pravidlo je chore.
Ja chapem, ze tento portal funguje len vdaka reklame. Sponzori sem vlozili svoje peniaze za ucelom propagacie svojich vyrobkov, tovaru, sluzieb... Pravdepodobne tu maju aj svojich "platenych" diskutujucich. Ale zas tieto osoby by mohli mat jesne v nicku napisane, ze su z fy NASE_MLIEKO, TVOJ_KREMIK... Aby bolo hned jesne, za koho "kopu" a co je sponzorovany marketingovy prispevok. Toto by bolo cistejsie aj pre spnzorov aj pre uzivatelov. Ale toto je asi prilis velka naivna fantazmagoria z mojej strany

sissmiss
25. dec 2013

@zita19 nemala som na mysli ze chces aby ti niekto pritakaval. Prave naopak. Nepochopili sme sa. Ja sa vzdy zhacim ked so mnou suhlasi ...blbec.
K mk sa vyjadrit neviem, videla som svietit prispevky od propagatorov ockovania ktore boli urazlive a sproste a nevymazali ich a jeden zo sponzorov mk, vyrobca vakcin, tu mal reklamu ktora zastrasovala. Co je proti pravidlam v reklame. Nie na mk. A videla som prispevky ktore admin vymazal kde bolo len zufalstvo matky nad poskodenym dietatom po ockovani.

zita19
autor
25. dec 2013

@sissmiss 😉

stellamaris
25. dec 2013

@zita19 suhlasim s tebou,v kazdom bode 😉 velmi pekne si to napisala 😉

olivova
25. dec 2013

kedysi davno som mala na mk aj foto mojej tvorby. Jedneho pekneho dna vsetky foto zmizlo. Pre mna uplna nechapacka - doteraz ,pretoze foto vlastnej tvorby tu mal a ma kdekto, tak to doteraz nechapem. Ale budiz. Teraz sice na MK chodim - ale viac citat ako diskutovat, temu site hracky a tvorenie uz sledujem len "akoze" a rozhodla som sa radsej neprispievat, clovek nikdy nevie, ze jo. Celkom ma tento cin znechutil.
A vyslovene niektore temy, aj ked zacnem citat a je tam milion vymazanych prispevkov, ani nedocitam. K comu je to dobre. Pride mi to desne cenzurovane, co ma teda vytaca...Najlepsie na tom je, ze clovek ani nevie, kedy porusi ich pravidla.

miskakyska
25. dec 2013

nič v zlom 😉 🙂 .....ale riešiť na šťedry večer MK? 😅 😕 ..

miskakyska
25. dec 2013

...prajem Vám pekný sviatočný podvečer..holky 😉

zita19
autor
25. dec 2013

@miskakyska Ja som mala Stedry vecer s rodinou v predstihu, takze som mala cas. A ten cas som pouzila na zamyslenie o tejto komunite.

miskakyska
25. dec 2013

@zita19 ja som túto komunitu práveže včera uplne vypusila z hlavy 🙂 😉 dosť som z nej osprostená celý rok 😀

zita19
autor
25. dec 2013

@miskakyska Ja som bola doma sama...

tenerifka
25. dec 2013

@maca_p Ak uz sa bavite o Lady Gaga, mam taky dojem, ze to je travestita, prip.chlap preoperovany na zenu. Okrem toho nijaka normalna zena si neda pseudonym ani Lady ani Gaga, ale len nejaky gay ci trans.....boze tieto nove slova mi este stale nejdu.......

mima4
25. dec 2013

@bosoriak ale prečo by osm ja mala uznať, že ten druhý má taktiež pravdu, ked to podla mna nie je tak? 😉
Ja ho pravdaze nebudem presviečať, argumentovanie nepovažujem za presviedčanie, pravdaze pokial mame obe rovnaky ciel - diskutovat o danej veci. Cielom inteligentnej diskusie u dvoch vyrovnanych ludi by podla mna malo byt aj obhajovanie "svojich pravd", prednesie dovodov, prečo si myslim to a hento..čo ma k tomu podnecuje, prečo to tak vidím, ale určite to nemusí byť "áno, máme každá pravdu, len tu svoju". Tým by som napr. ja poprela svoju vieru, že iba Ježiš je cesta, pravda i život. Tak čo, v internetovej diskusii Ho zatajim? 😉
Veci, a najma veci viery sa nedaju nanucovat, nanutit, viera je osobne rozhodnutie človeka.

bosoriak
25. dec 2013

@mima4 Nemusis to uznat samozrejme. Ide o to, ze ja uznavam, ze mozes mat pravdu a moje poznanie je o to bohatsie. Co urobis s vlastnym poznavanim inych je cisto tvoja vec. Bez ironie, smrtelne vazne.

jamabe
25. dec 2013

@bosoriak Sú pravdy, ktoré sú pre mňa zásadné a prepáč, tam neuznám, že možno má trochu pravdu aj môj protivník... Ale v mojom prípade je to asi fakt len pár vecí, týkajúcich sa viery... Samozrejme je veľa vecí, pri ktorých sa to uznať dá a ja osobne sa aj nad tým zamyslím, či náhodou... nemá pravdu aj ten v opozícii... 😉

bosoriak
25. dec 2013

@jamabe Vidis, to iste mi napisala aj @mima4, takze moja predchadzajuca odpoved je aj pre teba.

edita56
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kuwait
26. dec 2013

@tenerifka Lady Gaga sa narodila ako zena ,nieje muz,gay ani transsexual ,istu dobu par rokov nazad o nej niekto zacak sirit famy ze je hermafrodit aby jej poskodil co ona jasne verejne dementovala svojimi fotkami.V tvary je to tyoicka talianka tie su skarede vyzeraju ako muzatky skoro vsetky (povodom je americka talianka)
narodila sa ako Stefani Joanne Angelina Germanotta,

zita19
autor
28. dec 2013

Dnes som sa tak prehrabavala v temach, kde som prispela, ze kam dospeli... A zas som ostala zarazena...

Jedna vyslovene vesela tema, z ktorej uz od otazky zadavatelky bolo jasne, ze ide o humor na MK, bola zamknuta. Pritom skoro kazdy prispevok prekypoval humorom a vyvolaval usmev na tvari...

Dalsia, jedna z tych kde sa stratoja "dva tabory proti sebe" bola tiez zamknuta. Zdovodnenie bolo: "Vzhledem k tomu, že některé uživatelky nepochopily a netolerovaly mé krátké a výstižné vysvětlení, tak téma zamykám. Kdo se chcete bavit výlučně o dobrých účincích této metody, založte téma nové, nejvhodněji i s dodatkem, že téma je pro fandy tohoto způsobu léčby nebo si přímo založte skupinu. Pro ty, kteří chcete polemizovat, založte si jinou diskuzi, kde můžete obhajovat proti argumenty.
Tato diskuze se dostala do bodu bez hodnoty a ztrácí tak svou kvalitu. Upřesňuji, že kvalitou není míněn názor, ale způsob, jakým způsobem se tu diskutuje a kam se diskuze ubírá.
Děkuji všem za pochopení."
Takze miesto dikusie je doporucene vytvorit monotematicke a mononazorove diskusie. Nie je nahodou diskusia o tom, ze vymienat si nazory? Aj ked neobhajujam sposoby niektorrych prispievatelov, je toto zdovodnenie nepochopitelne.

Dalsia, ktora bola zalozena asi za ucelom propagacie komercneho produktu. Tento produkt bol viac ci menej propagovany zakladatelkou temy. Bez mucenia priznavam, zas sa vo mne ozvalo humorne crevo a neodolala som brat diskusiu s nadhladom a ironiou. Ani priame upozornenie z temy nevyvolalo ziadny zasah "z hora". Pre dobro MK sa ta tema vcera zmenila na kusok zabavy.

Tak kam smerujes MK?
Netusim, fakt netusim...

natas4
28. dec 2013

@zita19 zamknutie "diskusie" z dovodu, aby sa zabranilo diskusii mi pripomina casy nedavno minule...alebo ze by ceska adminka dala takto okato najavo, na ktorej strane stoji?

zita19
autor
28. dec 2013

@natas4 Ja netusim...

natas4
28. dec 2013

@zita19 no, ja som si odpovedala v predchadzajucom prispevku 😝

zita19
autor
28. dec 2013

@natas4 Sedi mi cosi na vedeni... Zato tu dianie veci nechapem 😀 😀 😀 Zabrzdena som na takuto uroven 😒 😒 😒

anima9
28. dec 2013

@natas4 Nebola predávkovaná vitamínom? 😀

natas4
28. dec 2013

@anima9 😀 😀 😀 to je ale vazny neziaduci ucinok 😕 😝

anima9
28. dec 2013

@natas4 Preto som to uzavrela tak, že ona za to vlastne nemôže...ďalšia obeť NU 😀