Moja fenka ma stráži

jojka_m
21. máj 2015

Ahoj, mám doma takmer 15-ročnú fenku a spí s nami v posteli. No teraz s nami spinká i náš synček - možno to niektorých zarazí...no nikdy nie je blízko pri ňom a taký dlhý zvyk sa len ťažko odúča.
Každopádne - máme doma záhadu. Manžel niekoľko nocí nespal doma kvoli práci a, čo je zvláštne, tie noci nespala so mnou v posteli ani moja fenka.
Vyzerá to tak, že spí s nami v posteli iba keď je manžel doma.
Nedokážem to pochopiť, nakkoľko ona je môj pes, ja ju mám už viac než 14 rokov.
Žeby to robila naschvál?...že keď je Vás tam už toľko, tak sa pridám aj ja?
Uvítam postrehy či Vaše skúsenosti.

natuska87
22. máj 2015

Tazko povedat...Ja mam tiez fenku, ktora sa odo mna nepohne ani na krok.Manzela a syna miluje nadovsetko, ale napriek tomu, s nimi na prechadzku ide velmi nerada.Ked som s nimi ja, je najspokojnejsi pes na planete.Najradsej,chodi iba so mnou...Ale faktom je, ze ja som s nou pocas dna najdlhsie...Tiez mam ten pocit, ze ma "chrani".Pes si jednoducho vyberie "vodcu svorky" a toho neskonale miluje a respektuje.../Ale to, zrejme, viete.../

bonaqa2013
22. máj 2015

@jojka_m psa do postele - tak to u nás nehrozí. Mám rada zvieratá, máme psa - má svoje miesto von v búde. Podľa mňa do postele pes nepatrí. Skôr by som mu kúpila nejaký pelech a tam môže driemať.

sissy27
22. máj 2015

@bonaqa2013 čítanie s porozumením nič? 🙂 ona sa nepýtala na názor na spanie psa v posteli a hlavne nie nadarmo sa hovorí "starého psa novým kúskom nenaučíš"...
@jojka_m netuším, prečo to robí, možno svojím spôsobom žiarli na manžela a nechce sa cítiť odstrčená kvôli nemu 🙂 každopádne nechaj ju tak, ako je pohodlná 🙂

meggie911
22. máj 2015

@bonaqa2013 toto mudrovanie milujem 😕 pytal sa tu snad niekto na to, ci je vhodne/nevhodne, aby spal pes v posteli? ked si psa raz do postele pustis, uz sa ho nezbavis..mne by tam ta moja uz chybala a aj frajer si musel zvyknut 😀 ale tak ona je trojkilova yorksirka, ktora neplzne..ineho psa by som si asi do postele nepustila..neznasam chlpy
@jojka_m no veru zvlastne 🙂 mozno ked vidi, ze niekto v posteli chyba, tak tam nemusi byt ani ona..a ked ste tam vsetci, tak predsa nesmie chybat 😉 neries, asi jej to je tak pohodlnejsie

natuska87
22. máj 2015

@sissy27 My mame cely zivot psov doma, maju pelechy, ale samozrejme, semo tamo, su nanominovani aj v posteli...Kazdy si svojho milacika uziva po svojom, ak to niekomu vyhovuje takto, preco nie...Ak si niekto nauci inak, aj tak dobre, netreba mu vnucovat svoj postoj...urcite su zvysene naroky na hygienu, ale stoji to za to...

natuska87
22. máj 2015

@bonaqa2013 kedysi psik pri bude plnil funkciu strazcu, dnes je to spolocnik a priatel...

kiki68
22. máj 2015

podla mna ma nejaky vztah v ramci hierarchie k manzelovi, je to tazko, ak je inak ok k dietatku aj k manzelovi,tak neriesit. Tam pojde o zaujatie nejakej pozicie a ze strazi je fajn. Nas pes tiez spava tak na polovicu v posteli, skor mam dojem,ze ked sa moc hmyrim,tak ide radsej do pelechu,kde ma sukromie. Pelech ma tak velky,ze by som sa tam natrepala hadam aj ja 😀 U mojej znamej to bolo zase tak,ze pes spal na gauci a dieta lozilo spat do jeho pelisku. Normalne tam poobede spavalo.

natuska87
22. máj 2015

@meggie911 Mne by v posteli chybala tiez, hlavne, ked som chora a ona sa ku mne chapavo tuli...Keby tak vedela navarit caj, urobila by mi ho...Aj napriek tomu, ze ma 33 kilov...Boli doby, ked sme sa predhanali, kto ju nalaka k sebe do postele...Tiez ale, najradsej spi v lehne...

kiki68
22. máj 2015

no mojim znamym pejsek skoro zachranil babo, tym,ze lepsie pocuju a pocuju nas dych a srdiecko na 7m, tak fenka sedela stale kdesi pri detskej postielke a ked sa jej nezdalo neico,tak to okamzite hlasila panicke a robila taky zivy monitor dychu. A raz asi bolo na male,lebo prisla a tahala panicku a ze ked zdvihla babo,tak bola rada,ze ta fenula tak nastojcivo prosila nech ide tam. Nie kazdy pes je taky babysitter,ale poznam ich vela,co doslova vypiplali deticky.

natuska87
22. máj 2015

@kiki68 Verim...Aj ja mam medzi mladymi maminkami priatelky, ktorych deti od kojenca spavali so psikom...Tiez si nevedeli vynachvalit, ako ich pozorovali a utekali "nahlasit", ked sa dieta prebudzalo...

bonaqa2013
22. máj 2015

@sissy27 moja ja rozumiem dobre, ale psa do postele určite nie.....

natuska87
22. máj 2015

@bonaqa2013 Tak znela otazka?

sissy27
22. máj 2015

@bonaqa2013 no ale presne na to sa zakladateľka nepýtala... takže asi fakt nerozumieš 🙂

jojka_m
autor
22. máj 2015

Ona tiež nie je veľký psík....má desať kg...celé sa mi to zdá tak, akoby chránila mňa aj synčeka pred manželom či okolitým svetom, pretože aj keď manžel nie je doma, tak spí na pohovke oproti dverám, aby mohla hneď zareagovať...a tiež si to možno iba nahováram.
Už keď bol synček v brušku, tak si k nemu vytvárala vzťah...a aj on k nej...častokrát keď sa veľmi krútil a kopal a ona si ľahla ku mne k brušku, tak sa upokojil.
Chráni mňa a moje mláďa.

natuska87
22. máj 2015

@jojka_m Kanysterapia je predsa davno uznana terapeuticka metoda...Pritomnost psa, alebo macky pôsobi na cloveka naozaj ukludnujuco...Svagrina prisla pre onkoochorenie o prsnik...Znami jej nadobudli maciatko, napriek tomu, ze macky nikdy nemala rada.Zivot s nou, alebo so psom si nevedela predstavit.Dnes, tu davno dospelu macku miluje, lebo jej bola pocas chemoterapie, v posteli, najblizsie...Pudovo jej lihala vzdy na ten odstraneny"prsnik", co jej ohromne ulavovalo.Do domacnosti nasledne pribudol aj psik...

natuska87
22. máj 2015

@natuska87 pardon, kanisterapia...