Mojim koníčkom sú izbové kvety. A čo vy?

daniela1977
10. dec 2006

Maminy mate niektore radi kvety ovsem nie take co dostanete.Ja strasne.Najnovsie som sa dala na kaktusi maly by na jar kvitnut tak uvidime.Inak mam doma celkom peknu botaniku aj ked na cinziaku sa moc realizovat neda.

moncurienula
3. máj 2021

Ja som na ich stranku narazila cez vikend a zatial som si ich ulozila do zalozky, moc sa mi tam niektore kusky pacili a ako to tu tak citam, tak sa nemusim bat si objednat. Idem asi teda na to

hapkova
4. máj 2021

@moncurienula veru nemas sa coho bat, bola som aj ja milo prekvapene, ake v skutocnosti su pekne😍

veroniak12
5. máj 2021

@hapkova prosim ta oni sa cisto zameriavaju iba na umele rastliny alebo maju v ponuke aj zive? Mna lakaju aj umele ale na druhej strane sa toho trochu obavam, ci to nebude take moc umele, lebo take veci moc nemam rada🙈😔

hapkova
13. máj 2021

@veroniak12 oni len cisto umele predavaju + prislusenstvo ako su crepniky a take vecicky. Vies co aj ja som sa toho spociatku bala ale riskla som to a ked mi umely kvietok prisiel domov, tak som bola prekvapena ako super vyzera a ze skoro vobec nie je rozpoznat ci ide o zivy alebo umely kvietok.

veroniak12
1. jún 2021

@hapkova fakt?? Tak teraz mam este vacsieho chrobaka v hlave ako predtym. A ty si si to kupovala cez ten e-shop hkgreen, ze? Nieco take som citala na predoslej strane. Za dopravu si tiez nieco platila alebo ju maju zadarmo?

hapkova
2. jún 2021

@veroniak12 ano, dobre si citala, presne cez nich som si objednavala umele rastlinky. Co sa tyka dopravy, tak nad 50€ ju maju zadarmo a ak nemas taku velku objednavku, tak musis normalne aj postovne zaplatit.

darinagod
2. jún 2021

ako ono tych 50 € by som tam vedela minut bez problemov a asi ani nie je nikto, kto si objedna len jednu rastlinku, tak maju tak krasne veci, ze hned je plny kosik 🙂

hapkova
11. jún 2021

@darinagod tak to si velmi dobre napisala a je to tak😉 tiez ked som na ich stranke a idem objednavat, tak mam hned objednavku nad 50€, nie je to ale ze vobec ziadny problem pre mna pohadzat tam rastliny a vela krat mam o mnoho vyssiu cenu🙈😀

bogierka
15. jún 2021

noo ja som mala problem si minule vybrat tak, aby som sa zmestila do 100€ lebo ako fakt tam maju take krasne kusky, ze je priam nemozne si objednat len jednu 🙂

martinenka886
16. jún 2021

@bogierka a co si si tam nakoniec povyberala. Ja milujem sukulenty, palmy, nasla som tam dokonca aj machove gule, ktore vyzeraju na nerozoznanie od tych zivych. A pre mna je velka vyhoda to, ze nevyzaduju skoro ziadnu starostlivost

marcela64
17. jún 2021

Kočky tie čo máte umele kvety tak poraďte. Nastala u nás taká situácia, že nemôžme mať kvôli manželovi živé kvety.. No a ja som človek, ktorý proste zeleň miluje a jednoducho sa jej vzávať nechcem. Umelé kvetinky som zatiaľ ešte nemala, tak dosť váham, keďže si myslím, že každý bude vidieť, že nie sú živé

hapkova
22. jún 2021

Preco sa toho bojis.Nemas coho. Teraz predavaju take kvety, ze mas problem rozoznat, ci su zive alebo umele. Sama mam doma zopar umelych kuskov avobec nevyzeraju, ze nie su zive

moncurienula
28. jún 2021

no tak nad tym posledne dni premyslam aj ja. ono nie, ze by sa mi zive nepacili alebo by bol nejaky velky problem sa o ne starat, no ulahcila by som si aspon nieco a furt by vyzerali dobre

dom_evi
2. júl 2021

@moncurienula to je pravda. Hlavne ta starostlivvost, aj ked su to len kvety, da niekedy zabrat zvlast, ak vies na rastlinky zabudnut tak, ako ja 🙂

moncurienula
7. júl 2021

heh, ako keby si ma poznala, tiez viem proste na kvetiny zabudnut, aj ked icm mam teda stale pod nosom. noo a viete mi prosim vas poradit eshop, ked kupim fakt kvalitne a hlavne krasne kvety? pacili by sa mi palmy a mozno nejake tie sukulenty, ktore teda fakt milujem

marcela64
7. júl 2021

Tak ja už mám svoje prvé umelé skvosty doma a neviem sa na ne ešte aj po tých pár dňoch vynadívať. Dala som si poradiť tu od kočiek a spravila som si objednávku v HK Green. Prišli mi ozaj moc pekné kúsky, tak by som ti doporučila si prezrieť ich ponuku

vikus17489
15. júl 2021

Fakt? Moj muz sa mi stale vyhraza, ze vymeni vsetky zive kvety doma za umele, lebo neviem ci mam tu smolu, ze ak si nejaky kupim a odkvitne, tak potom aj roky ziadny novy kvet nevyzenie a nevyzraju potom tak ako by mali. Ako ja viem, ze sa stale na to len stazujem, no umelym so zatial na chut nejak este neprisla

marcela64
18. júl 2021

@vikus17489 a možno by si nakoniec aj bola rada. Nemala by si žiadne starosti a netrápilo by ťa, ak by dlhšiu dobu nekvitli alebo by sa im z nejakého dôvodu nedarilo. Ja byť tebou, tak by som nad nimi možno aj popremýšľala

veroniak12
21. júl 2021

Kedysi som tiez tuto myslienku odmietala , az pokial som si neobjednala prve umele rastliny. Mozno to bolo fakt stastie, ze som si dala poradit od kamaratky a objednala fakt kvalitne kusky, takze nejaky zly pocit z toho, ze by boli ako past na oko som nemala a odvety mi este par dalsich kuskov pripudlo. Neviem si taketo kvety vynachvalit. Fakt ziadne starosti

vikus17489
22. júl 2021

Ozaj vveroniak12? Ako takyto napad neznie zle, zvlast ak to takto opises, ze nemas ziadne starosti a proste kvety su stale v tej najlepsej forme. Odkial si si ich prosim ta objednala? Mozno by som dostala dobru inspiraciu

veroniak12
26. júl 2021

Ano ano, pokial si kupis kvalitne kusky, nemas sa podla mna coho bat. Ja by som ti odporucala si prezriet ponuku od HK Green. Odtial som si kupovala vsetky moje rastlinky. Krasny a siroky vyber a ozaj musim povedat, ze kvalitne spracovany je kazdy jeden kusok, takze nehrozi, ze by nejak neprijemne svietili v miestnosti. Prave naopak krasne ju ozivia

darinagod
12. aug 2021

@veroniak12 a ake druhy rastliniek si si odtial povyberala? lebo mne dlho trva kym sa rozhodnem, resp. ked si nieco vyberiem, tak v zapati rozmyslam co dalsie by som este dohodila a ci to vobec mam kde este dat. ved kedysi bol trend davat umele rastliny aj na wc, to neviem ci este tak niekto dava a ci to nevyzera divne. ty na wecku kvety nemas? 🙂

marcela64
13. aug 2021

to si veru pamätám aj ja, že sa dávali umelé kvety na toaletu. Ľudia tam mávali rôzne skrinky tak sa im asi nejako pýtalo si tam dať trocha zelene. Neviem či čakali že umelá rastlina im to tam prevonia, alebo len na oživenie priestoru to tam chceli. Kamarátovi rodičia majú umelé kvety v kuchyni, aj na stole vo váze ako dekoráciu, a aj na poličkách také papradie. Lebo že živé by tam nepochodili

martinenka886
17. aug 2021

Ideme zariadovat chalupu, a stahujeme tam nepotrebny nabytok, nejake to kuchynske nacinie a rozne drobnosti. Chcela by som tam odviezt aj nejake umele rastliny. Neviete ci sa mozu pri stahovani-prenasani nejako poskodit, zlomit? Myslite, ze ich treba nejako specialne zabalit?

vikus17489
20. aug 2021

Budete mat take rekreacno oddychove miestecko, super 🙂
Vies co, nemyslim si ze by sa to nejako malo poskodit alebo zlomit, ako jasne pokial sa na ne neda nejaky tazky nabytok uplne naspodok do auta alebo co. Skor by som ich dala niekde na kraj pripadne na vrch a mas, alebo niekde do krabice k ostatnych veciam, nech nelietaju po aute 🙂

veroniak12
25. aug 2021

@darinagod vies co ja tak pocitovo nakupujem tie rastlinky. Pozriem co mi kde doma chyba, co treba ozivit. No a potom uz len pozeram stranku a rozhodnem sa co by sa tam hodilo. Ak mas problem rozhodnut sa, vobec neolutujes, ak si toho prikupis viac. Viac zelene ti okrasli aj zutulni bytik 🙂

marcela64
31. aug 2021

@martinenka886 to je pekné, že chcete mať aj chalupu takú zútulnenú. Čo som už ja pochodila chaty a veru, nie všade je to na pohľad pekné. Skôr to ľudia berú tak, že vypadnú z mesta a nič tam nerobia 🙂 Ale čo sa týka tvojej otázky, nemali by sa nejako poškodiť pokiaľ ich samozrejme nedáš na spodok auta, za to ti už nikto neručí 🙂 Alebo to sprav tak, že tie čo máš si nechaj doma, a na chalupu nakúp nejaké nové rastliny.

martinenka886
9. sep 2021

@marcela64 dakujem pekne 🙂 Ved presne, ze niektorym je to jedno, ale ja mam rada, ked sa mozem vsade citit ako doma a aby to posobilo prijemne aj pre znamych a rodinu, ked tam pridu 🙂 Vidis, to tiez nie je zly napad, ze by som dokupila rovno aj nejake tam. Len vlastne ani neviem, ze kde. V klasickych obchodoch, co som zatial pozerala, no veru vyber taky, ze tie kvety na mna posobili ako spred 100 rokov.

marcela64
10. sep 2021

@martinenka886 tak či spred 100 rokov, to si už dala veľa, možno tak spred 50 tich 🙂 Ale rozumiem ti, možno si stále niektorí predajcovia myslia, že sa to ľudom páči, keď je niečo umelé, aby to aj vyzeralo umelo. Škoda, že to sa už skoro nikomu nepáči 🙂 Možno si pozerala len v zlých obchodoch. A máš aj predstavu, že čo by si chcela?

martinenka886
23. sep 2021

No chcela by som nieco na okna ale nie len take suche nic, obycajne zelene, ale skor farebnejsie alebo zaujimavejsie ak by bolo. A potom tam mame taku vacsiu chodbicku alebo predsien a do nej nieco. Len teda to neviem, ze ci by ma za to aj z rodiny pochvalili keby kupim nieco vacsie, ci to tam nebude na ostaru ale hadam nie.