Môže byť pacient po zástave srdca odkázaný na vozík?

niekto1
2. dec 2017

Prepáčte, že vás otravujem touto otázkou, ale ja vážne neviem na koho sa mám obrátiť. Je to trochu dlhý príbeh ale potrebujem radu. Prosím ak niekto niečo vie, alebo počul o tom, budem rád za každú odpoveď a za váš čas. Ďakujem

lorela
2. dec 2017

@niekto1 Vselico je mozne po zastave srdca. Aj pacient odkazany na invaliny vozik, aj mnoho dalsich zdravotnych komplikacii a nasledkov.

janinah
2. dec 2017

môže.....

niekto1
autor
2. dec 2017

A čo ešte napríklad ?

janinah
2. dec 2017

@niekto1 napíš viac o diagnoze...zástava srdca nie je len tak,niečo sa v organizme stalo napr. infarkt,mozgová porážka alebo niečo iné...a tieto diagnozy majú svoje následky,čiže napr. po porážke /náhla cievna mozgová príhoda/ ostane človek ochrnutý a na vozíku

janinah
2. dec 2017

môže dokonca ostať v bdelej kome...

niekto1
autor
2. dec 2017

Nuž, môj kamarát má ťažký zápal pľúc. Má ťažkosti s dýchaním. Bolesti na hrudníku. Naraz omdlel. Stratil vedomie a vyplynulo z toho, že zástava srdca. Padli slová, že by skončil na vozíku. Jeho žena je na dne a ja by som to chcel vedieť dopredu. Nechcem zostať prekvapený. Ochorel pred nedávnom. Vysoké horúčky, kašeľ, bolesti na hrudi. O ničom inom neviem

lorela
2. dec 2017

@janinah Nie vzdy zostane clovek po cievnej mozgovej prihode ochrnuty alebo na voziku. Nastasie su nasledky v niektrych pripadoch minimalne.

lorela
2. dec 2017

@niekto1 Vies, to, ci tvoj kamarat bude mat nejake nasledky, momentalne s urcitostou mozno nevedia povedat ani sami lekari. Informovana bude len najblizsia rodina o vyvoji stavu a dalsich vysledoch vysetreni, ktore mozno nateraz ani nemozu realizovat.

niekto1
autor
2. dec 2017

Aha. Viete, on má len manželku a mňa. A keďže jeho manželka je v takom šoku, tak to musím riešiť ja. Preto som sa pýtal. Rátam aj s tou možnosťou, že by zostal na tom vozíku...mrzí ma to. Doktori povedali, že sa budú snažiť aby bol bez následkov len, keďže on mal predtým problémy s nohami že to môže udrieť do nich

mrkvicka060
2. dec 2017

@niekto1 nie som lekar, ale pri zastave srdca sa cloveku prestava pumpovat krv, nie je okyslicovana a do mozgu sa dostava malo kysliku. Takze z toho mi logicky vychadza, ze jeden z nasledkov "nedokysliceneho" mozgu moze byt aj ochrnutie... Ale mozem sa mylit...

oslo1
2. dec 2017

Pri zastave srdca nastava hypoxia organov, najvaznejsi dosah to ma na mozog.
Nerobila by som zavery, ze ci zostane na voziku. Ak by tam bol tento predpoklad, tak ten vozik bude najmensi problem.

janinah
2. dec 2017

@lorela nikde nepíšem,že vždy....ale tam bola zástava srdca a následky sú nepredvídatelné...teda ak bola,lebo z napísaného to nie je isté....

niekto1
autor
3. dec 2017

@oslo1 Viete, to ochrnutie zasiahlo len nohy. Prečo teda nezasiahlo aj ruky ? Prečo len nohy ?

oslo1
3. dec 2017

@niekto1 toto sa musite lekara, ktory mu vyhodnocoval mri/ct mozgu.
Poznam ludi, co si prezili cardiac arrest, naslednu resustitaciu a dnes su ok, pracuju, maju rodiny.
Bohuzial poznam aj takych, co sa z toho nedostali a dnes su odkazani na starostlivost inych.

niekto1
autor
3. dec 2017

Najhoršie na tom je, že lekári ešte nechcú nič hovoriť. Sami sú prekvapení z toho čo sa stalo.