icon

Môže ostať na balíku vírus?

13. nov 2020

Dobrý deň.

Objednala som si dva balíky súkromne a chcem sa informovať, či nemohol na nich ostať vírus, ak by náhodou mal dotyčný koronu, kt. mi balík predal. Ja som si pri objednávke neuvedomila, že treba riešiť koronu. 😰

avatar
cacianka
13. nov 2020

Virus nie je žuvačka. Umiera

avatar
pralinka25
13. nov 2020

vydrzi rozne dlho na roznych materialoch niekde to bolo aj napisane kolko drzi na kove, kartone hladkych povrchoch. nepamatam si to ale google poradi

avatar
1aduliatko1
13. nov 2020

kým balík prišiel k tebe dostal aj chrípku, aj koronu aj iné choroby od ľudí , čo ho pochytali 😀 😀

avatar
hettinka
13. nov 2020

Ak sa bojis, daj na 1 deň von na balkon a odstriekaj povrch dezinfekciou. Ak je to oblečenie, treba vyprať na 60 stupnov. Pevne povrchy vydezinfikuj.

avatar
1aduliatko1
13. nov 2020

a to nie len na balíku, ale na každom obchytanom tovare v obchode

avatar
trema
Autor odpoveď zmazal
avatar
zuzanaete
13. nov 2020

Skor je otazka, ze nakolko by bol taky pripadny virus infekcny. Ak by to bolo take velke nebezpecenstvo, tak tu mame uz davno ovela horsi stav. Ludia nadalej bezne nakupuju v obchodoch, chytaju veci, otvaraju dvere, objednavaju online ... A aky je rozdiel, ze si si objednala sukromne a cez nejaky eshop? Rovnako to pochybaju ludia pri baleni, preprave.

avatar
hettinka
13. nov 2020

@1aduliatko1 aj tovar z obchodu pred 1. použitím periem, hračky som v rámci možnosti umývala. Vrchné obaly vyhadzujeme.

avatar
zuzanka.zuzu
13. nov 2020

😀 na jar sme nechávali balíky z číny "v karanténe" v kufri auta.... hovadina na mraky ale ak sa ti bude lepšie zaspávať, tak skús (keď nemáš auto, ulož do pivnice alebo na balkón)

avatar
hettinka
13. nov 2020

@zuzanka.zuzu balíky z Činy mi aktuálne idu aj 3 mesiace, hoci oni to pošlú hneď. Držia to tu v Európe niekde. Ale tak čínske rozbalujem vonku a obal ide rovno do kontajnera.

avatar
miriam11
Odpoveď bola odstránená
avatar
simsalabim
13. nov 2020

@hettinka ja som si nevsimla, ze by to slo z Ciny teraz tak dlho. Mne nedavno dosiel za 3 tyzdne. A teraz jeden za necelych 5

avatar
marseillefan
13. nov 2020

Ak to je z Číny, tak to ten vírus nemá šancu prežiť. Na povrchoch prežije deň, maximálne dva-tri... Aj keby tam bol, je otázne, či by si sa vôbec nakazila. V podstate je väčšia pravdepodobnosť, že sa nakazíš od poštára, ktorý ti ten balíček prinesie.

avatar
abbey1
13. nov 2020

A tovaru z bežných obchodov sa nebojíš? Aký v tom vidíš rozdiel?

avatar
leuchtturm
13. nov 2020

aj keby si na tom baliku mala corona virusy, tak nie su infekcne.

avatar
siska53
13. nov 2020

Prosim ta, bezne objednavame cez alzu do alza boxu.. a to moj je dost panikar, ze az.. nepanikar, ved to by si ani potraviny nemohla kupovat!

avatar
robin30
14. nov 2020

Paneboze 🤦‍♀️

avatar
addi
28. nov 2020

Myslím si, že ak by si dostala koronu, tak jedine z tvojej paniky a strachu.. 😉 kľud. Najdôležitejšia je psychika, pokoj.. 🙂 zdravá strava, dostatok vitamínov, veľa pohybu a všetko bude v poriadku 🤗

avatar
mandarinka555
28. nov 2020

Máš vôbec predstavu, koľko ľudí v potravinách obchytá každú debilinu, lebo skúmajú, aké "éčka" obsahuje....Sú ich tisíce a ty nemáš potuchy, či bol, alebo nebol niekto nakazený....