Môžem navrhnúť mame, aby mi kupovala cigarety?

3. júl 2022

Ahoj, s kamarátkou fajcime heets. Rozdiel je v tom, že ja si ich kupujem za svoje a už mi je to veľa kupovať každý deň krabicku. Bude to blbe navrhnúť mame? Myslím, že ma bude mat za niečo iné ako doteraz a zatrhne mi celu iqos. Kamarátke mama kupuje každý deň krabicku, proste kúpi sebe cigarety a pre nu heets a ona si spokojne vyfajcuje koľko chce zatiaľ čo ja si to musím za svoje kupovať a ešte aj sama kúpiť v trafike. Je to take nefér. Obe mame 16, za chvíľočku 17. Viem, že tu sú starší ľudia, nemáte mi ako poradiť, tak by som chcela pocut od Vás či by ste dcére kupovali keby vás požiada ?

chouette0157
4. júl 2022

Ani náhodou... To už v akom mentálnom nastavení žiješ, že sa za toto cítiš ukrivdená?

kassandra25
4. júl 2022

Tvoja mama bude snad mudrejsia ako tá kamoskina.....

martinkatinka
4. júl 2022

Kde ti to v tvojom veku vlastne predaju?

jaskolka
4. júl 2022

Mňa zaujíma, kde vám to predaju, keďže je to tabakový tovar a spadá pod limit "nad 18 rokov". Čiže keby mne dcéra takú somarinu zahlásila, tak jednak ona dostane pár faciek, samozrejme ani cent na to, a ešte by som uvažovala, že podám návrh na prešetrenie stánku, alebo obchodu, kde predávajú neplnoletým cigarety a ten novodobý výmysel iqos, či čo to je.
Mam 40,v živote som v ústach nemala cigaretu a žijem. Takže u mňa by decko nepochodilo s takou absurdnou požiadavkou.

jaskolka
4. júl 2022

@martinkatinka presne to iste napadlo aj mne

martinkatinka
4. júl 2022

@jaskolka my dokonca nesmieme ani zapaľovač predat deckam pod 18 rokov 🤷 tak ja nechapem, kde to kupuju 🤷

au1994
4. júl 2022

Buď rada, že máš 16 a mama nemá problém s tým, že fajčíš, nie ešte aby ti na cigarety prispievala. Strechu nad hlavou máš? Máš. Dať čo do úst máš? Máš. Máš si čo obliecť na seba? Máš. Keby v tvojom veku idem za mamou, nech mi kúpi cigarety, lebo kamoške ich mama sponzoruje (a to je moja mama tuhý fajčiar), také zauchá by mi leteli, že by som mala zaľahnuté v ušiach ešte týždeň. Brigáduj a zarob si.

babulka97
4. júl 2022

Zarob si a kúp si 🙂 skôr či neskôr olutuješ cele fajčenie

n820p
4. júl 2022

Ja keď som v takom veku fajčila a mama sa s tým pomaly zmierila, sem-tam keď kupovala cigarety sebe kúpila aj mne😁 ale to samozrejme závisí od tvojej mamy, sama si ju poznáš 🙂 dnes už ja síce nefajčím, ale občas keď robím nákup kúpim jej tie cigarety ja 🤣

0ria0
4. júl 2022

Čo siiii ako z tej srandy by ma vážne zaujímala potom mamina reakcia. Ale inak nie.

sissy27
5. júl 2022

@jaskolka
@martinkatinka baby, hocikde bohužiaľ… vo veľkých reťazcoch nie, ale malé večierky, nonstopky, stánky bez problémov, im je jedno, hlavne že prežijú… jeden taký mám v blízkosti, kadejaké kontroly stále majú vraj a ja nechápem, že ich ešte nezavreli. Hygiena biedna na môj vkus, daňové netuším a decká z celého sídliska tam chodia na pivo a chľast, lebo sú známi tým, že predajú bez problémov…

stanulienkat
5. júl 2022

Podla mna, je to povinnost matky. Si este skolopovinna, tak sa musi ona starat. Aj cigy ti kupovat. Aj fet, keby si chcela.🙄