Môžem sa sťažovať na vodiča autobusu ?

tslobik
26. nov 2019

Dnes sa mi stala taká vec....Išla som autobusom a nemala som drobné. Dala som 20€. Čo všetko som si vypočula od vodiča....Pohoršovanie, či je on banka a pod. Som si vedomá, že som mohla mať drobnejšie, ale je to povinnosť? Mať drobné? Dalo sa to povedať predsa aj slušne, s úsmevom pre budúcnosť. Pokazený deň som z toho mala, z dnešných ľudí.....samá nevrlosť, nezáujem, ignorácia apod. Preboha, to kde sme? Ja aj keď mám totál nanič deň....správam sa slušne k tým, čo za to nemôžu. Možem sa sťažovať?

caroline_
26. nov 2019

Ja som raz platila 0,80centov a dala som mu 2eurovku a nakrical na mňa 😂

caroline_
26. nov 2019

@tslobik kde pracuješ prosím ta?

tslobik
autor
26. nov 2019

@dskjhfdlkdjhl mna práca baví a som slušná na rozdiel od iných...

tslobik
autor
26. nov 2019

@kiwi3 Ale šofér ventiloval svoju negativitu na mne....

tslobik
autor
26. nov 2019

@caroline_ verejná správa

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2019

@tslobik no, tak potom naozaj neviem, kde je problem😉

tslobik
autor
26. nov 2019

@fokuska štve ma to, že za služby platíme a nestojí to za nič...

tslobik
autor
26. nov 2019

A moji klienti tiež za služby platia a musí to byť efektívne....Tak kde sme? Kde je rovnosť?

tslobik
autor
26. nov 2019

Jeden si môže robiť bez újmy čo sa mu zachce a iný nie? Vysvetlite mi tú spravodlivosť.

fokuska
26. nov 2019

@tslobik Pamatam si tvoj nick z viacerych tem. Mam pocit, ze si dlhe roky frustrovana z toho, ze zarabas malo, aj ked mas VS. V kazdej teme si skoro az depresivna, ziadna snaha zmenit nieco u seba, vzdy mas pocit krivdy a taky "syndrom socializmu", ze nech je vsetko fer, nech sa "niekto" postara aby som zarabala kolko si zasluzim a pod.

Pochop, ze svoj zivot mas vo vlastnych rukach. Ak robis pracu, s ktorou nie si spokojna, tak z nej odid a rob nieco ine. Ak sa ti nepaci, ze sofer zaraba viac ako ty a sprava sa drzo, tak chod robit jeho robotu - zarobis aj ty a ked niekto nebude mat dorbne, tiez mozes ksusit vynadat mu. Budes sa citit lepsie?

Uvedom si, ze nezmenis druhych ludi, mozes len seba, svoj postoj, svoje ciny.

Spravodlivost na svete nie je, nemozes ocakavat ze vzdy bude vsetko spravodlive. Deje sa obrovkse mnozstvo nespravidlivosti, ktore nie je v nasich silach zmenit.
Tak bud fnukat a stazuj sa alebo sa nakopni a nieco so sebou rob.

judar
26. nov 2019

Hadam necakas ze zato ze si citliva sa ti bude prisposobovat cely svet...to ze sa vodic tak zachoval ma svoje dovody...robi za blby plat robotu ktora je zataz na psychiku bo je zodpovedny za hromadu zivotov...a si zober ze kolko ludi sa takemu soferovi za den zomele v autobuse ale total ze vselijakych ze mu spravia vrasky na cele napr opilci, hulvati, cigani a este ktomu ked kazdy by len celyma platil bodaj by ho to nenastvalo kedze on dostane cely velky peniaz a musi dat prec hromadu mensich a potom ho to dost obmedzi vo vydavani ked takto mu dojde dajme tomu prikladovo 10ludi po sebe a 11stemu nebude mat uz z coho vydat

tslobik
autor
26. nov 2019

@fokuska Ja som spokojná so svojou prácou a žiadam od iných aby ju brali ako majú...

tslobik
autor
26. nov 2019

@fokuska a že spravodlivosť na svete nie je....Chyba!!!!!!!! Smutné a chyba veľkáááááá....spoločenská.... Asi si mladá a rešpekt a zásady ti nič nehovoria, to čo za mládež sme vychovali????Hamba.....

tslobik
autor
26. nov 2019

@judar Moja zlatá, ja som tiež zodpovedná za ľudí, robím so všetkými rizik. skupinami, môžem sa nakaziť HIV, AIDS a pod. za min.mzdu a za to som služná v každom ohľade.

tslobik
autor
26. nov 2019

Proste podľa mňa každý zamestanec, čo sa nevie ovládať, nevie, čo je slušné je k ničomu a vyhodené peniaze za jeho plat. Najvyšší čas nahradiť ho niekým schopným emptickým....

fokuska
26. nov 2019

@tslobik No nie je, bohuzial. Taky je fakt, toto je realita.

Ako chces ty dosiahnut aby pracovnik, co si nerobi svoju robotu, bol vyhodeny? Ako to docielis? Rozculovanim sa na internetpvych forach? Alebo co urobis?
Ako ti pomoze toto rozhorcenie?

Ano, mal by byt kazdy slusny, mala by existovat spravodlivost... realita je ina.

judar
26. nov 2019

@tslobik prepáč ale vyzneš ako samolúbi sebec...ty na prvom mieste než ktokolvek iný a a každý aby sa ti prispôsoboval?...jak si ty zodpovedná za ludí keď píšeš že sa sama môžeš nakaziť :D to ze sa ty nakazíš je tvoj problém a na vine si len ty sama lenže taký vodič autobusu keď do neho cudzie auto buchne má na svedomí hneď škodu za autobus z vlastnej poistky aj keď tú nehodu on nespôsobil a hneď aj krky cestujúcich .....ty vidíš len seba a svoju nespokojnosť zo života nič viac

tslobik
autor
26. nov 2019

@fokuska Idem rovno napísať sťažnosť

tslobik
autor
26. nov 2019

@judar Prepáč, ale ty nepoznáš moje zamestnanie a moju zodpovednosť, tak nesúď. Šoféri busov nie sú Bohovia. Sú aj iné zodpovedné profesie, nielen šoféri autobusov, a koľkokrát drzí ako ploštice

caroline_
26. nov 2019

@tslobik tak to svoje zamestnanie môžeš zverejniť :D

tslobik
autor
26. nov 2019

Ale sú aj výnimky, s tými mám tiež skúsenosti. Vďaka im. Sú v mojom živote vodiči, ktorým sa klaňám..... ale väčšinou dali už výpoveď. Ale inteligencia ako sa patrí❤👏

tslobik
autor
26. nov 2019

@caroline_ Nezverejním.....ešte to - v tomto kurníku.....Fuj.

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2019

@tslobik Uz si napisala tu staznost?

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2019

@tslobik Takze fuj kurnik, ale hlavne, ze tu vypisujes. Tak ked je Ti fuj, tak pis niekde, kde to fuj nie je.😉

veronikaszabova
26. nov 2019

Vybav si karticku na autobus, daj si na nu € a nemusis riesit naduteho sofera. Vec vyriesena

caroline_
26. nov 2019

@tslobik tak potom sa nesťažuj. Jednej napíšeš ze nech nesúdi lebo nepozná tvoje zamestnanie ale ani ho neprezradís. Nikto ta tu nepozná tak neviem načo toľko tajnosti ale ok tvoja vec. A ohľadne toho kurníku, aj ty si tu takže si súčasť toho kurniku. A co sa týka tvojho prispevku, príde mi ze sa na svoju prácu sťažujes a robíš zo seba chúďatko, aj taky vodič ma ťažkú prácu, ako aj kopec iných ludi, a keby sa každý na každého sťažoval, tak by to tu teda pekne vyzeralo. Sama píšeš o empatii no sama ju asi nepoznáš

tslobik
autor
26. nov 2019

@caroline_ Ja mám tiež ťažkú prácu a som slušná. Mám veľa obľúbených vodičov (ktorí sú vzorom pre túto profesiu), ale tento je totál chudák mimo a kazí repupáciu.

tslobik
autor
26. nov 2019

Za dva roky jeden z mnoha, ktorý ma pohoršil...

iveta7677
26. nov 2019

@tslobik mne sa to uz tiez stalo.Bolo.to tiez povedane dost nevhodne....Odvtedy mam vzdy drobne so sebou.

tslobik
autor
26. nov 2019

@caroline_ Čo je na tom zlé, že sa mi páči prístup šoférov všeobecne, len jeden je "DEBIL"? Nuž....nájde sa, ale treba na neho upozorniť a už som podnikla kroky. Nech neplatíme neschopných, keď je v rade xy nezamestnaných...no nie? ( A slušných nezamestnaných)