Multivitamíny pre 13 ročné deti

florentina1
29. aug 2012

Ahojte, ja by som Vás chcela poprosiť o radu. Chcela by som kúpiť multiviatmín pre moju 13 ročnú dcéru. Uprednostňujem multivitamíny bez umelých farbív a konzervantov. Vitamíny jej dávam od jesene do jari. cez leto je dosť vitamínov. Dnes ráno sme zistili že jej vypadávajú vlasy, síce mierne ale aj tak sa mi to nepáči. Uvažujem nad kúpou Forever Living Kids. Máte niektorá skúsenosť? Alebo Multi Tabs Immuno Kids. Ďakujem za odpovede.

ematko29
29. aug 2012

ja som zasa počula,že umelé vytamíny narobia viac škody ako osohu,v prípade ked ich vyslovene neodporúči lekár.dieťa by malo jesť ovocie azeleninu.

sisaha
29. aug 2012

@florentina1 ja by som organizmus "nezatazovala" umelymi vitaminmi uz na jesen (ved pocas jesene je vitaminov v prirodnej forme este dost - jablka, hrušky, hrozno) v zime citrusy..Vitaminy je vhodne podavat pocas chorôb, ale ako prevencia je to zbytocnost..
Ak dcere padaju vlasy, treba nechat urobit krvny obraz (vysetrenie na anemiu), hormonalny profil, ocne vysetrenie...Ak sa vyluci ina pricina pricina, potom mozte skusit vitaminy.. Ale samotne vitaminy neodstrania pricinu...

florentina1
autor
29. aug 2012

ďakujem pekne, áno je to pravda. aj sa chystáme na vyšetrenie krvi.

vefi89
30. aug 2012

@florentina1 myslím si, že padanie vlasov je úplne normálne, na jeseň a na jar to tak predsa býva... prečo dopovať organizmus um. vitamínom? načo je to dobré? vieš koľko svinstva obsahuje ten "vitamín"? a koľko by toho musela pojesť, aby to malo aký taký účinok?