Muži a poriadok. Ako je to u vás?

aliana
9. mar 2007

Ahoj,
ako ste na tom s poriadkom a Vasim muzom? Ja v kazdej izbe najdem aspn 2 baterky, ponozky, drobne, rifle hodene tu tam, riad aj dva dni nechany v umyvadle...A ked sa spytam, kto umyje riad, tak odpoved, ved ja umyjem...zajtra. No a zajtra ten riad umyjem samozrejme ja. 🙂
Toto nie je staznost, zatial mi to nevadi, len by som chcela vediet, ako to je inde...
🙂

govinda
9. mar 2007

aliana, niekedy mám pocit, že muži a poriadok proste nejde dohromady 😉 . Skrátka, drahého niekedy musím vyslovene prosiť, aby si veci uložil namiesto a častokrát to dopadne tak, že tie veci nakoniec odložím ja. Pretože on vždy povie neskôr .... 😠 . A keď na to mám pozerať, tak to radšej odložím ja 😒

aliana
autor
9. mar 2007

🙂
doma som tomu nerozumela, preco moja mama stale vravi, ze si mame odkladat veci a ze...ved uvidis neskor. Teraz to vidim. 🙂 Je to tak, radsej odlozim sama, ako cakat. 🙂

katika1
9. mar 2007

Aliana.. u nás je to to isté 😀
A najviac neznášam, keď necháva žuvačky prilepené niekde o nábytok 😠
A jeho skriňu už zásadne neotváram, lebo by z tade na mňa všetko vypadlo..

briluxina
9. mar 2007

Aliana, aj u nas je to iste z riadom, najprv som sa strasne zlostila ale teraz si to popracem radsej sama lebo keby to robil moj drahy tak vytopi susedov pod nami. Vtedy je vsade tolko vody, ze nestacim utierat.Tak zatial tolko 😀 .

marfusaklimca
9. mar 2007

ja sa nemusím na svojho muža vôbec hnevať, nemusím mu pripomínať riad, ani aby postele upratal, ani ponožky, rifle, či drobné po ňom nezbieram, dokonca mu nemusím ani o doske na wc dohovárať, ja nemusím...môj muž odchádza v nedeľu večer do práce a vracia sa v piatok v noci...a tak nemusím, lebo nemám komu... 😀 😀

mracik
9. mar 2007

tak to ja mám zase opačný problém...
Predstavte si, že váš muž príde domov a namiesto toho, aby si sadol, porozprával sa s vami, začne upratovať... Samozrejme vy ste predtým asi tri hodiny upratovali a máte super pocit, aký je krásny poriadoček...
Alebo sa zhrozí nad "strašne hnusným sporákom" a vy jak kukáte stále tam vidíte len tri omrvinky a jdenu malú škvrnku...
Ale mám pocit, žr ho to pomaly prechádza a už trošjku znormálňuje... 🙂

pipo1777
9. mar 2007

😀 marfus si dobrááááá 🙂 😉 ja sa radšewj neozývam lebo ako tak kukám ten moj je asi ideál každej ženy 😅

papula
9. mar 2007

Ahojte no ja neviem ja si myslim,ze asi kazdy jeden chlap robi bordel 😀 to by asi nebol poriadny chlap 😀 moj nerobi az taky bordel tiez len take malickosti,ale co uz,ked ich lubime tak to vydrzime 😉

ssara
9. mar 2007

aliana u nas je to to iste ked pride muz domov hotova pohroma 🙂 ale co uz s nimi vsetci su rovnaky. 😒

lidka619
9. mar 2007

veru tak, muži sú nepolepšitelný, a pohodlný 😉
príklad: ked som bola s dcerou v porodnici, moj muž tak vygruntoval celý dom, že som skoro padla na zadok - a to len obyvacku riadil 1 hodinu 😀 , nehovorím o ostatku a ešte aj urobil tortu z kyslej smotany, no jednoducho super . Vedel, že ked som prec, treba sa postarať o domácnosť. Avsak teraz, ked som už doma ja na MD, všetky povinnosti prenecháva mne, pretože "jeho sa to už netýka" - on si svoju povinnosť splniť ked nebolo doma mna a hotovo - no čo narobím? Treba mi ísť asi dakde do kúpel - aspon na dva týždne 😀 😀 😀

anielik
9. mar 2007

NO ja sa stazovat nemozem...

riady sme vyriesili umyvackou...a ked sa raz za cas nahnevam, ze by aj on mohol naplnit tak riady radsej umyje rucne...nie je kamarat s umyvackou 😀
ale ponosky tiez stretavam...a som zistila ze niekedy mam 3noheho manzela.. 🙂

ale inak mi velmi pomaha, a aj vsetko uprace ked mu poviem 😅

zuzanat
9. mar 2007

ja najdem kazde rano ponozky hodene pri skrinke a na nej kopec jeho veci. z casu na cas mu to hodim na zem a musi si to upratat, ale castejsie to upratavam ja.Riad obcas umyje, ale akosi zabuda, ze ho treba aj schovat.a ked v sobotu upratujem, tak pozera telku a ked vysavam tak len nohy dviha 😀 Ked chodieval na smeny obcas aj povysaval, ale to bolo veelmi davno. obcas sa hnevam, ze by mi mohol aj viac pomahat, ale ziadna odozva. Ale zase ked som napr. v skole, tak aj nakupi a navari 😉

mimi109
9. mar 2007

no tak moj muz je bordelar s velkym B v jednom rohu ponozky za dverami slipy co sa riadu tyka kde ho polozi tam ho necha smeti vynesie len ak mu ich nachystam k dveram inak ho ani nenapadne ze mame doma nieco take ako odpadkovy kos a treba ho vyhodit 😝 ked sa prezlieka oblkecenie necha na zemi alebo najnovsie mi hodi nohavice na kocik a tricko na sietovu ohradku a to ma straaaasne rozculuje a do jeho skrine radsej nechodim lebo by na mna vsetko vypadlo 😖

majka35
9. mar 2007

no ja radšej nič nepíšem, len ticho s vami súhlasím ... ak by som sa rozpísala, len sa rozčúlim ... 😀 môj muž a poriadok absolúúútne k sebe neladia ... ☹

alenkap
11. mar 2007

môj manžel patrí k tým vzácnejšie sa vyskytujúcim. Veci si po sebe pekne odkladá, (takmer) každú sobotu vysáva a utiera prach a zo začiatku aj riad umýval, teraz už len keď ho poprosím, ale aspoň ho občas odloží.

madeleine
11. mar 2007

Môj manžel je slepý. Sám to niekoľkokrát priznal, tvrdí, že on prosto plné umývadlo riadu síce vníma, ale nevníma to čo na neho vykrikuje. "Umy ma!". Je lenivý a nechce sa mu, ale riad poumýva, povysáva a poutiera prach, ak ho o to poprosím. Mňa to nebolí a reči typu "prečo ťa furt musím o niečo prosiť" nikdy nevedú tým správnym smerom... 🙂 Ak ak poumýva, alebo povysáva sám od seba, pochválim ho, lebo je to naozaj niečo, ak si sám všimne že nieťo treba. 😉

Prádlo ale nikde nepohadzuje, na to máme kôš a v tom ho mama dobre vychovala... riad odkaldá do drezu, tou drezúrou prešiel u mňa... 😀

certica
11. mar 2007

made, moj je pre zmenu hluchy 😀
v niektorych veciach je trosku bordelar, ale vo vseobecnosti je na tom lepsie, nez ja 😅 a ked sa pusti do upratovania, stoji to za hriech 😉 . dnes dokladne umyl okna (za co mu dakujem), lepsie by som to nespravila 😎 , preto to radsej nechavam na neho 😀

magg
11. mar 2007

U nas to mame super rozdelene, bordel robime obidvaja, sice teraz uz obitraja, a potom aj spolu upratujeme, takze ja sa nemozem stazovat. Nie som typ zeny, ktora by cuvala s handrou az na ulicu, a preto ma nerozculuje, ak najdem veci tam, kde by nemali byt. To sa skor rozculi moj drahy, ale o minutku ho to prejde a hovieme si ako dve hovienka dalej

olinel
11. mar 2007

Môj manžel je super puntičkár.Ked príde domov z roboty, vo dverách ma sfúkne, aký je doma bordel.Pritom som práve doriadila.Všetko musí mať na svojom mieste.Dokonca aj v kuchyni mi všetko prehadzuje, čo ma nesmierne rozčuluje.Naposledy preriedil príbor, dokonca malé lyžičky oddeli od menších.No hotová katastrofa.Také blbostičky ho budú trápiť.Ale že si vyhladká ponožky na operadle z gauča po celom dni a tam sú vystavené, to ho absolútne netrápi.Ja len dúfam, že ho to prejde.

elliana
11. mar 2007

moj je celkom v poho, sice neuprace, ale ani nejak "nenabrizga". Obcas umyje riad, kedze mam na ruke ekzem. A vynesie smeti. To som si ho pracne naucila...
Vycikat, sprcha, umyt zuby, zobrat kos a bezat do prace

sisstin
11. mar 2007

holky..tak u mě..já jsem spíš ten bordelář, kterého moc neiriuje prach, či neumyté nádobí..zato ten můj..by stále uklízel a má oblečení v komíncích..výborně vaří a tak..takže si nestěžuji 🙂

hanka274
13. mar 2007

uz neviem kto to zakladal, ale super!
som sa nasmiala dost, ze ma to unavilo a pojdem spat.
este kecnem so sue, ked nespi...

mimi109
13. mar 2007

tak ma akurat napadlo hore som spominala ze musim muzovi smeti nachystat ku dveram aby ich vyhodil a to ich tam koklokrat zabudne tak ich nakoniec vyhadzujem ja ked idem s malou von 😠
ale minule sa prekonaval ked som bola chora tak poupratoval aj poumyval dlazky ale s takym zapalom ze mi pri tom zlomil mop 😝 😀

katusha
13. mar 2007

zeny nerozculujte sa (hlavne tehulky) 😀 s mojim priatelom to nie je az take hrozne, sice ho viem sprdnut za kopu oblecenia na stolicke, ale inak vie sam od seba umyt riady aj vyniest smeti 😉 ja si nepotrpim na 100% poriadok, ale trosku to vyzerat musi 🙂

verulka
13. mar 2007

Kocky, tak ja som v tomto chlap. 😎 neznasam upratovanie a vsetky cinnosti minimalizujem. Prach utieram kvoli detom ,ale asto ma muz predbehne. Vysava ten, kto ma viac casu. Je pravda, ze za tie roky som bola nutena upratovat strasne efektivne, ale ak vypadnu deti, tak ani prstom nepohnem 😅 Riadu mame tak malo, ze vzdy pred dalsim jedlom ho treba umyt (napad mojho muza, kedze on to neznasa a mne kym mame cisty dalsi ani nenapadne umyvat). Veci po sebe vzdy vecer musim ist pozbierat, aby som nedavala zly priklad detom 😅 Ja som fakt desny bordelar, ale muz ma uz zkultivoval.Doma nemame spinu, ale neporiadok hej- vsak nemam cas upratovat- hlavne ked zacala jar 😀
Nechcem si predstavit ako by to u mna vyzeralo, ak by som byvala sama... 😝
Nastastie mam kopu deti, ktorym musim ist prikladom. Na druhu stranu su uz velki, tak su vyrazne zapojeni do odmacich prac- a ja ich mam menej 😅

elliana
13. mar 2007

verul, pri troch detoch sa ti necudujem, ja tiez nie som zhava na upratovanie, pripravujem sa na obdobie, ked mala bude robit svincik, potom by som musela behat s handrou a metlou v ruke za nou, aby som mala aky/taky poriadok, takze si zvykam na neporiadok

elliana
13. mar 2007

boooze, som to doplietla 😝

verulka
13. mar 2007

elli, ja to nechavam na vecer 😉 uz par rokov, vzdy ked sa deti ulozia chodim po byte a zbieram kuchynske handry na utieranie- deti rozleju(vdaka Bohu, ze doma piju halvne vou) a uz vedia, ze to musia utriet. Niekedy som az prekvapena, kolko nehod zvladnu za 1den. Ale fakt vdaka nim je u nas aspon vecer upratane(teda ako tak) 😉 Viac bordelu robim ja nez moj muz 😅 . Boze len nech si to neprecita, lebo sa rozhodne zmenit to 😉

elliana
13. mar 2007

verul, je s teba citit kooopu energie inac, aj cez net

elliana
13. mar 2007

myslim pozitivnej 😀