Najkrajšie dievčenské mená

lucinka1104
16. aug 2009

Ahojte podobné temy tu su, ale ja by som vedieť aké sú podľa vas najkrajšie divčenské mená, čisto divčenské nie chlapčenské!!!!!!
Napríklad mne sa páčia Timea, Nela, Emily, Adriána

maggie2
11. dec 2010

@bobocka lebo ľudia sa nevedia vzdať zdrobnenín, tak preto. A zohyzdia tým všetky mená, tak ako sa to stalo s menom Anna, Mária, Dorota atď. A zo tento výrok sa tu inak takisto maže.

abbey1
11. dec 2010

@maggie2 Možno sa skôr maže za veľmi vyhranené názory.Ono je fajn mať svoju predstavu,ale je dosť drzé odsudzovať iných za ich vlastný názor.Každý si svoje dietko volá ako sa mu páči a ozaj som presvedčená,že mu nemá kto čo do toho hovoriť.Každý máme slobodnú voľbu,ako svoje dieťa pomenujeme.A môžeme vyžadovať po druhých ,aby mu tak vraveli aj oni.Ale ozaj si presvedčená,že niekto má právo súdiť a kritizovať mená?

babulina
11. dec 2010

doma mame Ninku, tak ako uz @babulka123 je to jednoduche, rychle, zvucne, lahke a nasa ninula je presne taka, inak k tym zdrobneninam a premenovaniam, podla mna z kazdeho mena sa da urobit hrozna varianta, mne napriklad strasne trha usi ked malej niekto povie Niny alebo Ninocka ale zase ja som ten typ co sa ozve a poviem ze toto teda nieeeeeeee 😀
varianta pre druhe babo bolo Zoja alebo mame Tomaska (manzel vyberal 😉 , byt to na mne tak je Tadeas alebo Tobias)

maggie2
11. dec 2010

@abbey1 Mne sa páčia všetky mená, všetky!

Lenže nie všetky sú pekné v kombinácii s priezviskom, nie všetky sú hlavne vhodné a primerané danostiam. Ak pomenujem svoje dieťa Cerutti Gucci a moje meno je Stojková, tak je to potom len každému na smiech a dieťa bude trpieť.

cmulinko
11. dec 2010

ja som cely zivot neznasala svoje meno.Volam sa Magdalena a nikto mi na Slovensku tak nevravel.V skole som bola len Magda a uplne sa mi to meno zhnusilo,lebo vobec sa mi to hrube znenie nepaci.Odkedy som v zahranici,tak ma tu oslovuju Magdalena...a ti,ktori to nevedia vyslovit mi vravia po anglicky Medlin.Konecne sa citim tak,ze mam pekne meno,ale zazitky z detstva mi ostanu a prave preto by som svoje meno nedala mojej dcere....zial moj manzel velmi silno trva na tom,aby nasa prva dcera bola po mne...mimochodom ja som uz 3 generacia s tym istym menom v rodine.

bobocka
11. dec 2010

@abbey1 mas uplnu pravdu.nikto nedal nikomu pravo odsudzova volbu mien ,lebo samotne meno je zjavne pre rodicov vynimocne a vela pre nich znamena a ked ti clovek otvorene povie,ze meno co si vybrata dietatu nie je pekne,tak sa to logicky rodica dotkne.preto som ja nenapisala tie mena zien,ktore su v mojom okoli truby a preto by som ich mena dcere nedala,lebo mozno preve to dane meno dala nejaka maminka dcerke a je nim nadsena a keby som napisala,ze to dane meno nosi aj nejaka nemozna zenska a ze sa mi preto znepacilo,tak by sa to tej maminky isto dotklo.

mirka285
11. dec 2010

ja suhlasim s
@maggie2 ,vsetky mena su pekne len ich treba vediet nakombinovat s priezviskom aby to neposobilo smiesne 😔

maggie2
11. dec 2010

@cmulinko aspoň niečo máme spoločné. Najprv som myslela, že si chceš zo mňa robiť srandu, pretože si presne napísala do bodky všetko o mne. A ono je to vlastne o Tebe. Aj to zahraničie aj 3 generácia. Akurát mne nehovoria "Medlin" ale "Maddalen"

bobocka
11. dec 2010

@cmulinko magdalena je nadherne meno 😉 bud rada,ze ti ho vasi vybrali.aj magda znie pekne,ale cele magdalena je take vznesene.krasne meno 😉
ja mam kamaratku margaretu a nikdy som inu margaretu okrem nej nepoznala.vsetci sme ju volali greta alebo gretka a obe formy su podla mna krasne.to pisem preto,ze magdalena a margareta sa mne osobne dost podobaju 🙂

cmulinko
11. dec 2010

@maggie2 Ja som nevedela ako sa volas.

maggie2
11. dec 2010

@cmulinko veď to, pochopila som, poslala som Ti IP že som si Ťa s niekým pomýlila, už je to jasné.

cmulinko
11. dec 2010

@bobocka original Magdalena je aj podla mna pekne meno,ale ked si skolacka na zakladnej skole a vsetci ta volaju hrubo Magda,tak neviem ci sa to nejakemu dievcatku paci...ja som z toho bola dost zufala a vzdy som sa hnevala na rodicov,ze mi dali toto meno....vraj nemohli najst ziadne normalne...mama chcela dat Noemi a otec zasa Georgina.Samozrejme sa nezhodli a tak vyhrala dlhorocna tradicia v rodine.

maggie2
11. dec 2010

@cmulinko alebo ešte horšie, niekedy ani nevolajú spolužiaci menom ale skomoleným priezviskom, to je pre dieťa už fakt na traumu.

zuzana76
11. dec 2010

mne sa pacia ja zdrobneniny mien, aj Anicka, Zuzka, Danka, Milka, pokial je to zdrobnenina, ktora je zauzivana, nemam rada zdrobnovanie zahranicnych mien a ich poslovencenie ako Sebinko, Jereminko a podobne. Ale nevidim nic zle na Anicke, preco by sa par mesacnemu babatku, alebo malemu dievcatku nemohlo vraviet Anicka? 😕 Ja mam tiez radsej, ked mi rodina, ci priatelia povedia Zuzka, Zuzi, ako formalne Zuzana, na urade, u lekara , v skole to beriem, to je ine.

ani3012
11. dec 2010

veru,tiež sa mi to veľmi nepáčilo - sa jedna známa(bývala kolegyňa) pýtala na malú a ako sa zatvárila pri mene 🙄 a ten jej komentár: Eva ? Ti šibe ? Také meno ?........ak sa jej to nepáčilo,tak mohla ostať aspoň ticho. ☹

zuzana76
11. dec 2010

babka mojho manzela bola Magdalena, ju volali Magduška a vobec mi to neprislo skarede, ale je pravda,ze toto meno by som pre svoju dceru nevybrala, ale skor preto,ze je dlhe

abbey1
11. dec 2010

@bobocka Presne tak.asi väčšina rodičov vyberá meno,ktoré je pre nich výnimočné.A ja si skutočne nedovolím nahlas nejaké meno odsúdiť.veď to je všetko otázka osobného vkusu.A k tomu argumentu,že meno sa musí hodiť k priezvisku.Pre mňa osobne je to úplne nulová argumentácia.priezvisko nie je vôbec smerodajné.Nič nevypovedá o svojom nositeľovi,veď ho jednoducho získam,alebo stratí vydajom či rozvodom.A ak si náhodou v živote vyberiem partnera s priezviskom,ktoré sa nahodí k môjmu menu,odmietnem jeho priezvisko?To mi pripadá fakt hlúpe.Niekto to tu už v diskusii spomenul,že sa tu vedú žabomyšie vojny.Je to tak.Táto téma má byť pre maminky,aby sa pochválili menami,ktoré vybrali pre svoje vytúžené detičky,prípadne sa dozvedeli niečo o ich pôvode.Určite tu žiadna nechce počuť,aké nevhodné meno vybrala,prípadne aký masový vrah sa tak volal.Tak hlavne nesúdiť a nevnucovať svoj názor.

zuzana76
11. dec 2010

problem mam ale s menom Andrea, mam vela kamaratok, ktore sa tak volaju a oni si povedia Ada, Aja. Andrejka sa mi uz pre dospelu zenu nehodi a Andre mi pride prilis tvrde a formalne.

cmulinko
11. dec 2010

no moj syn dopadol na svoje meno tiez.- zahranici sa naozaj neoplati davat slovenske meno,lebo z toho sa rodia take mena,ze sa mi hlava kruti.Prvy syn sa vola Pavol-po otcovi...ale my ho volame len Palko....vsetci okolo ho volaju Pafol,alebo Pafoul a chudacik len kuka,ze preco ho tak volaju.Druhy je Simon s makcenom,ale volaju ho po anglicky Simon-Sajmon.

abbey1
11. dec 2010

@zuzana76
@ani3012 Súhlas baby.Ja mám zdobneliny rada a pripadá mi úžasné,akú slobodu vo vyjadrovaní mi dávajú.Presne vyjadrím svoj momentálny postoj k osobe.A je pravda,že pomenovanie osoby sa môže meniť vekom a jej statusom.

ani3012
11. dec 2010

@zuzana76 Andrea -veľa ich poznám aj ako Andy

bobocka
11. dec 2010

@zuzana76 jasne,ze mozes tak dievcatku vraviet 🙂 nic zle na tom nie je,ale vo mne anicka evokuje male dievcatko co pasie husky 🙂 proste mam tu predstavu pred ocami vzdy ked anicka pocujem. a pre mna je anna velmi specialne.koli tej zo zeleneho domu.ja viem,ze to niekmu pride ako blbost,ale ja som tu postavu fakt milovala a samotna anna tam marille hovori,ze by bola rada keby ju volali anna s dvoma n 😉 to mna velmi ovplyvnilo uz ako dieta a preto mam na to meno taku slabostku. 😉

maggie2
11. dec 2010

@zuzana76 súhlasím, presne to som mala na mysli

seve_ranka
11. dec 2010

Nikita

maggie2
11. dec 2010

@cmulinko veď to. Slovenské mená v zahraničí niekedy spôsobia, že cudzinci ani nevedia rozoznať, čo je meno a čo je priezvisko. Hlavne pri mužských menách. Poznáme 🙂

abbey1
11. dec 2010

@bobocka To si pamätám podobne.Moja mama bola Anna a aj jej tak s NN všetci hovorili.A je to krásne meno.

maggie2
11. dec 2010

@abbey1 Je to ale niekedy nevďačné. Naozaj, nechcem rýpať. Ale niekedy deti zvyknuté na zdrobneniny, ak ich niekto osloví normálne, sú v rozpakoch, že čo zlé urobili, alebo sú urazené, že prečo sú oslovované nie zdrobnene. A to je potom problém vysvetliť dieťaťu.

cmulinko
11. dec 2010

@bobocka mne sa Anna tiez paci.Moja svokra je Anna a manzelova starsia sestra tiez.jeho druha sestra je zas Maria a ona si potrpi,aby ju volali len Maria a ziadne zdrobneniny.....aj jej 4 rocna dcerka sa vola Maria a cela rodina ju nesmie nijak inak nazvat...ziadna Majka,Marika....len original.

zuzana76
11. dec 2010

@ani3012 ano este ma tiez napadlo andy

@bobocka aj ja som citala annu zo zeleneho domu

mirka285
11. dec 2010

@maggie2 presne...ja som Miroslava a ked mi niekto povie Mira,mam pocit,ze som mu neni sympaticka a ze mi hovori skaredo...ja som uz stara koza a aj tak sa predstavujem Mirka,oslovenie Mira neznasam...