Najlepší účet pre mladých

erikamarincinova
16. júl 2013

Poradite mi banku, kde sa da otvorit najvyhodnejsi ucet pre mladeho cloveka do 26 rokov, co sa tyka najme poplatkov.
Rozmyslala som o ZUNO alebo Mbank.
Sme spokojni zo SLSP a zase najviac ma prekvapila pracovnicka vo VUB banke, kde mi klamala rovno do oci ohladom poplatkov, urokov a ked som prisla k nej zrusit ucet tak sa divila a vraj to nebolo "narocky".

Dakujem za rady 🙂

sissy27
16. júl 2013

@erikamarincinova mbank a zuno máš bez poplatkov, neviem, či existuje niečo výhodnejšie... záleží, na čo všetko chceš účet využívať a čo od toho očakávaš...

erikamarincinova
autor
16. júl 2013

@sissy27 tak staci mi, ze bude bez poplatkov za vedenie a zrusenie. hlavny ucet mam v SLSP a potrebovala by som este nejaky rezervny - sporiaci.

anos18
16. júl 2013

@erikamarincinova Ahoj, ja mam napr. k svojmu SZU v SLSP sporiaci poducet, kde si kazdy mesiac prevadzam urcitu sumu.

sissy27
16. júl 2013

@erikamarincinova tak potom nemáš nad čím rozmýšľať, tie úroky nie sú nikde neviemaké závratné, hlavne ak tam nemieniš držať desaťtisíce €, a na takéto odkladanie bokom je úplne ideálne, ak je to bez poplatkov... ja presne na toto využívam mbank, a nedala som si k nemu spraviť ani platobnú kartu, aby ma to zbytočne nelákalo 😀 samozrejme, € sa vždy dajú previesť cez IB na môj hlavný účet, ku ktorému mám aj karty, ale ak zbadám v obchode zase ďalšie nové topánky, ktoré by som súrne potrebovala, tak ich nemám ako z toho účtu rýchlo zaplatiť 😀

maria117
16. júl 2013

@erikamarincinova ahoj,ako sporiaci mam v ing. Nemas k tomu kartu,neplatis poplatky,ale je tam aspon aky taky urok. Peniaze z neho vies poslat iba na osobny,ale zdrzi ta to iba jeden den.

purple777
16. apr 2015

ja som menila slsp za csob počas školy, ale myslím že výhodnejšie je mať tu mbank, alebo zuno, keďže keď tu školu skončíš tak ťa nečaká prekvapenie v zmene účtu, alebo starosti s týmto dodatočne

hlavne keď si človek pozrie tie porovnania poplatkov
http://www.mbank.sk/individualni/ucty/mkonto/
tak pokiaľ skončís školu a nemáš ešte skvelú prácu je vyhodnejsie to mat free než platit okolo cca 6 e 🙂

ale ak chces len sporit, tak to sa da aj tak ze ti zalozia v tvojej terajšej banke nejaky sporiaci ucet a si tam mozes prehadzovat peniaze 🙂)