Nakupovanie v čínskych obchodoch

22. jún 2022

Ahojte baby, taká téma na večer. Kľudne môžeme dať nejakú diskusiu pod tento príspevok, budem rada 🙂.
Čiže jedna sa o tému nakupovanie v čínskych obchodoch. Pytam sa vás preto či tu nakupujete, lebo keď som bola minule s kamoškou na káve, tak na mna udivene pozerala, keď som jej povedala, že to krasne sáčko a šaty, ktoré mi vychvalila, mám od “číňanov”. Nechápem prečo sa kladú take predsudky voči týmto obchodom, keď aj všetok tovar, čo nakupujeme v “značkách” je od nich, z tých istých skladov. Najviac sa smejem, keď vidím čo ponúkajú na niektorých internetových stránkach , ktoré mimochodom davaju do popredia aj známe influencerky, všetok tovar je identicky s tovarom ktorý ponúkajú “Číňania” v svojich obchodoch. 😀 ale nevadí, to už je super stránka s úžasnými, superkvalitnými vecami. Tam uz sa predsudky nekladú. Ja mám problém si napríklad vybrať určité veci v obchodoch ako Zara, Reserved, Bershka a pod., skratka sa mi nepáči móda, ktorú oni pretláčajú, vsetko mi príde neženské, veľké, neforemne, nesedí to na postave a kvalitovo podla mna ešte dokonca horšie ako v tom čínskom obchode, keď už niečo vyberiem, tak to má polovica mesta na sebe. Málokedy si tam vyberiem. Čiže keď chcem nakupovať tak viem, kde idem a nikdy neodídem na prázdno. Tak som len tak chcela vedieť že či som len ja taká čudná že mi to viac vyhovuje, o tej cenovej stránke ani nehovorim inak.. jasne, aj Číňania majú určite veci nie lacné, ale nákupim tam to,čo potrebujem a nenechám tam majland. A som žena, čiže rada obmieňam oblečenie, nepotrpim si zas na jednom kúsku, ktorý budem nosiť do rozpadnutia. 😀 pekný večer

autor
24. jún 2022

Baby vy niektoré neperiete doma ? V každom príspevku skoro každá rozprava o nejakom puchu.. ja som sa s tým ešte ani raz v cinaku nestretla že by tam bol puch alebo niečo smradľavé.. asi ako som tu čítala, navštevujem Vietnamcov ale tak ja to moc nerozlišujem. Idem tam nakúpiť a neriešim akého pôvodu je ten predajca. Neviem potom kde teda chodíte vy do čínskych alebo kde ste vy boli, ale môže byt že v tých menších mestách nie je taký tovar a vyber ako vo veľkom meste. Ja som len chcela povedať že sa mi tam oveľa lepšie nakupuje ako v preplnených nákupných centrách kde to iste tričko kúpim za 15€ a u Číňana ešte krajsie čo mi lepšie sedí za 6-7€ max. Ale aby som to uviedla na správnu mieru, nemyslím teda asi tie čínske obchody čo tu vy spomínate.. ja mám konkrétne z tých 2 čínskych obchodov kam chodím asi 20 kúskov oblečenia, no nikde nevidím že by to bolo vyslovene nekvalitne, kvalitu prirovnávam k zare alebo h&m. Nikdy mi žiadna vec nesmrdela od čínskeho puchu. Skôr som sa so smradom stretla v bershke asi už 3 krát za sebou a ešte v terranove. Vyslovene smrad.

evaachesa
24. jún 2022

No tak nám daj tip na tie konkrétne 2 obchody kde predávajú super oblečenie bez smradu. Ja ti môžem dať tip na xy kde to smrdí až tak, že moja známa, ktorá tam pracovala, trpela veľmi silnými migrénami. Keď po nejakom čase zmenila prácu, aj migrény zrazu prestali. 😏
Rovnako to smrdí aj v Pepcu a preto tam nekupujem žiadne oblečenie, jedine veci do domácnosti. Raz som tam zavítala akurát keď vykladali detský tovar. Podotýkam, že sa vtedy ešte nosili respirátory, no ten smrad bolo cítiť ešte aj cez neho a išla som sa udusiť. 🤢

saxana000
24. jún 2022

Nie je cinan ako cinan..a mne sa parkrat podarilo vyhrabat celkom pelne a kvalitne kusky asi je to o stasti alebo o nahode.
Ak myslis tie obchody Just-play a Funky daju sa tam najst aj lepsie kusky a na stitku je made in Italia nesmrdia nerozgajdaju sa ale dat 25e za saty v takomto obchode to mozes ist rovno do New-yorkeru..

marzuz89
24. jún 2022

@autorka, ja nepisem, ze si kupujem saty za 150€ 🤗 taku hodnotu nemaju ani moje dvoje "plesove" dokopy 😅 ale nie su a ani nebudu od Cinanca.
A hlavne, nikdy nekupujem veci, ktore obleciem 2x. Kupujem s rozumom, neutralne vyuzitelne kombinovatelne veci, ktore nosim potom dlhsie, nevytahaju sa, nevyzmolkuju, nevyblednu, nesperu sa a sviky najdem po prvom prani rovne. Minule som videla pani s dcerou vychadzat zo Sinsay, mali nejake akcie asi, lebo obidve mali plne velke papierove kabele veci, ledva to niesli. Toto je mne nepochopitelne, naozaj radsej kupim za cenu ich plnych kabeli zopar kvalitnych triciek, dvoje saty na leto na bezne nosenie, a kavu so sebou k tomu 😅 kym ja to budem nosit este aj o 4 roky, oni uz budu s tymi vecami mat na 100% pekne poutierane dlazky. Zvelicujem, ale rozumies, co chcem povedat. A preto mam nazor na cinanca a lacne handrarne s fast fashion taky, aky mam ❤️ a tak, aspon je to pestre, nemozeme byt vsetky rovnake. Inak mi napada, mam poltopanky, kvalitne kozene, nosim ich jar jesen uz 7 rokov, teda 14 sezon. Tuto jar som ich nahradila novymi, lebo mi to je uz hlupe 😅 a to su este naozaj super, nic im nechyba. Kolko by ma stali kazdy rok nove od cinanca? Lebo neverim, ze su tak kvalitne, aby vydrzali dennodenne nosenie 14x vzdy aspon 2 ci 3 mesiace vkuse, okrem vynimiek, ze si obujem nieco ine. A porovnanie kvality ani nehovorim. Cize za mna nakupovat menej, ovela menej, ale kvalitne. S kvalitou ide hore aj cena, bohuzial. Ale vydrzia neporovnatelne viac sezon, a teda su aj lacnejsie. V konecnom dosledku 🙂