Nákupy pre bábo v Poľsku

catherine9786
22. máj 2012

Ahojte maminky. Nemáte prosím niekto skúsenosti s nákupmi (hlavne čo sa týka postieľky a kočíka) v Poľsku? Oplatí sa či nie? Ak áno, kde nakupovať?Ja som už počula rôzne názory a neviem sa rozhodnúť ... Ďakujem 🙂

stinna
22. máj 2012

@catherine9786 Ahoj, tak my sme postieľku síce v PL nekupovali, ale kočík sa fakt oplatí. Výjde ťa max. do 200€ štvorkombinácia a čo mám známe, ktoré už majú kočíky z PL, tak sú spokojné. A na cene sa s Poliakom vieš vždy dohodnúť 😉 . Aj ostatné veci sa tam oplatí kupovať, napr. hniezdo do postieľky, oblečenie pre bábo atď. My chodíme do Krosna.

catherine9786
autor
22. máj 2012

@stinna Ďakujem

zu2za3na
22. máj 2012

@catherine9786 Ahoj, my sme teraz kupovali v Poľsku postieľku a k tomu aj matrac, periny a obliečky, tiež hniezdo do postieľky. Veľmi sa tam oplatí nakupovať aj detské jednorázové plienky, na balení sa dá ušetriť aj 5-7 eur. Aj ja som počula, že tam majú nekvalitné výrobky a tak, ale podľa mňa všade sa nájdu nejaké nekvalitné a ak na taký natrafíš, aspoň budeš rada, že si zań nedala dva razy toľko. v Poľsku je nižšie DPH, dajú sa tam zjednáva´t super ceny a majú tam krásne veci. My sme postieľku kúpili z bukového dreva, podobnú som našla aj u nás a bola 3x drahšia..takže neváhaj a choď do Poľska, iste si niečo vyberieš. My sme boli v Novom Targu ale nie na trhovisku ale v detskom obchode...volalo sa to BABY CITY, niečo podobné ako u nás Bábätkovo a tak, dostaneš aj bloček so zárukou a je tam milý personál.

kacenka78
22. máj 2012

@catherine9786 ja sa chystám kupovať kočiar v Poľsku, cena trojkombinácie kočiara typu, ktorý sa mne páči je 270 € a u nás na SK je to cca 350 € (zn. Camarello Q12).... kupovať to budem v takej malej dedinke hned na hranici - Leluchow, mám to tam 25 km, takze doslova za rohom...

luciferkax
22. máj 2012

Určite sa oplatí, postielka sa matracom cca 35 eur, drží už štyri roky, kočíky radosť pozerať vyberať, za tú cenú :D :D :D vôbec tam nemajú nekvalitné veci, veeeeela vecí, čo som kúpila pred štyrmi rokmi pre staršieho syna dnes používa mladší :D

catherine9786
autor
22. máj 2012

Jeej, ďakujem potešili ste ma.

danu
22. máj 2012

@catherine9786 opytaj sa v temach, na ktore ti dala linky katren, urcite tam najdes vsetky odpovede na tvoje otazky