Napadlo ma verzus napadlo mi

15. sep 2023

Výlev
Ja neviem prečo, ale v poslednej dobe mi neskutočne vadí ak niekto napíše “napadlo ma” namiesto “napadlo mi”.
Nevadí mi nič iné ani “inakšie” 🤦🏼‍♀️napríklad a takéto bližšie neurčené slova divného pôvodu,ktoré sa tu šíria. Ale to “napadlo ma” vo mne normálne vyvoláva také divne pocity, že by som najradšej každého opravovala, ale mne sa to nepáči ak niekto niekoho opravuje hlavne ak je to matka, ktorá opravuje matku! Každý nech si píše ako uzná za vhodné, je to vizitka každého človeka ale ja to “napadlo ma” jednoducho nedávam. Do teraz mi to vôbec nevadilo, no posledný mesiac som strašne nervózna z toho nechápem prečo 🤦🏼‍♀️

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. sep 2023

@monsterablue Ten bol dobrý 😅😅
Vôbec nie som ten typ na gramatiku, no vadí mi len to “napadlo ma “🙈😂

mimi3008
15. sep 2023

Mne vadi aj chapem tomu a rozumiem to

autor
15. sep 2023

@mimi3008 Ako aj mne vadí viac veci, ale toto ma doslova vytáča 😅

minka201
15. sep 2023

Vieš o tom, že aj výraz "vadí mi to" je nespisovný?Spisovný výraz je "prekáža mi to" 🙂. Ja si tiež všímam takéto nespisovné alebo nesprávne použité výrazy, ale sama sa niekedy pomýlim a použijem ich 😀.

aga_aga
15. sep 2023

Ja používam opis faktu a tak to beriem aj u ostatných, že zver napáda a pohoďákom prichádza na um.

jaroe
15. sep 2023

Každému kole oči niečo iné. Mne napr. idem pri more, som v kúpeľne, idem do kupelni...A ešte vynechávanie predložky k, ku v dative.

aga_aga
15. sep 2023

@mimi3008 ja vžd : to chápem aby som tomu rozumel. Nedokážem niečomu rozumieť ak to nechápem.

vanilkovazmrzka
15. sep 2023

Som von a idem vonka… 😵‍💫🔫

zuzanka.zuzu
15. sep 2023

"podstivo" alebo "neodcudzujte ma" sú tiež poslednou dobou obľúbené 😀

tiezjedna
15. sep 2023

@minka201
nie je nespisovné, je len menej vhodné.

tiezjedna
15. sep 2023

@autorka bývalý šéf mal na to výbornú hlášku "napadnúť ťa može iba koza na lavičke" 😂 S tou sa mi správna verzie do hlavy dostala rýchlo 😀

vroni
15. sep 2023

Ja by som vrazdila za "nechápem tomu", všetko ostatné ma necháva chladnou. Aj napadlo ma aj pravopisné chyby aj chodenie do doktora (chudák, to musí byť služba) 🤣🤣🤣 Ale nechápem tomu je pre mňa hardcore.

pkgirl30
15. sep 2023

ja som rada keď ma/mi vôbec niečo napadne (myslím myšlienka )😄

katulkagajdos
15. sep 2023

Možno niektorí ľudia tak malo rozmýšľajú, že potom ich tá myšlienka tak prekvapí, až majú pocit, že ich napadla. ☺️ ale nie vážne akože chápem Ťa mna neskutočne irituje slovo tehuľka ale top bol, keď som v Prešove videla reklamu a tam stalo oblečenie pre tehotky, tak to už fakt bol strop 🤦‍♀️

katulkagajdos
15. sep 2023

Inak ešte mi napadlo, ako naša matikarka na strednej škole stále hovorila, že je rozdiel príklad vyriešiť a poriešiť- pretože určite cítiš aj rozdiel keď sa na záchode vy… alebo sa niekde po… ☺️

ibrunova
15. sep 2023

Niaký, neaký 😭

domak2
15. sep 2023

Ja som si to napríklad nikdy neuvedomovala, až kým sa nad tým niekto nepaprcil na MK 😅 Odvtedy si dávam pozor 😁

sheila121
15. sep 2023

Mňa irituje slovné spojenie tým pádom. To by som bila ostošesť.

oli18
15. sep 2023

Este dobre, ze nechapes TOMU 😄

deti95060810
15. sep 2023

autorka ty máš ale problémy...čo už len teba netrápi...
ak potrebuješ kvalitnú slovenčinu tak to si musíš vyhľadať iné fórum resp. čítať stránky Jazykovedného ústavu Ľ Štúra ....🙂

deti95060810
15. sep 2023

ja nemám rada spojenie "kopec zábavy" .... aký kopec... 🙄

michellemary
15. sep 2023

@tiezjedna moja slovenčinárka sa zas pravidelne pýtala: "Hej? A aj ťa to pohrýzlo?" 😂😂

dskjhfdlkdjhl
15. sep 2023

Nechces nikoho napominat pod svojim nickom, tak zalozis o tom celu diskusiu ako anonym. A doteraz sa pise spolu😉

kylie1983
15. sep 2023

V prvom rade si oprav DOTERAZ. Potom sa pozri von oknom, je krasne, voľno, chod von 😁🙏🏻

diewcatqoo
15. sep 2023

Ja mam profesionalnu deformaciu (mam statnice zo slovenciny), ale uz som videla v zivote tolko skvostov, ako sa da zhovadit jazyk, ze ked vidim "napadlo ma", tak ani nehnem brvou. Keby som mala vsetko opravovat, tak by som po prvych 5 minutach na MK vykrvacala z oci 🙄

bylinka25
15. sep 2023

No, žiaľ, ja som sa už stretla s rôznymi akrobatmi.
Tak napríklad, žyvot, očy.
Ba aj tu na Koníkovi som zopárkrát prečítala slovo vidieť ako slovo vydieť.

ness222
15. sep 2023

@diewcatqoo ja milujem, ked tu vidim nejaku mentalnu akrobatku napisat “mislim, pitam, vydim a pod.” A ked ju tu niekto zvozi za pravopis, tak v sebaobrane napise, ze je v strese a prispevok bol pisany narychlo a nema cas rozmyslat nad pravopisom 😂😂 mohla by som byt aj na smrtelnej posteli, ale nikdy by som nedokazala napisat “mislim”.

diewcatqoo
15. sep 2023

@ness222 to mobil sam opravuje takto 🙂

ness222
15. sep 2023

@diewcatqoo 😂😂😂