Návšteva zubára prvýkrát v dospelosti

kikimon88
13. feb 2018

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať či sa tu nájde niekto kto navštívil zubára po prvý krát až v dospelosti. Bohužiaľ ja som v tej situácii ale chcem to riešiť no mám pred tým veľký rešpekt nakoľko neviem čo mám čakať. A už vôbec si nechcem predstaviť tú sumu, ktorú si zaúčtuje. Preto by som chcela nájsť niekoho kto bol v takej alebo podobnej situácii a vedel by mi o tom niečo povedať alebo poprípade poradiť. Ďakujem vopred za odpoveďe a rady. Pekný deň prajem. 🙂

mamaaaaaaaaaaa
13. feb 2018

Prvý krát zubár ? To ste ani ako dieťa nebola nikdy u zubára ?

kikimon88
autor
13. feb 2018

Veru nie.

fefe123
13. feb 2018

ak idete prvýkrát, tak zaplatíte len vstupnú prehliadku... cenu si zistite telefonicky u toho zubára, ku ktorému pôjdete... pri nej Vám zubár povie, v akom stave máte chrup a navrhne postup aj s cenovými reláciami za každý zákrok... až po roku máte nárok, aby Vám niečo preplatila poisťovňa... 🙂

lavieenrose
13. feb 2018
kikimon88
autor
13. feb 2018

@fefe123 ďakujem veľmi pekne 🙂

libawet
13. feb 2018

@kikimon88 gratulujem k takému dobrému stavu chrupu, myslím to v dobrom.

bosoriak
13. feb 2018

@kikimon88 Preventivka sa zo zaciatku plati. Kedze si nebola rok predtym na preventivnej prehliadke, tak si ju zaplatis. Cena to vysoka nie je, predpokladam okolo 20 eur (samotna prehliadka, neratam nejake objednanie na cas a podobne nadstandardne vykony). Dalej sa dohodnete, ak budes mat kazy alebo ine veci, co bude treba urobit. Ale mozno ani nie, ak si doteraz nemala problemy. Treba si najst zubara a informovat sa tam.

maickamf
13. feb 2018

Vstupná prehliadka sa platí podľa cenníka lekára. Poisťovňa Ti nebude prvý rok (až do nasledujúcej prehliadky v r.2019) hradiť plombovanie a koreňové výplne. A aj tak poisťovne hradia veľmi málo, takže za výkony si pacient zaplatí dosť

musiclover
13. feb 2018

ja za preventívnu prehliadku neplatím nič, ale za plomby sú to iné pálky... by som rada vedela, či mi vlastne poisťovna aj niečo preplatí a koľko to je, lebo mám pocit, že platím plnú sumu... 😒

kikimon88
autor
13. feb 2018

@libawet tak ja som naozaj žiadne problémy nemala. A kedže som ich nemala som to ani nejako neriešila. Ale už som si povedala, že sa musím do toho dokopať. Viem, mala som sa skôr len aj keď som počúvala druhých aké sumy u zubárov nechávali tak som niekedy len oči vyvalila...viem zdravie je prednejšie len nie každý vždy má prácu a nie každému platia ako tomu zubárovi 😣

kikimon88
autor
13. feb 2018

@musiclover toto je natom to nejsmutnejšie, aj u iných odborníkov niekedy...človek platí poistku a nič z toho

musiclover
13. feb 2018

@kikimon88 no, len žiaľ potom zaplatíš o to viac a aj o to viac bolesti si vytrpíš ☹ ja som nebola u zubárky celú VŠ a potom som si nadávala, lebo za každý rok som mala jeden kaz, ale už dosť hlboko... keby som ja blbec išla každý rok, mohla som na tom byť lepšie, lebo ja sa zubára bojím ako čert kríža, teda bolesti... tak teraz ak sa mi začnú tie zuby kaziť ešte ďalej, tak zbohom... ja si aj pri vŕtaní dávam injekciu pichať... pre mňa je toto ešte horšie, než to že zaplatím... kolegyňa vždy komentuje než ide k zubárovi, koľko ju to bude stáť, no ja sa desím viac tej bolesti, vlna nas...ti za účet prijde až po... 😀

a nad tým, že na čo si človek mesačne platí zdravotné a všetko, sa rozčuľujem pravidelne... je to zdieranie... a človek tam nechodí tak často, aby nemohol mať nárok na preplatenie... ☹

kikimon88
autor
13. feb 2018

@musiclover veď ja som si toho vedomá že si na mňa počká aj doktorove reči, bolesť, účet, aj nadávanie sama na seba..

blairgossip
13. feb 2018

@kikimon88 a preco si vlastne nikdy nebola u zubara ? to nie su neake pokuty ked nejdes na preventivkuv

dorottka
13. feb 2018

@blairgossip jasne, ze nie su pokuty, kazdy sa slobodne rozhoduje ci sa stara, alebo nie.... aj ked podla mna rodicia by mali dostat, lebo to nenormalne zanedbali.

dorottka
13. feb 2018

@kikimon88 ziaden poriadny doktor ti nebude nadavat, ak bude, je to idiot a kludne ho zmen. Si hodne stedro platiaci zakaznik, nema ziadne pravo ta hocako kritizovat. Hlavne si najdi fakt dobreho, pretoze prvy zubar je vzdy najviac kriticky - v tom style, ze ak on zle zavrta, tak dalsi to uz bude len napravat a bohvie s akym uspechom.

fefe123
13. feb 2018

Myslím, že sa niet čoho obávať... ak zuby nebolia, bude to len za cenu preventívky ... 🙂

kikimon88
autor
13. feb 2018

@blairgossip tak určite je to aj chyba mojej maminy (za ktorú sa nu ňu ale vôbec nehnevám), potom už aj moja že som to neriešila. Ale ako som už písala, problém zo zubami som nemala tak ma to ani v podstate ako keby netrápilo...

kikimon88
autor
13. feb 2018

@fefe123 nebolia ale určite sa niečo nájde. Ale Bodaj by nie.

kikimon88
autor
13. feb 2018

@dorottka už je to tak ako je. Ale ja sa zato na maminu určite nehnevám a ani nebudem. Aj tak by mi to nepomohlo.

dorottka
13. feb 2018

@fefe123 ak zuby bolia, obvykle byva uz neskoro... to, ze nebolia neznamena, ze onedlho nemozu zacat a ze tam nie je hlboky kaz 🙂 Kaz sa rozsiruje velmi dlhe roky, kludne obcas aj dekady, kedze sa moze aj pozastavovat, sklovina je tvrda jak das a kym sa vrta len nou, neboli vobec nic.

kikimon88
autor
14. feb 2018

@dorottka ja netvrdím že je všetko v bezchybnom stave. Len som nemala žiadny problém, ktorý by ma donútil ísť k odborníkovy.

dorottka
14. feb 2018

@kikimon88 ani ja nic netvrdim, ved to ani nebolo na teba; reagovala som len nazor niekoho ineho, kto tvrdil, se ked zuby nebolia, vsetko je ok. Co moze byt pravda samozrejme a drzim ti palce, aby tak bolo, mozno budes jedna z mala, ktora ma ako keby imunitu voci kazom, existuju taki ludia... ale castejsie je to prave naopak a je velmi nezodpovedne taku blbost rozsirovat 🙂 Nic ine, len statistika a opakujem, bola to odpoved na reakciu dakoho ineho v tejto teme.

fefe123
14. feb 2018

@dorottka ale my sme ju chceli len podporiť, aby sa nebála a že na 1x nezaplatí majland a potom už bude mať od lekára informácie, v akom stave je chrup a čo to bude stáť... 🙂

dorottka
14. feb 2018

@fefe123 aha, prepac 🙂 ale jasne, to nezaplati 🙂 zubar aj tak urobi najskor liecebny plan s ohladom na situaciu (aj financnu), cize vsetko sa bude robit postupne. Ale fakt mozno aj nic, autorka vie sama, aku hygienu dodrziavala a ako zuby vyzeraju aspon na pohlad 🙂

malymyis
14. feb 2018

Ahoj, kamarátka bola v januári prvý krat a platila len za robenie zubov. Žiadny vstupný poplatok ani nič.

libawet
16. feb 2018

@kikimon88 vieš ako sa vraví, kým Ťa to nebolí, tak k lekárovi jednoducho nejdeš....

maickamf
17. feb 2018

@libawet lenže to je veľmi zlá filozofia-kým nič nebolí..... Najmä u detí.Treba od mala chodiť na pravidelné prehliadky, aby sa všetko podchytilo včas, a nie potom čakať zázraky. A deckám sa trhajú trvalé zuby.V mladom veku majú mostíky, niekto aj protézy a to len preto, že nič nebolelo. A finančne je to drahá záležitosť.Pri takýchto platoch si málokto dovolí utrácať napr. 200€ u zubára (priemerná cena za 5kazov). To by sa dalo nekonečno rozpisovať. A samozrejme so zubami sú spojené dutiny, nervy, závisia od toho operácie...je veľa toho

kikimon88
autor
22. feb 2018

@libawet veď toto je na tom najhoršie...

kikimon88
autor
22. feb 2018

@malymyis ďakujem 🙂