Nechávate zapnutý spotrebič, keď nie ste doma?

11. dec 2020

Dobre ranko,
co je podla vas ok nechat zapnute a co uz nie? Ja nechavam umyvacku aj susicku, znama v pohode aj pracku, trubu s kuratom vnutri a zapnutym casovacom.
Je to podla vas bezpecne? Fajin by to setrilo cas.

tncka
11. dec 2020

Pracka susicka ano,ostatne nie.

andrea_82
11. dec 2020

práčku a umývačku nechávam aj ja. Ale trúbu by som sa bála. Veď jedlo treba počas prípravy aj kontrolovať.

vivinka771
11. dec 2020

Tiež pracku a sušičku, ináč nič ine

oli18
11. dec 2020

Vobec nic.

patka06
11. dec 2020

Občas práčku a umývačku, ale veľmi nerada

adalmba
11. dec 2020

Nie, môj manžel by to ani nedovolil.

bociandy
11. dec 2020

Nechavam pracku, susicku, umyvacku a pomaly hrniec.

sense
11. dec 2020

Pracku, dušičku, umývačku áno, občas sporák s časovač om, trubu nie

lenka1993
11. dec 2020

Pracka, sušička, umývačka a roboticky vysávač v pohode.

syslik81
11. dec 2020

nie pokial naozaj nemusim .. raz mi zacala horet zastrcka len tak z pracky ..est ze som bola doma ..sice sa nic nestalo len vyhodilo poistky ale predstava ze by som mohla vyhoret dakujem nie ...

veronikaszabova
11. dec 2020

Pracku, susicku ano.

simsalabim
11. dec 2020

Pracku a umyvacku ano. Susicku nie, citala som u poziaroch susieciek, tak to mam radsej pod kontrolou. Ruru a sporak tiez nenchavam. V lete nechavam zapnutu klimu.

stary_ujco
11. dec 2020

Moja svokra pri kazdej burke vypinala televízor z elektriny... Kým som jej neukázal, že do toho televizora jej ide este jeden kabel a to rovno zo strechy. Tak potom odpajala aj ten. Ale chladničku a plynový kotol už odpajat nechcela. Doma mi beží úplne všetko, jedine varenie robime vtedy keď sme doma. No nestrazime sporák s hasakom v ruke. Teraz mi hori v krbe o 2 poschodia nižšie, nikto tam už hodinu nebol na kontrole.

iriska13
11. dec 2020

...ked ideme z domu, nenechame zapnuté vobec nič...nevieš kedy sa čo stane, prihodí a bude zle....

janetinka27
11. dec 2020

u nasich sme nechavali vsetko zapnute. muz si ale na taketo veci dava pozor, vypiname aj pracku z elektriky aj vody, vsetky spotrebice okrem el. rury. ked ideme na vikend ku svokrovcom, vypiname aj privod vody do bytu.
nikdy nenechavam nic zapnute varit sa alebo prat, ked nie sme doma. raz som nechala polievku, kym sme boli v kostole na najnizsom stupni, jasne, ze sa nic nestalo ani sa neodparila, ale mala som cely cas nervy.
raz sme zaspali, kym sa varil perkelt a teda ten dym zo zhrenej papriky, dva tyzdne nam smrdeli steny pripaleninou, vsade misky s octom, vsetko sme museli oprat v skriniach aj periny, smrdeli aj taniere v zavretych skrinkach, cely byt, aj kupelna, vsetko. tak uz by som nic nenechala zapnute, ked na to nemozem dohliadat.
uz som sa aj raz vratila z roboty domov, lebo som si nebola ista, ci som vypla zehlicku.

kopytko03
11. dec 2020

Nenechávam nič zapnuté, to by som sa bála. Ešte aj pri odchode z domu kontrolujem či niečo neostalo spustené alebo či nehorí sporák. Na druhej strane mám kolegyňu, ktorá pri odchode z domu vyťahuje aj všetky káble zo zástrčiek a to ja nerobím, to sa mi zdá už zbytočné.

monkabohdalova
11. dec 2020

Nie nenechávame nič

grace55
11. dec 2020

Ja som v pohode nechávala práčku, až mi raz - to som bola doma - nejak prasklo tesnenie a celá vytiekla. Ak by som nebola doma, stále by dolievala vodu a bola by to totálna pohroma, odvtedy nikdy nenechávam.

bagre
11. dec 2020

Umývačku aj práčku a sušičku áno, čokoľvek čo súvisí s varením nie

najk
11. dec 2020

Ked citam kolko ludi nechava pracku bez dozoru, som rada, ze sa stahujeme do domu. Verim, ze mate super poistky proti vytopeniu susedov. Lebo u mna by ste len s ospravedlnenim neuspeli v pripade vytopenia. Platili by ste malovanie a vsetky opravy.. neviem co by to napriklad spravilo s rozvodmi elektriky na strope pod sadrokartonom a bodovymi svetlami, pripadne plavackami ak by voda tiekla dlhsie. Snad to uz ani nezistim

anjelicek26
11. dec 2020

Pracku, umyvacku, susicku, robota na dlazku, ano vsetko beha aj ked nie som doma. Ruru nenechavam a ani sporak, aj ked oboje ma casovac. Mame dom, pracku novu, a ani stara nikdy nic nevytopila... vytopil - kvapkajuci zachod zamurovany - celu zakladnu dosku, zistili sme to, az v kupelni vytekala voda zo zastrcky 60cm vysoko, skoda za 14000€ za susenie... tolko k tomu... nastastie to poistovna zaplatila do posledneho centu...

vilma7
11. dec 2020

Aj polievku na sporáku, varíme aj 4 hodiny ale tak na max.hodinu odídem z domu. Ostatné spotrebiče nie.

jaskolka
11. dec 2020

Nenechávam zapnuté také spotrebiče, aj keď dolu je svokra v podstate stále doma, ale aj tak nenrchavame. Keď ideme na dlhšie preč, vypnem aj kanvicu, presovar, telku a podobne. Keď už na skutočne dlhú dovolenku, tak aj pracku, chladničku zo zástrčky a prívod vody. Robili sme to aj doma u rodičov, tak je to zvyk

221girl
11. dec 2020

len roboticky vysavac a pracku, fakt len ked je to uplne nevyhnutne... poslednych par minut, pripadne kratke odbehnutie. U nasich pracka vytopila cely dom.. keby sa mi to stane v byte porazilo by ma

leskovael
11. dec 2020

Ja práčku a umývačku

majamat
11. dec 2020

pracku, susicku, umavacku ano, aj ked sa snazim zapinat, ked som doma, lebo moze zacat tiect. hrniec a ruru nie.

siska53
11. dec 2020

Ja unyvacku a susicku ano, ostatne nie

vikusjk
11. dec 2020

ja nechavam pracku, susicku iba ak viem, ze sa vratim, nez skonci, lebo sa mi to pradlo tam vykrci, ked tam bude lezat po skonceni. Ruru detto, lebo jedlo po priprave chcem vybrat a nie nechat ho tam susit, nez rura vychladne. Umyvacku nechavam bezne zapnutu a idem prec, hoci aj na vikend na chalupu. Na chalupe nam bezi odvlhcovac vzdy, ked tam nie sme, kontrolujeme ho cez appku a ked je plny, vypneme ho, ak sa nenaplni, bezi aj tyzden, nez znova prideme. Inak ma nic nenapada uz

nika_m
11. dec 2020

Nic nenechavam zapnute...ani sporak s jedlom v rure ani pracku...este vas asi nevytopili susedia zhora, ked odisli a nechali zapnutu pracku 🙂

simonkaba
11. dec 2020

obcas pracku, susicku a umyvacku.. ruru ani sporak nikdy